2018. szeptember 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Grazban élő magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 )
 pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 09:50   
Szia Egerentyű!

Ha gondolod, felvehetjük a kapcsolatot, egy itteni filmklub megvalósítása kezd Schakal segítségével körvonalazódni, illetve más ötletet is szívesen fogadnék. Szintén fiatalok társaságát keresem elsősorban, de az sem baj, ha csak úgy összejárogatna egy kisebb társaság néha.

Üdv.

bojtorjan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-29 22:17   
Sziasztok Grazban elo magyarok!

Igaz en mar jo par eve Kanadaban elek de 13 evig Grazban eltem. Mizujs "otthon"?
Hianyzik a varos, foleg ilyenkor Unnepek idejen, olyan szep, hangulatos ott minden.

udv ... bojti

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-20 04:26   
Szia egerenytu!

Örülök, hogy itt is összefutunk!

"Szoval szerintem is itt az ideje az ujitasnak:-) "

Jajj de jó ilyesmit olvasni. Tényleg ideje lenne egy kis friss vért vinni a keringésbe, mert rettentö nagy szükség lenne rá szerintem (is).
Ennek jegyében "bele lehet csapni a lecsóba". Rám számíthattok, ami tölem telik, azt megteszem.

Legyetek "jók"!

egerenytu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 13:28   
Uj vagyok itt a Forumon, nem is szeretek ilyen helyekre irni, de most probalkozom:-)))
Szoval a Magyar Iskola az tulzas, es nem a magyar egyesuletek müve. Minden itt elo külföldi/vagy 2 nyelvet beszelö kisdiaknak joga van a masik nyelvet is tanulni, adott esetünkben a magyart. Igy a Landesschulrat az aki ezt elinditotta. van mindenfele nyelvbol, az angoloknak, felangoloknak, angolbol, a bosnyakoknak bosnyakbol stb.... Egy heten masfel ora. A gyerekek megtanulnak irni-olvasni, a nagyobbak meg gyakorolni fogjak a magyart. A legkozelebbire majd szeptemberben kell jelentkezni, minden iskolaban, es ott tud meg mindenki minden egyebet. Szoval ez egy iskolai valami, gyakorlatilag ha valaki jelentkezik ra, kotelezo jarni. A tanitono is nagyon szigoru, helyesen:-))))Egy elozetes felmeres lesz majd addig is, hoyg az en kisfiamom kivul kinek van meg erre igenye, mert a mostanira osszesen 2 db heteves jar, meg vagy 4 gimnazista/Hauptschules, de ok nem igazan ketnyelvuek, mert eddig Mo-on laktak-de a helyesirasban lesz mit javulniuk:-)))
A kovetkezo magyar ujsagban errol az eegszrol majd tobbet meg lehet tudni.
Az itteni rendezvenyek az en szamomra unalmasak es egysikuak, hianyolom az igazan erdekfeszito eloadasokat, Becsbe neves eloadok szoktak jarni, szaktekintelyek a kultura teruleten, nalunk ilyesmi nincs. Nyilvan hogy a lehetosegek masok, es itt nincs annyi penz, igy marad a babozas, es korjatekozas, meg a misere jaras.A szeles retegeket ez nem erdekli, valahol ertheto is, engem se, igaz en nem keresem kulon a magyarok tarsasagat, hanem inkabb a programokat:-))))
Alapvetoen itt ket magyar egyesulet van, egy tracicionalis, meg a 19 szd vegen alakult, es a mar emlitett oregdiakok, egyetemistake.
Tortenelmileg a ket egyesulet megszakitotta valamikor a kapcsolatot, hogy miert arrol csak elkepzelesem van, a dokumentumokban az all, nem volt egyseges az ideologia.
A sakkozas, es a januari balszervezes a Grazi Magyar Egyesulet muve-ok a 19. szd-ban alakultak-de a sakkozok azok aztan vegkepp nem igazan a mi korosztalyunkbol kerulnek ki. A balban voltam tavaly, ott volt sok fiatal is, viszont a szinvonal elmaradt a varttol, de nem en szerveztem, igy nem szolhatok semmit se. Mindig januarban van, egy onkentes belepo van, mindenki annyit fizet, amennyit gondol, az Erzh.Johann szallodaban. Ettol nem kell elajulni, sajnos az etelek se voltak jok, egy un. kis etlap van, gyakorlatilag Frankfurter mit szosz szinvonalon.
A zene ugyszinten nagyon gyenge volt, egy szombathelyi zenekar jatszott, a csardast azt jol tudtak:-))))
Szoval szerintem is itt az ideje az ujitasnak:-)

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-13 16:50   
Szia Judit!

El sem fogod hinni, hogy mennyire örülök annak, hogy ilyesmit hallok. Továbbá most hallottam (pontosabban olvastam), hogy valószínüleg indul a magyar iskola is. Na ezek a jó hírek!
Ha ötletet keresel, már talán említettem, hogy nekem lenne egy, amire valószínüleg lenne igény. Jó, bevallom, a szám nagy, mert az ötlet nem tölem származik, hanem egy régebbi kedves gráci levélezö ismerösöm adta az indittatást és ezt raktároztam el, gondoltam tovább.

Amennyiben mibenléte érdekelne, megkérnélek, hogy jelentkezz privátban, szivesen leírom.
cím:
schakal@freemail.hu

Ne érts félre, ez most nem titkolózás akar lenni, hanem csak arról van szó, hogy nem tudom egyáltalán kivitelezhetö-e. Mivel te jobban ismered a gráci lehetöségeket biztos, hogy meg tudnánk "rágni" a dolgot.

Legyél "jó"!

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-13 09:47   
Szia4

A táncház nagyon jó volt, sikerült sok embert megismerni. Itt aktív közösségi élet van, a magyar újság programkínálatát mutatták meg nekem, ami igazán gazdag. A táncházon, klubesten és kerekasztal beszélgetésen kívül van játszóház, adventi barkácsolás, különböző ünnepeken összejövetel. Főleg a katolikusok járnak össze, az egyetemisták illetve a gyerekekkel a családok. Egy kicsit ismerkedem az itteni viszonyokkal, programokkal, aztán majd meglátjuk. Jelenleg nem sok időm van bármit is szervezni, de januártól talán igen. Addig talán sikerül erősebb kapcsolatokat kialakítani, és megtudni, hogy mire lenne még igény.

Üdv: Judit

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-11 08:30   
A mi kezünkben van,hogy szervezünk-e programokat. A tiédben is, az enyémben is, meg még sok emberében.
Úgy tapasztaltam, hogy nem kell tartani azoktól, akik az egyesületeket vezetik még akkor sem, ha idösebbek nálunk.
Nagyon sok ember akad köztük, akik odafigyelnek, ha elmondjanekik az ember az elképzeléseit, megértik és nem csak segítenek a megvalósításban, de örülnek is neki. A tapasztalataik pedig sokszor kincset érnek.
Szóval eddíg nekem leginkább pozitív benyomásaim vannak.
Szervezz nyugodtan te is egy programot, amire szerinted érdeklödés van, aztán amennyire tudok, szivesen segítek én is a meghirdetésében.
Elöre is köszi a tájékoztatást!

Legyél "jó"!

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 08:11   
Közben sikerült a táncházat is megtalálnom. Ha megyünk, bészámolok róla, hogy milyen volt.

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 08:04   
Köszi szépen. A viennahu-ról tudom, hogy vannak sakkestek és kerekasztal beszélgetések. A kerekasztalra pont nem tudtunk elmenni, de a péntekire megpróbálunk eljutni. Jó volna magyar közösségbe járni. Az a kép alakult ki bennem, akik ezeket a klubbokat csinálják, 56-os magyarok, tehát idősebbek. Korunkbeli, kisgyerekes családoknak jobban örülnénk.

Még egyszer köszi az információt!

Üdv: judit

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-07 19:44   
Szia!

Csak a müsorismertetöjüket szoktuk feltenni a honlap müsorösszesítöjébe, személyesen sajnos nincs képem az egyesületröl.
Azt tudom, hogy 1957-ben alakult meg.
A kulturális rendezvények mellett sport, táncház, gyermekdélelöttök és egy magyar hetisuli is müködött (legalábbis müködött). Kiadták a "Graci Magyar Müsorismertetö" címü újságot is. Nem kell megijedni, nem fejböl lököm, hanem a kisokosomból.
Hogy ma mi a helyzet pontosan nem tudom, jó lenne, ha elmondanád nekem, ha kapcsolatba kerülsz velük.
Aztán van a "Gráci Magyar Egyesület". Ök klubesteket szerveznek és jókat lehet ott sakkozni úgy hallottam, de biztos, hogy van egyéb lehetöség is a klubesteken.
De nézd meg a programot magad. Remélem, hogy a gráci élet is nekilendül egy kicsit, igaz az ott élö közösség száma nagyjából 1200-1500 före tehetö, de az igény bizonyára meglenne.
Jó lenne, ha meg tudnálak füzni arra, hogy tudósíts egy kicsit a gráci helyzetröl. Megtennéd?
Aztán lenne egy ötletem (nem is az enyém, súgták), ami biztos, hogy érdekelne ott pár embert és egy kis társaságot össze lehetne toborozni rá. Ha gondolod beszélhetünk róla, már csak azért is, mert a megvalósítására nem tudom, hogy milyen lehetöségek vannak ott (régen "laktam" Grácban).

A müsorösszesítö elérhetö:
http://www.viennahu.com/Puma/Musorosszesites.pdf
Vagy a viennahu.com honlapon az eseménynaptárban (már amilyen gyorsan tudom frissíteni.

Legyél "jó"!

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 11:36   
Szia!

A következő egyesületről tudsz vaéamit? Érdemes őket felhívni?

Gráci Magyar Egyetemisták és Akadémikusok Klubja / Club Ungarischer Studenten und Akademiker Graz

Schakal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-04 01:58   
Szia!

Hát Grazban nem lesz egyszerü a dolgod, mert nem valami nagy az ottani közösségi élet, de ez csak azon múlik, hogy akad-e elég vállakozó kedvü ember, aki szervez pár összejövetelt. Akár te is lehetnél az egyik?
Ha valamiben tudok, szivesen segítek (igaz nem Grázból, de pár használható tippel talán ki tudnálak segíteni).

Legyél "jó"!

pago  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 15:58   
Sziasztok!

Októberben költöztünk Grazba, szeretném az itt élő magyarokkal felvenni a kapcsolatot.

Üdv.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó