2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Segítségkérés, információk
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 következő lap )
 Ancsi 39  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-16 22:27   
2010-11-16 17:40, Tihi:
-

Köszönöm szépen a biztatást!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-16 22:18   
Nem, de értem nagyjából az írt szöveget. Soha sem laktam a finn-svéd területeken, általában a tengerparti sávon, úgy 5% a lakosságnak finn-svéd anyanyelvü. A finn-svéd nyelv úgy "merev kiejtésü", míg a "riks-sverige" dallamosabb.

Mivel ez az ország hivatalosan kétnyelvü, a konzervdobozokról megtanultam, hogy "öppnas här"

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-16 20:32   
Jo az a magyar dal: Mindenki másképp csinalja...

Tihi, svédül is beszelsz?

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-16 17:40   
2010-11-16 10:46, Pompéry Berlin:
-

A másik felfogás szerint ez marhaság, tilos fordítani, hanem rögtön mindent és 100%-ban a tanulandó nyelven kell kezdeni, éspedig beszélve, eleinte írsbeliség nélkül, hisz az anyanyelvünket is úgy tanultuk meg.

Egyetértek én is, de saját tapasztalataim szerint e másik felfogás híve vagyok. Lassan 54 éve élek "nem magyar" környezetben és ezalatt 3 idegen nyelvet kellett megtanulnom. Rendes szótáraim nincsenek, na van egy régi német-magyar szótárom, de az is csak a "der die das" és a többesszám helyesírása miatt. Nyelviskolába sohasem jártam, a mindennapi élet, a folyóiratok, ujságok és a szépirodalom olvasása segített a nyelvtanulásban.

Amikor gyermekünk született, közös nyelv a feleségemmel a német volt, de már akkor Finnországban éltünk, és a környezet hatására otthon is finnül kezdtünk beszélni. A finn nyelvet viszont jóval nehezebb volt megtanulni, mint a németet, de nagyon sokat tanultam lányomtól, akinek esti meséket olvasgattam, és ö már 3 éves korában kijavított, ha valamit hibásan mondtam.

Az angolt meg egy C kazettás önképezö csomag segítségével tanultam. Esténként, néha éjjel is, hallgattam a kazettákat és amikor eljutottam oda, hogy tudtam az elsö "egyszerüsített" nyelvü könyvet olvasni, akkor megnyílt nekem az angol nyelvü világirodalom.

A nyelvtanulástól nem kell félni csak bátorosan nekifogni. Minden idegennyelv tanulása egy új kultúra megismerését jelenti.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-16 11:10   
Egyetértek. A magyar anyanyelvű tanároknak - nagyon kevés kivétel, aki vagy 30 éve él idegen nyelvi közegben - mindegyiknek van több-kevesebb akcentusa. Ezt persze a diákjai is átveszik.
Nekem rengeteg ismerősöm van, aki holland nyelvtanártól tanult meg hollandul, ha egy pici nyelvérzéke, szorgalma, türelme van, pár hónap után már ír, olvas, beszél, aztán már csak a szókincsbővítés, kis nyelvtan és finomítás marad. Meg persze a napi kapcsolat az élő nyelvvel. Ha állandóan a magyar orvost, fogorvost, fodrászt, műkörmöst, autószerelőt stb. keressük, és csak önkiszolgáló üzletekben vásárolunk, akkor akár 20 évet is élhetünk külföldön, mégse tanulunk meg 2-300 szónál többet

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-16 10:46   
2010-11-16 09:16, Ancsi 39:
-
Erről megoszlanak a nézetek. Az egyik felfogás szerint az idegennyelvet az elején ne anyanyelvi tanár tanítsa, mert annak nincs affinitása a más nyelvi rendszerből jövők problémái iránt. Különben éppen ezért külön szaktanári, képzési szak a "német nyelv külföldieknek" - "Deutsch für Ausländer".

A másik felfogás szerint ez marhaság, tilos fordítani, hanem rögtön mindent és 100%-ban a tanulandó nyelven kell kezdeni, éspedig beszélve, eleinte írsbeliség nélkül, hisz az anyanyelvünket is úgy tanultuk meg. A berlini Francia Gimnáziumban is ez a felfogás (angolul a Kennedy School-ban, stb.) és a lányom alapján állítom, hogy ez a módszer eredményes.

Mi a férjemmel nem tudunk franciául, tehát segíteni neki nem tudtunk. 3 hónapig nem írtak, csak beszéltek, játszottak énekeltek. Az első szülői értekezleten pedig az osztályfőnök nyomatékosan felhívta a szülők figyelmét, hogy szótár nem kell, mi több, tilos. Viszont kötelező a Larousse (francia értelmező szótár).

Szóval ez egy vallásháború a különböző felfogások között. Szerintem sem kell magyarul tudnia a némettanárnak. Különben gondolj bele, az 56-osok egész gyereknemzedéke elboldogult valahogy, a háború utániak is és akkoriban ezer más egzisztenciális okból fel sem merült ilyen kérdés.

Ancsi 39  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-16 09:16   
Köszönöm a javaslatokat. Abban egyetértek, hogy legjobb egy német anyanyelvű tanárnál tanulni, vagy egy helyi nyelviskolában. De amíg az ember még kezdő, talán megnyugtatóbb, ha időnként, valamiben elakad akkor esetleg magyarul vissza tud kérdezni. Én ezt így gondolom. Azért mégegyszer köszi.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-15 20:41   
Aki nem csak a piacon akar németül beszélni, az a legjobb ha a Goethe -Institutnál tanul. Ezek tudnak németül. Persze ennek is van rizikója, eltekintve attól, hogy áraik magasak. Ha náluk tanulsz, lehet a bajor, bádeni, friz, stb. piacon senkivel sem fogsz szót érteni.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-15 18:18   
Miért kell a tanár magyarul is beszéljen? Szerintem inkább németül tudjon, mint magyarul...

Amúgy meg a helyi, vagy a legközelebbi VHS (Volkshochschule) kínál tanfolyamokat...

Ancsi 39  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-15 17:00   
Sziasztok!

Én teljesen új vagyok. Augusztus óta élek itt Frankfurt mellett Obertshausenben a családommal. Tud esetleg valaki német tanárt a közelben (aki magyarul is beszél)?

Köszönöm

gabi35  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-09 22:34   
Sziasztok!

Németországból Budapestre háztól házig járatot keresnék!

Ha valaki tud segiteni, megköszönöm!

Üdv: Gabi

nika123  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-28 12:50   
Sziasztok!

Hallottam, hogy St.Helens, Angliaban van magyar fogorvos. Szeretnem megkerdezni, hol talalhatnam meg, esetleg a nevet.

Elore is koszonom a segitseget!

visitBudapest.travel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-10 07:57   
Sziasztok!

Informacionyujtas celjabol szeretnem osszegyujteni az USA-ban es Kanadaban levo magyar ettermeket, deliket, elelmiszerboltokat. Kerem, ha tudtok ilyet es van kedvetek, segitsetek. Az eddig elkeszult listamat itt lehet megtekinteni:

USA - http://visitbudapest.travel/travel-forums/viewthread/32/
Kanada - http://visitbudapest.travel/travel-forums/viewthread/31/

Elore is koszonom mindenkinek!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-03 12:26   
2010-05-16 14:10, jukap:
-

Viszont a hozzászólást nem tudtam eltüntetni, ezt csak Te tudod megcsinálni?
-

Igen, azt csak admin/ moderátor.

Hunor

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-16 14:10   
Jé, tényleg! Ezt eddig észre sem vettem.

Üdv

Viszont a hozzászólást nem tudtam eltüntetni, ezt csak Te tudod megcsinálni?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-16 08:36   
2010-05-15 19:28, jukap:
-

Kedves Jukap,

ránézésre igazad van, viszont az üzenetem írásánál nem szerepelt országnév az üzenetben... vélhetően hozzászólásom után a Módosítás funkcióval javított a szerző.

Ez hasznos lehetőség apróbb elütési, helyesírási hibák utólagos javítására (pl. ha Te elírsz valamit, kattintás a módosításra), viszont tartalmi szerkesztésre már nem jó ötlet, mert így később érthetetlenné válhat az esetleges válasz (lásd mostani eset).

Hunor

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-15 19:28   
2010-05-10 10:43, hunor:
-

Kedves Hunor!

Hiszen megírta: Luxemburgból Magyarországra. A kisebb odautazási távolságok elhanyagolhatóak e szempontból.

Üdv

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-10 10:43   
2010-05-10 10:32, évanita:
-

Szia,

Poe már írta az önálló topikodban, de utána megemlítem én is: nem lenne érdemes az országot/ helységet is megadnod, hogy honnan utazol?

Hunor

évanita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-10 10:32   
Sziasztok!

Ha valaki utazik Magyarországra Luxembourgból június 18.-án (19.-én reggelre kellene odaérnem Budapestre), és beférek a kocsiba, kérem írjon!boanboadi@internet.lu

Előre is köszi!

Anita

mazsi0520  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-05 11:59   
Sziasztok.

Eladták a lakást, amit bérelünk Amszterdamban, és 15.-ig kell valami megoldást találnunk. Párommal ketten vagyunk. Tud valaki segíteni?

Köszönöm!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-28 13:46   
2010-04-28 10:53, Ma71:

Szia Marcsi. Ne aggódj, majd a moderátor rendbehozza
Jó hogy itt vagy és mindjárt ilyen hasznos információval.
Kellemes fórumozást!

Ma71  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-28 10:53   
Sziasztok!

Most regisztráltam és rögtön rossz gombokat nyomogatok... . Szóval Darmstadtba szeretném üzenni, hogy müködik ott egy szuper magyar ovi-suli, a Cimbora Gyermekkör, kedd délutánonként (azt hiszem 16 órától) tartanak foglalkozásokat gyerekeknek Bessunger Knabenschule épületében. Ha nincs gyermeked, akkor is érdemes elmenned oda, a folyosókon várakozó anyukákkal is meg lehet ismerkedni. kedves csapat.

Üdv, Marcsi

marszo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-25 14:10   
Sziasztok!

Én még uj vagyok itt, de örülök hogy sok magyar van itt. Én segitséget szeretnék kérni, most költözünk Darmstadtba, (...)

marszo@freemail.hu cimre, és persze barátokat is szeretnék találni.

cerkaatesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-21 20:06   
Ekaterina:

Kedves Katalin,

Rajz Attila vagyok és szállitással fuvarozással is foglalkozom legközelebb május végén várható fuvar Magyarországra, az ár függ a mennyiségtől. Ha lehetséges hivjon telefonon a 0498976170 vagy email cimem: cerkaatesz@yahoo.com
Attila

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-20 17:15   
Kedves aghee,

tegnap írtam ezügyben emailt, megkaptad? Ugyanazt írtam, amit Frédi is mond, először bemutatkozás, írj magadról, a szakdolgozatról, stb., és utána jöhet a kérdőívezés.

És akár érdemes ezt egy új topikban, mondjuk a Magyar Világkapcsolat témakör alatt, feltéve, ha megosztod az eredményeket.

Hunor

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-20 13:36   
Kedves aghee,

már voltak mások is hasonló kéréssel ebben a topikban, de ők előbb bemutatkoztak, látszott, hogy komoly embereknek segít az aki segit. Te még csak a nevedet sem közlöd, hogyan várod el akkor a bizalmat, hogy személyes adatait megadja valaki?

aghee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-20 11:21   
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a szakdolgozatom megírásához. A témám a külföldi munkavállalás és beilleszkedés. Szeretnélek arra kérni titeket, hogy ha dolgoztatok az EU valamelyik országában vagy jelenleg is ott dolgoztok, akkor légyszíves töltsétek ki az alábbi linken található kérdőívet. Kb 5 percet vesz igénybe.

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/232932387/

Szívesen megosztom az eredményeket bárkivel!

Előre is köszi mindenkinek!

Ekaterina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-17 20:24   
Sziasztok,

Readingben elek, es szeretnek nehany dobozt hazakuldeni Budapestre, mivel osszel vegleg visszamegyek. Tudtok olcso lehetoseget? Elore is koszi,

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-26 14:51   
2010-03-26 11:44, kira21:

Egyáltalán hol vagy? Melyik országban?

kira21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-26 11:44   
sziasztok nagyon nagy segitsegre lenne szuksegem,nincs hol alidno,a baratom megvert,es hazaszeretnek juttni valahogy,kerem hogy segitsetek

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó