2018. december 13. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Segítségkérés, információk
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 következő lap )
 Otamas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-03 19:25   
Tisztelt fórumozók.
Segítséget szeretnék kérni.
Tamás vagyok, és abban kérnék segítséget hogy Lengyelországban találtam egy lámpát amit szeretnék megvenni de sajnos nem tudom felvenni a kapcsolatot az eladóval a nyelvi akadályok miatt.
Ha valaki tudna ebben segíteni kérem írjon nekem az otamas81@freemail.hu-email címre és bővebben leírok mindent.
Előre is köszönöm a segítséget.

DECOTEXT  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-09-04 16:58   
2017-08-06 07:01, magor69

Kedves Mogor69!
A megoldás végtelenül egyszerű! A budapesti lakás fele az övé, akár, hogy is csűrjük csavarjuk! Ezt az 50%-ot fizesd ki neki. Erre az összegre kérj egy árbecslő szakembert aki a pontosan értékét a lakásnak megállapítja. Ennek 50%-lesz a Te részed. Ezt add oda neki, s egyben ő mondjon le a feléről, de ezt ügyvédddel és közjegyízővel csináld! Így lesz neki pénze a felújításra, s Te nem veszted el a lakás tulajdonát!

Másik megoldás, hogy együtt eladjátok, a fele a tied, s veszel
magadnak vidéken egy hasonlót, ahol olcsóbbak az ingatlanok!

Vigyézat! Bárhogyan is csináljátok, ha nem lakásra költitek
a lét, akkor keményen adózni fogtok a bevétel után!!

Jegyzet:
1./ Ha nem lakod a lakást, akkor kényszeríthet az eladásra, mert nem önérdek. Nem csak a bejelenkezés számít, hanem az ottlét is! Ő tanukkal tudja bizonyítani, hogy nem lakod a kérót!
2./ Ha netán itt kint lennél No.-ban (nem derült ki) akkor szinte bármelyik bank ad neked mostanában kölcsönt. Amikor mi az otthoni sorházban levő kéronkat vettük, akkor közel 20 ezer DM-et adott a Sparkasse. Igaz mi mindketten dolgoztunk a nejemmel! Otthon KP vettük a kérót, olyan állapotban, hogy csak be lkellett költözni! (Garázst is vettünk hozzá!)

DECOTEXT  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-09-04 16:43   
Kedves Zoli!
Nagyon jó hogy őszintén megmondod hogy nem beszéled a nyelvet de azért néhány információra szükség van ám! PL:
1./ Itt tartozkodsz e No.-ban.
2./ Ha igen akkor tartósan akarsz maradn vagy sem.
3./ ha nem akkor a kocsit haza akarod e vinni (mo.-ra)

STB. Egy vásárlásnál itt rengeteg okmány van de a kereskedők al szokták intézni! Ez azt jelenti hogy müszaki, rendszám, stb minden meg van s csak beleülsz és viszed! Az sem mindegy, hogy VW csoportból, vagy más tipust akarsz! Szóval, ha van időd akkor pontosabban és bővebben ird meg a szándékodat! Wolfsburg és környékén tudok segíteni ha pontosabban megírod a szándékodat!

Jegyzet: Ha netán itt szándékozol maradni No.ban akkor a nyelvtanulásra helyezd a súlyt! E nélkül semmi nem megy!

huberzoli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-09-03 13:18   
Szép Napot!
Autóvásárláshoz keresek segítséget (nagyon nem beszélek németül)
okmányok, rendszám, biztosítás...
szeptember 10-e körül
Ha valaki tud segíteni megköszönöm, természetesen nem ingyen kérem.
Segítségüket előre is köszönöm.
Huber Zoltán

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-08-17 15:46   
2017-08-06 07:01, magor69:

Ha neked szukseged van a lakasra, miert nem fizeted ki a batyadnak a raeso reszt? Szerintem az lenne a megoldas!

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-08-06 22:03   
2017-08-06 07:01, magor69:

"Kérdés:
A bátyám tud jogilag (ügyvédel / biroságal) kényszeriteni, hogy egyezek belle a lakáseladásba?"

"Bírósághoz fordulhatsz, és indítanod kell egy úgynevezett “Közös tulajdon megszüntetésére irányuló per“-t. Ilyet ellened is lehet indítani."

Ezt ebböl az oldalból idéztem:

http://blog.drnemethlaw.hu/hogyan-kell-a-kozos-tulajdont-megszuntetni-ha-a-masik-nem-akarja/

Érdemes elolvasnod, mert nem hiszem, hogy itt bárki is jobban kiismeri magát az ilyen problémával.

magor69  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-08-06 07:01   
Kedves Honfitársak!

Szeretnék véleményt illetve tanácsadást kérdezni. Szeretném tudni hogy mindnyájan mit csinálnátok helyettem.

A bátyámnak és nekem van Budapesten egy 30 m² öröklakás ami mink az anyánktol örököltünk.
Jó egy éve a bátyám nyugdijas lett és vett vidéken (Szigetvár alatt) egy házat saját magának. A házat fel kell ujitani ami neki sok pénzbe kerül.

Mivel a házat nem lehetet füteni ezért mult télen a bátyám nem a házába lakot hanem a Budapesti lakásba.
Mivel mult télen nagyon hideg volt ezért a viz a vizcsövekbe megfagytak és ezért a csöveket mind ki kellet cserélni ami sok pénzbe került és amire nem számitot.

Ezért a bátyám a Budapesti lakást el akarja adni hogy legyen pénze a ház felujitása miatt.

De én rá vagyok szorulva a Budapesti lakásra. Én németországba élek és évente utazok 1x vagy 2x (esetleg 3x is) öszesen 6-8 hétre (volt már sokkal több is) Budapestre.
Ha nekem nincs lakás, akkor nem tudom hogy hova menyek aludni. Nagyon nehéz egy olcso panziót illetva hotelt találni ami akadájmentes (én keresesszékben ülök).

Az édesanyánk az én segitségemel vette a lakást 1999-ben. Ezt a lakást azért is vettük, mivel nekem a ház és a lakás akadájmentes és a házba mind két oldalán van egy egy lift (ha az egyik nem müködik akkor müködik a másik).
Azonkivül a lakás nagyon jó környéken fekszik. Sok minden közel van illetve jó elérhetö.

De ez a bátyámnak minden mindegy és sokszor zaklat engemet, hogy egyezek be a lakáseladásra. Kettö haverját is rám küldte hogy rámbeszéljenek. Már nagyon unom.

Már régota az ötlettem az volt, hogy a lakást fel kell ujitani és egy német egyetemistának kibérelni (de csak ugy hogy a szemeszter ideje alatt a lakást elhadja, hogy tudjam/tudjuk ez idö alatt használni).
Már sok minden ujitva lett. Még csak a nagyon régi és csunya szönyegpadlót ki kell cserélni.
De eben az évben ez a megegyezés a bátyámat már nem érdekli.

Kérdés:
A bátyám tud jogilag (ügyvédel / biroságal) kényszeriteni, hogy egyezek belle a lakáseladásba?

Nagyon köszönöm elöre a véleményeteket és a tanácsadást.

lackor2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-05-31 19:25   
Szia. Én Chemnitzből vagyok. Nekem is kellene egy kis segitség, de úgy látom hogy senki nincs itt. ha valaki Chenitz környékéről látja ezt az irást kérlek hivj fel telefonon vagy kűlgy egy emailt... lackor2@gmail.com számom:+36204688294 sziasztok.

bodatihamer  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-05-24 12:48   
Sziasztok!
Van itt valaki Wiesbadenbol?

martamaria68  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-10 16:29   
Magyar nyugdijas vagyok, Nemtorszägban elek nemet ferjemmel. Egeszsegbiztositäsomat az E 121. ürlappal megkaptam Nemetorszägban.Häzam, unokäm, gyermekem miatt szabadsägomat Magyarorszägon töltöm. 2 orszägban nem lehetek biztositva-mondjäk. Milyen lehetösegem van, ha otthon lenne orvosi beavatkozäsra szüksegem??? /AOK kärtyäm van, de a hätso EU-s resz törölve van/Kerem, segitsenek,kihez forduljak segitsegert?
Köszönettel:MARTAMARIA68

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-08-29 19:55   
2016-08-29 04:35, Valeria:
-
Köszönöm!
Gondoltam, ha már kicsit panaszkodtam, megírhatom a sikert is.

-

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-08-29 04:35   
2016-08-27 21:39, nidda:
-
Nagyon orulok es gratulalok az eladashoz

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-08-27 21:39   
2016-08-20 20:12, nidda:

Sikerült eladni. Négyszáz euroért. Szerdán délelött érdeklödtem a bontóban, hogy kell-e idöpontot egyeztetnünk, ha netalán sor kerülne rá, hogy ott kell leadnom. A "saját lábán" fogadják bármikor, - volt a válasz. Délután a garázsból jövet megleptem egy fiatal házaspárt, amint nézegetik az autót. Rögtön megszólítottam öket, - ha megválaszolandó kérdésük van, abban én vagyok az illetékes.
Pénteken délelött megtörtént az átíratás....

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-08-20 20:12   
2016-08-20 01:15, magor69:

Igazán nincs mit.
A hátteret ugyan nem ismerem, de a jármüveknek nincs nagy értéke, ha eljár felettük az idö. Két hete próbálok egy huszonegy éves mazdát eladni négy alufelnis három szezonban használt téligumikkal együtt hatszázötven euroért és nem kell a kutyának sem....

magor69  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-08-20 01:15   
2016-08-20 00:03, nidda:
-
Kedves nidda!

Nagyon szépen köszönöm a forditást

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-08-20 00:03   
2016-08-19 18:43, magor69:
-
Szia,
amennyire tölem telik...

Betriebsbremse 2. Achse Wirkung nicht ausreichend
Hátsófékek;elégtelen hatásfok

Bremsscheibe 1. Achse links und rechts Tragbild mangelhaft
Féktárcsák elöl, balról és jobbról "Tragebild" hiányos (A "Tragebild"-nek utána kellett néznem,több dolgot is érinthet;a megengedettnél vékonyabbra kopott féktárcsa, elferdült féknyereg stb.)

Kombinierter Scheinwerfer links und rechts Befestigung mangelhaft
A "kombinált" fényszórók rögzítése elégtelen

Abblendlicht links ohne Funktion
Tompítottfény baloldalon nem müködik

Abblendlicht rechts Einstellung zu niedrig
A jobboldali tompítottfény tulságosan alacsonyra van beállítva

Fernlicht links ohne Funktion
A baloldali távolsági fényszóró nem müködik

Rahmen hinten links durchgerostet
A váz hátul balról át van rozsdásodva

Rahmen hinten rechts durchgerostet
A váz hátul jobbról át van rozsdásodva

Schweller innen li. / re. Korrosion
Küszöbök belül bal/jobb rozsdásak

Radhaus vorn links korrosionsgeschwächt
A bal elsö sárvédö "gyenge" a rozsdától

Ez ugyanaz a mondat, mint az elöbbi.

Bodengruppe mite rechts durchgerostet
A padló középen jobbról át van rozsdásodva

Frontblech durchgerostet
Homloklemez átrozsdásodva

Heckblech durchgerostet
Hátfallemez átrozsdásodva

Staubmanschette (Antriebswelle) vorn rechts unwirksam
A jobboldali kihajtótengely porvédömandzsettája "hatástalan" (nem véd a port́ól)

Umweltbelastung: Motor ölfeucht
Környezetterhelés(szennyezés): Olajos a motor

Remélem tudtam segíteni...
-

magor69  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-08-19 18:43   
Kedves honfitársak!

Szeretnék autómüszaki forditási segitséget kérni németröl magyarra.
Ki tudja ezt átforditani:

Betriebsbremse 2. Achse Wirkung nicht ausreichend
Bremsscheibe 1. Achse links und rechts Tragbild mangelhaft
Kombinierter Scheinwerfer links und rechts Befestigung mangelhaft
Abblendlicht links ohne Funktion
Abblendlicht rechts Einstellung zu niedrig
Fernlicht links ohne Funktion
Rahmen hinten links durchgerostet
Rahmen hinten rechts durchgerostet
Schweller innen li. / re. Korrosion
Bodengruppe mite rechts durchgerostet
Frontblech durchgerostet
Heckblech durchgerostet

Staubmanschette (Antriebswelle) vorn rechts unwirksam
Umweltbelastung: Motor ölfeucht

Elöre nagyon köszönöm
Szives üdvözlettel
magor69

rose64  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-29 00:20   
Sziasztok kanadai Magyarok!

Segitsegeteket kerem, ha megoldhato. Olcso szallast vagy megoldast keresek Montreal vagy Ottawa regiojaban. Julius elejen mennek utlevelemet hosszabbitani a Dominikai Koztarsasagbol. Kovetsegen tajekoztattak, hogy kb egy honap is lehet a varakozas, igy eleg nagy terhet rona ram a kanadai tartozkodas. Tud valaki segiteni vagy otlettel szolgalni?
Elore is koszonom!

dvag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-28 21:26   
Hitelek, Biztosítások, Előtakarékosság....Mindez egy helyen!
Ügyfeleinknek teljes körű szakértői csapatot biztosítunk magyar nyelven is, térítésmentesen!

Amiben segítünk:

- Biztosítások megkötésének széles köre
- Hitelügyintézések a legkedvezőbb lehetőségekkel
(több bankkal történő lekérdezés alapján)
- Előtakarékosság
- Nyugdíjpénztár
- Befektetési Tanácsadás

Irodánk: Tobelstraße 8, 73079 Süßen, Németország
www.dvag.de

Trinter Zoltán
Tel.: +49 1573 2435448

Földesi Dániel
Tel.: +49 152 34729091

Ha kényelmesebb, továbbra is házhoz megyünk Ügyfeleinkhez!

Fordulj hozzánk Bizalommal a jövőben! Szép Napot!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-05-08 09:28   
Hogy ne egyen meg engem a sárga irigység???:-)

Mindenki utazik, megy erre-erra, csak nekem marad az itthonmaradás

Ja, nem is köszöntem: jóreggelt és szép napot kivánok!

Minden nap jobban kivánok menekülni a mostani helyzetemböl!
Sajnos nincs kilátás

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-05-07 19:20   
Mint örök hü tag, olvaslak benneteket szinte minden nap!
Hogy nincs miröl irnom, azt tudjátok, nálunk minden nap egyforma, a gyerekek se lármáznak, sajnos!
Ma itt fáj, holnap ott. Ma megy a computerem, holnap nem Igy volt pl ma is!
Amire nagyon büszke vagyok, hogy magam hoztam rendbe. Valami virus lehetett rajta, ezt jelezte a Norton.
Gondoltam rábizom és sikerült!

Ezt a beirást a csevegöbe akartan tenni!
Bocsánat

Innen bentröl még most is szépen süt a nap, de kint hüvös van. Végre volt 1-2 nagyobb zuhi, most örül a természet és vele mi is!
A fü olyan zöld, hogy nem gyözöm csodaálni.

Ja még egy esememény: a Drága kiverte az áramot délután
Már elmult 18 óra, senki a sevizben, nagyon meglepett, amint egy fiatal férfi hang azt mondta, mégis elmegyek önökhöz!!!
20 per teltével itt is volt, ráhúta a kivert biztositékot:-)
Borravalót sem akart elfogadni, azért adtunk egy 10-est

Ugye unalmas vagyok?

legyen szép estétek!

Most felirtam egy noteszbe, hogy mit kell ilyenbkor csinálni !!
Régen tudtam én is, mi a teendö, de az utolsò renoválásnál, minden megváltozott.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-03 02:26   
FIGYELEM: ez a topik nem állás-, lakáskeresésre (lásd fórumszabályzatunk erre vonatkozó tiltását), valamint nem kivándorlással, ügyintézéssel kapcsolatos kérdésekre szolgál, hanem helyi honfitársak esetleges kéréseire!

Útitárs, helyi magyar szolgáltatások, kapcsolatok keresése: ahhoz keresd meg az adott témakörben (ország név) az ezzel kapcsolatos topikot.

MÉGEGYSZER: a MON nem kivándorlók, útnak indulók kérdéseire szolgáló fórum - erre vannak más fórumok!

Hunor

ádikovacs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-27 15:40   
Szia!

Ne haragudj, de nem tudtam elolvasni az üzeneteket, mert elfogyott az egyenlegem a nethez. Most itthonról, Magyarországról írok, mert most jutottam el arra a pontra, hogy átvertek bennünket. Arra sem volt pénzünk hogy hazajöjjünk...

Ha még tudnál segíteni, szivesen vennénk, vagy legalább tanácsot adni!

Mégegyszer elnézésedet kérem.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-16 18:21   
2012-12-16 01:45, ádikovacs:
-

Küldtem neked egy privát üzenetet. Jelenkezhetsz, ha még segítség kell.

Edit 2012-12-18 21:20:
Ha 48 óra nem elég arra, hogy jelentkezz, sajnálom. Nics már kedvem segíteni. Idöm sincs pár nappal Karácsony elött. Sok sikert!

ádikovacs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-16 01:45   
Sziasztok!

Elsősorban berliniektől, vagy Berlinhez közeli magyarokhoz szólnék, de persze mindenkihez, akit érdekel!

Segítséget szeretnék kérni, mivel október utolsó hetétől dolgozunk Berlinben, de sajnos úgy néz ki a dolog, hogy alaposan hintába tett bennünket a magyar közvetítő. A német cég vezetője meg van velünk elégedve, ennyit megértettünk azzal a halovány német nyelvtudásunkkal, amivel rendelkezünk. Viszont a fizetés terén gondok vannak, mert hát hol is legyenek, a magyar oldal azt mondja, a német még nem fizetett, de mi ezt úgy gondoljuk, hogy nem igaz. Kellene egy németet jól beszélő honfitárs aki tudna segíteni a tolmácsolásban, vagy bárminemű segítség érdekelne. Könyvelő is kellene, de nem volna gond, ha tudna magyarul, mert mi nem tudunk németül.

Mielőbbi válaszokat előre is köszönjük!

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-11-11 17:09   
2012-11-09 21:08, adrienn0908:
-
Kedves Adrienn!
Németország egy 16 nagyon is különbözö tartomány szövetsége. A TV un. "Ländersache" - tartományi felügyelet alá tartozó, erös szövetségi korlátozása, beleszólása a "Rundfunkstaatsvertrag" (szó szerinti fordítása, az állami rádió, és TV szerzödés nem fedi valájában a szerepét. http://de.wikipedia.org/wiki/Rundfunkstaatsvertrag ) ellenére nincs. Hogy mi folyik nyugaton, nem ismerem, de a keleti vonalat ismerem. Kezdjük a privát TV-vel. Regionális szinten, ha van elég pénz, mindeki alapíthat egy adót, ha megkap egy frequencia licenszet, adhat - általában egy helyi kábelhálózaton. Berlinben biztos vagyok benne, hogy van minimum egy török, privát financírozású adó. Mellesleg a szatellittechnika elterjedése nem használ a kis privátadóknak, sok kábelhálózatban van török, olasz, francia, portugál, arab, kazah, horvát, hovatovább magyar (DunaTV) ajánlat.
A közszolgálati házak sok esetben készítenek kisebbségi TV adásokat (a Berlin-Brandenburgi rbb heti, vagy havi rendszerességgel, már nem tudom, de sugároz a lausitzi szorb (Nem elütés, van ilyen nyelv tényleg) kisebbségnek szorb nyelvü magazint, talán fél óra, nem tudom. Sajnos éppen az rbb beszüntette anyagi okokból a Radio Multikulti adót, pedig sikeres volt, és jó. A szomszédos orsztágok nyelvén is csinálnak magazint, az rbb lengyelt, a szász MDR cseh nyelvüt.
Még egy érdekesség Németországban az un. Offener Kanal (nyitott csatorna). Ezek az kis házak is közszolgálatiak, bárki bemehet, és ha szerencséje van kap adásidöt, technikát. Amolyan hobbyTV, csinálhatsz akármit, csak mond meg mit akarsz, hadd döntsék már ök el, hogy kimehet-e a csövön, vagy inkább nem. Csinálhatsz idegen nyelvü adást is - nyivánvalóan elözetes egyeztetés, tartalmi "Abnahme" (zöld jelzés) után.

adrienn0908  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-11-09 21:08   
Kedves Németországban élő magyarok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Az egyetemen azt a feladatot kaptam, hogy vizsgáljam meg a német televíziós piacot aszerint, hogy a bevándorlóknak, nemzetiségeknek (magyarok, törökök, szlávok, olaszok, stb.) vannak-e Németországban saját csatornáik, műsoraik, stb.
Arra vagyok kíváncsi elsősorban, hogy a két legnagyobb német közszolgálati csatornán (ZDF, ARD-Das Erste) vannak-e nemzetiségeknek/nemzetiségekről szóló műsorok. Ha igen, melyek ezek a műsorok. Tudnátok nekem ezekről valamilyen információval szolgálni?

Segítségeteket előre is nagyon-nagyon szépen köszönöm!

Adrienn

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-21 23:40   
2012-10-18 13:46, Mariska néni:
-

Ha csak egy aláírás hitelesítéséröl van szó, akkor nem kell magyar külképviselet.
Minden jegyzönél illetve önkormányzatnál meg lehet csinálni.

Mariska néni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-21 15:44   
2012-10-18 18:28, elckerlyck:

Köszönöm szépen.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-18 18:28   
2012-10-18 13:46, Mariska néni:
-
Gronau a város neve. Hol van ehhez a városhoz legközelebb magyar külképviselet?
-
Essen, vagy Bréma. Vagy a követség Berlinben, de az kétszer olyan messze van:

Honorargeneralkonsulat der Republik Ungarn
Am Luneort 15 (im Flughafen)
27572 Bremerhaven
Telefon : 04744-925813
Telefax : 04744-925810
Honorargeneralkonsul: Dr. Axel F. Schultze-Petzold

Honorarkonsulat der Republik Ungarn
Gildehofstraße 1
45127 Essen
Telefon : 0201 - 240-540
Telefax : 0201 - 240-5420
E-mail: sk@honorarkonsul-ungarn.de
Honorarkonsul : Hubert Schulte-Kemper

Botschaft der Republik Ungarn

Konsularabteilung

Unter den Linden 76,

10117 Berlin

(Eingang: Wilhelmstr. 61)

Telefon: 030 – 203-100

Telefax: 030 – 394-1385; 
030 - 229 - 16 -66
eMail: consulate.ber@mfa.gov.hu

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó