2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Csatlakoztunk? Csatlakoztunk! - A változások kora?!
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-30 15:40   
Csatlakoztunk?

Ha nem is lesz Euronk, akkor legalább legyen a soproni kékfrankos mellett még rábaközi tallérunk is!

Ez nem közeledés, hanem távolodás az EU-tól.

Toeby

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-21 22:48   
Azert meg Schengenen innen vagyunk, es a munkavallalas tekintetben is vannak meg korlatozasok. Meg meg euro sincs s ugye ev elejen meg spekulacios hullam volt a forint ellen...

Szoval azert meg vannak hianyossagok...
Frimi

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 16:06   
Sot, eloszor fordult elo, hogy europai repuloteren rovidebb sorba allhattam a magyar utlevellel, mint mas, az amerikaival.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 14:54   
Megkaphatom a német állampolgárságot a magyar feladásának kényszere nélkül - kölcsönösségi alapon. Részletek: lásd Németországi Szalon.

Megszűnt a vámellenőrzés a határokon. Félelem és a csempészés veszélye nélkül elhozhattam nagyanyám karosszékét Bp-ről Berlinbe, vihettem vám-macera nélkül barátomnak tolókocsit Berlinből Bp-re. (Hogy ő milyen nehézségek árán tudja továbbvinni Kárpátaljára, azt még nem tudom. Ő ugyanis még nem csatlakozott.)

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 14:10   
2004-11-19 13:48, hunor:
Kedves Hunor!
A csatlakozás napján ugye még Bécsben éltünk és emlékszem, mennyire élveztük azt a bizonyos május elsejét!! Naddon büszkén sétálgattunk a belvárosban! Rengeteg magyar jött, mert 2 napon keresztül ingyen jártak a vonatok, így jött az anyukám is hozzánk látogatóba!! Együtt ünnepeltünk. Na ja, ez már elmúlt.
Ami számomra a legnagyobb pozitívum, az az, hogy most már én is mint EU-Bürger bárhol (az EU területén) lakhatok. Eddig ugye az volt a bibi, hogy Bécsben hivatalosan ott sem voltam. ( Nem vagyunk összeházasodva a párommal, így nem járt nekem semmiféle Aufenthaltgenehmigung. Ezzel a csatlakozással a problémám megoldódott!
Jó volt az is, amikor magyar fuvarossal intézhettük az irodánk költöztetését Bécsből Nürbergbe. Ezt korábban magyar vállalkozó nem tehette volna meg.
Szóval ennyi ami személyesen engem érint.
Andi

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 14:05   
Nem tudom, mennyire nevezhetö hétköznapinak a repülés, de azt hiszem ma már nem is luxus a fapadosokkal. Kimondottan kellemes, hogy az EU-b belüli utaknál nem kell "NON EU" ablakhoz menni, pl. Londonban agyatlan kérdöíveket kitöltögetni.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 13:48   
Csatlakoztunk? Csatlakoztunk!

Magyarorszag EU csatlakozasa hozta hetkoznapi valtozasok topikja. Ki mit erez, mikent valtoztak a hetkoznapok, milyen ujdonsagokat hozott a csatlakozas, stb. - ezt tapasztalhatja magyarorszagi lakos, odalatogato egyarant.

En elsore egyet emlitek: hataratlepes tekinteteben (Hegyeshalom, gepkocsi) nem sok minden valtozott. Talan a leglatvanyosabb a szemelyi igazolvany elfogadasanak felajanlasa a hataror reszerol, a tobbi minden a regi.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó