2018. szeptember 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Segítségkérés, információk
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 következő lap )
 Mariska néni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-18 13:46   
Aranyoskáim! Tudnátok rajtam segíteni, ha nagyon szépen megkérlek titeket? A kisunokám kint dolgozik Németországban, Gronau a város neve. Hol van ehhez a városhoz legközelebb magyar külképviselet? Valami hivatalos papírt kellene aláírnia, de nem kell azért 1800 km utaznia, ha így is megoldható az egész.

Köszönöm, ha segítetek: Mariska néni

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-05 08:28   
Nekunk is volt ilyen, nem az ado miatt, hanem a TB jarulek miatt jott a level. Aki nem iratkozik ki hivatalosan Magyarorszagrol, aki nem jelenti be az onkormanyzatnal ES a TB-nel (a tb fontos), hogy kulfoldon el es ott biztositott, az koteles akkor is jarulekot fizetni, ha nincs jovedelme. Erre jon a felszolitas.

A teve utcaban, az arpad hidnal lehet elintezni, ha legkozelebb otthon jartok.

---

2011-03-30 22:03, Pompéry Berlin:
A 2 ország között megállapodás van az 1x-i adózásról. Amennyiben ezt itt teszed, akkor M.o-on elvileg adómentes vagy. Ez nem vonatkozik, pl. ingaltan adásvételébön származó adókötelességre. Nem vagyok adószakember, de elsö lépésként
a.) közölném az APEH-hel, hogy itt fizetek adót és ha szükséges, azt az itteni Finanzamt papírjaival tudom bizonyítani
b.) Rákérdeznék, hogy mire, mi után vetették ki az adót és tiltakoznék ellene.

Utóbbit minél elöbb tedd meg, mert a hallgatás kamatkövetkezményekkel jár, továbbá eleve mindennek ellent kell mondani (adó, számla, stb.), amit jogszerütlennek itélsz. Ha pereskedésre kerülne sor, a tiltakozást bizonyítanod kell, különben a számlától / APEH-felszólítás dátumától ketyeg az óra.
-

zj78  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-21 13:05   
Koszi Hunor.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-19 14:51   
Kedves ZJ78,

kérdésed Németország témakör INFÓTÁR... topikba tartozik - kérlek, azt keresd meg, és ott írd be!
http://magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1682&forum=4&3817

Hunor

PS: és érdemes beleolvasgatni is, sok hasznos tipp, ötlet található a topikban.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-17 08:03   
KILDIKÓ ÜZENETE:

Vidám napot,

Komócsin Laura londoni könyvbemutatójára keresnék magyar újságírót, aki valamelyik kinti médiánál dolgozik, s esetleg hírt tud adni a kötetről. Ez Laura első angol nyelvű menedzsment könyve: Toolful Coach - SPARKLE coaching model with 150 useful coaching tools and case studies. A PricewaterhouseCoopers nemzetközi tanácsadó cég lesz a házigazdája a londoni könyvbemutatónak 2012. október 4-én csütörtökön 17:00 és 18:00 óra között a Hays Galleria irodaház konferenciatermében (One Hays Lane, London SE1 2RD). Ha esetleg van érdeklődő, kérem, írjon nekem, előre is köszönöm: koczo.ildiko_KUKAC_braintrend.hu

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-06 18:29   
FREDI ÜZENETE:

Van több is, pl.: www.libri.hu

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-06 18:28   
TENGERE ÜZENETE:

Hol (milyen intenetes lapon) lehet magyar konyvet megrendelni kulfoldrol?
Szoval Olaszorszagban vagyok, Franciaorszagbol vagy Amerikabol lehet rendelni konyveket. Van olyan magyar konyves portal, amelyik kulfoldre is kuld konyveket?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-07-29 11:02   
Kedves Vadász,

üzeneted, és a válaszokat átmásoltam a téma topikjába:
Németország >> INFÓTÁR: Németországban - Letelepedés, ügyintézés, helyi infók
http://magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1682&forum=4&3778

Üdv.: Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-07-29 10:33   
Kedves Freiberg Zsuzsanna,

üzeneted, és a válaszokat átmásoltam a téma topikjába:
Németország >> Óvodák, iskolák Németországban
http://magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2617&forum=4&224

Üdv.: Hunor

viragocska  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-04-06 13:09   
Kedves amerikai,kanadai és ausztráliai magyarok!

Elnézést,hogy ide írok, de nem tudok új topikot nyitni...

Barta Virág vagyok, az ELTE BTK kommunikáció és médiatudomány mesterszakos, végzős hallgatója. Szakdolgozatomban a kisebbségi magyar rádióadások 2000-es évekbeli szerepét vizsgálom az amerikai, a kanadai és az ausztráliai magyar közösségekben. A kutatásomhoz szükségem van néhány információra az említett országok magyarjaitól, ezért készítettem egy online kérdőívet, melynek kitöltése körülbelül 10 perc, és nekem hatalmas segítség lenne!
Kérem, töltse ki az első kérdőívet, amennyiben Ön emigrált a fentebb említett országok egyikébe, vagy a másodikat, amennyiben az Ön elődei (szülei, nagyszülei, stb) tették azt.
Köszönöm előre is közreműködésüket!

A kutatásról és az eredményekről természetesen szívesen adok információt az érdeklődőknek!

1) Kérdőív az Egyesült Államokba, Kanadába vagy Ausztráliába emigrált magyaroknak / Survey for Hungarians who immigrated to the US, Canada or Australia:

www.kerdoivem.hu/kerdoiv/545719667/

vagy

2) Kérdőív az Egyesült Államokba, Kanadába vagy Ausztráliába emigrált magyarok leszármazottjainak / Survey for people whose parents, grandparents or great grandparents immigrated to the US, Canada or Australia from Hungary:

www.kerdoivem.hu/kerdoiv/545789062/

Üdv,
Virág

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-16 09:10   
2011-09-15 23:55, Csiripke:
-

Magyar érdekképviseletet keresek Frankfurt környékén.

-

Ilyen nincs. Magyar állampolgárok adott esetben Magyarország külképviseletéhez fordulhatnak (lásd a Külügyminisztérium honlapját), vagy pedig helyi hatóságok, szervezetek...

Hunor

Csiripke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-15 23:55   
Sziasztok, szép estét mindenkinek!

Magyar érdekképviseletet keresek Frankfurt környékén.
2 hónapja élünk a családdal itt, és most egy kis bajba kerültünk.
Ha tudtok olyan szervezetet, ahol érdeklődhetnénk, ahol segitséget kaphatnánk, akkor megköszönném, a tájékoztatást.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-08-29 21:28   
Szeretnék kapcsolatba kerülni (telefon, email, skype, stb.) egy tapasztalt textilmérnökkel, vagy a textiliparban tevékenykedő vegyésszel lexikális jellegű információk végett. Aki tud és akar kérem segítsen!

susanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-27 00:01   
Köszönöm Fredi!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-26 19:05   
Kedves susanne,
a saját fordítású ilyen és hasonló dokumentumok általában nem működnek, mert azt csak erre felesketett fordítok, akik a fordítás autenticitását is igazolják, jogosultak rá.
Lásd Gelbe Seiten.

susanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-26 07:47   
Üdvözletem mindenkinek,

tudna valaki segíteni, erkölcsi bizonyítvány német nyelvű fordítására lenne szükségem? Én megcsináltam magamnak, de szívesen összehasonlítanám egy szakfordító által készített fordítással.

Köszönöm!

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-17 15:15   
2011-07-17 13:48, karcsi 13:
-
"...most költözöm Offenbachba, és ezen a környéken szeretném iskolába járatni..."

Ha szeretnéd, ha nem, mindegy. Németországban iskolakötelezettség van. Menj be a városházára, vagy ami van Offenbachban, és jelentsd be a gyereket. Keresnek neki egy iskolát a közelben, ha te nem igazodsz ki. Nem baj, hogy nem beszéli a nyelvet, az elsö idöben intentíven abriktolják, két hónap múlva jobban tud németül, mint te magyarul.

P.S.: Ne várd el, hogy valaki email küldjön, netán felhívjon!
Hacsak nem valami spamelörobot, ha már közzétetted az adataid.

karcsi 13  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-17 13:48   
Szevasztok!

En ahhoz, kerek segitseget, hogy gyerekem 6 eves, es azt szeretnem, hogy itt jarjon iskolaba, de nyelvtudasa nincs. En frankfurt környeken dolgozom, most költözök offenbachba, ezen a környeken szeretnem iskolaba jaratni.

Segitseget elöre is köszönöm!

Email: imagebau07_KUKAC_citromail.hu
Tel.: (+49) 015143554303

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-03 15:01   
Kedves Álláskeresők,

az alábbi üzeneteket törölni fogom - a fórumszabályzat egyértelműen tartalmazza, hasonló témák nem lehetségesek a MONon (a szabályzat linkje, valamint ez a kitétel szerepel a regisztrálás után automatikusan küldött emailben is).

A MONon naponta tucatnyian is regisztrálnak hasonló céllal, az oldal profilja nem ez, az adat ismeretében pedig az is látható, eredménynek érdemi esélye nincs. Ha viszont valaki már úton van, akkor természetesen lehet infókat kérdezni, illetve van egy-két topik (csak) állásajánlatoknak, azt esetleg érdemes követni, volt rá példa, hogy magyar tulajdonú vállalkozás abban keresett munkatársat.

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-30 22:03   
2011-03-30 19:59, ultraviola:
-
A 2 ország között megállapodás van az 1x-i adózásról. Amennyiben ezt itt teszed, akkor M.o-on elvileg adómentes vagy. Ez nem vonatkozik, pl. ingaltan adásvételébön származó adókötelességre. Nem vagyok adószakember, de elsö lépésként
a.) közölném az APEH-hel, hogy itt fizetek adót és ha szükséges, azt az itteni Finanzamt papírjaival tudom bizonyítani
b.) Rákérdeznék, hogy mire, mi után vetették ki az adót és tiltakoznék ellene.

Utóbbit minél elöbb tedd meg, mert a hallgatás kamatkövetkezményekkel jár, továbbá eleve mindennek ellent kell mondani (adó, számla, stb.), amit jogszerütlennek itélsz. Ha pereskedésre kerülne sor, a tiltakozást bizonyítanod kell, különben a számlától / APEH-felszólítás dátumától ketyeg az óra.

ultraviola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-30 19:59   
Szép jó estét mindenkinek!

Baden-Württemberg-ben élek már 3 éve, Németországban letelepedett magyar állampolgár vagyok (német férjjel). A papírjaim a konzulátuson keresztül, innen Németországból intéztem. Itt élek, csak német lakcímem van, itt dolgozom, itt fizetek adót, itt fizetek betegbiztosítást, még csak folyószámlám sincs Magyarországon.... Tavaly a szüleim lakcímére kaptam levelet az APEH-töl, hogy fizessek. Nem nagy összeg. Èn nem járok haza -nem igazán van hova - és telefonon nem adnak ki nekem információt, hogy mégis miért kellene fizetnem. Már felszólítást küldek, és kamatozik is az a pár ezer forint. Most haza kell mennem? Hagyjam a fenébe? Mi lenne a helyes?

Zsuzsa

sosterics  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-17 13:43   
Sziasztok!

En aprilis 25-tol koltoznek Leicesterbe, tehat kiado szobat keresek! Roviden: kint elek 3 eve, van allando munkam, 38eves (ferfi) vagyok, single, most jelenleg Rugbyben elek.

Ha valaki tud valamit, megkoszonom!

Tel.: 07592492297

cece  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-08 11:51   
Szia,

Toebynek igaza van. Ha elmennél a rendörségre, azt érnéd el, hogy kapnál egy szép büntetést, Ausztriában nem kapnál munkavállalási engedélyt pár évig, és az adóhivatal behajtaná rajtad a megsaccolt adót arra az idöszakral! Mivel a két ország között adóegyezség van, behajtják rajtad Magyarországon is.

Ausztriában, és szerintem minden más országban is, a tudatlanság nem véd meg. Nem állithatod, hogy nem tudtad, hogy feketén dolgozol.

Most nem birálni akarlak, és elitélni, de bizonyos dolgokat elöre kell mérlegelni.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-07 21:53   
Még kiegészitésül:

Ha ez a Rajna melletti Linzben történt volna, akkor egyértelmü lenne az eset. Németországban ugyanis néhány évvel ezelött volt egy hasonló esetre egy birósági itélet, ami aztán a következöknél is alapul szolgál.

A munkavállaló tudatában volt annak, hogy törvénytelen módon foglalkoztatják, s erre a döntés az volt, hogy ilyen körülmények között nincs meg a jogosultsága az ellenszolgáltatásra, azaz a munkabérre.

Ugyan furcsa dolog, s ez az erkölcsi tudat ellen van, mert ha a két fél a fekete munkában egyezett meg, akkor a törvénytelenség ellenére ist tarthanák magukat a megállapodáshoz, de a biróság ezt másképp látta.

De mivel ez Ausztriában történt, lehetnek a vélemények, törvények ugyan hasonlóak, de eltéröek is.

Máskülönben mindkét fél számithat ilyen esetben arra is, hogy a vámhatóság (Németországban) vagy hasonló, ügyészség feljelentést tesz ellenük, s akkor még birsággal, bizonyos esetben börtönbüntetéssel is számolhatnak.

Különben a rendörségnek ehhez semmi köze. Ha a jogodat vagy itt a "jogtalanságot" érvényesittetni akarod, akkor ügyvédhez fordulsz, ami pénzbe kerül.

Az ügyvéd felbiztat, hogy sima eset, amit persze mégis elveszit, s aztán a költségek meg már még nagyobbak.

És még bekövetkezhet az is, amit éppen már leirtam.

Ha a követelésedet magad próbálod behajtani, föleg a rendörséggel való fenyegetéssel, akkor meg a "zsarolás" kategóriájába esel, ahol ismét te vagy a vesztes.

Sajnos nem úgy van minden, ahogy mi azt elképzeljük.

Toeby

(a magát kinevezett ügyvéd)

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-07 19:36   
2010-12-07 16:51, sono:
-
Sok esélyed nincsen. Ha nem is egészen úgy van, de kb. hasonló: "Kiraboltunk egy üzletet és a társam nem fizeti ki a részesedésemet." Elmennél ezzel a rendörségre?

Peched volt, hogy egy rablónak dolgoztál.

Toeby

sono  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-07 16:51   
Sziasztok.

Kérlek segítsetek: Linz mellett dolgoztam, eddig problémamentesen. Most nem akarnak kifizetni (feketén dolgoztam). Telefonon nem elérhetők, írtamm a főnöknek, ha nem küldi a pénzt, elmegyek a rendörségre. Semmi reagálás.

Mit tehetnék?

cece  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-06 15:53   
Szia Ildiko!

A forditással kapcsolatban mindenképpen kérdezétek meg az illetékes hatóságokat Bécsben, hogy a magyarországi forditást elfogadják?

Én sajnos tapasztalatbol tudom, hogy nem mindig. Magyar vagyok, magyarországi forditást nem fogadták el, igy drágább lett a leves, mint a hús, mert Bécsben mégegyszer kellett fordítatni.

Véger Judit66  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-06 12:25   
Kedves Ildikó!

Lehet, hogy ezt vártad, de én tudok Sopronban egy német-angol fordító irodát, ahol hivatalosan, és biztosan jóval olcsóbban fordítják le barátnőd papírjait. Sopron nincs olyan messze Bécstől. Ha beírod a keresőbe, hogy Lőrincz-Véger Szakfordító Bt. Sopron, akkor az első helyen láthatod. Itt minden tájékoztatást el tudtok olvasni, amire csak szükség van. Így az árakat is.

Remélem tudtam valamit segíteni ezzel is.

Minden jót! Szép napot! Judit Sopronból

eras72  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-04 17:57   
2010-04-25 14:10, marszo:
-

Szia,

én is Darmstadtban vagyok! Nagyon szeretem, szép kis város.

Ildiko415  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-04 16:56   
Szia Mindenkinek!

Szeretnék segitséget kérni: kedves barátnőm Erdélyben született, igy román iratai vannak. Szüksége lenne egy forditóirodára Bécsben.

Minden választ köszönök!
Ildikó

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó