2021. április 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svédország >> Kutatás a svédországi magyarok önazonoságtudatáról
Új topik indítása   Üzenet küldése
 puskastunde  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-02 14:09   
Kedves Hunor,

A napokban jelent meg a könyvem a svédországi és a szlovákiai magyarok önazonosságtudatáról. Ajánlom minden érdeklödö figyelmébe! További információ a Peter Lang könyvkiadó oldalán: http://www.peterlang.com/Index.cfm?vID=21477&vHR=1&vUR=2&vUUR=3&vLang=E

Üdvözlettel,
Puskás Tünde

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-03 11:06   
Kedves Tunde,

bemutatnad az elkeszult anyagot?

Udv,

Hunor

ili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 16:03   
Kedves Tünde!

Olvasd el a magánüzenetedet.

Üdv

Ili

puskastunde  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-14 09:13   
Kedves Ili!

Bocs a késöi választ, de nagyon lefoglalt a szlovákiai terepmunka.

Köszönöm az ötletet, néhány stockholmi klubot már meglátogattam.

Az anyaggyüjtés olyan személyekre is kiterjed, akik nem aktív klubtagok. Nagyon örülnék neki, ha lenne kedved és idöd hozzá, válaszolnál a következö kérdésekre:

Honnét jösz? Merre tartasz? (avagy élettörténet dióhéjban)

Melyik állítás(ok) illik rád: magyar, svéd, magyar nemzetiségű svéd, svéd állampolgár, svédországi magyar, kisebbségi magyar, europé?

Mi jelent az mindennapjaidban a magyar gyökerek vannak? Számít/számított-e a pályaválasztásnál esetleg párválasztásnál..

Van-e a szabadidő eltöltésénél valamilyen szerepe ....

Kisebbségben élőnek érzed-e magad? Van-e ennek előnye, esetleg hátránya?

Felelősséget érzel-e az itteni magyarok jelenéért vagy/és jövőjéért?

Milyen szerepet játszik Magyarország az életedben?

Szerinted mit takarnak a következő fogalmak: haza, szülőföld, anyaország?

Egyetértesz-e a következő kijelentéssel? (miért?/miért nem)
”A magyar kormánynak erkölcsi és lelki kötelessége felelősséget vállalni a
tizenötmilliós magyarság minden tagjáért.“

Mit értesz a nemzeti hovatartozás fogalma alatt? Te melyik nemzethez tartozol és miért? Tartozhat-e valaki több nemzethez egyidőben?

Elöre is köszönöm a segítséget!
üdvözlettel:
Puskás Tünde

Capri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 11:41   
Kedves Tünde!:)
A keltezést nézve, késön írok:) ..rég jártam az oldalon Ha még mindig él a téma, kérdéseket feltehetsz a caprital@hotmail.com címre. Igyekszem objektíven válaszolni:) ..de válaszaim csak az én meglátásom!..tehát mégis szubjektív !

ili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 18:22   
Kedves Tünde!

Nem tudom hallottál-e róla hogy vannak "magyar házak", legalábbb is itt Stokholmba. Talán ha velük fel tudnád venni a kapcsolatot? Személy szerint nem látogatom ezeket a klubbokat, de vannak barátaim akik rendszeresen látogatják. ha érdekel telefonszámot tudok keríteni.

Sok sikert a munkádhoz. Èn a Stokholmi Tanárképzô Fôiskolán dolgozom.

Üdvözlettel

Ili

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 08:42   
Kedves Tunde,

a topikod linkjet beteszem a MON hirlevelbe, annak 4600 tagja kozott szamos svedorszagi magyar talalhato, igy remelem, jelentkeznek majd. Erre november kozepeig kerul majd sor.

Magyar lapoknal, szervezeteknel probalkoztal? Orommel vennem, ha beszamolnal a projektrol reszletesen itt, es ugyanakkor a kesz munkat szivesen kozolnem a MONon - ha elkuldod, es beleegyezel.

Sok sikert!

Hunor

puskastunde  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 10:44   
Kedves Svédországban élö magyarok!

Puskás Tündének hívnak A Linköpingi Egyetem Etnicitás Tanszékén vagyok doktorandusz. Témám a svédországi magyar diaszpóra és a szlovákiai magyar kisebbség etnikai-nemzeti önazonnoságtudatának összehasonlító vizsgálata.
Ehhez a munkához szeretnék segíséget szeretnék kérni! A disszertációmhoz interjúbeszélgetéseket készítek, egyrészt mélyinterjúkat olyan személyekkel, akik nagy sikereket értek el a svédországi/szlovákiai társadalmi és tudományos életben; másrészt csoportos interjúkat olyan egyénekkel, akik valamelyik magyar szervezet tagjai.

Most a fókuszcsoport interjúhoz keresek a résztvevőket!

A csoportos beszélgetések, tudományos néven fókuszcsoport interjúk, hat kérdés köré épülnek föl. A konkrét kérdéseket nem szeretném elöre megadni, hogy a beszélgetés minél spontánabb legyen. Annyit elárulhatok, hogy nem "ki mit tud"-ról van szó. A beszélgetés fő témája az, mit jelent magyarnak lenni Svédországban. Az emberek véleményére vagyok kíváncsi a szervezetröl amelyben aktívak, hazáról, magyarságtudatról ...
A beszélgetés 1-2 órát vesz igénybe. A beszélgetés 4-6 személy részvételével "müködik" a legjobban. Ki tudna Nekem segíteni az interjúalany toborzásban?

puskástünde

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó