2018. augusztus 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Honvágy?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-30 15:53   
2018-01-29 18:45, nidda:
Igazságod van, mondta volna erre nagyanyám

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-29 18:45   
2018-01-28 19:22, Tessényi Györgyi:
-
Talán levegöváltozásra volt szüksége. Lehet, hogy hiányzott neki a tiszta, hegyilevegö.
http://www.ng.hu/Fold/2018/01/27/Egeszsegunket-veszelyezteto-legszennyezes

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-28 19:22   
csak azt tudjuk feltételezni, hogy a TV-nek honvágya volt.

Mindenesetre a készüléket visszahozták az NDK-ba, ahol még sokáig hibátlanul müködött.

-
Így lehet, mert ugyanez történt velem. Egy Svájcban vett TV nem működött rendesen, el akartam ajándékozni. De elhoztam vissza. Semmi baja. Hibátlan.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-28 19:04   
2018-01-26 17:33, Tessényi Györgyi:
-
2018-01-25 18:08, nidda:
-
"Szerintem a honvágynak rengeteg változata és erőssége van."

Erröl ma jutott eszembe, -(kezdek begyepesedni, elöbb is gondolhattam volna rá),-hogy az egyik munkatársunk kihozta Magyarországról az NDK-ba a színes televízió készülékét. A keletnémet készülékek,-ha lehetett is kapni,-az átlag jövedelemhez viszonyítva nagyon drágák voltak a nyolcvanas években, ezért nem vásárolt inkább ott egy TV-t. Nos a készülék majd egy éves használat után elromlott. A nyári szabadságuk alkalmával hazavitték a TV-t és beadták a szervízbe. Ott mindjárt be is kapcsolták és a készülék müködött. Azért otthagyták a szabadság lejártáig "megfigyelésre", de a gép hibátlannak bizonyult. Mást nem tudok mondani,-így a szerelö, amikor elhozták-csak azt tudjuk feltételezni, hogy a TV-nek honvágya volt.

Mindenesetre a készüléket visszahozták az NDK-ba, ahol még sokáig hibátlanul müködött.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-27 18:51   
2018-01-27 18:07, nidda:
-
2018-01-27 10:33, Tessényi Györgyi:
-
"attól még nem hal ki..."

de nem ám, föleg, ha a svájciak még a reklámban is felhasználják;
https://www.youtube.com/watch?v=p0raMBzkdsE
-

-Jó régi, azóta ő is cool lett örökre.Itt élt WALENSTADTban.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-27 18:07   
2018-01-27 10:33, Tessényi Györgyi:
-
"attól még nem hal ki..."

de nem ám, föleg, ha a svájciak még a reklámban is felhasználják;
https://www.youtube.com/watch?v=p0raMBzkdsE
-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-27 10:33   
2018-01-26 18:06, nidda:
-
-
...és függhet attól is, hogy milyen nemü az érintett. Egy nönek (általában) gazdagabb az érzelmi világa, mint egy "szörös-szívü" hímnemü egyednek.

-
Itt a MON-on nem hiszem, hogy a "szőrös szívű "-ek többen lennének...de a honvágy, mint olyan, nem "cool", ahogy ma mondanák. Én csudára rühellem, de attól még nem hal ki...

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-26 18:06   
-
...és függhet attól is, hogy milyen nemü az érintett. Egy nönek (általában) gazdagabb az érzelmi világa, mint egy "szörös-szívü" hímnemü egyednek.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-26 17:33   
2018-01-25 18:08, nidda:
-
Szerintem a honvágynak rengeteg változata és erőssége van.
Sokszor illúziókkal kevert a hazavágyódás, de fakadhat valós igényekből, életérzésből, gyökerekből, amiket sehol másutt, csak a szülőhazában lehet tapasztalni. Függ ismeretektől, régi történetektől.

-

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-25 18:08   
2018-01-22 20:58, Tessényi Györgyi:
-
Talán azért nem írt ide már senki, mert a megváltozott világban a honvágy sem terheli annyira azt, aki elhgyta a szülöföldet, mint korábban, amikor a távozó becsukott maga mögött egy kaput, amiröl nem tudhatta, hogy kinyílik-e elötte valaha is. A kapuk megszüntek és reméljük, hogy nem is lesz rájuk szükség soha többé...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-23 20:37   
2018-01-22 20:58, Tessényi Györgyi:
-
Gyorgyikem, nagyon szepeket irtal, meg ertelek, szaz szazalekig. Nekem nem igazan van honvagyam, mert 12 evesen kerultem el Magyarorszagrol, viszont Anyamnak, aki mar felnottkent hagyta el Magyarorszagot, es bar a haza nagyon mostohan bant vele, rettenetesen vagyodott vissza. 1979-ben vissza is tertek, lakast vasaroltak es mindent amit kulfoldon kerestek vissza vittek, viszont akkorra megszunt a honvagy, ra jott, hogy az mar nem az a haza amit 39 eves koraban elhagyott.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-22 20:58   
Nagyon izgalmas feladat, hogy ide 10 éve senki sem írt semmit és én 27+10 magyar és 40 év svájci év után merek a honvágy témához nyúlni.
Gyerekként, megtudva, hogy létemet csak nagy nemzetközi együttműködésnek köszönhetem, igen elbizonytalanodtam. Nem akartam egyetlen ősömet sem megbántani, lebecsülni, igazságot akartam tenni, ezzel együtt szabadnak éreztem magam minden kötelező beskatulyázástól.
Ugyanakkor vágyakoztam az után, hogy tartozzak valahova, hazám, otthonom legyen.
A magyar irodalom nyújtott otthont egyedül, ebbe kapaszkodva majdnem életpálya lett belőle. De hiányzott az erős meggyőzödés, hogy kitelik e képességeimből erre a útra.
Nem volt érzelmes búcsú, mikor 26 évesen távoztam, tudtam, hogy olvasni, írni tudok
akkor is, ha más országban élek.
Töménytelen sok levelet írtam a 40 év alatt, közben igazán ó svájci lettem és elértem mindazt, amit ha maradok, sosem tudta volna.
A nyugdíjazás nekem újrakezdést jelentett, magyar földön egy kis paradicsomot teremteni. Sikerült.
10 év után a sors úgy hozta, hogy dönteni kellett, hol leszek "igazán öreg", aki szereti a nyugalmat és csak megfigyeli az életet, olvasni, zenét hallgatni és a családdal, barátokkal beszélgetni.
Igen, egy kis időt még úgy látszik kaptam, de ki tudja mennyit, nem is érdekel.
Szép volt, nem gyötört honvágy, de mindennek ellenére is nagyon szeretem a szülőhazát, akkor is, ha úgy éreztem ez nem mindig kölcsönös. Része vagyok,kiszakíthatatlanul.

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-20 12:11   
Nem, nem csak a nyelvünk.
Van kulturánk, amit ugy néz ki nekünk kell megörizni, akik eljöttünk, mert akik otthon vannak azok már elfelejtették.
Viszont a honvágy az csak egy lelki vasfüggöny, amit a kommunisták találtak ki, ugyanis itt nem létezik.
Az angolszász országok, de az összes nyugat-europai ország lakoi ugy vándorolnak Angliábol Dél-Afrikába, onnan meg Ausztráliába, mint ahogy Magyarországon a szomszéd városba.

Bizonyára megvannak ennek a feudális gyökrei, a röghöz kötöttség, de ez már történelem, amiröl nem tudok sokat.

Newbie vagyok ugyan, de karácsonykor voltam otthon utoljára és rosszul esett látni az emberek nyüglödését, irigységét és rosszindulatát. Nem pénzröl beszélek.

Én ott vagyok otthon, ahol nem nyuznak meg, hagynak élni, és ahol az emberek rám mosolyognak napközben.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-02 04:43   
Kedves almadár, na és mitől német a német, és mitől amerikai az amerikai?
Ha többet akarsz tudni a témáról, kérünk, ne csak az említett cikket olvasd el, hanem a topik többi írásait is.

almadár  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-01 18:30   
Üdv Fredi
Köszönöm szépen. Nagyon tanulságos volt.
Akkor mindössze a nyelv lenne az, amitől magyarok vagyunk?
Remélem jól értettem.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-01 17:10   
Kedves Almadar,
olvasd ezt: http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=116

almadár  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-01 16:53   
Üdv
én már jó ideje nem élek Magyarországon és olvastam az előző kommenteket. Én tudom magamról, hogy magyar vagyok, de azóta is azon gondolkodok ugyan mitől? Mitől magyar valaki és mitől nem? Van valakinek ötlete?
Minden kommentért ezer hála!!!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-29 20:00   
"Hazátlan" egy nagyon jó kifejezés. Így mondhatnám magamról is, annak ellenére, hogy jól beilleszkedtem a társadalomba és mondom, hogy honvágyam nincs, nem is volt soha. Igazad van Fredi

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-29 19:26   
Én azt szoktam mondani, hogy függetlenül attól, hogy most pont hol élek, hazátlan vagyok. Gondolom a magukat világpolgároknak nevezők ugyanezt érzik, csak a világpolgár jobban hangzik.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-29 18:45   
Szerintem sincs világpolgár. Csak olyanok léteznek, akik ezt időről-időre szeretnék.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-29 17:38   
Talan a sajat velemenyeddel indits es akkor gyorsabban jon ra mas velemenye is....

Missmoles  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-29 09:42   
Egy 2002-es beiráson gondolkodom....van benne valami, vagy???
"Soha nem tudod az idegen ország szokásait felvenni, és igen visszataszító leszel, ha ezt erölteted, mert ez mindenkinek feltünik. Gyökértelen leszel, hiszen elveszíted a talajt a lábad alól. Ismerek egy-két ilyen embert, igaz ezek '56-ban mentek ki, és nem tudták, hogy valaha is hazamehetnek-e. Már egyetlen nyelvet sem tudnak rendesen, a gyerekeik magyarul nem is hallottak még semmit. Meghasonlott az ilyen, állandóan keresi a helyét. Szerintem nincs is olyan, hogy világpolgár. Ez csak egy smafu."

Érdekel a véleményetek!!!
ûdv

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-29 09:06   
2008-04-29 07:24, szitya:

Am ha otthon vagyunk, 2-3 nap mulva jolesik visszajönni, szoval nem igazan tartom normalisnak ezt.

Szerintem teljesen normális, sokan vagyunk igy ezzel, ez az "itthonról haza" szindróma, és annak a jele, hogy ott, ahol most élsz, otthonra találtál, jól érzed már magad. Én 31 éve élek külföldön, két különböző országban, és állitom, hogy három országgal is ugyanigy működik: itthon-otthon-amotthon.

szitya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-29 07:24   
Sziasztok!

Én nagyon friss vagyok az ügyben, lassan 2 éve költöztem ki Schaffhausenbe gyermekeimmel, mert parom itt dolgozik. Az elsö idöben olyan, mint honvagy, eszembe sem jutott, valoszinüleg az ujdonsag varazsa miatt, most azonban többször törnek ram emlékek, bizonyos helyek, vagy csak egyszerüen eszembe jut hogy most készül a szomszéd munkaba, és elötte kb felorat melegiti a kocsijat (diesel), a masik hozza a kutyat, stb. Valojaban azt hittem ez az érzés az elején jelentkezik, persze ez is relativ, hiszen én még tényleg az elején tartok, de nem sokkal inkabb érzem most a nem is tudom pontosan mit, honvagyat, vagy csak pusztan vagyakozast. Am ha otthon vagyunk, 2-3 nap mulva jolesik visszajönni, szoval nem igazan tartom normalisnak ezt. A sracok mondhatom jol beilleszkedtek, de aki valaha jart Ch-ban, tudja, hogy sokat kell hallgatnia a te csak egy Ausländer vagy, sajnos a gyerekek is, de naluk mintha hamarabb csitulna ez! Ami a magyar izeket illeti, fözök természetesen, de nem illuziobol, amihez eddig szigoruan ragaszkodtam, mara tudom, massal is potolhato, vagy helyettesithetö. Ami a legrosszabb, a kapcsolatok hianya, ez nekem elviselhetetlen, otthon rendezvényszervezö voltam, gondolom igy nem kell tovabb mondanom. Probalok megmaradni, de nem tudom mikor mulnak el ezek a rossz éjszakak?

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-24 20:28   
2008-04-24 18:18, Pompéry Berlin:
-
már csak volt! de továbbra is az olasz nagykerbe járok vásárolni, viszont ott rohadt drága a kávé! Szóval: kiszálltam belöle, nem tudtam az original tulajjal a bérleti dijról megegyezni,eleinte minden szép és jó volt, de mikor a tényleges szerzödés aláírására került volna a sor egy olyan nevetséges összeget akart amit én nem akartam akceptálni,szó szót követett és rengeteg igéretet, én közben kaptam egy cégtöl egy nagyon jó állás ajánlatot, döntenem kellett, és utálom ha valaki el akar nyomni vagy fenyeget is bármivel, és úgy döntöttem, hogy inkább tovább adom másnak... De az étterem müködik tovább az én erdeti konceptemmel és elég jó forgalommal: Prenzlau szívében, Raumerstr.38 Pasta e Basta! a neve. aztán azóta már megint állás interviewra megyek kedden nem tudok ellenállni, mert az Audiról van szó! zajlik az élet, mint mindig, nálam elég káoszosan,de Judit azért igazán összefuthatnánk már egy "jó" kávéra!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-24 18:18   
2008-04-24 13:06, melindalaczay:
-
Apropó kávé: Melinda, neked nem olasz éttermed van? Akkor miért gond itt a kávé?

Mellesleg add meg mégegyszer a nevét, címét, mert elfelejtettem, viszont kedvem támadt kipróbálni. Ugyanis gyakran járok a FT Friedrichshainban, illetve hétfőnként amúgy is a környéken. És hogy ne legyen reklám-ize, a legjobb lenne provátim.

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-24 13:06   
2008-04-23 21:10, Pompéry Berlin:

A kávéval kapcsolatban: Emlékszem gyerekkoromban (80´as évek) a legföbb kincs amit a szüleim nyugati nyaralás után haza hoztak a Milka csoki és mosóporon kívül az a Kávé volt! Mert akkoriban szerintük pocsék volt a magyar kávé. Most mikor a szüleim jönnek hozzám látogatóba alap, hogy magyar csokit, és olasz vagy bécsi kávét kötelezö hozniuk Más a pörkölése, a német kávétól nekem fáj a gyomrom Akkor inkább teázom, de abból is csak liptont, amit a lengyel boltban lehet kapni végre!
A Német kávézás nekem is az agyamra megy, nem bírom a híg lötyöt meginni, pedig már 7 éve próbálkozom vele , a mukahelyemre is már vettem egy igazi kotyogós kávéfözöt,(török kollegáim legynagyobb örömére) német kollegáim pedig szemet hunynak felette.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-24 11:03   
2008-04-24 09:16, bobo.2006:
-
Nem. Ez a történet a megfigyelési intervallum előtti időre esett.

Nem tartozik a témához, de végül elvette. Legnagyobb megdöbbenésemre nem a srác költözött Debrecenbe, hanem a lány jött a Dessau közeli faluba. A családi parasztgazdaságot, ill az abból magántulajdonként megmaradt óriási házat-udvart-gazdasági épületeket, valamint a családi infrastruktúrát látván megértettem a fiút.

A lányt kevésbé. Különösen, amikor megláttam a magyar útlevelében az NDK hatóságok pecsétjét, miszerint az utilapu tulajdonosa az NDK-t csak Magyarországra történő utazás céljából hagyhatja el!!! Akkor, amikor M.o-ról ú.n. túrista útlevéllel bárki bárhova utazhatott, ha volt rá pénze. Ez az emberi, valamint nemzetközi jogt többszörösen sértő tény számomra indok lett volna az azonnali visszatérésre. Ezt különben minden odaköltözött magyarnak bepecsételték. De nem mindenki ilyen rezolút és politikai érzékeny.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-24 09:16   
2008-04-23 21:10, Pompéry Berlin:

Es nem talaltal errol a kaves szerelemrol feljegyzest semmit ?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 21:10   
2008-04-23 18:21, bobo.2006:
-
Igen, bobo, és már meg is örökítettem 3 részletben. Lásd a publicisztika rovatban, illetve a blogomban:
http://pomperyberlin.nolblog.hu/

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó