2019. augusztus 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> DELFIN JÓSDA
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 13:01   
2005-08-21 11:35, Zuloaga:

Màr megint az irott szonak többet hiszel, mint a valosàgnak?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 11:35   
2005-08-21 11:24, poe:
De hisz ez egy bus !

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 11:24   

Kedves Zuloaga
Remélem elég gyors voltam. A bérleti díj 50 garas napjára. Söprüjártasságija van???

Kedves Zsuzsanna

Mivel Szimatnét azelőtt Kiváncsinszkajának hívták, valószínűleg ebből eredhet a kifogásolt nyelvi bak. Talán szerencsésebb lett volna a lakásához szó használata.

Mrs. W. önkényes seprűkölcsönző és nyelvőrködő

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 11:01   
Sürgős: holnap 1.488 km vár autóban (Peugot 406 turbodiesel) ... lecserélném a négykerekűt egy turboseprűre ...

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 07:24   
Az objektiv és részletes tàjékoztatàsért MON Nagydij jàr Mrs Wasorr asszonysàgnak!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 04:20   
Kedves Wasorr úrnő,
valóban kiváló munkát végzett, gratula.
Viszon az a Szimat nevű magánnyomozó nagyon felületes: hogyan mondhat olyat, hogy nevezett UB a lakásába hajtott a kocsival?
Főleg, meert emeleten lakik....

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-21 00:19   
Kedves Mrs W, le a kalappal az Ön nyomozástudománya előtt! De micsoda drámai történet. Angyalka sorsa a legaggasztóbb az egészben. Meg azé a pint söré. Remélem, nem leöntötték, hanem leitták a mobilról?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-20 23:06   
Kedves Mrs.Wasorr !
Koszonjuk , hogy megfejtette az evszazad rejtelyet . Most mar nyugodtabban fogok aludni ...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-20 22:36   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Olvasóim

Nna végre itt vagyok, mindjárt csak kicsit hadd lihegjek, annyit lótottam-futottam ma. Nem tudom, látták-e a dühöngőben a hirdetőtáblán, Perec kolléganő kétszer is felkért némi nyomozásra a mindannyiunkat szerfelett érdeklő titokzatos telefonálás ügyében. Mint azt bizonyára Önök is tudják, a csíki lakosokat napok óta élénken foglalkoztatja a Találkozó.
S.H. úr a MON jelenleg évi rendes szabadságát töltő fő- és felelős szerkesztője, valamint R.J. kisasszony a Csíki Kurjantó évi rendetlen szabadságán lévő főszerkesztőnője titkos találkozón vettek részt. Egymással találkoztak természetesen. Hozzájuk közelálló körök az eseményről semmit sem szivárogtattak ki, ámde előttem továbbra sincs titok, és úgy érzem, az olvasók is megérdemelnek egy részletesen aprólékos és objektívan tárgyilagos tájékoztatást.

A dolog úgy kezdődött, hogy a két szerk. folyó hó keddjéről csütörtökre virradóra marathoni meetinget tartott a körút környékén. Egy étteremben spékelt nyulat ettek, később az egyik cukrászdában elfogyasztottak egy-egy rigójancsit, majd konspirációs célokból cikcakkban végigjárták a kerület vendéglátóipari létesítményeit. De mivel mindketten meglehetősen szófukarok, elunva a hosszadalmas hallgatást úgy döntöttek, hogy tanácstalanságukba bevonják a távolban lakó és tudtom szerint még mindig körözött U.T.-t is, hiszen hármasban mégiscsak kellemesebb hallgatni.

Ámde ez a telefonbeszélgetés furán végződött, az al- és felperesek vallomása nem fedi egymást de a valóságot sem. Itt jövök én a képbe.
Ma délután végigszaladgáltam a bel-és külügyi minisztereket, a postaügyi államtitkárnőt, a telefontársaságot és Szimat Szeréna magánnyomozót, így került végre a kezembe U.T csíki lakos aznapi telefonbeszélgetéseinek teljes jegyzőkönyve. Mivel a 2 szerkesztő állandóan változtatta a helyét, így a madzag másik végéről kellett megkezdenem Ariadne fonalának felgömbölyítését. Ezennel megosztom Önökkel is a történetet.

1. hívás
Középeurópai idő szerint (továbbiakban Kösz) 21.20
Keleteurópai idő szerint (továbbiakban Kesz) 22.20
S.H. megnyomogatja az U.T névhez tartozó gombokat, ám a szökött egyén a nagyvárosi lárma elől az erdőbe szökött, ahol is kora délután egy fa tövében a sürgős munkája ürügyén rajtaütésszerűen elaludt.
Amikor a csörgésre felriadt, nem tudta, hol van, mire észhez tért, egy medve megelőzte a készüléknél.
S.H: - Ubu te vagy?
- Brumm*brumm.
- Katt.
U.T. ezek után – mivel a medve magával vitte a telefonkagylót – felkereste az erdőszélen hagyott gépkocsiját, azzal pedig elhagyott lakásába hajtatott.

2. hívás
22.10 Kösz 23.10 Kesz
A szerkesztőduó másik helyszínről újból próbálkozik
S.H: -Szia Tibor, én vagyok, mi vagyunk, vagyis….
-Hau, vau, krrrr, grrrrr
-Katt.
téves kapcsolás

3.hívás
23.30 Kesz 22.30 Kösz
U.T. közben hazaért, ledobta 56-os erdőjáró csizmáját, kinyitott egy üveg sört. Kortyolgatás közben pillantása a naptárra tévedt, a sör megakadt a torkán, szeme kimeredt….a telefonhoz robogott és tárcsázott
U.T. – Szervusz. Hogy vagy angyalkám?
angyalka - Hát idefigyelj, te gyalázatos, ha nem tudnád, ma lett volna az esküvőnk! Ajánlom, hogy sürgősen találj ki valami hihető mentséget, különben NEM ÁLLOK JÓT MAGA…
- Katt.

4. hívás
23.10 Kösz 00.10 Kesz
R.J. eddig szótlanul figyelte az eseményeket, magában megállapította, hogy a XXI. század férfiaira már egy telefonkapcsolat létrehozását se lehet bízni. Felkapta a céges mobilt az asztalról, nyomogatott és várta a kapcsolást. Közben a háta mögött kinyitottak egy ablakot, ezen keresztül a helyiségbe tódult a hideg levegő és a közelgő tűzoltóautó vijjogása
U.T. – Hallo itt Ubu beszél, ki vagy?
R.J. – katt-katt-katakatakatt ( fogvacogás)
U.T – Elnézést de nem tudok morzéul
R.J – ninú ninó ninnininú ( szirénázás)
U.T. – Ki lehet ez a vicces jómadár?
- Katt.

5. hívás
23.27 Kösz 00.27 Kesz
Időközben a körözött egyén késői vacsorához ül, körözöttet eszik erőspaprikával, szája tele, mikor csörög a telefon
S.H. – Tibor szia, na végre
U.T. – hmmm, nyamm, hammm, nyamm
S.H. - Mi van veled drága barátom, rosszul vagy? Vagy nem is te vagy? Biztosan téves…
- Katt

6. hívás
00.08 Kösz 01.08 Kesz
U.T. már háromnegyed órája nem mer falatot tenni a szájába, nehogy megint rágás közben csörögjön a telefon. Meredten lesi a készüléket. Ismét a páros hölgytagja próbálkozik. Míg a kapcsolásra vár, iszik egy kortyocskát a söréből, de kicsit elvéti a dolgot
U.T. – Na végre, halló tessék itt Ubugetibor.
R.J. - Glugluglu, bluttty, blublublublu
U.T. – Hallod elegem van belőled, mi vagy te szinkrontolmács az uszodában? Ha még egyszer felhívsz, felnégyellek.
-KATT!
U.T. levágja a kagylót, levetkőzik, és fekhelyére távozik.

S.H. és R.J. némán figyelik a sörben fuldokló csöpp cellphone-t, majd

7.hívás
01.15 Kösz 02.15 Kesz
R.J. felderül, lekapja a ballábas topánját és bőszen tárcsáz
R.J. – Ti…
U.T - HOGY AZ A …(a többit nem közölhetem, mert közszemérem megsértődéséért becsuknának)

Ez volt tehát az ominózus beszélgetés hiteles története. Okkuljanak belőle

Mrs. Wasorr a Telewicca Mobilszolgáltató Társaság (TMT) utazó ügynöke

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-19 09:25   
Vagy ez :

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-19 08:55   
Kedves F.ZS

Ha kamera nincs, a tele patikus kamrája is megteszi.

Tiztelettel: Mrs.W.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-19 03:56   
Kedves Wasorr banya,
asszem, a kamerából kamerába- féle jósláshoz mind két félnek szüksége van kamerára.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-19 01:24   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves ügyfeleim, bérleteseim, olwasóim

Örömmel jelentem, hogy a technika és a tudomány beköltözött kicsiny jósdám falai közé. A csodálatos varázsgömb mellé szert tettem egy szerkesztőségi számító gépezetre, amin nemcsak az Önök kérdéseire szerkeszthetem meg a válaszokat, hanem némi plusz garasokért felmászhatok a világpókhálóra is. Ez sok szempontból hasznos lehet elsősorban nekem, de akár az Önök számára is, hiszen többet ér egy képzett, sokoldalúan kiművelt boszorkány egy írástudatlan, házsártos, maradi szipirtyónál, nem?

Csak egy nagy problémám van, biztosan kitalálták már, az egér
Képzeljék, van már webkamerám is, aminek segítségével boszorkány-videokonferenciát tarthatunk. Előfizettem online szagfolyóiratokra, a bájitalok hozzávalóit is megrendelhetem az interneten. Szóval áldás egy ilyen masina a háznál.

És hogy mi az Önök haszna ebből az egészből? Hát ezután már otthonról, a kandalló mellől is feltehetik kérdéseiket nekem. Nem kell az előszobában várakozni, nem kell félni, hogy összefutnak nálam valami ismerőssel, nem kell kiteregetni személyes ügyeiket a Kurjantó olvasóközönségének. Lámcsak most is hogy leskelődnek a csíki asszonyok a főszerkesztő kisasszony után, szegényke kocsmáról kávéházra menekül a kandi tekintetek elől.

Persze én továbbra is a nagy nyilvánosság előtt fogok válaszolni, mindannyiunk okkulására, de ezután ezt már megtehetem név nélkül, jeligésen is. Ugye milyen nagyszerű? Talán ezentúl a szégyellősebbek is bátrabban fordulnak hozzám panaszaikkal.

Nos tehát a vadonatúj mélcímem, amire mostantól várom a tanácstalansági leveleiket: wasorrpost@wicca-mail.zzn.com

Tisztelettel: Mrs. Wasorr netszörpölő és eletkrónikus postaládatulajdonos

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-11 00:54   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Bérletesem

Régóta nem járt erre, és amilyen az én szerencsém, pont akkor kukkantott be, amikor egy pillanatra átszaladtam a szerkesztőségi büfébe. Azt hallottam ugyanis a piacon, hogy készül a Kurjantó legújabb száma, a nyomdagépeket már hetek óta fűtik….Ezt a hírt szerettem volna leellenőrizni, de nem sikerült sajnos. Mindenki annyira titokzatoskodó mostanában.

Mint látja, máris itt vagyok, munkára készen.
Problémáját egészen magamévá tettem, és a következő megállapításra jutottam. Önnek semmi szüksége sincs fogyókúrára. A katicabogár úgy szép, ha gömbölyű, a lapos, az egy másik bogár, esetleg átment rajta az úthenger.
A zavaró párnácskákat ügyes öltözködéssel, a színek megfelelő kombiné…oppardon, kombinálásával jól el lehet takarni.
Tornázás helyett alakformálásra az úszást jawaslom.

Ám mivel valamilyen sportot mégiscsak jó, ha űz az ember gyereke, én a sakkot ajánlanám. A bonyolult lépéskombinációk követése, a fekete-fehér mezők bejárása, a bábuk emelgetése minden izmot megmozgat, még az agyizmokat is.

Egyetlen étkezési tanácsom: csokoládét ne fogyasszon, összemegy tőle a ruhája!

Amennyiben mégis önkínzó kúrára szánja magát, próbálja ki a kínai diétát. Reggelire 1 száznapos fürjtojás, ebédre 1 deci langyos tej evőpálcikával, vacsorára 3 szem tarka rizs.
Egy hónap alatt visszanyerheti 12 éves kori alakját. De gondolja meg, ez a teljes ruhatára kicserélését vonja maga után. Biztos hogy megéri?

Tisztelettel Mrs. Wasorr a csíki Fit-ness, Well-ness és Loch-ness testépítési szalonnák szaktanács adója

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-10 18:13   
Kedves Mrs.Wasorr !
Abban a remenyben zarandokoltam el az irodajaig , hogy itt talalom es tanacsot kerhetek , ha mar berletes vagyok . Tudtam , hogy sokan nyaralnak , de azt is tudtam (akarom mondani : ugy tudtam ) hogy miutan kedves vendegei haza mentek , ujra munkaba allt az uborkaszezon ellenere is . Hat ... nagy csalodasomra az irodaja kongott az uressegtol .
Image hosted by Photobucket.com
Pedig szerettem volna tanacsat kikerni , hogy az eddig kiprobalt fogyokurakon kivul : ugymint "helyes" etkezes (beleertve az ehezest is ) es tornaszas Image hosted by Photobucket.com mit ajanlana . Remenykedve es nagy erdeklodessel varom hasznos tanacsait .
Tisztelettel : Pettyes

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-10 00:50   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Kovács Pistike

Sárkánnyal együttélni valóban veszélyes egy picit, de ugyanakkor hallatlanul izgalmas. Csak maradi, babonás emberek terjesztik azt a rágalmat, hogy a sárkányok szűzleányokkal táplálkoznak. Bizonyított tény, hogy – elvétve ugyan – még vegetáriánusok is akadnak köztük.

Egy sárkány mindig jól jön a háznál. Egy sárkány lehet gyengéd és kecses, egy sárkány lehet szexis, izgató és persze naívan ártatlan is.

Egy sárkánynak rendkívül fejlett a beszédkészsége, és tud egyszerre többfelé is figyelni, például olvas egy jó könyvet, miközben ballal, szinte oda sem pillantva nyomkodja a számítógép billentyűit.
Egy sárkány játékos kedvű és minden helyzetben feltalálja magát

Egy sárkány rendkívül sokoldalúan használható. Világít, fűt, ami a messze északon nem megvetendő dolog, képzelje csak, mennyit lehet spórolni a villanyszámlán! És persze nagyszerűen süt-főz.

Egy igazi sárkány romantikus is, karácsonykor feldíszíti a fát, meggyújtja a gyertyákat.

Egy sárkány persze repülni is tud, így az utiköltsége is minimális, és bár nehéz lóvá tenni, ha mégis sikerül, társának csodás kalandban lehet része. Csak fogódzkodjon jó erősen.

Persze egy kis óvatosság sosem árt. Jawasolnék Önnek egy Ön-kéntes tűzoltó tanfolyamot, sőt bensőségesebb pillanatokra védőruházatot is. 87-es faktorú napolajat tartson kéznél, puszilkodáshoz pedig viseljen azbesztből készült maszkot, különben könnyen pórul járhat.

Amennyiben sárkánya hétfejű, nem ártana beszerezni egy fagylaltautomatát, ennek segítségével bármikor sikeresen elfojthatja a lángokat. A sárkányok ugyanis édesek. Édesszájúak.

Hát kedves Pisti, ennyi talán elég is lesz kedvcsinálónak. Higgye el, sárkányával jól járt.

Tisztelettel Mrs. Wasorr kinevezett sárkányügyi főelőadóművész, sárkánykutató és sárkánytulajdonos, a Dragon Vitézi Rend csend-őrmestere

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 20:38   
Melyen tisztelt Mrs Wasorr!

Szeretnek Öntöl tanacsot es kis jövöbelatast kerni . A nevem Kovacs Pistike es egy sárkánnyal élek együtt. Van-e önnek erre nyugtatoja ? Sokaig fog meg tüzet okádni vagy el fogom vegre oltani azt a rusnya tüzet?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-04 01:37   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Barátom Boots

Ez a fickó valóban fura egy figura. Utánanéztem kicsit a gömbben, a következőket állapítottam meg róla.
Neve: Punainen Retiisi
Kora: 30-60 között
Lakcíme: Joulupukin Kammari, Finnország északi részén
Fehér férfi, aki jelenleg inkognitóban rejtőzködik a világ szeme és a paparazzik elől..
Álruhája kissé mókásra sikeredett, úgy tűnik, mintha fázna az istenadta, pedig eléggé edzett.

Sajnos, tavaly decemberben kisebbfajta sokk érte, amikor munkahelyén szembetalálta magát egy szintén aktív betörővel. Azóta mániákus depresszáliában szenved, és egy lépést sem tesz a testőrei nélkül.
Utoljára az osztálytalálkozóján érezte jól magát, erről tanúskodik ez a csoportkép

Jelenleg évi rendes szabadságát tölti a tengerparton, egy szöszire vár, aki szívesen mondaná neki: tule kotiini.

Tisztelettel

Mrs. Wasorr a finnugrók nemzetközi szagszervezetének soros elnöke

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-03 22:30   
Kedves Wasorr!

Legyen szives analizalja ezt a fazont. Finn nyaralot abrazol, a tengerparton fotoztam. Maga szerint kivan mind a 4 kereke? Nem, tenyleg nem en vagyok.

Koszonettel.

Boots

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-31 01:06   

ITT A DELFIN JÓSDA

Darwinka, na végre, hogy előkerültél! Már érdeklődtem utánad a szomszédnéninél. Láttam a mindentlátógömbben, hogy rémesen meleg van felétek. De nem kell már a hőgutától rettegned, megjósolom, hogy néhány órán belül esni fog. Hogy mi?
1. az eső
2. a hőmérő higanyszála
3. az életszínvonal

Nem kedvesem, a nyersolaj világpiaci ára az nem. Minden nem eshet, a rendszernek egyensúlyban kell maradnia, egyik oldalon egyes dolgok esnek, a másikon mások emelkednek. Mint a mérleghinta a játszótéren. Tudod, a libikóka. Nem, ennek semmi köze a libidóhoz.

Na de addig is, amíg a sóvárogva várt enyhülés bekövetkezik, itt alább olvashatsz néhány kánikulai jótanácsot.

- Szakíts a konzervatív öltözködéssel. Le az öltönnyel, nyakkendővel. Negyven fok körül a protokoll rövidgatyát, lenge, likacsos inget, vízbemártott szalmakalapot ír elő.

- Követeld a főnöktől a légkondicionált munkahelyet, kellemesen hűvös irodában olyan jóízűen lehet dolgozni, hogy szinte nincs is kedve az ember gyerekének (majmának) a forró utcára kimenni.

- Munkaidő után irány a strand, ott lehet igazán felfrissülni. A pancsolás egyedül is élvezetes, de a csoportos lubickolás még izgalmasabb.
- Ám a strandbüfében ebben a kánikulában üdítőt, fagylaltot, fakír hajlamúak forró teát és húslevest fogyasszanak, semmi esetre se igyál víz helyett viszkit, mert a magas hőmérsékleten könnyen meggyulladhat benned az alkohol, és majom létedre tűzokádó sárkánnyá válhatsz.

- És persze a legmelegebb napokban aktuálissá válhat a régen igérgetett látogatás a lappföldi rokonságnál.

Meleg szeretettel üdvözöllek, szomszédasszonyodnak is add át forró baráti kézfogásomat
Mrs. Wasorr időjárásjós és melegügyi majomkodó

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-30 00:32   
Forró szeretettel köszöntöm kedves
rég nem látott
miszisz!

Kész vagyok, nem bírom tovább!

Ez már nekem is sok, ez a meleg! Enyhet adó tanácsaira lenne szükségem, mielőtt hőgutát kapok. Legyen egy-két jó (hideg) szava hozzám, vessen rám egy jeges pillantást, és tartson egy kis árnyékot....illetve mit beszélek, tartson egy kis előadást nekem, miként vészelhetném át ezt az emberfeletti meleget.

Melegen ajánlom magamat.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-18 20:39   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedwesem R

Örömmel olvastam nyaralási olwasónaplóját, bár nem volt újdonság számomra. Hírét elhozták már a partyfecskék, elfecsegték az eseményeket egy füttyös dalban, szopránban és altban a partytúra alapján.
Sőt, leégése hírét is elmekegték a szomszéd kecskék, s ezzel a hírvirágokat lelegelték.
De más baj is van, a kristálygömbben azt láttam, hogy e rövidke nyaralás alatt Önben függőség alakult ki. Most még nem tudnám megmondani, ez új mánia megoldás lesz-e alvászavaraikra, dehanemis, ne aggódjon, mire leesik a hó, az Ön ágya megint független lesz. Illetve időjárásfüggő.

Azt is láttam a gömbben, hogy az ebek sem úszták meg szárazon, a szabadság náluk is szabadossággal párosult, két árokásás közt alaposan besöröztek, másnap persze kutyául érezték magukat. Szerencsére tudták, hogy kutyaharapást szőrével kell gyógyítani.
Míg ők a party kúrával foglalatoskodtak, Ön egy méretes fagylalttal hűtötte magát, bár furcsa módon nem a hátára kente, hanem a nyelvére. Lehetséges, hogy a strandon annyit beszélt, hogy a nyelve is leégett???

Feltételezésem szerint felvételei rendezésével tölti maradék szabadságát, a legjobban sikerült képeket feltétlenül mutogassa meg Ellinek és Darwinkának is, ha előkerül, hadd irigykedjenek.

Ps: A harcica a házőrséget átruházta egy klubtársára, és hazafutott, mert remek szerződést kapott egy modellügynökségtől. A nyári hónapokban, mint feketepuma-dublőr szép pénzt kereshet. Beláthatja, hogy egy ilyen remek ajánlatot nem lehetett visszautasítani.

Kellemes akklimatizálódást kíván Mrs. Wasorr modern modellmacskatulajdonos

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-18 17:50   
Letelt a Wakáció kedves miszisz, itt vagyok ragyogok, hímelek hámolok, és hámlok is persze!

Miért ilyen elkenődött?

majd csak véget vet már az uborkaszezonnak a július, vagy a lisztharmat!

Hazajöttünk végre, mert már a talpam alatt is égett a talaj. Nagyon jó helyen voltunk ám, az utazási iroda közvetlen part melletti elhelyezést biztosított. A Hotel Árokpart nevű sokkcsillagos szállodában teltek vígan napjaink, még énekeltünk is. Két árokugrás között pedig olvasgathattam végre. Ha esett egy kis eső, megmerülhettünk a bő vízű patakban. Ettől igen sármossá váltunk.

Sokat jártuk az erdőt, kirándultunk. A bokám például tegnap is. Árkon bokron túl, képzelje kivel találkoztunk! Az ön egyik földijével, aki stílusosan palacsintasütőnek álcázta magát. Legalább 50 féle hasznos dolgot tudtunk meg tőle a rövid, tiszavirág életű beszélgetés alatt. Olyanokat például, hogy: "amit ma megehetsz, ne halaszd holnapra"... vagy: „aki korán kel...az hamarabb lesz álmos”, aztán: „a hazug embert hamarabb utolérik...ha autóval mennek utána.” Szeget ütöttek fejembe ezek a magas röptű gondolatok.

Este a hotelben a kiszolgálás is elsőosztályú volt, a férjem végigette az étlapot - csak a borítóját hagyta meg - azt mondta, hogy majdnem olyan kemény, mint itthon a rántotthús.
Az utolsó nap zárok-partyt adott a tulaj, kedvenc lemezére - melyet a partyőrség leánykórusa adott elő - a „száraz tónak nedves partyán döglött béka kuruttyol...” nótára hajnalig roptuk.

Ps: Látom meglett a harcicus is. Épp most akartam pettyegtetni hogy rossz helyre ment, mert nem felleg várta haza. Vajon mitől vadult meg nálunk szegény és választotta inkább a világgá menést? Kérem szerelje fel visszapillantó tükrét és nézzen utána ennek a rejtélynek.

Most megyek, de szállok rendelkezésére... tudja: (feltétel nélkül) feltétlen híve: Rport

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-17 22:49   
Kedves Pettyes

Macskám nevében is köszönöm a fuvart.
Van ugyan cicaajtó a boszorkánytanyán, de az éppen foglalt volt.

Üdvözli a kissé bogaras Mrs. W.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-17 16:48   
Kedves Mrs.Wasorr !
Hazahoztam a macskajat , itt settenkedett a haz korul , de a nyakaban levo nevjegy elarulta , hogy ki a gazdija . Hogy ez milyen nagy vadasz ! Ahogy az egeret mozgattam , nemcsak , hogy szemmel kiserte , hanem dorombolt is , ha pedig a feje fele emeltem , nyavogott is . Nem hittem volna , hogy az on szolgalataban meg emlekszik arra , hogy az egeret figyelnie kell .
http://zoldtrabi.uw.hu/gamez/maukie.swf
Udv: Egy Pettyes Joakaroja

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-13 04:24   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves R ettenetesen leégett hűséges (hű-lnivágyó) hívem

Wilágwége hangulatban megfogalmazott kétségbeesett segélykiáltásait vettem, ezúton küldöm Ön után a gyorssegélyt. A sárga boszorkákat ugyan még nem találták föl, lehet, ebben én leszek az úttörő.

Ön, kedves R opogósra sült BéRletesem, tévedésben van, nem a világ végén. Nyomozásokat folytattam ( nem okost, az Perec kolléganő reszortja), hogy a lehetőség szerint legpontosabb földrajzi meghatározását adjam eme emlegetett helynek, s kiterjedt kutatásaim szerint a világ vége itt van.

Mint látom, Ön hölgyem alaposan leégett, falrahányt borsó volt a nyaralás előtti sok-sok jótanács. (Most aztán kezdhetem a meszelést elölről.) Nem vitt elegendő kenceficét magával, avagy nem volt, aki bekenje, avagy aki lekenjen Önnek egyet ? Ennek következtében megégett avagy leégett. Használhatott volna egy napernyőt is

mint látja, vannak, akik nem kockáztatnak. De legalább a nudistastrandon pirította volna pecsenyére magát, akkor nem lenne tele azokkal a rémes csíkokkal.

De ha már megvan a baj, eső után köpönyeg a kritika ugyebár. Ne keseregjen, ne siránkozzon, van segítség. A leégés azonnali ellenszere a tűzoltás. Gyors léptekkel és hosszú fecskendővel siet a segítségére egy hercig lánglovag.

Az erszte hilfe után jön a cvájte, azaz a megégett felületek restaurálása. Ennek legtökéletesebb és leghathatósabb szere a tejszínhab, a benne lévő zsíradék pótolja a bőr elveszített szénhidrogénjét, a habban található szemmelláthatatlanul mikroszkópikus buborékok kellemesen hűsítenek, a fehér szín pedig mandinerből veri vissza a gyilkos ultrapiroska sugarakat. Mivel azonban a fehér szín meglehetősen kényes, hamar elpiszkolódik, ezért ajánlatos óránként frissíteni egy tartalék tartályból.

Anyagi természetű leégésére ís kínálok megoldást. Maradék garasaival masírozzon be a legközelebbi kaszinóba, ne féljen, mint látja ebből is van már lájtos, szóval dobja föl az egész maradékot a rougera. Ez a szín az Ön esetében csak nyerő lehet. Ne piruljon kedvesem, az most úgyse látszik magán, mindenki tudja, hogy lottózni is szokott, a korpa deliktuszt Ön szolgáltatta tavaszi táskanalíziskor. Jelenleg előnyösebb, ha sápadozik, abból lehet rózsaszín.
Ha nagyobb összeget nyer, hosszabbítsa meg vakációját, ám ne feledje a nyeremény felét folyószámlámra átutalni.

Tiszteletteljes nyaralást kíván Mrs. Wasorr kaszinódíjas
Firewall kárbecslő és restaurátor

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-12 20:46   
...na végre létrejött a kapcsolat, ön lájn. Én vagyok az miszisz.... megismer? Nem??? R vagyok keseredve..! Hát akkor mi lesz velem? Itt ülök a világ végén egy intRnetkávézóban és nagy bajban vagyok. Sikerült e néhány nap nyaralás alatt a szó szoros- és szertelen értelmében leégnem magam a sárga földig (vagy ezt nem arra mondják?) Lehet napszúrást is kaptam már és azért beszélek itt zöldeket. Lassan elpattan bennem az utolsó húr is. Bérletem a zsebemben, reményem pedig csak önben van.
További valós és valótlan leégések elleni sürgős bajkeverői (bocs lemaradt az ékezet) segítséget remélve, maradok leégett híve: Rzsike

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-07 21:32   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves R

R emélem, ez nem az utolsó kérdése? Hol van még az év vége? Ne keseRegjen, nagy bajára többféle megoldás is kínálkozik.

a) a vízlágyító habfürdő például ez ha a textil puha lesz, biztosan a bőr is.

b) nemrégiben festettem ki a fürdőszobát, így tapasztalati úton bizonyíthatom, hogy a glettelés minden repedést, hibát, himlőhelyet eltüntetett a falról. Konzultáljon egy kőművessel, de ne Kelemen legyen mert kellemetlen eset eshet meg vele.

c) egy 100% os arcpakolást is ajánlhatok, összetétele 1 ubi, 2 kisebb buri héjastól, 1 nyúzott narancsbőr leszelve és reszelve, varangyos béka nyálával keverve. A trükk az, hogy nem szabad lemosni, csak ha vége a nyaralásnak. Igaz, akkor meg már minek.

d) ha ezek közül egy sem szimpatikus, akkor marad a fizikai ránctalanítás

Először a biztonság kedvéért a hátán ellenőrizze a szín- és formatartást.

Sok sikert kívánok, az eredményről majd értesítsen. Ha szép helyen jár, akár egy képeslapot is küldhet hálája jeléül.

Címem:
Mrs Wasorr Kozmetikai kisegítö konzultáns
Rezeda utca 66. félemelet balra

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-07 17:55   
Kedves Miszisz!

S.O.S.!!! Még egy utolsó tanácsot kérek nyaralás előtt. Szeretném rendbe szedni magam nyaralás előtt! Ön mit ajánl, hogy kinézzek valahogy? Milyen ránctalanító eszközökhöz folyamodjak, hogy a túristák ne engem nézzenek folyton, mint látványosságot. Kérem Önt gyors és hathatós tanácsot adjon ami 1-2 nap alatt használ is, és látható eredménye lesz. Már voltam kozmetikusnál is, de azt mondta, hogy inkább plasztikai sebészhez menjek. Önben van minden reményem
Örök hálám üldözni fogja, csak utol ne érje.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-05 23:25   
2005-07-05 20:54, rigojanos:

-

Shrimps - magyarul: garnelarak.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó