2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Élet Japánban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-24 16:37   
2005-12-21 13:12, Ferencz Zsuzsanna:
-

El is olvastam!

Waoo! / Ez azt jelenti, hogy aranyos.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-21 13:12   
Kedves Maci, elküldtem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-20 04:17   
Kedves Medvém,
valamennyire teljesült régi vágyam: kimásztál a Japán rovatból, ha kis időre is...
Többet akarunk tőled : te nemcsak japán vagy.
Kérlek, írjál nekem magánüzenetet a mélcímeddel (amely működik), mert szeretnék küldeni valamit.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-07 17:16   
2004-09-05 10:49, Zuloaga:
-
Ha jókat akarok olvasni és kevés az időm, elég csak ide benéznem ...

-

Vagy ha foghuzast akarsz latni.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 10:49   
Ha jókat akarok olvasni és kevés az időm, elég csak ide benéznem ...

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 10:00   
Hogyan haltak volna ki a hagyomanyorzo japanok?

Szerinted kimonoban es getaban, nem lehet automata sebvaltos Toyotat vezetni, aminek a kulcstartojan, Rambo fityeg, es a szelvedon Kitty-chan integet, s mikozben a shinto templomba teker a kocsi?

Kulonben a palacsintat is roppantul imadjak..., persze zoldteaval.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 04:33   
Kedves morcos Medve, regebben azt irtad, hogy ketfele Japan letezik. A hagyomanyorzo japanok kozben mind kihaltak?

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 17:54   
Pl. ?

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 17:50   
2004-08-31 04:58, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Sárga medve, akkor másként kérdezek: Mi az, ami Japánban változatlan?
-
A felfogas.

Mondhatom ugy is, hogy : -szetlohetik a foldogolyo felet, itt akkor is az fog hosszu hirt jelenti, hogy "tettel-e mar integeto Kitty-chant a mobilodra?".

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-31 04:58   
Kedves Sárga medve, akkor másként kérdezek: Mi az, ami Japánban változatlan?

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 16:15   
2004-08-30 05:13, Ferencz Zsuzsanna:
-
Azt iirod:
"Mas forum oldalakat csak ritkan olvasok el. (Ha valami nem erint, akkor nem huzom vele az idomet.)"
Kedves Medve, ha nem olvasod el, honnan tudod, erint-e vagy sem?

A forumok jellemzoje, hogy cimet adnak neki. Igy miert olvasnak bele a nyugdijas konytosok himzo fourama, vagy hogy erthetot is mondjak, ugyan miert olvasnak bele az Argentin forumba, ha ha egy cseppet sem tud erdekelni Argentina?? Ilyen egyszeru, es gyors ez.

Mas: valtozott-e valami Japanban, miota elmaradoztal?

Annyit nem tudtam elmaradozni, hogy valtozzon kozben Japan.
Minek kellett volna valtoznia?
Szerintem semmi sem valtozott. Mondom ezt azok utan, hogy teljesen hetkoznapinak velem, hogy ebben az orszagban nincs ket egyforman ugyanolyan ev. Ami a mult evben divat volt, vagy mindenki csinalta, azt ebben az evben kinevetik es egeszen mast elveznek. Ott hol egy ev alatt a varos arca annyira meg tud valtozni, hogy aki ott szuletett, es egy evet mondjuk kulfoldon tolt, majd haza ter, idegennek tudja erezni sajat szulovarosat, ott ezt nem valtozasnak, hanem megszokott dolognak tartjak az emberek, vagyis ki a fene fogja ezt ugy erezni, hogy barmi is valtozott???

Mas: egy idoben nagyon jo japan filmeket lehetett latni. Most minden atallt a kommerszre?

Es miert kellene azt az egy idoben egy egesz eleten at folytatni?
Nehany ev mulva a kommersz filmek fognak eltunni. es helyere muveszfilmek kerlnek, vagy mas. Azt csinaljak, amivel keresni lehet. Ha perpillanat a kommersz fimekre vevok a nezok, akkor annyit fogbnak kesziteni belole, hogy a konyokukon jon ki. Ha meguntak, es masra lesz igeny, amiert szivesen fizetnek, akkor meg azt fogjak csinalni.
Ezert nyugodtan mondhatjuk, hogy ma is nagyon jo japan filmeket lehet latni.

-

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 15:55   
2004-08-28 17:55, Sarga Medve:
-
Akkor most irsz valamit Japanrol?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-30 05:13   
Azt iirod:
"Mas forum oldalakat csak ritkan olvasok el. (Ha valami nem erint, akkor nem huzom vele az idomet.)"
Kedves Medve, ha nem olvasod el, honnan tudod, erint-e vagy sem?
Mas:Kedves Medve, itt eleg sokan vannak, akik masok.
Mas: valtozott-e valami Japanban, miota elmaradoztal?
Mas: egy idoben nagyon jo japan filmeket lehetett latni. Most minden atallt a kommerszre?

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 18:21   
Micsodat? Portret? Ne viccelj man.
Ehhez egyenlore nincsen kedvem. Elobb elolvasom masokrol mit es hogyan irtal.
/Mert en idegesitoen mas tudok lenni, mint amit egy normalis ember kepzel rendesnek./
Tehat jobb nem velem bosszantani a dolgozo nepet.
Szerintem keress inkabb elragadoan szep tortenetet masokban.

Azert ketten elbeszelgetunk itt ugye?
Mas forum oldalakat csak ritkan olvasok el. (Ha valami nem erint, akkor nem huzom vele az idomet.)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 02:44   
Kedves Sarga Medve,
a szunyogok nem csiiptek meg. Az egyenes kerdes arra vonatkozott, hogy szeretnem elkesziiteni a portredat. A Forum pedig inkabb buzog, mint kihalt. Viszont a Japan topikban mostanaban valoban fuj a szel. Te pedig mashol jarkalsz.Es nincsen kedved.Fel a fejjel, kispajtas.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-28 17:55   
Je. Ujra latni teged!
Megcsiptek a szunyogok?

Mire volt itt egyenes kerdes? En ilyet nem olvastam.
Kulonben is kihalt a forum. Nem?
Ha irunk valamit, az majdnem olyan, mint ha a temetobe irtuk volna.

Persze nincs olyan forum, melyet ne lehetne feldobni.
/Csak fel kell venni a megatalkodott, ordogien rossz szerepet, es megrogzott irokka valnak a nemanak hitt halak is. De ehhez mosst nincs kedvem, igy hirtelen. /

ja ne

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-07 16:16   
Kedves Medve!
Megjottem a szekely tehenek es a medvek kozul.De te, kerlek, miert nem vlaszolsz egy egyenes kerdesre?

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-03 15:56   
Koszonom, ez jol esett.

Viszont csak ugy, magamtol irni japanrol, eleg tagas fogalmi zavart okoz, ezert inkabb valami fajta erdeklodesi teruletet, illetve kerdest konnyebben meg tudok valaszolni.

Todod, aki ket hetre utazik ide, az haza terve sem tud kifogyni a japanrol valo beszamoloibol.

Aki 2 evre jon ide, mar tud is, es van is mirol irnia japanrol, ezert mindent le is akar irni japanrol, amit csak ismer es latott.

Aki 10 evet eltolt japanban, annak mar nem sok otlete lesz ahhoz, hogy mit lenne erdemes irni japanrol, hiszen minden oly termeszetes.

Igy en is csak akkor tudok irni, ha adva van egy tema, amihhez erdemes lehet nekem is hozzaszolni.

Pacsirta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-30 21:20   
Kedves Sárga Medve!

A hatás a mennyiségtől független - legalábbis nálam.
Hatottál rám - és ezt már nem veheted el .
Talán éppen azzal hatottál, amiért mások meg szoktak verni . Semmi szükségem hazugságokra, ha akarok, találok közelebb is éppen eleget.
Éppen az tetszett, hogy minden bájolgó szentimentális szépelgés hiányzott a beszámolóidból .

Az anyai aggódás és féltés az anyaság természetes velejárója , maximum annyit tehetek vele, hogy megfigyelem magamon. De ez nem adott, sosem adna jogot arra, hogy bármiben is korlátozzam a gyermekeim szabadságát.
Nem vagyok egy klasszikus aggódó anya .

Az újsághírek személytelenek.
A te beszámolóid személyesek - ezért számomra hitelesebbek. Éppen a személyesség hitelesíti őket.
S egy kicsit pótlevelek is voltak - lesznek még ugye? - hiszen aki tanul (és akkor még az esős évszakról, a folytonos szipogásról, a hasmenésről és a Yamaha zongorák ellenállhatatlan vonzásáról nem is szóltam - annak jóval kevesebb ideje marad az itthoniaknak írni, mint mondjuk a kandzsikra...

Összegezve: nem bírsz elriasztani
Tele vagyok derűvel. S érdeklődéssel minden iránt, amit írsz Japánról, a japánokról.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-29 10:48   
Kedves Sarga medve, ekezetek nelkul,
azt hittem, te ott néha mellozod az un. tzivilitzátziot.
Én gyakran mellozom, es nagyon jol erzem magam, nezem a fu noveset. Egy honap mulva itt vagyok.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-29 10:48   
Es elkeszitjuk a portret, jo?

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-28 04:46   
Lehet, hogy japan es a MON meglenne nelkuled, de lehet, hogy en mar nem.

Akkor csak jard meg a sivatagot.
Aztan meseld el milyen volt osemberre valni.
Lehet, hogy nem artana egyikunkek sem egy ilyen minden 21. szazadott mellozo kiruccanas.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-28 03:37   
Kedves Sarga medve, azert tudd meg: mind a MON, mind pedig Japan meglenne nelkulem is.
Allj, kerlek, kotelnek. Mostan sajnos holnaputan reggel elutazom egy honapra, falura. Nincs kompi, nincs telefon, nincs teve. Egypupu sem. Maganuzenetet is kuldok.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-27 18:31   
Ha nem lehet elolvasni egy levelet, akkor arra megharagudni sem!

Hiszen tudod vannak, akik eppen azert nem irnak forumokon, mert attol felnek, hogy valaki 1 szon megsertodhet.
Es akkor az, ugye rosszul eshet, leginkabb annak, aki le merte irni azt az 1 szot...-a sok, sok mondatai kozepette.

Kulonben szep dolognak tartom, amin eppen faradozol.

Nem is tudom a MON meddig tudna tartani magat nelkuled?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-26 04:17   
Kedves Sarga medve, sot megtisztelsz, ha baratnodnek nevezel.De remelem, nem azert, mert nem tudod kiolvasni, amit iirok.A kezdetektől fogva...
Most iirok neked egy maganuzenetet, ekezetek nelkul.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 18:23   
Pedig nem japanul irtam, csak japan rendszer alatt, amit nalad eleve japanirasnak erzekelt a ketyered.
Pedig ekezetek nelkuli sima szoveget kuldtem..., pl. arrol, hogy ha japan rendszeru levelezoszerverre irsz, akkor ne hasznalj ekezeteket.
Mert a felet sem fogom tudni megfejteni, hogy mit irtal tulajdonkeppen.
De azert jo volt latni, hogy regi baratnom irt hozzam levelet.

Remelem nem baj, ha csak igy arcatlanul a baratnomnek nevezlek?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 10:27   
Kedves medve,
ma iirtam neked egy mélt. Kaptam valami választ, de a kompim azt mondta, le kell töltenem hozzá a japán irást, ami 43 perc. Gondoltam, ha letöltöm se fogom megérteni a japán szöveget.
Hátha válaszolsz...

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 05:41   
Pacsirta!

Olyan sokat azert nem irtam meg japanrol, hogy az barkire is nagy hatassal legyen. Szerintem.

Mindenesetre, ha a fiad 5 evet ebben az orszagban szenved at (tajfun, foldrenges, esosidoszakok, 70% feletti paratartalom...-ez onmagaban is szenvedes tud lenni...-es akkor meg nincs is szo a tanulasrol es eletrol), akkor ertheto a figyelmed.
Vagy anyai aggodas?

Mindenesetre, el lehet olvasni az ujsagokat, lehet a teveben is szemezni, amikor japanrol esik hir, de teny, ami teny szamodra mindattol sokkal egyenesebb es kozvetlenebb forras tud lenni egy olyan szemely, aki 1-2 evtizede mar japanban huzza az igat. Csak hat ennek meg van a hataranya is! Aki annyi idot lehuzott japanban, mint en, az mar tudja az igazat is. Es amikor igazat irok, akkor jol meg is szoktak verni. Ennel fogva eleg sok dillemat tud okozni, hogy tudom, nem szabadna leirni az igazat, mert nem arra kivancsiak, helyette arrol kellene rinom, amit mindenki hallani-olvasni akar...-szep, meg minden, dicserni, amit lehet, mert ez nyugtatja meg az anyukakat es a japanban mar egy cseppet is jartakat, akik szeretnek japanrol aradozni itt-ott, hogy ok is ismerik am man no(!), es banzai.
Az en kerekperec leirasaim pedig van, akit inkabb bantani tud, mint sem belatni, hogy esetleg ez az a pillanat, amikor nem hazudok, es csak egyszeruen egyenes vagyok. Mas kulonben pedig jobb valami szepet hazudni, ha jot akarok magamnak.
Ezert gyakran nem is tudom, hogy most hazudjak, vagy le merjem irni az igazat?

Egy valamiben viszont biztos lehetsz, a fiadnak nem fog esni ebben az orszagban semmi bantodasa. Tehat szerintem itt jo helyen, es jo kezekben van. Gondolom maga is elvezi azt a lehetoseget, amit megkapott.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 05:23   
Ja...-japanban elek.
Most mar vagy 13 eve.
Ennyi ido alatt el lehetett adni egesz Magyarorszagot nem?
/Rossz vicc, bocs./

Pacsirta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-08 17:26   
Sárga Macika , Sárga Medve, Sárga Medve 2...

... miért mentél el innen?

Mohón ittam mindent, amit Japánról írtál.
Mohón, bár lassan kellett volna talán, mint Kavabata és Ibusze Maszudzsi szavait...

Április 5-e óta KÖZÖM VAN Japánhoz.
Azon a napon öleltem meg a Ferihegyi repülőtéren az én húszéves fiamat, aki Osakába repült.
A japán kormány teljes egyetemi képzés ösztöndíját elnyerve öt évig lesz Japánban.
Egy évig csak japánul tanul: írni, olvasni, beszélni (már tudom, hogy ezek nem tartoznak olyan magától értetődően össze, mint nálunk ), s azután lesz 'igazi' egyetemista (vegyész).

Amit megél és átél, annak egy részét megírja - de mivel nagyon-nagyon sokat tanul, s hétvégeken utazik a host-családjával, az új barátaival, a kollégista-társaival (egy magyar van közöttük, a többiek a világ minden részéből jöttek ebbe a nemzetközi kollégiumba ... Kansai... Gaidai ... jól írom? )

Ha visszajössz még ide (ugye igen?), fogadd köszönetemet mindazért, amit Japánról írtál. Idehoztad a közelembe a világot, amelyben Dávid most él...

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó