2018. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> DELFIN JÓSDA
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-08 21:02   
Kedves Mrs W!

Néhány hónapja a recessziós idők miatt siránkoztunk. Mellékelek egy cikket, ami bizonyítja, hogy a reményt soha nem kell feladni.

Arról szól, hogy a környékbeli munkaügyi központokban megjelent egy álláshirdetés, miszerint a turista látványosság Wookey Hole, Somerset, Anglia, bentlakásos boszorkányt keres, évi 50 ezer font fizetéssel. A boszorkány nem lehet macskákra allergiás.
Mit szólna egy ilyen álláshoz?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-29 20:16   
Drága Mrs,

Első gondolatom, hogy talán ilyesféle kriminális molyokról lehet szó. Talán azért szaporodnak annyira? Bár lehet, hogy ez csak az én magánnyomozói agyam járása.

Üdvözlettel,

Magánkívüli Magánnyomozója

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-27 23:25   
Ihaj bunda csuhaj bunda mégis bunda a bunda...

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-27 21:35   

Kedves Perecem

Tanácsát megfogadva fölmentem a padlásra, és a régi kacatok között kutakodva ráleltem a jawasolt gömbre. Köszönöm mérhetetlen együttérzését. Mivel jelenleg Ön is magán kívül van, lenne egy testhezálló feladatom az Ön számára. Nyomozza ki kérem, honnan kerülnek elő napi rendszerességgel a molylepkéim? Mauglival rendszeresen elmolyolunk egy órácskát, mire levadásszuk őket, de hiába, másnapra ismét megmolyosodunk. Segítene? Ígérem, nem leszek hálátlan.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-25 14:14   
2009-03-23 23:15, Mrs. Wasorr:
-

Kedves Mrs W, sose keseredjen el! Éppen tegnap mondta a rádió, hogy recesszióban az emberek jó hírekre vágynak, tehát csak a megfelelő beállítású varázsgömböt kell elővennie.

Szolid(áris) üdvözlettel,

Perec
szünetelő magánnyomozó

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-23 23:15   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Amadeus

Aggódó hívó szava egészen meg6ott. Hogy walaki törődik még a szegény jawasasszonyokkal is .
Hálából tanáccsal is szolgálok legott.
Amennyiben homályosan lát, ajánlhatom ezt a Fielmann szemüveget.

Hogy mi az a Olidéj? Hát tudja, mióta gazdagsági válság van a világban, egyre kisebb a kereslet a jövőre. Kénytelen voltam fizetés nélküli szabadságra menni, de ezt nem köthetem mindenki orrára, rontaná a nemlétező üzletmenetet. Ezért híresztelem, hogy vakáción vagyok. Inkább legyen száz irigyem, tudja?
De azért ne sajnáljon, a pincében, ahol azelőtt a békákat, pókokat meg a gyógyfüveket tartottam, most pénzvirágokat termesztek zugban. Viszik, mint a cukrot.

Üdvözli Önt és a többi kedves erre járót Mrs. W. válságkezelhetetlenségi managerin

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 20:54   
2008-07-17 18:55, Mrs. Wasorr:
Mélyen tisztelt Mrs. Wasorr,

két kérdés kívánkozik ki belölem:

1; Mi az ördög az az Olidéj?

Guglizásom eredménye a következö volt:

"Besegga reno iewho 0 naetael postoy seno xo abida qu tule aoya iaoxy owafle olidej."

Bevallom, hogy az eredmény elsö szavának második szótagján kívül nem mondott számomra sokat.
Ezen az sem változtatott semmit, hogy a folytatás így hangzott:

"Serener kirh pellemnime celui wu danet am lonu riwys lile lonu oazhi."

No, ettöl kezdtem igazán homályosan látni.

2; Eddig azt hittem, hogy a leghosszabb éj a sarki éj, amely ugye egy fél évig is eltarthat.
De a maga Olid-éje, kedves Wasorr, már 9 hónapja tart!
Nem gondolja, hogy ideje lenne felébredni és egy kicsit a kundcsafttal törödni?

Kiváló tisztelettel, Ön iránt aggódó híve.

qxy1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 16:06   
2008-06-27 22:15, Mrs. Wasorr:
-

Egy SZÖGEDI JÓS szerint: a vadkacsa, ha lébukik, vagy úgy marad az idő, vagy mögváltozik.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-18 11:30   
Kedves Mrs, kellemes, élménydús olidéjt kívánok én is!
Az izgatott készülődésnek tudom be, hogy össze tetszett keverni a rendőrt az ellenőrrel, továbbá hogy figyelmen kívül tetszett hagyni azt az apró részletet, miszerint kollégája nem szúrta ki az ellenőrt.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-17 19:28   
Kedves Mrs. Wasorr!
Élményekben és egyebekben gazdag "olidéjt"
kívánok!

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-17 18:55   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Perec és az esetleg erre járók

Hát hogyne szúrná ki, ha a boszorkakolleginának több a szeme, mint a foga.

De akkor is kiszúrja, ha a rendőr egy üresfejű, felfújt hólyag, ha idétlenül vigyorog vagy szekszi bőr egyenruhában feszít.

Kiszúrja, akkor is, ha rettenthetetlen.

Egyébként ehhez nem is kell valami különleges tehetség, hiszen mindegyiknek a szájában ott fityeg a fütyülője

Figyelem, figyelem! Rendkívüli közlemény! A Jósda holnaptól

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-17 13:49   
Kedves Mrs W, milyen tapasztalatokat szerzett azon a boszorkányfesztiválon? Esetleg kontárokkal nem találkozott?
Ma ugyanis azt olvastam, hogy
"Szegeden, a boszorkányfesztiválon egy jós azt mondta az inkognitóban hozzá forduló ellenőröknek, hogy ő azonnal "kiszúrja" az APEH-ellenőrt - ez azonban nem sikerült neki és pechjére az 1400 forintba kerülő jóslásról sem adott számlát. A szabálysértőt 20 ezer forintra bírságolták."
A hír egyébként innen származik.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-08 20:30   
2008-07-08 14:10, Mrs. Wasorr:

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-08 14:10   
Az oldalkocsiban ülő szöszi kezében van egy gyulaikolbász-forma dolog, azt hiszem, az a távirányitó.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-08 13:31   
A kezelögomb a melltartòkban van? Nekem mar oda nem ferne be ugyan semmi
http://islanddragon.files.wordpress.com/2007/06/sture-regn-farg.jpg
erre felenk is ilyen az idöjaras
a kepsorozat vegen angyalkak könyörögnek: még még még, es az Ur röhög

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-08 12:10   
Kedves Perecem

Szívesen körülnézek a heksworkshopban. Addig is gyorssegényként küldök egy tiptopp tippet, a bukósisakba épített vízágyúét. Ötletes találmány, multifunkcionális. Jelen meteorológiai viszonyok között akár az összetorlódott esőfelhők szétoszlatására is kiválóan alkalmas lehet. De működik hidegek és melegek ellen, sáskajárás, bozóttűz, katonai hatalomátvétel és csúcsforgalmi dúgó idején is. További felhasználási módjai: öntözés, ablakmosás, húsvéti locsolkodás.
Ügyes kezű ezermesterek házilag is előállíthatják.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-08 11:24   
Kedves Mrs W, ha megy a fesztiválra, talán körülnézhetne, hogy milyen új esőűzési módszerek vannak a piacon. Napok óta napi legalább ötszöri eső, némelyik akkora zuhé, hogy a kakukk ki se dugja a csőrét az órából.

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-06 01:21   
Jövő héten fesztivál

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-03 10:27   
Kedves segítőkész jósdalátogatók, köszönöm a sok hasznos szerkentyűt, jöhet mind, hátha együttesen jobb belátásra térítik ezt az évszakot. Ráférne, ahogy ezt írom, az égbolt hadihajó-szürke és csendesen esik az eső. Egyedül Böbe első barométerében nem vagyok biztos, jót tenne-e az egyensúlyérzékemnek.

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-03 00:04   
Kedves időjáráskutatók. Napok óta keresem a megoldást a problémára, de végre megtaláltam.

Ha a napot látják, jó idő várható, ha a felhőt, vigyenek esernyőt. És még a pontos időt is leolvashatják erről a fantasztikus szerkezetről.
Utazáshoz, világjáráshoz pedig ezt a modellt ajánlanám. Kompatibilis a világ összes országára.

Extra ajándékként hoztam egy álomfogót. Mint látják, rá lehet tűzni a pizsamára, így biztosan nem szökik el az álmuk.

Kellemes nyári napokat kívánok Önöknek.
Mrs. W.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-02 20:33   
Pereckenek ajanlanam, az elsövel berendezted a lakast:
http://www.bertbolle.com/Images/BarometerHall.jpg
mig a masodik csak a falat disziti, szep, de lehet nem megbizhato:
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:E7FHjkCn-DntoM:http://www.theclockgallery.com/usrimage/t1850%2520barometer.jpg
legjobbnak ezt tartom:
http://www.scottramsey.com.au/playground/wp-content/uploads/2006/08/frog2.jpg

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-02 19:36   
Kedves Perec, elhozzam Neked Nagykovácsiból a házikót? Kakukkos órájuk is van, igaz az bent a szobában!

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-01 12:04   
Kedves Mrs W., igazán remek találmány ez a kő, hol lehet beszerezni? Ha véletlen kifogyott, szívesen beérem egy időjárás jelző házikóval. De még jobban örülnék egy olyannak, ami kakukkos órával van egybeépítve, praktikusabb, nem?

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-30 19:01   

Kedves Wasorr, ezt találtam Nagykovácsiban, egy családi ház hálószoba ablakára helyezve!
Igazságosan mutatja az időt, ha jó idő van a hölgy van kint, ha rossz idő van, kedves párja átvállalja a kintlétet!
időjárásjelző

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-27 22:15   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves egybegyűltek.
Már megint az a fránya időjóslás. Van itt a szomszédban egy csúzos öregúr, két őzgidával, az ő bal térde legjobban meg szokta jövendölni a várható időjárást. Kérdezzék csak meg tőle.

De ha rászánnának egy kis extra pénzmagot, tudnék én magunknak ajánlani egy időjárási követ. Arról maguk is bármikor, bárhol leolvashatnák, esik-e, fúj-e?
Igaz, kicsit helyigényes, de úgy tudom, a japánok már gyártják táska- és zsebváltozatban is.

Jawaslom, a kertben állítsák fel, szemben a hálószobaablakkal, így reggel első pillantásuk rá esik.
Repülőgépre kézipoggyászként sajnos nem tudják felvinni, de érdemes azt a kis többletsúlyt kifizetni. A mai világban nagyon fontos az Alkalmazott Technika.

Napsugaras szép hétvégét kívánok Önöknek.

Mrs. Wasorr a naplopók és széltolók gondnoka

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-26 22:24   
Azt jo is lenne tudni, mert Angliabol minden idejön

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-26 00:35   
Kedves Mrs W, Ön szerint lesz még az idén nyárias idő Angliában? A meteorológusoktól hiába próbálom ezt megtudni. (Már nem is próbálom.)

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-08 19:27   
Kedves Mrs Wasorr!

Köszönön kedves ajándékát, ilyen terítökocsiról álmodoztunk annakidején a 70-es években, mikor házat építettünk és annyi adósságunk volt, ho9gy ilyesmire nem volt lehetöségünk.

Ma már jobb helyzetben vagyunk és úgy vélem, választhatunk is, hogy mit grillezünk. Egy bepácolt disznókaraj nagyon is jó lenne, a vegyes salátát az alsó szintre lehetne teríteni. Még a vörözsboroknak is van helye a terítökocsin.

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-08 19:06   
Kedves Tihi

Remélem, időközben kis kerti padja mindenféle praktikák nélkül is elkészült. Kárpótlásul a működésképtelen varázspálcáért - ami egyébként csak az Ön kezében mondott csütörtököt, nálam mindig pénteket - kap tőlem ajándékot.

Használják egészséggel. Csak vigyázzon, ne tolja a tűz közelébe!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-08 17:35   
Hát mivel a varázslás nekem nem sikerült, ahoz érteni kellene, egyszerüen vettem egy új kis padot 69 euróért a kertembe. Rájöttem, hogy egy 5 literes festékvödör is 30-40 euróba került volna és nagy munka is a festés és jövöre megint csak a rozsdák röhöghetnek rajtam döntöttem, hogy ez már nem megy így. Kis kerti padomat a "Kis kerti pad" topkban mutatom be.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó