2021. április 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svédország >> Svédországi Magyar Ifjak Társasága (SOMIT)
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Capri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-04 07:18   
Fiatalok! Férfiak és asszonyok! Olvassátok üzenetünk! : )
Az Úr 2010-ik évében, május havának 12-ik napjának délutánján újraébred a SOMIT, akárcsak a természet. Ha nem néztél még naptárba, emlékeztetőül, csütörtök, 13-a szabadnap Svédországban. A péntek általában „klämdag” : ) Ha nem az, menj be a főnöködhöz és csapj az asztalra, mondván, hogy ha nem ad neked szabadnapot, akkor a következő fél évben betegszabira mész idegösszeroppanással. Ha ez megvan, akkor meg ne gondolkozz azon, hogy mihez kezdesz most négy szabadnappal. Szerda délután a Tångagärde-i kúria kitárja kapuit és téged vár. Jó esélyed van arra, hogy a programszervező és az ott megjelenő arcok jóvoltából nem fogsz 4 napig unatkozni.
Hasznos tanácsok, infók:
- jelentkezz időben a találkozóra
- hozz magaddal egy hálózsákot vagy ágyneműt
- a napi díjban, amit befizetsz, benne foglaltatik a szállás és napi három étkeztetés. (ha első alkalommal vagy a SOMIT találkozón, akkor a napidíjad kedvezményes)
- üdítő, sör, bor, pálinka, petróleum, stb… a te dolgod beszerezni magadnak
- Olvasd el a meghívóban részletezett programot és szabályokat
- lépjél be a SOMIT oldalára, és a fórumon tedd közzé, ha van hely az autódban, lehet, hogy útitársad is akad
- Ha felötlik netán benned a kérdés: „Minek szabályok?”
Azért van rá szükség, mert amikor 60-70 ember összegyűl, az már olyan, mint egy mongol horda, szabályok nélkül káosz lehet. A részletes program ITT (www.somit.net) olvasható, ha további kérdéseid lennének, akkor Kovács Sándor és Varga Szabolcs, igencsak bájos emberek, válaszolnak kérdéseidre. Náluk lehet jelentkezni a találkozóra.
Kovács Sándor Varga Szabolcs
073-999-7204 073-954-3904
(Hajnali 3-kor ne hívjad őket, mert akkor nem fognak készségesen válaszolni kérdéseidre. Inkább a somit.net fórumára írjál be, aztán ott választ kapsz)
Legyen egy szép napod!
SOMIT

Bzsolt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-30 01:20   
Kedves svédországi magyar fiatalok!

Ez év februárjában a SOMIT meghívást kapott Forsvikbe, ahol egy soron kívüli tábor megszervezésére van lehetőségünk mindazoknak, akik szeretnek kirándulni, szánkózni, sportolni, tábortüzet rakni.

További részletek a www.somit.net címen!

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-07 11:13   
2005-01-06 22:27, Bzsolt:
-
Így utólag jutott eszembe, a http://www.hunsor.nu/ címen jártál már?

-
Még nyár végén. Akkor sajnos nagyon könnyü volt lekavarodni a magyar nyelvü részekröl. Nekem pedig magyar infó kéne. De azért megnézem ismét, hátha javult a helyzet azóta. Köszi!
misi

Bzsolt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-06 22:27   
Így utólag jutott eszembe, a http://www.hunsor.nu/ címen jártál már?

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-06 22:25   
2005-01-06 22:08, Bzsolt:
-
A mi tevékenységünk a valamilyen okból ide sodródott magyar fiatalok összetartására és kulturális igényeinek kielégítésére irányul. Ez többnyire évi 3-4 tábor és különbözö bulik megszervezésében nyilvánul meg.

Konkrét kérdéseidre sajnos nem tudom a választ, jómagam nagyon tapasztalatlan vagyok ami a vállalkozásokat illeti, de megpróbálok rákeresni valahol.
-

Azt hiszem, hatalmas durranást tudnánk együtt összehozni. Amint kijutottunk a párommal, be is bizonyítom. Tutti közönségsiker

Köszönöm a segítséget elöre is!

Üdv,
misi

Bzsolt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-06 22:08   
"Jól érzem azt, hogy a segítség szempontjából nagy vízválasztó tény, hogy aki segítséget kér, az fizikailag kint legyen Svédországban?"

Nem, igazából ez az állítás nem állja meg a helyét, hiszen az ittenieknek sem segítséget nyújtunk, legalábbis nem ebben az értelemben. A mi tevékenységünk a valamilyen okból ide sodródott magyar fiatalok összetartására és kulturális igényeinek kielégítésére irányul. Ez többnyire évi 3-4 tábor és különbözö bulik megszervezésében nyilvánul meg. Ezekre bárki aki 18. évét betöltötte, bárhonnan eljöhet, különbséget csak a tagjaink és a nem-tagok között teszünk ami a tábordíj összegében és a szavazásra való jogosultságban mutatkozik meg.

Konkrét kérdéseidre sajnos nem tudom a választ, jómagam nagyon tapasztalatlan vagyok ami a vállalkozásokat illeti, de megpróbálok rákeresni valahol.
A SMOSz egyik tagegyesülete a Svédországi Magyar Vállalkozók Szövetsége (bár nem vagyok benne biztos, hogy ez a pontos neve) de sajna nem tudom a mailcímüket.

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-06 13:19   
2005-01-06 00:03, Bzsolt:
-
Kedves Misi!
Köszönjük, bármilyen segítség jól jön!
-

Semmiség! Rajtam ne múljék!

Jól érzem azt, hogy a segítség szempontjából nagy vízválasztó tény, hogy aki segítséget kér, az fizikailag kint legyen Svédországban?

Igazából elsö körben az is nagy segítség lenne nekem, ha sikerülne informácíókhoz jutnom a kinti életröl, kinti vállalkozási formákról, bolt üzemeltetésröl, mind jogi, mind gazdasági szempontból. Van-e olyan hivatalos fórum, ahol valóban magyarul kaphatok felvilágosítást? Például arról, hogy üzlet indítása hogyan történik, milyen jogszabályoknak kell megfelelni, mikre kell odafigyelni, stb. Vagy ehhez is ki kell menni? Nem tudom. Tök tájékozatlan vagyok még a kérdés feltevésbenis. Eddig nem tudtam azt se, hogy a már kint levök elönyösebb helyzetben vannak a még itthon levökkel szemben.
Köszi elöre is,
misi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-06 09:29   
2005-01-05 23:45, Bzsolt:
-
Kedves Zsolt,

szivesen. Egyebkent elfelejtettem hozzatenni: nem minden nevem alatt szereplo uzenet a sajatom abban a topikban, masbol is koltoztettem oda mas hozzaszolasat, azokban az esetekben is az en nevem szerepel, de feltuntettem, hogy ".... UZENETE". De gondolom, sikerult eligazodnod.

Az uj vezetosegi cimlistat varom, es rogton javitom a korabbit. Figyelem Mindenkinek: a MON oldalan is van SOMIT-oldal, ime a linkje:
http://www.magyaronline.net/ismertetok.php?iid=79

Ha gondolod, egy korlevelben jelezz a svedorszagi magyar fiataloknak is errol a topikrol.

Egyebkent tamadt egy otletem, erdemes lenne talan egy kulon topik a nyugati magyar-otthoni magyar kapcsolatokrol, elvarasokrol, egyaltalan a nyugati szervezetek feladatairol az otthoni magyarok fele, stb. a Magyar Vilagkapcsolat temakor alatt (bar mintha egyik topikban szo esett errol, megnezem) - erlelelem a gondolatot, es ha erdekli az eddigi hozzaszolokat, megnyitom.

Hunor

Bzsolt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-06 00:03   
Kedves Misi!

Köszönjük, bármilyen segítség jól jön!

Ami a SMOSz-t illeti, nem szeretnék a nevében válaszolgatni (bár amúgy a 2§-t úgy értelmezem, hogy a már bevándoroltak beilleszkedését támogatja ugyanis ez az amit a svéd állam megkövetel), annyit azonban nem árt tudni, hogy a SMOSz nem egy hagyományos egyesület, hanem esernyőszervezete - amolyan parlamentfélesége - a 34 itteni magyar szervezetnek ezek közt a SOMIT-nak is. A SMOSz gyaníthatóan nagyságrendekkel nagyobb levéláradattal küzd mint mi...
Üdv.

Zsolt

Bzsolt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 23:45   
Kedves Hunor!

Köszönöm, hogy már elöttem megmagyaráztad mulasztásunk okait!
Nagy segítségemre van a MON fóruma, jobb itt válaszolgatni, hiszen a már leírtakat bárki új érdeklödő olvashatja, és mások is hozzá tudnak szólni a kérdésekhez...
Egyébként amint időm engedi elküldeném neked a vezetőségünk aktuális címlistáját, az ami fent van a MON SOMIT-oldalán elavult, egy ciklussal korábbi.
Üdv.

Zsolt

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 23:08   
2005-01-05 21:07, Bzsolt:
-
Még hozzátenném azért, hogy az alább belinkelt topicban megfogalmazott kritikát határozottan visszautasítom:
-

Akkor ezúton megkövetlek! Tévesen állítottam azt, hogy a SOMIT a kitelepülök segítését alapszabály szinten deklarálná!
A SMOSZ viszont ezt teszi az alapszabály 2§ ban. És válasz onnan se jött!
Üdv,
misi

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 22:53   
2005-01-05 19:58, Bzsolt:
-

Egy ideig megpróbáltunk a levelek megválaszolására külön ügyeletet fenntartani, de az sem sokáig bírta a nyomást,
-

Pont tudok egy embert, aki hajlandó lenne segíteni ebben )))) Ha jól rábeszélem, még ki is települne )))
Köszönöm a választ!
misi

Bzsolt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 21:07   
Még hozzátenném azért, hogy az alább belinkelt topicban megfogalmazott kritikát határozottan visszautasítom: a SOMIT nem a kitelepedni szándékozókat támogató szervezet, hanem mint minden szervezet elsösorban a TAGSÁGA igényeit látja el.
Ez persze nem jelenti azt, hogy nem nyújthatunk segítséget másoknak is ha erre lehetöségünk van, de nem ez a létezésünk fö célja és nem tudok arról, hogy bárhol ilyesmit hírdetnénk... hadd idézzem alapszabályunk elsö mondatát:
"A Svédországi Magyar Ifjak Társasága (SOMIT) a Svédországban élő magyar nyelvű fiatalok pártpolitikailag és vallásfelekezetileg független eszmei szervezete." Ettöl függetlenül segítünk ahol lehet, de csak amennyire erönkböl futja.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 20:11   
Kedves Zsolt,

hello, udv a MON Forumaban is.

Egyebkent en is eppen az alabbi magyarazatot adtam az alabbi topikban, hiszen mi is hasonlo gondokkal kuszkodunk, igaz, nalunk a konkret allaskeresest a szabalyzat is tiltja, hiszen maskulonben rengeteg hasonlo lenne. Szoval, itt a topik linkje, melyben irtam errol:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=314&forum=8

A MON megjeleniteset oldalatokon koszonom, jo otlet egy SOMIT-os topik, remelem, sok fiatal idetalal, es alkalom nyilik programok megbeszelesere, ismerkedesre, stb. is.

Esetleges kijutassal kapcsolatosan erdeklodok a fenti szabalyzat betartasaval pedig a jelent temakor Svédországba menni - Utazás, tanulás, letelepedés c. topikjaban erdeklodhetnek, hiszen az van erre a celra.

Hunor

Bzsolt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 19:58   
Kedves Misi!

Öszintén sajnálom, hogy elmúlasztottuk a válaszadást! Tudom, hogy ennek nem lenne szabad megtörténnie, de a magyar EU csatlakozás óta olyan iszonyú mennyiségben kapunk érdeklödö leveleket kitelepedni szándékozóktól, hogy többségükre egyszerüen nincs lehetöségünk válaszolni. Föleg ha ezt nem lehet pár tömondatban megtenni...
Egy ideig megpróbáltunk a levelek megválaszolására külön ügyeletet fenntartani, de az sem sokáig bírta a nyomást, ezért pár napja ide a MagyarOnline fórumra irányítok mindenkit remélve, hogy itt mindenki megtalálja a választ a kérdéseire.
Ennek ellenére ahogy idöm engedi utánanézek a levelednek és jelentkezem maiben is.
Köszönöm megértésed!

Bitay Zsolt, titkár
Svédországi Magyar Ifjak Társasága

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 13:47   
2005-01-04 23:29, Bzsolt:
-

Több, mint fél éve próbáltam meg felvenni a kapcsolatot a SOMIT és a SMOSZ és még egy pár szervezettel. Tök eredménytelenül. Az e-mail címeket a különbözö honlapokról szedtem. Pedig IMHO jó kis levelet írtam. Ennek egy rövidebb kiadása a Magyar Liget korábbi számában benne is van, köszönhetöen Tar Károly Úrnak! Kedves Zsolt! Mi lehet az oka, hogy nem kaptam reakciót a kb 20 címre küldött levelemre? Mit csináltam rosszul?
Köszönettel
misi

Bzsolt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-04 23:29   
Különbözö topicokban láttam, többen keresik a kapcsolatot svédországi magyar fiatalokkal.
Ehhez azt hiszem mi vagyunk a megfelelö fórum, honlapunk a www.somit.net címen található meg.

Bitay Zsolt, titkár
Svédországi Magyar Ifjak Társasága

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó