2020. január 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Élet Írországban
Új topik indítása  
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 16:31   
Kedves Mindnyajan!

Az utolso par hozzaszolast kivettem, a MON-on nincs lehetoseg hasonlo vitara. Sajnalom, hogy korabban nem neztem be. Ugyanakkor, reszben ezert is jelenleg lezarom ezt a topikot.

Elkeszult uj tarslapunk, az UtazasForum.net, mely mar elerheto a rendes cimen ( http://www.utazasforum.net/ ). Moni mar irt is ott, es orulnek, ha masok is kovetnek ot. Szamitanek Szilvi, es masok segitsegere is. Ott kialakitottam szamos irorszagi temat, es van kulon kivandorlasi topik is.

Az atkoltoztes oka: az megujulo MON Foruman a kivandorlassal, allaskeresessel kapcsolatos temak nem lehetsegesek, ezert is hoztuk letre a kulon, erre szolgalo mellekletet. Ami viszont lenyeges: ott majd lehet kerdezni, valaszt kapni/ adni, es sajat tapasztalatokrol beszamolni, de hasonlo vitat, szemelyeskedeshez vezeto beszelgetes nem lehetseges.

Ugyanakkor a jelenlegi temakorben, itt uj, helyi/ helyi magyar vonatkozasu topikok nyilnak majd.

Orulnek, ha mas temaban tovabbra is latogatnatok a MONt, es ugyanakkor az uj forumresz is elnyerne tetszesetek, es hasznos lenne.

Udv Mindenkinek,

Hunor

csaszi4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 08:30   
Moni !

NE ADD FEL! Majd tanul a maga kárán. A többieknek meg nagy segítség vagy(tok). Ha kétségeid volnának a ténykedéseddel kapcsolatban csak olvasgasd a web oldalatok vendég könyvét.
Amúgy meg volt egy bölcs "öreg" barátném aki azt mondta, ha valakinek nincs igaza azon sose izgasd magad, akkor van gáz ha igaza van. )
Ha minden igaz jövőhéten már leszek e-mail megy.
szia és üdvözlök minden segítőkész Írországban élő magyart.

n.szilvi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 08:23   
Sziasztok!

Talán mégsem volt olyan jó ötlet írnom a múltkor azt a "példabeszédet" Ugyanis szerintem nem jól sült el. Miután Kalka elismerte hibáját, egyszerre mások is elkezdték "ostorozni". Nem azért, de van akinek a reagálásában hasonló gúny van. Ez nem helyes. Mint tudjátok, a vitához leg. 2 ember kell. Ha van, aki szintén "ugrik" akkor nem kell csodálkozni az eredményen.

Kalkát sem kell piszkálni, mást sem. MIndenki hibázik, mindenkinek van rossz napja, lehet kiábrándult. Ha mindenki magába néz, nincs olyan ember, aki nem a vétlen embertársán töltötte ki a mérgét. (elárulom, már én is voltam így, sajna). De tudni kell bocsánatot kérni, és kész. Miután megtörtént, utána már nincs szükség arra, hogy mások is szemrehányást tegyenek. Kalka szavaiból nekem úgy tűnt, komolyan gondolta, amit írt. Megtehette volna azt is, hogy nem válaszol. De reagált és jól!!! Értékeljétek már!
Szerinem nem "okítani" kell, hanem beszélgetni, megtalálni a közös hangot. Tudjátok, "ha rámosolyogsz a világra, visszamosolyog rád". Ez tényleg így van.

Na mára ennyi. Jók legyetek

Üdv mindenkinek és további szép napot

Szilvi

ui: tévedés ne essék, nem értek egyet Kalka és még egyes emberek viselkedésével. Csak próbálok objektív lenni maradni.

Na pá

Lohere  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 23:45   
Sziasztok!
Leginkabb Nagy-Britanniat szoktam olvasni, mivel Eszak-Irorszag, ahol elek, annak a resze. De mivel itt nagy vita alakult ki, gondoltam, hozzaszolok.
10 eve elek itt es dolgozom ipari mernokkent. Ezalatt az ido alatt eleg sokat megtapasztaltam mar az itteni eletbol. Nem azert jottem ki, mert otthon kilatastalan volt az elet. Szerintem, aki eletre valo, az otthon is meg tud elni. Aki meg nem, az hiaba probalkozik kulfoldon is.
Kicsit zavaros volt, hogy a vitatott szemely, aki tulajdonkeppen meg sem szolalt, most itt el-e vagy az Ir Koztarsasagban. Ha jol ertem, talan inkabb itt. A lakas arat sokallom, hamar az otthoni almodozok konkret penzt akarnak tudni. 900 font egy harom szobas lakasert meg itt is sok, bar van ilyen pl. Belfastban. De ennyiert mar Londonban is lehet lakast kapni. Csak nezzetek szet a Nagy-Britannia topikban Londonnal kapcsolatban.
Rezsi, kaja 200 fontbol itt viszont nem jon ki egy honapban, megha single is az illeto. Es ebbol meg szorakozik is? Itt a kaja kicsit dragabb, mint Angliaban. Sot meg sok minden, hiszen az angolok elegge elnyomjak es kizsakmanyoljak meg mindig a "legregibb gyarmatukat". Amit meg idehoznak, arra rendesen ramegy a szallitas dija. A gyakori belviszalyok miatt ovatosan aramlik be ide a toke is, hiszen a befektetok feltik a penzuket.
5 fontert boseges ket napi kaja? Ez engem is erdekelne, mikor a Tescoban egy majonezes szendvics 1.50-1.90. S meg jol sem laksz vele. Haromtagu csaladomnak a havi kajaja kerul kb 350 fontba, ez per koponya 116 font. Mi is egy 3 haloszobas lakast berlunk, igaz 600-ert. De a futes+rezsi+villany nem jon ki 40 fontra fejenkent, hanem kicsit tobb. Plane telen nem. Es itt mi szinte egesz evben futunk, mivel a nyar nem kimondottan meleg. A kanikulat itt 25 fokban merjuk. A TV Licence havonta 12 font, amit ossz el 3 fele! A Council Tax - amolyan tanacsi vagy ingatlan ado - 150 font egy ekkora lakasra havonta. Ezt is osszatok harom fele. Es meg mindig csak az alap letfenntartasnal tartok, s nem mentunk szorakozni. En nem panaaszkodom, mert jol keresek. Csak annak irtam le, aki penzt akart hallani.
Meno elet, de a penz is megy itt, kerem szepen. Ebbol el az allam. Kapsz fizetest, de mindenert fizess! Es legyel jo vasarlo!
Errol szol az elet errefele.
Tovabbi kellemes vitatkozast! Akit tovabbra is erdekel, hogy mi van itt "eszakon", megbeszelhetjuk maganban.

Cheers, Lohere

Monti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 19:05   
Moni!
Pedig Te olyan türelmes vagy

Moni66  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 17:38   
Bizony kedves Kalka, nagy kár.

Egyvalamiről azért meggyőztél, erőlködni kár. Felhagyok az "okítással", csinálja más.

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 17:06   
A mosolygo ember magatol megtalaja a mosolygos arcokat. Ez a ketto vonzza egymast.
))))))))))))) :-)

Udv, Loki

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 17:02   
Kedves Kalka!

Meglep, hogy valaszomat negativnak talaltad. Azt, hogy gratulaltam az illetonek, komolyan is gondoltam, sajnalom, hogy nem ment at.
Meglep az is, hogy ismeretlenul igy sertegetsz. Honnan veszed magadnak ezt a hangnemet?
Miert hagyatkozol arra, amit mas mond? Mas altal kimondott dolgokhoz sajat tapasztalat nekul ragaszkodni ostobasag.
Es vegezetul: olyba tunik, neha azt sem tudod, mit irsz. A multkor meg €-ban keresett az illeto, most mar £-ban. Holnap $ lesz? )))))))))) Nezd elobb at, mit irsz, mielott habzo szajjal neki rontasz masnak ismeretlenul, legyszives!
Elnezesedet kerem, ha megbantottalak volna valamelyik megjegyzesemmel, nem allt szandekomban. Pusztan az altalad irt ellentmondasokra szerettem volna felhivni a figyelmedet, illetve kikerni magamnak az altalad hasznalt hangnemet.

Barati udvozlettel: Loki ))))))

Kata78  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 16:02   
Egyesült Királyság természetesen. Bocsánat.

Kata78  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 16:00   
Kedves Kata!

Lehet, hogy rosszul látok dolgokat, de

1. Észak, mint olyan nem létező ország. Észak-Írország létezik ugyan, mint az Egyesült királyság része. Ezért is van ott font. Az Ír Köztársaság viszont önálló, független állam, a fizetőeszköze Euro. Ezt csak az azért írtam, mert mielött bárki, bárhova elindul, szerintem tudnia kell(ene), hová is tart.
2. Ha akkora magyar vagy, mint amekkorának írod magad, akkor egyáltalán minek akarsz otthonról eljönni? Ha meg már mégis, akkor próbálj meg elgondolkodni azon, vajon ez-e a legjobb viselkedés adott alkalommal egy idegen országban. Főleg, hogy itt EU ide vagy oda, mégiscsak idegen vagy.
3. Normális hangú levelekre nagyon szívesen, sgítőkészen válaszolok én is, ahogy már tettem is néha. Címem lenntebb megtalálható. De ahhoz képest, itt mekkora szája van 1-2 embernek, pont ők azok, akik annyi fáradtságot nem vesznek, hogy megkeressenek.
4. Aki csak a pozitív hangvételt tekinti segítségnek, az álomvilágban él. Illetve, ha tényleg igényli a segítséget, ugyan, ne lépjen már föl támadólag.

Ennyi azt hiszem. Példa beszéd vége, további szép napot mindenkinek.

n.szilvi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 15:23   
Szia Kalka!

Szívesen és örülök, hogy nem értetted félre. Ugyanis direkt nem személy szerint írtam, mert nem csak rád gondoltam, hanem mindannyiunkra.

A kérdésedre visszatérve: nézd meg, hogy amikor üzenetet írsz, nincs-e bepipálva a "nincs engedélyezve Smilies ennél az üzenetnél." rublika? Ha bevan, vedd ki a pipát. Egyéb tippem sajna nincs
Illetve mégis van, mert az előbb nem hagytam szóközt a ":)" jel előtt, és nekem sem csinált mosoly-fejet.

Szép napot

Üdv: Szilvi

kalka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 14:40   
Ja és nekem miért nem csinál mosolygós arcokat??

kalka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 14:39   
Szia Szilvi!

Szerintem igazad van!És jó végre egy kedves ember írását is olvasni:)már én is kezdtem a rossz irányba elindulni, de szerencsére még ídőben szóltál:)

Nos akkor további szép napod neked is:)

Mindenkinek pápá:D

n.szilvi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 14:12   
Helló mindenkinek!

Mindig olvasom a fórumot, de már régen írtam. Most megteszem, mert kicsit úgy érzem (szóljatok, ha tévedek), hogy is mondjam, szóval, hogy enyhén furcsa mostanában a légkör itt. Úgy értem az üzenetekből ez árad. Olyan provokáló, ironikus, néhol kissé gúnyos...

Ez nem jó így. Szerintem akit igazán érdekel a kinti élet, az méltányolja a többi ember hozzászólásait, hiszen azzal neki, vagy hasonló helyzetben lévő társainak szeretne segíteni, hasznára lenni saját tapasztalatával, véleményével. Mindegy, hogy ez pozitív vagy negatív. A negatív véleményből is lehet okulni, hasznos információkra szert tenni (éppúgy, mint a kellemetlen kritikából). Hm? Abban mindenki egyet ért, hogy az itthoni helyzet nem valami rózsás . De ez még nem ok arra, hogy egymásnak csattanós válaszokat adjunk, szerintem.

Na jó, nem akarok lelkifröccsöt tartani. Csak ennyit szerettem volna. Akinek nem inge, ne vegye magára.
További szép, mosolygós napot mindenkinek

Üdv: Szilvi

ui: ha rosszul látom, bocsi

kalka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 13:54   
Kedves Loki!

Pont nem a te negatív véleményedre lettem volna kíváncsi de azért válaszolok neked, hogy megint csak ellent mondjak:
Átszámítani a Fontot -Forintra tényleg butaság, de mivel én magyar vagyok Forintban számolok......no comment:)
A rezsiről meg csak annyit, hogy ő egy olyan lakásban lakik, ami 3 szobás, abból az övé az egyik, így 300 Fontot fizet érte havonta, plussz egyéb költségek maximum 40Font(fűtés,áram stb..)Eddig 340Font.. A kajáról meg annyit, hogy 5Fontért szokott bevásárolni 2 napra extrákkal együtt. Így 30 nappal számolva egy hónapban 75Font, +telefonkártyák stb+extrák=500Font. Keresete 1000Font köüli, így havonta 500 Fontot tud elrakni, és még "él" is.
Na erről ennyit, de ha tudsz nekem végzettség nélkül, ilyen jól kereső állást idehaza akkor hazahívom:D
Csak szólj!

Ja, és Moni66: akkor én BUTA vagyok:)de kár.

Üdv:
Kata

Ja és tényleg nem akartam jobban felkelteni az érdeklődést Írországról:)de hát kihoztátok belőlem:):):):)

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-09 18:01   
haliho!

Igyekszem objektiv maradni es nem pozitiv avagy negativ.
Szamolgattam: az a penz a raklapgyarban havi 1500 euro. S mindezt 12 oraval naponta. Gratulalok hozza, remelem birja. Ha ugyes, sokra viheti! - Remelem, eleg pozitiv voltam )))))))))
Most vissza objektivba! Butasag magyar forintra atszamitani barmit is. Majd amit hazavisz, azt mar szabad. Es biztos jol is fog hangzani. De addig biza meg ir rezsit es ir kajat es ir "eletet" fog finanszirozni. Ezt elfelejtitek visszaszamolni magyar forintba. Vajon miert? Talan mert ti otthon jobban tudjatok, itt mennyibe kerul az elet.
Viszont az illetonek ismeretlenul is gratulalok! Tudja, mit akar, ezert nem szegyell hajtani, s nem esik le a kisujjarol a gyurucske sem. Csak igy tovabb!

Loki

Moni66  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-09 17:50   
Hm, pedig ahogy a mondás is tartja, más kárán tanul az okos.

kalka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-09 15:38   
Sziasztok!

Már rég jártam itt, és most pedig elképedve olvastam ezt a sok hozzászólást, főleg a kiábrándítóakat. Nekem az a véleményem, hogy tanuljon mindenki a saját kárából, és nem a másikéból. Mellesleg ha kiutazáskor többen menntek ki,és van visszarepjegy:), akkor semmi gond nem lehet,mert ha valami nem tetszik csak felülsz a gépre és már itthon is vagy( a drága pesszimista magyarok között). Az én egyik ismerősöm is így tett, ő Északra mennt, és azóta haza sem akar jönni, ugyanis jelenleg egy raklapgyárban dolgozik és heti 94 000Ft-ot keres,igaz ehhez 12 órázik, de hát azért mennt ki hogy pénzt keressen, és nem pedig telelni:)A lényeg az, hogy mielőtt kimész legyen:vagy kinti kapcsolatod,vagy kinti leendő munkád,vagy sok pénzed ,és akkor semmi pánik:)Én is szeretnék kimenni és jelenleg is keresnek nekem ott munkát, és ha találnak én boldogan fogok kimenni, mert annál ami itthon van rosszabb nem lehet...remélem:)Úgyhogy ha tud valaki jó munkát Északon akkor engem nagyon érdekelne:)
Ja és ha lehet a levelemre csak optimista emberek válaszoljanak, mert a bíztatás szerintem nagyon fontos:)

Üdv.:Kata

Moni66  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-08 19:37   
Lányok,

Ha eddig még nem tettétek, nézzétek meg a www.daft.ie oldalt, vagy az Evening Herald Accomodation sharing rovatát.

hugiee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-08 18:38   
Szallast keresunk!!!!!!!!!!
2 magyar lany Dublin belvarosaban erdeklodik kiado szoba utan!
tel:0872644778
e-mail:hugcsa@citromail.hu

Kata78  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 23:55   
Kedves Riddick!

Corkról tudok Neked némi infoval szolgálni. Lakás árak: 5-600 eurotól fölfelé. Konkrétan: 3 hálószobás, nappali, konyha, berendezve 850 euro/hónap. A Párom, mint olvasható lenntebb, housekeeping (szobalány vagy ilyesmi ) 7,35tel kezdett tavaly októberben.
Konkrét kérdésekre pedig vagy itt, vagy a katalinvadasz@freemail.hu -n tudok válaszolni.
Még valami, lehet, hogy én látom rosszul, de a "minimál béres melók" nem úgy működnek, hogy majd otthonról elintézem, hanem ide kell jönni és munkát kell keresni. Lásd otthon. Levél, telefon, emil, interjú, társai. Nem hinném, hogy túl sok munkaadó fog hetek, hónapokat várni, mire a munkaerője megérkezik. És ha már itt vagy, dolgozol, és nem tetszik akkor lehet tovább nézelődni. Szerény véleményem hangzott el.

riddick21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 22:41   
2005-03-06 19:58, Gereth:
-
Talán még egy félreértést szeretnéd eloszlatni, ami az én hozzászólásommal kapcsolatban felmerült. Mégpedig, hogy én egyáltalán nem szeretnék fél éven belül meggazdagodni, vagy esetleg hazajönni. Sőt. 1-2 éve tervezem, hogy külföldre költözöm, csak ezt nem 19-20 évesen szerettem volna megtenni, kellő nyelvtudás hiányában. Szóval nem hinném, hogy nem vagyok megfontolt. Amúgy mindenki mással teljes egyetértésben úgy gondolom én is, hogy nem igazán érdemes úgy nekivágni az útnak, hogy nincs kint egy állásod, meg is pályáztam/pályáztunk párat, amit a listáról sikerült ellenőriznünk a neten. Amúgy a listáért kifizetett 11000 Ft eloszlik 3 felé, mivel a mellékelt jelentkezési lapot 3man is kitölthetik, és az így kifizetett 3500Ft már tényleg megéri azt a rengeteg e-mail címet. Elsősorban a Cork megyében található hoteleket célozzuk meg, hátha... Neten nézegettem, gyönyörű helyen van a legtöbb, kíváncsi vagyok, milyen jellegű munkát lehet itt kapni azzal az óriási szerencsével, bár az igazat megvallva bármi megfelel, mert amit itthon csinálok, annál nem sok rosszabb van...

Gereth  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 19:58   
Sziaaztok!

Közel egy hónapja olvasom a forumot napi szinten igaz elég keveset szoltam hozzá de ugy érzem most szükséges.
Én szerény véleményem szerint a következöket vontam le az egészböl.De javitsatok ki ha tévedek.
1, Aki ki akar menni irbe mielött egy lépéstis tenne tanuljon meg min közepesen beszélni angolul.
2, Nem szabad bedölni a különbözö ujságból kapott vad infóknak ajánlat 500 cégröl stb meg munkaközvetitöknek akik kitudja hogy állapodnak meg a hátad mögött.Gondolom senki sem szeretne a munkabéréből mondjuk hav 100 eurot vagy meg többet fizetni éveken keresztül feleslegesen.Élöre kidobni pénzt meg végképp nem.
3, A kijutás nem okoz nagy gondott ha van pénz ami az elinduláshoz szükséges pláne ha valaki tisztában van vele mit kell vinni itt gondolok papirok és hova szeretne menni.
a pénzre visszatérve elöre kell gondolkozni hogyha bármit is ki szeretne venni az ember nem elég netröl vagy esetleg helyi lapokból kinézni megtekinteni kibérelni(itt halkan jegyzem meg az okiratok ereditségét én biztosan kérni fogom még ha bunkónak is tünök mert ki szeretne pofára esni amikor 2 nap mulva megjön az igazi tulaj
Tudni kell hogy a bérleti szerzödés min 3 hónaprol szól ha hamrabb elmész azt is fizetni kell.(1 hónap kaukcó+ lakbér az elsö adag amit azonnal elöre)
4 ami a munkát illeti angol tudás egyenesen arányos a siker mértékével.
itt jegyzem meg azért van hogy sokan legalább min egy hónap anyagi háttért biztositanak elöre maguknak mert az ottani a lapokban megjelenö hirdetésekböl amik biztosan akadnak szépszámmal ki tudják választani a számukra megfelelöt(én ezt javaslom mindenkinek)csak annyiba kerül amennyit rászán de erre nem szabad sajnálni azt a pár eu-t
5 ami a legfontosabb ha tényleg valaki arra épit hogy fél éven belül dúsgazdagon fog éldegélni az lottózzon hátha bejön, de egy fontos itt mindenkinek fel kell tudni fogni hogy ujjoncként vonul be, ott még nem bizonyitott és csak egy kis kezdö a munka adók szemében (bármekkora hévvel és tapasztalattal is indul neki)az idö majd bebizonyitja a dolgokat sajnos a szamárlétra mindenkinek az arca elé lesz tolva.
De ott legalább lesz nem ugy mint itt.
Csak hosszútávu tervek és az ebbe forditott energia térül meg azoknak akik elég kitartóak.

Nem okoskodni akartam és bocsánat ha valakit megsértettem vagy netalán untattam.

Üdv :Gereth

Moni66  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 15:18   
Hello Riddick,

Hevülésedet a korodnak tulajdonítom. Leszel még te is idősebb, és tapasztaltabb. Pár éven belül majd te fogsz ilyen hozzászólásokat írni.

> milyen álláskörben érdemes érdeklődni, mert ha lehet, akkor nem farmra mennék, hanem esetleg szállodába, vagy bármilyen más vendéglátóipari egységbe, mert a továbbiakban is hasonló helyen akarnék dolgozni.

A fizetésekről: nézd meg a http://www.irishjobs.ie első oldalán lévő salary survey-t. Vagy nézz meg konkrét álláshirdetéseket, mondjuk a http://www.fas.ie oldalon. Ha képzettséged nincs, a minimálbérnél (7 eu/óra) ne számíts sokkal többre. Kocsmákban, vagy szállodákban - ha megfelelő munkakört látsz el -, a fizetéshez még hozzá lehet számolni némi borravalót, de gondolom, ezzel nem mondok újat.

> de már trend lesz, hogy a kint élők sajnos ilyennel nem szolgálhatnak, még akkor sem, ha az csak szimpla információ.

"Szimpla" infóval, hasznos, elindulást segítő weboldalak megadásával (amit egyébként kis türelemmel te is összeszedhettél volna a netről) több éve látom el az érdeklődőket. Ingyen és bérmentve, mielőtt valaki rákérdez. Nem kérek ezreket címekért. A weboldalunkon át is, vagy azoknak is elküldöm, aki privátban írnak. Hetente számos érdeklődő mailre válaszolok, hogy ezt a "trend"-et meghazudtoljam. S tudtommal sok kint élő magyar vállalja azt fel, hogy érdeklődő mailekre, sokszor vadidegenekére válaszol, türelemmel ("Hallottam, hogy te kint élsz, mit tudsz arról, hogy..."). S nem rosszindulatból írok/írunk a realitásokról, de ha te úgy jössz, hogy 8-10 ezer euró fél év alatt, hát azt elég nehéz szó nélkül hagyni. Nem a kedved akarom/juk elvenni a nekiindulástól, de azért maradj két lábbal a földön.

> Ha ne adj' Isten valaki mégis segíteni akar, elárulhatná, mennyit lehet keresni mondjuk egy szállodában és milyen állásokat reális megpályázni egy közepes angollal.

Lásd fent. Csak meg kell nézni az álláshirdetéseket, ennyi. Rá kell szánni az időt erre is.

Sok sikert és kitartást.

riddick21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 12:44   
2005-03-06 12:27, Kata78:

Rendben, de tényleg jó lenne, ha vki válaszolna. Egyébként mindenkiről, aki tényleg komolyan gondolja a kiutazást, lehet feltételezni, hogy végigolvasta ezt a fórumot, ha nem, akkor tegye meg! Viszont aki végzett, az elmondhatja magáról, hogy kb. 324123-szor olvasta, hogy a kerítés kint nem kolbászból van, meg, hogy az élet nem habostorta.
Nekem most van a kezemben egy csomag. Tartalmaz 500 címet, ahol munka után lehet érdeklődni, mert valószínűleg van rá igény. Engem elsősorban idegenforgalommal kapcsolatos állások érdekelnének, de ez elég tág terület, tehát egy szállodán belül bármi, a szakácssegédtől kezdve a takarítóálláson át a recepciósig bármi. Angoltudás közepes, de nagy a szakmával kapcsolatos szókincs, mert azt tanultam. E-mail-ben akarok érdeklődni, Cork környékén, címeim is vannak, mire lehet számítani?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 12:33   
Kedves Riddick21,

azert kisse csak szelidebben, kerlek.

Kedves kivandorolni szandekozok!

A MON a jovo heten megujul, es az uj szabalyzat* szerint a kivandorlas/ munkavallalas kapcsan nem itt, hanem egy kulon erre a celra letrehozott mellekletunkben lesz lehetseges a beszelgetes.

Ez az uj forum mar nagyjabol keszen van mar, rejtett cimen elerheto, ezt ma mindenkinek maganuzenetben atkuldom (kattintas a maganuzenet feliratra), es termeszetesen mar lehet regisztralni, irni.

Es persze, ugyanakkor orommel varunk mindenkit tovabbra is a megujulo MONon - minden mas tema kapcsan.

Udv,

Hunor

*a konkret munkavallalas/ munkahely keresesenek kerulese eddig is szerepelt a szabalyzatban, de a mellekletben majd lesz kulon rovat erre is.

Kata78  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 12:27   
Kedves Mindenki!

Kedves Gran!
montinak én mondtam. hogy ezt írja, miután tisztelt ír kollégám kijavított, ha ő szállodában dolgozik, akkor bizony housekeeping. Tudom, hogy folyamatos ige, meg társai, de itt nem ez az első angol nyelvi meglepetés számomra! )

Kedves Riddick!
Kicsit finomabban, ha kérhetem. Már csak azért is, mert segítek én is, ha tudok. Egyrészt. Másrészt, azt, hogy többen megpróálják felhívni a figyelmet arra, hogy az itt nem Csodaország és senki nem Alice itt, az egyik legjobb segítség. Főleg, hogy többen vannak, mint Te is, aki írja, hogy fél év alatt mennyi csomó sok pénze lesz. Ésszel kicsit a naivságot(álmokat), ha lehet. A minimál (közeli) bér jelenleg 7,5euro, ebből lehet számolni! Napi 8 óra-levonások. Legjobb esetben is 1300 euro magassága!
További kellemes irogatást mindenkinek.

riddick21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 11:27   
Nagyon szépen köszönöm a rengeteg segítséget! Tényleg. Végülis annyit kérdeztem, hogy milyen álláskörben érdemes érdeklődni, mert ha lehet, akkor nem farmra mennék, hanem esetleg szállodába, vagy bármilyen más vendéglátóipari egységbe, mert a továbbiakban is hasonló helyen akarnék dolgozni. A sok kint élő esetleg leállhatna ezzel az "élet nem habostorta" dumával, mert aki innen menekül, mert nincs más választása, az valószínűleg pontosan tudja ezt. Nem abból a pár láma nyomorékból kell kiindulni, aki egy szál kézitáskával a kezében nekivág a semminek nulla angoltudással. Segítséget kértem, mint sokan mások, de már trend lesz, hogy a kint élők sajnos ilyennel nem szolgálhatnak, még akkor sem, ha az csak szimpla információ. Az, hogy valaki nekem azt mondta, hogy 1700€-t keres tény, ő az én ismerősöm, nem az itt egybegyűlteké, akik azért nem érzik problémának megkérdőjelezni a szavahihetőségét. Ha ne adj' Isten valaki mégis segíteni akar, elárulhatná, mennyit lehet keresni mondjuk egy szállodában és milyen állásokat reális megpályázni egy közepes angollal. Csak szigorúan, ha nem szakadtok bele.
Köszönettel:
P.

gant  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 04:34   
Kedves kint dolgozók, arra lennék kíváncsi, hogy a kinti magyarok hogy viszonyulnak egymáshoz, ott is működik e a magyar magyarnak farkasa efektus? Mert az Usaban ez azért nagyon jelen volt/van. Azt hiszem a tapasztaltaknak nem kell részleteznem,hogy mire gondolok...

gant  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 04:24   
housekeeper vagy Monti, nem housekeeping

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása  

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó