2018. június 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Grazban élő magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
 Melinda8228  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-02-28 23:58   
Hello,
5 éve élünk Ausztriában,(Weiz) és a 10 éves kislányunk nagyon szeretne magyar barátnöt találni, akivel az anyanyelvén trécselhet. Talán más család is küzd hasonló gonddal a környéken. Lehetne közös programot szervezni.
e-mail: melidoc8228@gmail.com
Üdv: Melinda

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-03-15 10:37   
Üdv Mindenkinek,

megismétlem a fórum tetején látható feliratot:

"FIGYELEM! Fórumunkban kivándorlási kérdések, valamint állás-, lakáskereső hirdetések nem lehetségesek!"

BESZÉLGETŐFÓRUM: A MON fórum a már külföldön élő magyarok ismerkedő helye, beszélgetőfóruma, ahol mindenkit szivesen látunk, éljen bárhol is a nagyvilagban. Ha csak állást, lakást keresel, hirdetnél, vagy kivándorlással kapcsolatos kérdéseket tennél fel, segítséget keresnél - ne fáradj a regisztrálással, nem ez a megfelelő hely számodra, fórumunk nem erről szól. A világhálón sok száz honlap foglalkozik ilyen jellegű segítségnyújtással, biztosan megtalálod majd a megfelelőt.

Ha honfitársak társaságát keresed lakóhelyeden, beszélgetnél, vagy programokat szerveznél, akkor keresd meg az országok listájában az erre megfelelő topikot. A MON nem a Facebook, nem egy mondatos "itt vagyok én is" beköszönések helye csak, itt jó, ha írsz magadról, érdeklődési körödről pár mondatot, hadd tudják a többiek, kit üdvözölhetnek körükben.

Kérem, ezt mindenki vegye figyelembe!

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-03-08 21:15   
Kedves Pago,

merre, merre?

Takarítottam kicsit.

Hunor

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-01-15 08:38   
Meghívó:

Ahogyan a víz tükrözi az arcot,
a sepsiszentgyörgyi OSONO Színházműhely előadásában.

Időpont: 2014. január 22., szerda, 18 óra
Helyszín: Graz, Sparbersbachgasse 40, FUM-Nagyterem

Részletek a Grazi Hírlevél téli számában olvashatók:

www.grazimagyarok.eu

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-07-02 13:31   
Megjelent a Grazi Magyar Hírlevél nyári száma, amely az alábbi linkre kattintva tölthető le:

http://grazimagyarok.eu/gmh?file=gmh201307.pdf

Legfontosabb híreink:
- Családi kirándulások júliusban és augusztusban
- Nyári játszóterezés
- Beszámoló a családi piknikről

A nyári programkínálat szintén a honlapon található:

http://grazimagyarok.eu/programok

BenReg  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-06-26 14:47   
Sziasztok!

4 eve elünk a párommal mürzzuschlagban. 2 gyermeket nevelünk. Családokkal ismerkednenk közös programokon.

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-06-13 15:37   
Szia,

nincs sem magyar nyelvű ovi, sem iskola! VAn magyar nyelvű gyermekfoglalkozás heti egy alkalommal. Az a baj, hogy tucadszor írom le ezt itt, előtte kicsit bele lehetne olvasni a fórumba, rengeteg linket írtam már be a témában.( Ez most ne bántás akar lenni, csak hátha a következő kérdező ezt elolvassa ...)

Oviban jobb is, ha csak németül beszél, gyorsan fog megtanulni. Ehhez megfelelő segítséget fog kapni. (ezen a területen dolgozom)

Kinderdrehscheibe oldalon érhetitek el az ovik listáját, ott kaphattok tanácsadást is. Szeptemberben, ha csak nem iskola előtti utolsó évről van szó, nem biztos, hogy azonnal kaptok helyet. Attól függ, hová költöztök.

Üdv:

pago

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-05-03 14:35   
Megjelent a Grazi Magyar Hírlevél májusi száma, amely az alábbi linkre kattintva tölthető le:

http://grazimagyarok.eu/gmh?file=gmh201305.pdf

Legfontosabb híreink:

- Május 5-én St. Radegundba kirándulunk

- Baráti sörézés májusban 3-án pénteken és 21-én kedden

- Június 22-én ismét megrendezzük a nagysikerű Magyar Családi Pikniket a Stubenberg-See-nél

- Jazz istentisztelet a Heiland-templomban

A májusi és júniusi programkínálat szintén a honlapon található:

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-18 04:21   
2013-04-15 13:55, pago:
-

Köszi! Más, Grazban ismersz magyar éttermet, közösséget, bármilyen szolgáltatást, amelyeknek honlapjuk is van? Ha igen, és van rá időd/ kedved, kérlek, küldd el ide: szerkesztoseg_KUKAC_magyaronline_PONT_net (most frissítjük az új oldalra a WebVilág! rovatunkat, ide kellenek a külföldi magyar honlapok címei).

Hunor

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-15 13:55   
Megjelent a Grazi Magyar Hírlevél áprilisi száma, amely az alábbi linkre kattintva tölthető le:

http://grazimagyarok.eu/gmh?file=gmh201304.pdf

Legfontosabb híreink:

- 2013. április 14-én indul a kiránduló szezon, ezúttal Lassnitzhöheben találkozunk

- Baráti sörézés áprilisban 12-én pénteken és 23-án kedden

- Cserkészcsapat alakul Grazban

Az áprilisi és májusi programkínálat szintén a honlapon található:

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-15 10:19   
2013-04-04 11:07, pago:
-

Szia Judit,

köszi! Ne feledd máskor sem.
Más, a MON hírlevél elérhető városok szerint is helyiek részére, van Graz is, ha van kedved, csatlakozz Te is:
http://magyaronline.org/

Ha lesznek elegen, akkor érdemes lesz majd ott is kiküldenem. Más, a grazi magyar FB csoportban is benne vagy?

Üdv.: Hunor

tiszavirág  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-15 10:09   
Sziasztok,
klinikai pszichológiai magánrendelést indítok Grazban, ha valakit érdekel, szívesen várom! Szép napot mindenkinek!

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-04 11:07   
Szia Hunor,

márciusi szám megjelent, csak elfelejtettem ide felrakni, áprilisi készül.

Márciusi linkje:
http://grazimagyarok.eu/gmh?file=gmh201303.pdf

Üdv:
Judit

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-04 08:10   
Szia Pago,

márciusi, áprilisi szám megjelent már?

Hunor

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-02-01 08:36   
Megjelent a Grazi Magyar Hírlevél februári száma, amely az alábbi linkre kattintva tölthető le:

http://grazimagyarok.eu/gmh?file=gmh201302.pdf

Legfontosabb híreink:

- 2013. február 10-én, vasárnap, farsangi mulatságot tartunk mesemondással, vetítéssel, könyvbemutatóval, játszósarokkal, tombolával, és persze büfével.
Vendégeink az UMIZ munkatársai Burgenlandból.

- Gyermekrpogramok februárban is minden kedden a síszünet kivételével

- Szeretettel várunk a Baráti sörre, egy kötetlen beszélgetésre februárban is,
8-án pénteken és 19-én kedden, az esti órákban!

A februári és márciusi programkínálat szintén a honlapon található:

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-10 09:29   
Kedves 6strings,

Pago uzenetet elkuldtem maganuzenetben, bejelentkezes, majd kattints a Maganuzenetek feliratra.

Hunor

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-09 17:03   
Megjelent a Grazi Magyar Hírlevél januári száma, amely az alábbi linkre kattintva tölthető le:

http://grazimagyarok.eu/gmh?file=gmh201301.pdf

Legfontosabb híreink:

- 2012. december 8-án tartottuk Mikulás-ünnepségünket. Köszönet a
segítőknek és minden résztvevőnek a nagyszerű, ünnepi hangulatért!

- A karácsonyi szünet után ismét folytatódnak a gyermekfoglalkozások: Továbbra is minden kedden várja a játszani, dalolni és mozgásra vágyó gyermekeket a Babaklub, az Ovis torna valamint a Magyar suli.

- Szeretettel várunk a Baráti sörre, egy kötetlen beszélgetésre januárban is, 11-én pénteken és 22-én kedden, az esti órákban!

Boldog új esztendőt kívánunk minden kedves Olvasónknak!

A januári és februári programkínálat szintén a honlapon található:

ferenczlacko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-18 03:55   

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-12 19:32   
Szia,

a rendszámról annyit, hogy fifikásak ám, ha valakire rászállnak, képesek minden nap azonos időben fotót készíteni az autóról...

Jó karácsonyi vásározást.

Német fejlesztése:

rengeteg lehetőség van, nézd meg pl a volkshochschule kínálatát, januárban van a jelentkezés, és februártól heti 1 alkalmas tanfolyamok vannak. Ez a kedvezőbb. Ezen kívül sokan sokféle tanfolyamot kínálnak, az a kérdés, mit szeretnél.

Üdv.

ferenczlacko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-12 07:59   
Udv Pago!

Kossz az uzit es az udvozletet.
A karacsonyi vasarban akkor majd szetnezek. A magyar rendszamu autorol es az allando lakcimrol annyit, hogy igazoltataskor nem bizonyithato, hogy az auto miota van Ausztriaban es miota van hasznalatban 1 even belul ugyis veszek uj autot, osztrak autot.

Na tovabbi szep napot minden magyarnak!

Ui.: kicsit beszelek nemetul. Tanacsokat varok, hogy erdemes fejleszteni ezt?

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-11 13:48   

Szia,

először is üdv:-)

A városban rengeteg magyar él, én pl naponta látok 4 magyar rendszámú autót. De azt azért elmondanám, hogy a magyar rendszám a kocsin nem épp szerencsés, ha állandó lakcímed van itt.

Magyarok rendszeresen találkoznak, azt mondjuk nem tudom, hogy a karácsony előtti időszakban milyen programok lesznek még, mert a baráti sör évzáró találkozója 7-én volt. Januárban, a 6-ai ünnepnap után indul újra az élet, addig a heti rendszeres gyerekrpogramok lesznek még a téli szünet kivételével keddenként.

De a karácsonyi vásárban is több magyar stand van, ott is lehet beszélgetni, mi múlt héten nagyon finom gofrit ettünk a Franziskanerplatzon És eközben a hátunk mögött rengeteg magyar szót hallottunk.

ferenczlacko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-11 13:32   
Sziasztok!

December 2.-an koltoztem Laßnitzhöhe-be Graz melle.

Magyarokat keresnek! Van valami magyar tarsasagi talalka hely vagy olyan szorakozohely ahol jellemzoen magyarok vannak? Sokat autokaztam a varosban es kornyeken, de masfel het alatt 4 db magyar autot lattam!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-06 05:54   
Figyelem: a lakás-, álláskereső hirdetéseket, kivándorlási témákat töröltem, ezügyben lásd fórumszabályzatot, valamint akár a fórum címlapjának tetején olvasható kiírást!

Az új MON hamarosan jön, annak lesz egy kivándorlási blogja az ezzel kapcsolatos ismeretterjesztő cikkeknek - de másképpen ez a külföldön élők, valamint az irántuk érdeklődő otthoni honfitársak beszélgetőfóruma, nem pedig kivándorlási oldal.

Hunor

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-05 08:25   
Megjelent a Grazi Magyar Hírlevél decemberi száma, amely az alábbi linkre kattintva tölthető le:

http://grazimagyarok.eu/gmh?file=gmh201212.pdf

Legfontosabb híreink:
- Szeretettel várunk mindenkit december 8-án, szombaton 16 órakor, a hagyományos Mikulásváró családi délutánunkra, adventi ünnepségünkre
- Továbbra is minden kedden várja a játszani, dalolni és mozgásra vágyó gyermekeket a Babaklub, az Ovis torna valamint a Magyar suli
- Szeretettel várunk a Baráti sörre, a karácsonyi szünet előtt, december 7-én
- Találkozunk 2013-ban! Az újévi számhoz várjuk olvasóink véleményét, esetleges észrevételeiket, „évértékelő” gondolataikat

A decemberi és januári programkínálat szintén a honlapon található:

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-03 09:34   
A grazi magyarok egy kedves baráti társaság, akik szeretettel várják rendszeres programjaikon az itt élő magyarokat. A fő cél az, hogy barátaink körében jól érezhessük magunkat, ne érezzük egyedül magunkat egy idegen helyen, legyenek kapcsolataink, ami nagyon fontos a családjuktóĺ, barátaiktóĺ távol élő embereknek.

Ezt a közösséget a grazimagyarok.eu címen keresztől lehet megtalälni.

DE: ez a közösség nem tud és nem is akar mások munka- és ingatlankeresésével foglalkozni. A szervezők szabadidejüket áldozzák arra, hogy rendszeres találkozópontok legyenek.

Egy példa: ha a kérdésfeltevőt naponta 3-5 ember keresné meg, hogy szülővárosában tud-e munkát és ingatlant ajánlani, tudna-e, akarna-e segíteni?

Másik kérdés hogy akik ezen a fórumon regisztráltak, azok bizonyára találkoztak a moderátor felhívásával, hogy ebben a fórumban a munkakereső, illetve lakáskereső hozzászólások törlésre kerülnek.

A honlapon az ÉLet Ausztriában oldalon találhatók kiindulópontok, hol lehet utánaolvasni az ausztriai élettel kapcsolatos információknak, melyik hirdetési oldalakon lehet ingatlan, illetve álláshirdetéseket találni.

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-11-21 07:54   
Szia Pazomo,

sajnálom, hogy nem tudtok eljönni keddenként. Jó kis társaság szokott összejönni, és mindenkinek kialakultak ott azok a barátságok, akikkel privátban is összejönnek.

Akiknek a keddek nem jók, azok még kirándulásokra jönnek, vagy egyéb családi programokra. 8-án lesz pl mikulás, arra eljöhettek, biztosan sikerül jónéhány embert megismerni

Itt a fórumon nem túl aktív az élet, és ennek én pl örülök, hgy inkább személyes kapcsolatok, találkozók vannak, és nem online beszélgetés. Örülnék, ha tudnánk személyesen is találkozni valamikor.

Üdv:

pago

Pazomo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-11-19 22:05   
Sziasztok!

Köszönöm a segítséget! Elöszőr ott olvasgattam a weboldalon, és jöttem át ide, mert a babaklub nekünk sajna későn van, mivel a párom dolgozik és autòval nem jutunk oda, ezért gondoltam hátha írnak ide szülők is. Mindegy. Azért köszönöm.

ferenczlacko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-11-19 08:27   
Szia Ancsi!

Látom nem túl lelkesítő reakciód
Te merre élsz Ausztriában?
December 2.án költözöm, talizhatnánk majd valamikor, szívesen megismernélek!
pussz
Lackó

agica79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-11-16 20:31   
2012-11-15 14:10, pago:
-
Kedves Pago!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Szia:Ági

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-11-15 16:31   
Szia,

lejjebb megtalálod a grazimagyarok.eu oldal linkjét, ahol heti gyerekprogramok vannak meghirdetve. Szeretettel látunk Benneteket a babaklubban. Az ovisoknak eközben torna van,az iskolásoknak játékos magyaróra az anyukák pedig a babaklubban tudnak beszélgetni, a kicsikkel közösen játszani. December 8-án lesz mikulás, oda nagyon sok család jön,gyertek el, biztosan barátokra leltek.

Üdv:

pago

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó