2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Ki hogyan marad magyar?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 Kathy77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-20 12:55   
Szia Osztrak!

El sem tudod képzelni mennyire örülök, hogy akadt még valaki aki szorit nekik
Én is szeretem a zenéjüket, és ezért még jobban örülök nekik hogy tovább is jutottak a döntöbe!

Amúgy a téma inditva van a "Törzsasztal - Kultúra" alatt (Dank Hunor).

Üdv
Kati

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-19 09:01   
Ma Song Contest elödöntö!
Magyar résztvevökkel. A NOX együttes. Nekem nagyon tetszik a zenéjük. A magyar népzenét
keverik mai zenével. Én szurkolok nekik.
HAJRÁ NOX!!

kovàcs màrta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 19:11   
nem kell ezen sokat töprengeni, Linda. én magyar vagyok a férjem görög és Brüsszelben élünk. a csemetéink màr nagyok 14-15 évesek és remekül beszélnek magyarul, görögül meg franciàul is. mi ugy kezdtük, hogy mindenki a sajàt nyelvét beszélte és a gyerekek is ugy vàlaszoltak amilyen nyelven hozzàjuk szoltak. nem lettek megzavarva, mint ahogy ezt sokan gondoljàk és bàrhova is mennek nyaralni, mindkét nagyszülö örül. csak arra kell figyelni, hogy a szülök legyenek következetesek és ne hol igy hol ugy szoljanak a gyerekekhez. a férjem egyébként nem beszél magyarul - sajnos - engem pedig nem lehetne eladni Görögorszàgban mert felvinném az àrakat. sok sikert és ne feledd, nem szabad megfosztani a gyereket egy anyanyelvtöl.

kmelinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 16:20   
Sziasztok! En Olaszorszagban elek, ide ugye elsorban magyar LANYOK jonnek, alig ismerek olyan vegyes part, ahol ez forditott. Meg nincs gyermekunk, de sokat gondolkozom a nyelvi kerdesen, ugy gondolom nagyon fontos, hogy tudjon magyarul a gyermekunk. Szerencses vagyok, a ferjem rendkivuli ember: erdeklodik a magyar nyelv irant! Sot, volt mar ketszer nyari egyetemen is, lelkesen tanul. Rajta kivul viszont egyetlen ilyen olasz ferfit sem ismerek a kornyezetemben, es nagyon felek, mert az itt elo magyar nok egyaltalan nem tanitottak meg magyarul a gyerekeiket! Nem szornyu, ha a nagymamak nem tudnak beszelni az unokaikkal? Varok biztato peldakat Olaszorszagbol!
Linda

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-17 17:15   
Köszönet a kóstolóért!
Meg is jött az étvágyam

zsuro  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-17 13:23   
Sajnos még dolgoznunk kell az oldal softwarén, hogy lehetöség legyen a hangoskönyvekbe belehallgatni. Az ötletet viszont nagyon jónak tartom!

Addig is emailcímre nagyon szívesen küldök a hangoskönyveinkhez kb. 3-4 perces próbát minden kedves érdeklödönek!

Üdvözlettel

Zsuzsa

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-16 18:09   
Már találtam is valamait magamnak
Kedves Zsuzsa, szép lenne, ha feltennél egy "Hörprobe"-t az "UTAS ÉS HOLDVILÁG"-ból!
http://www.hungarian-books.com/product_info.php/products_id/27846/cPath/1_10/hoerbuecher/utas-És-holdvilÁg---hangos-regÉny-/mp3/.html
Elöre is köszönöm

zsuro  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-16 17:44   
Kedves "Fórumozók"

A "maradjunk magyarnak" magyarul beszélni és magyarul olvasni, gondolkodni is jelent. Mi két barátnö, egyik Hamburgban másik Drezdában alapítottunk egy online magyar könyvesboltot, ahol kedvezményes áron, gyorsan és kényelmesen magyar könyveket filmeket és zenét lehet rendelni!

Nézzetek be ide:

www.hungarian-books.com

Nem a magyar postával dolgozunk, így a postaköltségek alacsonyak! Például kerül 1 kg köny nálunk 3 €-ba! Kilóra számolunk, nem érték szerint!

Üdvözlettel

Zsuzsa

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-16 10:52   
Tegnap tanitottam a 10 éves fiamnak egy locsolo verset. Zöld erdöben jártam....,
ugye ismeritek?
Itt Ausztriában nincs locsolás.Megyünk haza és meglocsolja az összes ismerös lányt,asszonyt,szomszédnénit.Már alig várja.

pinduri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-16 00:31   
Kedves Em!
Bár hozzászólásod nem nekem cimezted, de teljes döbbenettel olvastam annak tartalmát,elkell ismernem, hogy nagyon nehéz lehetett az életetek és sajnos vannak olyan sebek melyek soha nem gyógyulnak be és amig élünk mindig emlékezni fogunk rá, mert olyan mély nyomokat hagytak zsigereinkben, hogy tán még át is örökitjük gyermekeinkben.
Teljes szivemmel egyetérzek Veled az átélt szenvedések miatt, bár csak egy töredékét irtad, nem kell sok fantázia ahhoz, hogy a képzeletünkben átéljük pontosabban átérezzük talán nem ezek a helyes szavak azt a sok szenvedést, amely osztályrészül jutott neked annak ellenére, hogy nem azt a magatartást érdemeltétek volna, nekem ez egyben magyarázatul is szolgál sok mindenre amit eddig csak hallottam, de nem elsőkézből, mint most.
Nem igazán találok szavakat a döbbenettől, ezért bebejezem jó egészséget és sok sikert kívánva további életedhez.
Szeretettel üdvözöllek!

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 22:57   
2005-03-15 21:40, OMGI:
-
Itt, angol nyelvi környezetben nekem erről részben eltérő tapasztalataim vannak - hozzáteszem, alig ismerek olyan párokat, ahol csak az anya magyar. De láttam, hogy más nemzetiségű vegyes házasságban élő anyáknak is keményen kellett küzdeni, hogy a gyerek valamennyire megtanuljon az ő nyelvükön. Lehet, hogy Finnországban az általános attitűd a nyelvtanulás felé pozitívabb, és ez is segít?

Az is igaz, ahol az apa más nemzetiségű egy itteni vegyesházasságban, ott a gyerekek szinte kivétel nélkül nem ismerik az apjuk nyelvét. Azok az apák (vagy a már felnőtt, de magyarul, lengyelül stb. nem tudó gyerekeik), akikkel beszélgettem erről, általában azt mondták, hogy az apák túl keveset voltak a gyerekkel ahhoz, hogy meg tudják tanítani a nyelvükön, egész nap odavoltak dolgozni, míg az asszony otthon maradt a gyerek(ek)kel.

Ez alól ismerek egy erős kivételt is, ahol az apa spanyol nyelve, identitása átörökítődött egészen a harmadik nemzedékig, vegyes házasságok ellenére is. Vajon miért? Megint csak egy többségi nyelv erejéről lehet itt is szó, mint talán az angolnál is?

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 21:40   
Nem véletlenül hívják ezt a dolgot "ANYANYELV"-nek és nem Apanyelvnek!

Látom a tágabb környezetemben, hogy ott, ahol az anya magyar, ott valamilyen formában (több esetben kitûnôen) tudnak a gyerekek magyarul.
Persze, ha valakit -pl.egy késôbbi anyát- nagy pofon ért a hazájában, az nem fogja érezni szükségességét, hogy gyermekeinek átadja annak a hazának a nyelvét, amely ôt eltaszította magától. Ez is érthetô.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 10:26   
Megint mi nök vagyunk "hibasak" mar nem is csodalkozom

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 03:13   
Épp tegnap nagyon érdekes előadást hallottam arról, amit szociológusok állapítottak meg: a " nő nélküli emigráció" segíti a gyors és alapos beolvadást.
Vagyis: az a férfi, aki feleség, élettárs nélkül emigrál, születendő gyermekeinek nem adja tovább a magyar kultúrát és nyelvet, sőt sajátmaga is nagyon gyorsan asszimilálódik.

buh magda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-07 12:44   
Magyarnak maradni?...nagyon sokat fugg a szuloktol, hogy hogyan nevelik a gyerekeiket.
A szorvanyban nagyon nehez megmaradni, de ha magyar notat dalolt edesanyank a bolcsonk felett akkor biztos hogy magyarok maradunk.
Beszelhetunk barmilyen nyelven, de gondolkodni mindig magyarul fogunk es en szerintem meg imadkozni is.Nagyon sokat ismerek , itt Erdelyben, hogy mindket szulo magyar es a gyerekek vagy nem tudnak egyaltalan magyarul, vagy nem tudnak irni es olvasni,..... ez szerintem nagyon nagy szegyen.Es meg ismerek olyanokat is aki a jatszoteren nem beszeltek magyarul mert szegyelettek,.... hat itt nem a szulo a hibas?
Az ha tobb nyelvet tudsz, nem beszelve a kulturarol, soha nem lehet szegyen sot kivaltsag a masokkal szemben, ezt nagyon nehez egyesekkel megertetni, nem gondoljak hogy pontosan nekuk veszteseg.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-21 18:48   
2005-02-21 15:54, poesje:
akinek van humorérzéke, az könnyebben átvészeli a sors csapásait és jobban fel tudja dolgozni a történéseket.
_______
Ez tokeletesen igaz ! A serelmeket , bantalmakat en is "eltemettem" magamban miota nyugaton elek . Szukseg volt rea , mert uj eletet kezdtunk . Es en is humorral "gyogyitom" ami fajt . Ez sikerul is , de csak addig , ameddig valamilyen kijelentes fel nem tepi a "sebeket" . De aztan ujra arra gondolok , hogy ez a multte ... El kell felejteni , bar megbocsatani nem sikerul .

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-21 15:54   
hunor 2005-02-21 14:06

Vagy ez hozzatartozik az emigrans let tuneteihez?

Nem, nem hiszem, hogy hozzátartozna. Megfigyeltem, hogy általában azok őrizgetik féltő gonddal a régi sérelmeket, akik nagyon sokáig nem tudnak/ akarnak hazalátogatni az elhagyott szülőföldre. Talán egyfajta lelki védőburok ez, ami azt mondja: nem is érdemes odamenni, hazavágyni, hiszen ott minden borzasztóan rossz. Talán ez segít a honvágy leküzdésében.

Találkoztam 56-os magyarokkal, akik, mikor már lehetett, rendszeresen hazalátogattak, és olyanokkal is , akik 40-50 éve nem voltak Magyarországon. Az utóbbiak tele voltak keserűséggel, és semmit nem tudtak az azóta történt változásokról.

Nem tudom elképzelni, hogy évtizedek alatt az Erdélyben élőkkel semmi jó nem történt, amire emlékezni lehessen.
Nekünk is vannak ott rokonaink. nem futottak be fényes karriert, egyszerű földművesek, állattenyésztők, de szépen élnek, tisztességben fölneveltek három gyereket, mindannyian tökéletesen és hibátlanul írnak-olvasnak magyarul, és bár gyakran beszélünk telefonon , sosem panaszkodnak.
Voltak-vannak persze nehezebb idők, nem csak ott, máshol is. De egy életen keresztül ebből nem lehet építkezni, hiszen az élet mindennek ellenére szép.

Hallottam egyszer egy rádióműsort, amiben a koncentrációs táborokról volt szó, és az egyik túlélő arról beszélt, hogy a humor, a nevetés hozzátartozott a "túlélőfelszereléshez" . Ez akkor nagyon elgondolkoztatott. Én is azt hiszem, hogy akinek van humorérzéke, az könnyebben átvészeli a sors csapásait és jobban fel tudja dolgozni a történéseket.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-21 14:29   
Kedves Hunor!

Bizony sajnos mély gyökér maradt a lelkembe a sértés.
Hogy tudtak olyat mondani az Édesanyámnak ki akkor 73 éves vólt hogy tanuljon meg románul mert Román kenyeret eszik Holott Erdély Nagyvárad Nagy Magyarországhoz tartozott. Az Magyar föld volt valamikor. Ök ettek magyar kenyeret Mert az buza amiböl lett a kenyérhez valo liszt az magyar földbe termet meg.
Nem lehetet mondani hogy román részröl szálitották ,mert a szomszédos falukba termelték örölték és hozták Nagyváradra a nagy kenyér sütödébe
Mély sebeket ejtetek ezek a sértések Hunor.
Ezeket nem lehet kitörölni az életemböl emlékemböl soha
Ezek ahogyan te irtad örökre konzerválodtak.
És még mennyi vólt amit nem irtam ide.
Kérlek értsél meg Köszönöm

Üdv
Em

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-21 14:06   
Hm, talan provokativ a kerdes, de sok helyen megfigyeltem, es foleg erdelyi vonatkozasban: a serelmek tenyleg ennyire tudnak konzervalodni, es meg evtizedek utan is felbukannak?

Vagy ez hozzatartozik az emigrans let tuneteihez?

Szerintetek vannak-e, es ha igen, melyek az emigracios/ kulfoldi let pozitiv/ negativ reszei?

Hunor

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-21 13:28   
Kékmaci!

Teljesen egyetértek veled. Sajnos ami csládunk is kapott ilyen sértö szavakat.
Pl. fiam 5-ik elemista volt mikor azt modta tanárnö neki Ungur Bivaj. A másik Szegény Édesanyámnak nem adtak kenyeret és azt mondták tanuljon meg románul mert Román kenyeret eszik. Ez sajnos Nagyváradon történtek.

Ibolya

Én is ugy érzem itt össztudunk tartani és megtartani magyarságunkat a sok jó öszinte barát között. Mert itt nagyon sok jó, öszinte és melgeszivü barátra találtam.
Én is nagyon örülök hogy az elmúlt nyáron idetaláltam.
Mindnyájatoknak köszönöm a barátságát velem szembe.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-21 12:07   
2005-02-21 11:14, Kekmaci:
-
Meg valamit,amiota megtalaltam a MON-t tudom,erzem hogy a vilag minden reszen vannak barataim,es barmi tortenhet mink OSSZETARTUNK.Koszonom hogy itt vagytok.
-
Eggyütérzek veled, valamikor nekem is ezt vették az orromra, hogy Bozgor vagyok, Kékmaci. Isten hozott! èrezzd jól magad velünk.

Kekmaci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-21 11:14   
2005-02-21 10:54, Kekmaci:

Halihoo mindenkinek, a hejesirasommal baj van de remelem nem okoz nagy gondot,Ami a szivunkben van az szamit legfobb.Tudjatok en Aradon elek.Itt szulettem 1962-ben egy gyonyoru majusi napon.Tisza magyar ver fojik ereimben.De az igazi hazamnak mindeg is Magyarorszagot tartottam.Nem tudnam megmagyarazni miert.Gyerek kortol a szivem mindeg att huzott a hatar tulso oldalara. A Himnusz hallatara pici koromtol,meseltek szuleim mindeg felaltam,pedig senki sem mondta hogy ez a himnusz es mit kell csinalni.Erdekes nem? Mikor att birtunk jonni eloszor a vam kozot megcsokoltam a foldet,valami megmozdult bennem.A vamos ram nezet es csak anyit mondot.Isten Hozott !!!! Bolintottam mert meg sem tudtam szolalni.Mai napig is Aradon elek ,kinlodok hogy valamit el birjunk erni.Mai napig is mink magyarok "BOZGOROK" vagyunk ami azt jelenti HONTALAN-(foldonfuto)Sokat harcoltam az elveimert es nagyon sokat is fogok remelem,ha lesz idom.A rendszer valtas utan gondoltuk hogy jobb lesz,igen egyeseknek,de nem a rendes,torvenyt tisztelo embereknek.O nem.Sajnos.Ameddig elni fogok es kitudja merre visz a sors mindeg is buszken vallalom hogy igen en MAGYAR VAGYOK.Meg valamit,amiota megtalaltam a MON-t tudom,erzem hogy a vilag minden reszen vannak barataim,es barmi tortenhet mink OSSZETARTUNK.Koszonom hogy itt vagytok.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 03:00   
2005-01-18 20:23, Grace:
Nekem ugyan meg nincs unokam,de ha lesz en is magyarul fogok vele az biztos beszelni.
A leanyom negyedikes volt amikor eljottunk , a fiam akkor kezdte a masodikat ... Hat a nyelvtan az hianyzik , ezert nehez az iras is , de azert kapok magyar e-maileket . Es a tarsalgas az turheto . Ennek is orulok . Vannak veluk egyidos ismeroseink , akik ertenek , de nem beszelnek magyarul , mert a szulok toluk tanultak angolul . Sajnos a fiamnak nincsenek magyar ismerosei , a kornyekukon nincsenek magyarok , a felesegevel csak angolul beszelhet , mert o nem beszel magyarul . A leanyom Floridaban jar magyar tarsasagba , ott sok a magyar , ezert neki van alkalma gyakorolni a nyelvet . De mi megkoveteltuk mindig , amig felnottek , hogy velunk CSAK magyarul beszeljenek , mert "nem ertjuk maskepp " Es ez igy maradt most is , hogy felnottek . Hala Istennek , jol beszelnek , a baj csak az , hogy CSAK a hetkoznapi nyelvet ismerik , mert olvasni ( bar tudnak ) nehezebben megy .
En is fogadkoztam , hogy az unokaimmal csak magyarul fogok beszelni , mert otthon a ket nyelvuseg miatt angolul beszelnek a szulok . Arra nem szamitottam , hogy ha a szulok dolgoznak es en is , amikor hetvegeken par orara veluk vagyok , nem lesz eleg nyelvtanulasra . Beszereztem a magyar meses konyveket es megprobaltam … Nem sikerult , sajnos , pedig kitartoan probalkoztam . Nem mondom , hogy egy par alapveto szot nem tanultak meg , de az nem eleg tarsalgasra .

Sylviatje  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 22:36   
Sziasztok!!!
Szerintem is büszkek lehetünk arra hogy magyarok vagyunk (kultura, hagyomanyok, konyha, oktatas!!!!!!). Az én belga "csaladom" imàd Magyarorszàgra utazni, es szeretik ha a szokàsainkrol, hagyomànyainkrol mesélek, valamint, ha pörköltet fözök!! Belgium nemrég ünnepelte 175-ik születésnapjàt, mint àllam, meglehet ezért tartanak minden folklorral kapcsolatos dolgot rendkivül érdekesnek, itt ugyanis nem sok hagyomàny él. Nagyon aranyos volt amikor Karàcsonykor otthonrol hozott szaloncukrot aggattam a karàcsonyfàra, ök meg csak néztek hogy mit müvelek
Ha kérdezik, én büszkén mondom hogy magyar vagyok, és örülök hogy érdekesnek tartanak minket; ha uj emberek közé visznek bemutatni engem, azonnal hozzà is teszik hogy "magyar kislàny" , a völegényem pedig lelkesen jàr magyaroràkra!!! ))

Grace  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 20:23   
2005-01-17 19:53, Genovese:
-
Sajnos könyveken kivöl nem sok alkalmam van magyarul
beszélni.
Uedvözlet zürichböl

Pedig az Internetten keresztül a Nöklapjan,magyar asszonytarsasag is van:)
Ha nem is sokszor de összejövünk egy jo vacsorara. En 35 eve elek itt Zürichben.A sracaim itt születtek egy kivetelevel ö is 2 eves volt amikro ide került. Nos en
örülök,hogy beszelnek magyarul irni,olvasni nem tudnak csak keveset. Az iskolaban oriasi a követelmeny hiszen a zürich-i dialektet csak beszelve tanultak meg.Irni olvasni nemetül tanultak.Melle van a francia nyelv es termeszetesen az angol.
Tehat ahhoz,hogy boldoguljanak sajnos a magyar volt az utolso amit ha kedvük volt tanultak. A negy gyerek közül a legkisebb a lanyom beszel jol magyarul..a fiuk elegge törik.Nem foglalkoztam különösebben a magyarsagommal. Valahogy ez hozzatartozott az elethez,mi magyarok vagyunk. Normalis volt,hogy itthon magyarul beszelünk. De a sracok egymas között mar a zürichi dialektet
hasznaltak. Praktikusan ök voltak a tanarok
a nemet nyelvben. Nem volt soha idöm iskolaba jarni,negy gyerek az üzlet.Meg elni sem volt idöm nem hogy iskolaba jarni.
Tisztelem azokat,akiknek meg az unokajuk is
beszeli a magyar nyelvet. Nekem ugyan meg nincs unokam,de ha lesz en is magyarul fogok vele az biztos beszelni.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 05:32   
Én és családom büszkék vagyunk arra hogy Magyarroknak születtünk és azok is maradunk.
Az én két unokám már külföldön születet de perfekt beszélik a Magyar nyelvet és szégyen ide szégyen oda de helyeseben irnak magyarul mint én. Család körében csak magyarrul folyik a társalgás és mindig azon vannak minnél több magyar barátjuk legyen.A nagyobbik unokám ki is jelentette csak magyar kislányt vesz el feleségül.
Mi megörizzük magyarságunkat egész életünkön keresztül.
Örülök hogy a MON-T is megtaláltam ahol Magyarok között lehetek.

Genovese  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 19:53   
én is örülök hogy a Mon-t megtalaltam
talan köthetek igy kapcsolatot "kivül élö"
magyarokkal. Egyszer magyar, mindig magyar
ha csak kinyitom a szamat rövid idö mulva
kérdezik - hogy honnan jött. Sajnos könyveken kivöl nem sok alkalmam van magyarul
beszélni.
Uedvözlet zürichböl

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-15 03:25   
Szeretnem,tolmacsolni,hogy mennyire igaz magyarnak lenni,vegyetek az en peldamat...en vegyeshazassagban elek,a fo nyelv az Angol....s amikor megtalaltam a MON oldalait(ez volt Aprilis.7-en...2002-ben)nincs olyan reggel(innen) hogy meglatogassalak titeket.Szivben Magyar maradtam 40-ev utan is...s azt meg is tartom ko-kovon

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 15:41   
Mindig melegséggel tölti el a szívem, amikor a kinnt élő magyarok ennyire ragaszkodnak magyarságukhoz. Ha jól érzem manoka és osztrák az ember akkor érzi meg hogy magyar, és hogy hová tartozik, amikor elhagyja Hazáját (vagy esetleg kívül reked)?
Amíg ilyen emberek lesznek mint ti, addig nincs oka a magyarnak az aggodalomra. Csak azt szeretném itt mindenkinek üzenni hogy amióta rátaláltam a MON-ra azóta én is büszke vagyok hogy magyar vagyok.

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 15:07   
Én is magyar vagyok. Az is maradok. Nyolc évig vártam a munkavállalási engedélyemre, de sikerült. Otthon magyarul beszélünk, és hála Istennek, a gyerekeim nem felejtettek el magyarul. Csak a helyesírással van bajuk.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó