2020. január 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Ki merre jart?
Új topik indítása   Üzenet küldése
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-25 13:25   
Geza elkuldte koborlasainak elso allomasait, az utjanak leirasat, hogy tegyem fel.

Kuldott kepeket is, mintegy tizet, melyet sajat album hianyaban (a "sajat" az MONos fotoalbum csak) nem tudok feltenni, ezert elkuldenem annak, aki vallalja, hogy felteszi.

Es a beszamolo:

AZ UTAZAS KEZDETE KOBORLO IRASA.

Hat honapig terveztem Europai utazasunkat. Az utlevel beadasanak kezdete es a tenyleges indulas kozt eltelt idoben csak az internetten tobb szaz orat tanulmanyoztuk fiammal a lehetosegeket megis annyi hibas lepest tettunk hogy extra ido es anyagilag is kiestunk mar az elso napon Londonban az elkepzeles es valosag kozotti differenciat elveztuk
Miutan szobat nem foglaltunk elobb meg kellett ismerkedni mar a repuloteren az egyeni uttervezes oromeivel.
Ugyanakkor ra kellett ebredni az atlagos angliai arak meg a magas NewYorki arakat is felulmuljak.
Na de sebaj az internet kisegit,gondoltam en es hasznaltam is jocskan.
Miutan megneztuk a helyi hiressebb helyeket, turat is tettunk a Thamse-n estenkent probaltam megallapodni Hamburgban az auto eladojaval aki miutan rabeszelt hogy a kocsi amit az Ebay-en vettem tole jo elkezdett viszakozni.
Sot felhivta figyelmem hogy a kocsinak rettento sok hibaja van amit o elore nem latott es igy nem akarja hogy megvegyem. Vegre lemondtam rola es arrol is hogy Hamburgba repuljek Kocsiert.
Huszonot Font internettezes es egy extra nap es extra ejszaka ami egy masik hotelba koltozessel is jart, utana mar ismertuk Londont hisz rajottunk hogy ot fontos taxi helyett mi ketszeri atszallassal nehez csomagjaink cipelesevel le es fel foldalatin meg at is lettunk vagva!
Na de sebaj ez is beletartozik a vak vezet vilagtalant utazasba.
Karpotlaskent rlfogadtuk a harmadik nap erdekes elmenyeit.
Veletlenul kozel kerultunk es ratalaltunk a British Muzeumra aminek megtekintese talan Londoni latogatasunk fenypontja lett.
Hogy mit lattunk Londonban?
Fiam jovoltabol veletek is kozolhetem hisz fenykepezogepe allando keszenletben volt es hasznositva a remek meleg szeptemberi idot, ami szinte hihetetlen meg egy csopp eso se rontott el, Weboldalamon szaz szamra lathattok.

Megrendeltunk Szeptember 5-re Kolnbe egy repulo utat Majd 3 napra kocsit bereltem es irany Amsterdam. Kolnben mar tobbszor eltevedtunk mert a Nemetorszagrol keszult terkepet nem tudta ratenni kis kezi computerere ami a vezetest szinte meterenkent iranyitja, de verge elertunk Hollandiaba.
Bar kissebb problemak utunk folyaman ott is adodtak mikor nem vettuk figyelembe az ut elagazasoknal hogy merre forduljunk es vagy nyolcvan kilometer felesleges utat is megtettunk, sot a varosban is tekeregtunk egy par orat mire szallodat talaltunk, de aki 35 evig nem latogatja e foldreszt vagy meg 34 ev alatt nem jart Europaban azoknak a tanulo penzt meg kell fizetni.

Sajnos Hollandiaban nehezen jutottam az internethez es miutan 4 ismerosom kozul haromnak nem talaltam meg telefon szamat amit jol el rejtettem laptop-om rejtekere es nem tudtam elovarazsolni es akijet megtalaltam az tavol lakik utvonalunktol igy csak eppen beszeltem vele.

Fiam egyedul gyalog jarta be Amszterdamot mig en a kocsival keresztbe kasba. Ejjel egykor talalkoztunk es indultunk vissza Nemetorszagba hisz baratom Lacoka Kaselhoz kozel 8-an delutan es este jopar kilometerre Hanoverben egyik kedvenc unokahugom vart finom vacsoraval.

Lacokaval es felesegevel nagyon kellemes par orat toltottunk el, Vendeglatasat itt is megkoszonom.

Lehet megint kozel jarok lakohelyukhoz oktoberben es ujra meglatogatom oket. Igaz akkor mar egyedul viszem vissza a kocsit. Mert kozben a vasarlas helyett ket honapi berles lett ami megnyugtatta fiam es unokahugom kedelyallapotatat is.
Mondva job ma egy uj kocsit vezetni mint par nappal kessobb egy ocska tragacsot otthagyni az orszagut szelen.
Miutan vegre igazat adtam nekik a kolcsonzes konnyen ment es aranylag olcso is.
Hiszen fiam mar vonattal akarta korbe jarni Europat, ami nem olcso de eleg kenyelmetlen ha sok helyet szeretne aranylag rovid idon belul meglatni.

9-en reggel indultunk Brussel-be.
Kicsit talan sietossen nezzuk meg ezt a reszet Europanak hisz sok varosa kozul csak atutazoban vagy csak az orszaguti tablakat figyelve veszunk tudomast de amit rogzitunk emlekezetunkbe es apro fenykepezogepunk segitsegevel honlapomon is lathatjatok az az igazi Nagy elmeny.
A Belgiumon atutazoknak majd Franciaorszagban
barangoloknak hogy ne tevedjenek el meg kell tanulni a Kor koros kozlekedest.
Ez abbol all hogy mindig kovetni kell a kissebb es nagyobb tereken a belepes illetve a kilepes valamint az oriasi forgalomban a jobbrol balrol bevago motorosok robogosok kis es nagy kocsik befogadasara nem eppen megfelelo nagysagu utcakban valo kozlekedest.
Ez mindkettonk figyelmet probara teszi.
A gyonyoru napsuteses ido segit abba hogy ne keljen klima valtozast erezni Hiszen segitsegunkre van, nem kell szakado esoben
vezetni.

Sajnos celom felig ertem el mikor felkerestuk a Vassarely Foundationt.
Mert kivulrol korbejartuk az Op Art megalapitojanak muzeumat de vasarnap leven nem volt nyitva, ugy hogy felig boldogtalanul ertunk le a Francia tengerpartra

Marsellesbe ami szep volt es erdekes bar par oraval kesobb mar Nizza fele robogtunk. alol persze nem talaltuk meg az elore lefoglalt szobat de szerencsere talaltunk masikat. Fiam meg csavargott egyet az este
Delelott furodtunk verge a Foldkozi tengerben Cannesben majd az estenket a Monte Carloi jatek Cassinoban es a gyonyoru taj a tenger es a hegyek szepsegenek latvanyaval toltottuk.
Masnap talalkozo vart ram.
Az idojaras sem kedvezett mert utolert minket az eso is mikor elindultunk Olasz orszagba. Tucipachnal nagyszeru Olasz vendegszeretetben volt reszunk.
Es bar az eso teljes erobedobassal dobolt a hazteton mi egesz estig jol ereztuk magunkat.

Folyt. kov.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó