2018. június 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Ki hisz a repülő csészealjakban, a szellemekben stb.?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-16 04:12   
Nagyon régen olvastam egy konyveket ezzel kapcsolatban, abban voltak ilyen leirasok mint amit Te irtal Kekibolya. A TV-ben van egy csatorna, ami folyamatosan ilyen eseteket mutat be, s olyan dolgokat is, hogy emberekbe betettek bizonyos targyakat, amirol nem tudjak megallapitani hogy milyen anyagbol vannak.
Nos, mielott még bárki nevetne ezeken a dolgokon, azt kell mondani, hogy a tudomany teljes gôzzel dolgozik, s mar evek ota, hogy valamit is bizonyitson, hogy igenis leteznek ezek a latogatok, s felhasznaljak a foldi embert kutatasi celokra. Ha szerencsesek leszunk, még megérjük, hogy a közeljövôben válaszokat kapunk ez ügyekben is...
Bab

Kékibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-30 19:16   
Szia, szia...kedves Mindnyájatoknak!
Ma csak a ti irásaitokat olvastam, és arra gondoltam, végre nyíltan megithatom élményemet, anélkűl, hogy valaki kételkedne, vagy netalán megkérdőjelezze a szavahihetőségemet.
1990 nyarán, egyik reggel, arra ébredtem, hogy valami szorítja az alsó állkapcsomat. Megpróbáltam kinyitni a szememet, nem tudtam, közben továbbra is sajgott az állam, ahogy HÚZTA valami előre az alsó állkapcsomat.Majd engedett a szorítás, kinyitottam a szememet, első dolgom volt, gyorsan a teraszra sietni, levegőre volt szükségem,.Megjegyzem, egyedűl voltam a a lakásban. Kiérve a teraszra, éreztem, hogy kissé káprázik a szemem, és annyi energiát éreztem magamban, hogy ránézve az előttem lévő öreg vastagtörzsű fára, azt hittem, ha akarom, csak ránézéssel kiszakíthatom a földből. Nem volt egyáltalán kellemes érzés. Nagyon megijedtem magamtól, tudtam, hogy történt velem valami, ma sem tudom, mi.Egy óra múlva, felhívtam egyik ismerősőmet, elmondtam neki az esetet, azt mondta, ezek érzékcsalódások, nyugodjak meg.
Pár napra rá, szintén reggel, arra ébredtem, volna, hogy öööööööö hangokat hallok, nem tudom kinyitni a szemeimet, mintha, valami próbálta volna szuggerrálni, most nem ébredhetsz fel. Ez rögtön utána két-három napra még egyszer megismétlődőtt, többet soha. Eddig az élmények. Kb. másfél évig, ezután, senki, semmi nem tudott kiingatni a lelki nyugalmamból. Azelőtt és sajnos azután sem éltem ilyen kellemes, nyugodt hangulatban. Pedig az életemben nem történt semmiféle érdembeli változás. Család, otthon, munka.Alapvetően nem vagyok nyugodt tipus. Ha visszagondolok, bizony szeretném, ha megismétlődne az a bizonyos találkozás, nem láttam, de tudtam, hogy ott vannak körűlőttem. Három alkalommal csak. Aztán soha többet.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-26 20:35   
Sziasztok drágák, engem majdnem három hétig kidobott a net-böl a lázas influenza, most meg még ott tartok, hogy a 811 emilemet "szortirozom", igy mindenkinek kis türelmét kérem, mire mindent el tudok olvasni és válaszolni. - Megyek az agykontroll fórumba és élvezni fogom! Meg az ezotériába is.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 09:01   
klari:)

Igazad van:nem könnyű kitapogatni a helyes utat,főként őnmagunkhoz de megéri:)
Nem könnyű önmagunkat sem megtalálni,aztán azt mással elfogadtatni,mert van akinek ugy már nem kellesz!:)

De az már egy más téma:akkor és mindig:légy hű Magadhoz:)Csak így lehetünk egészséges gondolkodású emberek:)Ha már tisztán és egészségesen gondolkodsz:Olyanok lesznek cselekedeteid is:)

Üdv:Balu

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 02:32   
2003-03-23 17:35, mesi:
..Azon a véleményen vagyok, hogy mindaddig amig valaki nem fogdja el önmagát akkor saját maga ellen harcol és egy csomó energiát elveszit amit millió jó dodlgra lehetne forgatni. Mielött megszülettünk már kiválasztottuk az útunk nagyobb pontjait..... Üdv. Mesi

Szia Mesi!
Én is ebben hiszek és szerintem is eredménytelen, ha magad ellen harcolsz. Persze ez nem azt jelenti, hogy kerülj el minden nehéz feladatot, de néha be kell látni, ha valami nincs meg adatva és be kell ismerni, hogy ideje feladni a harcot. Nem olyan könnyű kitapogatni a helyes utat.

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-23 17:35   
Kedves Klári és Balu!

Olvasom a soraitokat és élvezem nagyon. Azon a véleményen vagyok, hogy mindaddig amig valaki nem fogdja el önmagát akkor saját maga ellen harcol és egy csomó energiát elveszit amit millió jó dodlgra lehetne forgatni. Mielött megszülettünk már kiválasztottuk az útunk nagyobb pontjait. Az ember egész földi életén át fejlödik van aki gyorsabb lépésben van aki lassaban. Ajánlanák nektek egy nagyon jó könyvet magyarul is megjelent és 17 nyelvre is leforditoták: "Lelkünk útjai I" "Lelkünk útjai II" a szerzö dr.Michael Newton ( eredeti cim Destiny of Souls).
Üdv. Mesi

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-23 17:19   

Akaratlanul talán nem fejlődünk csak akarattal!Az se rossz ha tudjuk merre fejlődjünk:)

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-23 16:10   
"Menj elé,és kezeld a dolgaid,old meg,keress megoldást,változz meg és tegyél Magadért"

Szia Balu:
Nem úgy értettem, hogy egy helyben toporgok, mert az ember akaratlanul is fejlődik. Viszont ahhoz, hogy előre haladjon, meg kell ismerje és el kell fogadja magát. Arra céloztam, hogy amikor még nem ismertem önmagam és nem fogadtam el adottságaimat addig csak másokat csodáltam és magam lebecsültem. Most már belátom, hogy saját adottságaim fejlesztése és alkalmazása segít haladni azon az úton ami nekem lett előírva.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-23 07:37   

A világ körötted olyan lesz-szük körre gondolok előbb!-olyan lesz amilyen Te vagy és TE viszonyulsz Másokhoz.Azt kapod vissza is amit TE adsz és sugárzol Magadból.A horoskop egy dolog kis pont az életedben:alakíthatod és formálhatod:)Ne kerüld el ami "cikis és nehéz"!
Menj elé,és kezeld a dolgaid,old meg,keress megoldást,változz meg és tegyél Magadért:)

Nem jó az állóvizben toporogni mert sáros leszel! Dobj egy "kavicsot" az állóvizbe és nézd hogy hullámzik:)Leragadni és megelégedni ,nem jó,ellenkezik a természet rendjével hisz cselekvésre születtünk,nem nézelődni.......Az alkalmazkodás az sohasem meghunyázkodás:SZIVVEL TEDD!Választani mindig lehet és kell is.Rajtad áll,egyedül Rajtad:)Próbáld meg.)

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-21 23:01   
Balu, írod hogy
"Nincsenek tőlünk független dolgok,mindent magunk vonzunk oda valamilyen formában,sokszor akaratunkon kivűl......." eddig egyet értek veled.
"azok meg formálnak minket.......Milyen irányban?Az már csak tőlünk függ......Ebben egyedűl mi magunk döntünk,saját felelőségünkre...... Lehet választani,mindig lehet...," na ez már nekem rázósabbnak tünik.
Szerintem minden el van döntve mielött megszületünk. Amikor elolvastam a napra és órára nekem készített horoszkópom tátott szájjal kénytelen voltam elismerni, hogy természetem szerint cselekszem mert ilyennek jöttem a földre. Nem igen van választásom. Adott helyzetekben a természetem szerint reagálok. Ami jól esik és jó érzést okoz azt szivesebben megteszem, sőt, kerülöm ami nehéz vagy cikis a számomra. Hiába becsülöm a másban lévő (szerintem) kivánatos jó tulajdonságot én még sem tudok olyan lenni. Persze már régen rájöttem, hogy ennek így kell lenni és nem is próbálkozok megváltozni. Sőt, már egészen megkedveltem magam így ahogy vagyok.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-09 03:26   
GAbor,

Igen, hiszem hogy ez igy lehetseges....

Zsizel, irtam neked az Ezoteria topikban, gyere az Agykontroll topikba es ott meg csevegunk errol,, es te is gyere GAbor...

Puszi

Husi

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-07 11:55   
Kedves Gábor, köszönöm válaszodat, mindent értek! - én is tudok alfába menni, ismerem Silva majd minden könyvét.

Efraim, csodálatosan leirtad az én gondolataimat is!

Élvezem ezt a topikot, mert nagyon érdekes dolgokat irtok e témával kapcsolatban.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-07 11:05   
Bimbi!

Hooooooooool?Nem látlak....:(Kereslek,mások meg lehet látnak.!

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-07 04:01   
En mar reg varom oket Hahooooooo......itt vagyok!

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-06 01:15   

Nehez dolog elhinni azt, hogy egy akkora csillagrendszerben, mint a Tejut egyetlen naprendszer egyetlen bolygojan van elet. Es nem a mi csillagrendszerunk az egyetlen az univerzumban. Es ki tudja, talan nem csak ez az egy univerzum letezik

Az mar egy masik kerdes, hogy talalkozunk-e valaha veluk, illetve, hogy a ket vagy tobb eletforma kepes-e kommunikalni es "egyutt elni" vagy automatikusan uralni akarjak a masikat.

Az biztos, hogy ha a jelenlegi fejlettsegi szintunkon kapnank latogatokat, akkor nem mi lennenk az uralkodo faj

RIA

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-03 20:50   
Nincsenek tőlünk független dolgok,mindent magunk vonzunk oda valamilyen formában,sokszor akaratunkon kivűl.......azok meg formálnak minket.......Milyen irányban?Az már csak tőlünk függ.Arra gondolok veszem-e a rosszat mint egy adó-vevő készülék vagy eltaszítom magamtól.Ebben egyedűl mi magunk döntünk,saját felelőségünkre és annak minden következményével.Lehet választani,mindig lehet.Ma is és holnap is nap leszMindennapot követ egy másnap.Élünk:itt és most.Most kell tennünk és gondolkodnunk is:Vannak-e UFO-k?
Valami van ami sokkal magasabb szintű mint az emberi agy rezgéshulláma,tehát vonzuk őket,mert a mágnesesség az ugye mágnesseség:)S hogy ezt minek nevezzük?Ki-minek,tudásához mérten persze és a hitéhez mérve.Amiről beszélnek az bizony létezik...:)

GaborL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-03 11:48   
2003-02-28 15:21, Zsizel:
A módszer nem túl bonyolult, csak a megtanulásához kell sok energia, valamikor régen olvastam José Silva Agykontroll című könyvét.. az ott leírt módszereket gyakorolva jutottam vissza, de ha azt kérdezed jó-e ez nekem, azt mondom hogy nem,
előtte is sokat bántottak tőlem független dolgok, és ma 2000 évvel Jézus halála után a kufárok elleptek mindent, és csak kevesen emelik fel a hangjukat az igazságtalanságok miatt, néha tehetetlennek érzem magam, ezért talán jobb lett volna ha olyan dologgal foglalkozom, ami teljesen kikapcsolja az agyam, pl. elmehettem volna favágónak, vagy bányalónak, de sajnos már ezek sincsenek... egy jó van a dologban, hogy olyan embereket ismerhetek meg mint Efraim... de bánatom egyre nő ha köröltekintek a világban, tehát mindegy tudom-e a múltam vagy sem, csak a ma számít, mert senki sem tudja melyik az utólsó ma..
Üdv: Gábor

efraim  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-03 07:39   
Bolond egy dolog ez a repülő csészealj. Annak idején - megvan talán tíz éve is, ha nem több - hallottam, hogy egy szovjetúnióbeli belső repülőjárat pilótái és utasai láttak két repülő csészealjat ami sokáig kísérte a repülőt, le is filmezték. A TV is foglalkozott vele. Aztán csend. És ebben a témában mindig így van, felröppen egy hír és utána mély hallgatás. Most a dolog kétfelé ágazik el. Egyik ág, hogy kinek áll érdekében feldobni a témát, akár igaz, akár hamis. A másik ág, hogy kinek áll érdekében elhallgattatni a témát, ha hamis értem, de ha igaz, akkor miért. Pánikot keltene talán, ha tényleg lennének ? Amit ezidáig sikerült összeolvasnom a témáról, azt sugallja, hogy többen vannak akik szeretnének találkozni UFO-val, mint ahányan félnek tőle. Az elhallgattatásnak nem lehet katonapolitikai érdeke sem, mert azt a tényt, hogy van, nem lehet felhasználni hadászatilag semmire. Mondjuk, ha elkapnánk egy ilyen szerkentyűt, szétkapnánk mint bolond a zsebórát és megnéznénk, hogy miként működik. Az más, akkor lehetne azt gondolni, hogy az elhalgattatás nemzetpolitikai, katonapolitikai érdek, mert annak aki elfogta, olyan információ jutott a birtokába, ami másnak nincs. De, ha nem kapták el, akkor mi a fenének ez a nagy titkolózás ?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-03 03:56   
Kedves Irénke,
a felvétel, úgy emlékszem, megjelent anno dacumál a kolozsvári Igazságban. Fehér-fekete felvétel volt, sajnos, nem emlékszem, mikor készült.
A repülő csészealjakban hiszek is, meg nem is.

Irénke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-02 11:09   
Szia Zsuzsa!

Véletlenül olvastam bele ebbe a topikba.
Kérdésem a következő.

Ez az ufó dolog megjelenhetett valahol irott formában?Esetleg fotóval ?

Ezt azért kérdezem, mert nem hagy nyugodni a gondolat, mivel valahol láttam ezt a felvételt , csak nem tudom hol. Emlékeim között kutatva egy erdei tisztás jelenik meg, ahol látni lehet valami különleges jelet , ahol állitólag ufok szálltak le, vagy jártal ott , nem tudom.Ez biztosan Kolozsvár környékén volt.

Ezt biztosan tudom, hogy könyvben láttam, fekete ,fehér képen.

Már napok óta böngészem az itthoni irodalmainkat, de még nem találtam meg.

Ha valamit tudsz segíteni , milyen könyvben lehetett, kérlek írj nekem.

üDV: Irénke

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-01 06:38   
Csak megkoszonni tudom Neked Efraim hogy mindezt leirtad...
Bab

efraim  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-28 21:18   
Nem is tudom, miért ugrottam erre topikra, hiszen velem nem történt semmi különös, engem csak az a fényözön borít el, ami itt ég az asztalom fölött, miközben püfölöm a keyboardot. Mindegy. A témával kapcsolatban azért hozzá kell szólnom mert, ha nem tenném úgy érezném, hogy kihagytam valamit. Bevallom tisztelettel, hogy fiatal koromban faltam a fantasztikus könyveket, és egy időben nagyon szimpatikus volt a számomra az emberi faj eredetének ama megközelitése, hogy egy valaha földön leszállt űrhajó nautái klónozták az embert. Mégis csak jobb mint a darwini majomeredet. A bibi csak ott van ebben a mesében is, hogy akkor ezeket az űrvándorokat ki csinálta ? Mindenesetre nem tagadom annak a lehetőségét, hogy vannak földön kívüli lények, mi több még azt sem zárom ki, hogy itt a Földön is fellelhetők. Tény, hogy a Holdat jobban ismerjük mint a Földet, az óceánok mélyéről csak sejtéseink vannak, valójában a Föld élővilágát sem térképeztük még fel. Hatalmas összegeket emészt fel a SETI program is, és még mindig semmi eredmény. Talán azért, mert nem is akarnak velünk szóbaállni. Igazából nem is csodálkoznék rajta, mert ha én földönkívüli lennék és látnám mi megy itt ezen a bolygón, inkább szép csendesen elhúznék békésebb világok elé és eszembe nem jutna felvenni a kapcsolatot ezzel a földi hordával, amelyik a saját fajtáját hidegvérrel irtja. Mit várhatna egy idegen lény ezen a bolygón, - akinek uram fia, esetleg nyolc füle van, három lába és villog a köldöke - ha az emberek egymást is irtják ? Az első bugris rendőr belelőne, ha meglátná. Az a faj pedig, amelyik képes a világűr végtelen távolságain biztonsággal közlekedni, az elég intelligens ahhoz, hogy felmérje azt is, hogy ezen a bolygón mi várhat rá. Talán azt várnánk el tőlük, hogy átadják a technológiájukat ? Minek ? Amikor valaha valaki feltalálta a kést, talán azért tette, hogy almát lehessen hámozni, és ne körömmel kelljen lekaparni a viaszos héját. De a késsel ölnek. Minden találmány, minden energiafajta valamilyen formában az emberiség pusztitását szolgálja. Öltek már gázzal, esernyővel, jégcsákánnyal, miniummal, ..... és lehetne folytatni a végtelenségig. Amennyiben ezek a csodálatos űrlények átadnák a technoógiájukat, valamely hadügyér a csillagokat rúgná örömében, hogy új fegyverre tett szert, amivel zsarolhat, gyilkolhat.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-28 15:21   
Kedves Gábor, értem amit irsz, és kiváncsi lennék, hogyan tudtad látni, hogy mit csináltál a középkorban. Megosztanád velem / velünk ezt az élményedet (vagy ha több volt, többet is?) Ebben a kérdésemben / kérésemben minden benne van, tehát csak rajtad mulik, mennyit adsz magadból!
Szeretettel üdvözöllek
Zsizel

GaborL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-24 11:10   
Én csak abban hiszek, hogy azért jöttem a világra, hogy megoldjak valami olyat amit meg kellett volna már régen tennem, hogy renbehozzam azt amit valaha rosszul tettem, hogy segítsek valakinak aki engem várt... a meditáció segít, meglátni, érezni azt amit tenni kell... de nevezhetjük őszinteségnek is... mindegy...saját múltam szerint ha jól láttam, a középkor körül sok rosszat tettem... ezért kiskoromtól kezdve, félek, és harcolok az erőszak ellen, ez lehet hogy hülyeség, de én így érzem...
www.lgbor.dr.hu

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-03 11:23   
Babi:)

Ne süsd le a szemed:)Olyan jó az ha valakinek tiszta és "mindenre-figyelő" tekintete van.Tudom miről írsz....én tisztelem a mondanivalódat...:))
Nem sütöm Rád a VÉGTELEN tudást,hisz amig élünk ,tanulunk.:)
Jó lenne sok embernek,de jó lenne:)

Balu

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-02 17:37   
Balu Kedves, csak szemlesütve tudom sokszor olvasni amiket irsz... Kérlek Téged nagy tisztelettel, ne irj rolam ilyeneket, mert a földbe süllyedek szégyenemben. Nincs annál rettenetesebb, ha valakire ráakasztják a 'megvétózhatatlan tudás köpenyét'. Balu, hiszen Te is tudod, minden amit mi emberek gondolunk, a szellemi világban pontosan forditva van. Arról nem beszélve, hogy itt, embervilágunkban is kiderült már jónéhányszor, hogy bármilyen meggyôzôen is állitottunk valamit, a következô idôfejezetben nem volt igaz, s mindenestül felborultak valamibe vetett hiteink...
Ha tudok valamit is átadni, s fôleg segiteni, az az én örömöm, de nagyon is egyszerü ember lévén mégiscsak megszégyenül bennem valami ha ilyeneket irsz rólam ... Ne vedd rossz néven ezt Kedves Balu... érted Te mirôl irok itten... és megköszönöm elismerô szavaidat nagy tisztelettel (s szemlesütve persze) :
bab

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-02 15:09   
Zsizel !

Nem is baj.Nyomtasd ki sok példányban ...és Minden embernek adjál egyet.Oly sok minden megértéséhez hozzásegítik az embert Babi gondolatai....remélve élnek a lehetőséggel és az alkalommal.Milyen szép is lehetne a világ.
Neked jó munkát,más ugysem végzi el helyetted.Aztán visszavárunk....

Balu

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-31 15:49   
Jaj, Ti Aranyosak, Babi, Maya, Balu, meg Többiek!
Most gyorsan kinyomtatom, amit ujabban ide irtatok, aztán rohanás haza, hogy olvashassam. Maya kedves, még nem tudtam irni arról, amit igértem, ezért nem találtad. Majd jelzem! Az ok: NAPONTA(!!!) olyan dolgok zudulnak rám, hogy alig birom feldolgozni öket! És ez megy kb. 3 hete, hogy néhány példát mondjak csak, többet nem is emlitek: leszakadt a redönyöm a konyhában, a boylert a fürdöszobában meszteleniteni kellett, jött ajánlott levél a bérbeadótól, hogy felemeli a lakbéremet, ezt ellenöriztettem ügyvéddel, mert már a plafonon jár a bérrel, és ugye mire ezt elrendeztem (!!!), persze kell többet fizetnem, de kicsit tudtam alkudni ... elromlott a fütés a nappaliban és a hálóban, ami azt jelentette, a nappaliban nem ment, a hálóban nem volt bekapcsolva, ott meg ment ... akkor közölték az egyetemen, hogy 4 héten belül más épületbe költöztetnek bennünket, ami azt jelenti, hogy pakolás be, pakolás ki, nekem van a legnagyobb arhivom, mert az összes diák vizsgaeredményeit meg kell örizni a végtelenségig ... ugyhogy már elkezdtem egy kicsit a napi munkám mellett szortirozni ... és amellett naponta megy a vita, mert nem tudjuk, hogyan lesz helyünk, ez engem nagyon nyomaszt, mert ha legalább tudnám, hogy hova kerülök ... nagyon örülök, hogy közöttetek vagyok, pont ebben a fórumban, megpróbálom Babika gondolatait követni, amit már sok helyen éreztem, hogy vegyek mindent lazábban, minden mulandó a földön, valahogy megoldódik, stb., stb. Nagyon igazad van Babika, de ezt csak akkor tudom érezni, ha már el van az a valami intézve, mögöttem van. Ha még elöttem van, akkor ... De majd csak lesz valahogy.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-26 09:30   
Babi!

Értem amit írsz minden szavad így igaz,ezt is vártam Tőled,ezeket a válaszokat,Bizony .! Az ember nem kockáztathat semmit mondják--a manipulált-- válaszadásra gondolok.Ám ha nem koztáztunk:pl egy kérdés feltevésével,akkor még többet kockáztatunk,mert nem kapunk igaz választ.! Már ha az ember eltudja dönteni milyen minőségü is az a válasz.Hisz abból megismered a másik gondolatmenetét ahogy írtad is.A teljesség minden igényét kielégíti az amit írsz!Értő fülekre találva,persze.
Igazad van,csak én másként fogalmazok:a világ valóban tele van készséges emberekkel,és gondolkodókkal,dolgozókkal.
Az emberiség egyik fele mindezekre kész,a másik fele-sajnos!-hagyja hogy ezeket megtegyék!Utalás a Bibliából kivett idézetedre.Igaz,hogyne lenne az?!

Mit is tehetnék hozzá?SEMMIT,nem is szabad.

folyt.köv.

Balu

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-26 05:43   
2003-01-25 19:05, Balu:
...'ha erre sem nyílik valaki,mennyünk tovább?
IGEN. Mindenkinek sajat felelossege mit tesz ebben a vilagba. Aki nem nyilik, azt meghagyjuk bezartsagaban. Az o felelossege, nem a mienk. A mi felelossegunk addig tart, ameddig keszek vagyunk minden korulmenyek kozott segiteni. Akinek ez nem kell, azt hagyni kell a maga utjan...

...' mi lesz azzal akit "vezetni" kellene de nem hagyja?Elvész?Átalakul?Más személyiség lesz?'...
Igen, átalakul, más személyiség lesz. De soha nem vész el senki. Csak önakaratábol késôbbi idôre tolja saját kiteljesedését. A személyiség egyébként is folyton átalakul, azonban a szellem, amit hordozunk, az örök a kezdetektôl, s csak arra vár, mikor teljesedhet ki...

Balu, nincs olyan akit vezetni kellene. Nincsenek feltételes módok. Vagy akar valaki fejlodni, vagy nem. Nincsenek kibuvok, kozeputak, ebbol is egy keves, abbol is. Ra is megyek az uj utra, de figyelek a regire, s ha ugy szuksegeltetik, akkor visszamegyek. Ilyen játszmák a szellemi uton egyszer s mindenkorra megszünnek. Ez taktika. Ezt a tipusu embert hivja a Biblia farizeusoknak. S keruld a farizeusokat, mert megmételyezik a vilagot.
Ahogyan a beszedben is az egyenes, nyilt beszed a legcelravezetobb, ugy ez mindenre igaz. A köntörfalazás tanácstalanságot, tudatlanságot feltételez. "Sok beszednek sok az alja' - mondja a kozmondas.... 'Beszeded legyen egyszerü és igaz'-mondja a Biblia. Ha megkerdezel valakit mondjuk: 'Segitel?'... a valasz lehet: "megprobalok mindenkeppen segiteni'.., vagy: "mindent elkövetek, hogy adott körülmények között a segitségedre legyek...' Figyeld meg hány szot hasznalnak az emberek, ahelyett hogy azt mondanák: 'Segitek'... ilyen egyszeru ez. Vagy: 'Nem segitek'... a többi csak önvédelem, s az abból fakadó manipuláció...

A Szellemiség területén, aki oda beléphetett, azok számára nincsenek feltételezések, csak tények. Ezért csak az erôsek léphetnek be oda, mert nem lehet ki- vagy megmagyarázni magunkat, nem lehet semmit feltételekhez kötni, az emberi manipulácio ismeretlen fogalom annak, aki a szellem által, belôle s felé él.
Mindezek a dolgok szigoruak, egy átlag embernek elfogadni igen nehéz, mert megszoktuk, hogy szinte mindenben megtaláljuk a biztonságos kiskaput. Kiváncsiak vagyunk mi van a 'másik oldalon', de közben félünk is a találkozástól. Mert sejtjük, hogy a magasabb tudás s szeretet hüvös és tárgyilagos, és soha nem használ feltételes módot. Figyeld csak meg a Napot, nem válogat, hogy te rossz vagy, rád nem öntöm gyógyitó sugaraimat...

Le merne e bárki is ülni egy UFO-val társalogni a világ dolgairól? Akirôl sejtjük, hogy csillagévnyi távolságban van tôlünk már ami a tárgyi tudást illeti. Mi emberek még mindig az égésbôl nyert energiát használjuk a Földtôl való elrugaszkodásra, s el sem tudunk olyan technikai szintet képzelni, mely ugy közelit meg egy másik égitestet, hogy a légtér elektromágneses rezgésére való ráállítódással szinte oda vonzatja önmagát. S mind e közben nem használ semmiféle hajtómüvet. Nos egy ilyen szinten létezô lénnyel ugyan ki merne leülni társalogni a világ dolgairól... Szavaink nagytöbbsége - mint 'voltaképpen'; minekutána'; 'tulajdonképpen' stb. elfolynának az éterben. Aki valóban tud, az egyszerüen, érhetôen, s célratörôen fogalmaz, s nem használja ezeket a fölösleges szavakat. S oda sem figyel arra, aki ezek által tudja csak kifejezni önmagát...
Én is befejezem ezért, nehogy engem is e kritika érjen... jogosan...
Babi

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó