2017. november 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Kisgyerekes szülőtábor gyerekekkel nyáron
Új topik indítása   Üzenet küldése
 hugica  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-26 13:59   
sziasztok
Olaszorszàgban èlunk kèt kislànyom van (17 ès 12 èvesek) mindketten szèpen beszèlnek magyarul, ès ez kizàrola a magyarorszàgi nyaralàsoknak koszonheto, mert amikor kicsik voltak, bàr èn beszèltem veluk magyarul, èrtettèk is, de nem voltak hajlandok beszèlni. a nyaralàsok alkalmàval azonba, ès foleg a veluk egykoru gyerekekkel valò kapcsolat alapjàn (unokatestvàrek, jàtszotèr, ès ami a legszebb volt, ahovà èn jàrtam oviba, az igazgatò volt olyan aranyos, ès bevette a lànyokat 3 hètre amikor hazautaztunk, 4-6 èves korukban). a legtobbet az oviban tanultak meg. a kètnyelvusèg nagyon klasz dolog, mert szàmukra a nyelvtanulàs sokkal kevèsbè problèma, mert màr rà vannak àllva, hogy kulonbozo nyelven gondolkozzanak. imàdjàk Magyarorszàgot, ès a nagyobbik lànyom àllandoan haza akar menni tanulni, ezèrt nagyon hasznos lenne ha lennènek olyan tanfolyamok nyelv ès kulturàlis irànyitottsàgban, amelyeket a kulfoldon èlo gyerekek szàmàra (minden korosztàlynak) szerveznènek iskolaszunetben, tàbor formàban. most a nagyobbik lànyom szeretne egyetemre menni Budapestre, de màr fèl, hogy nyelvi hiànyossàgai miatt nem tudna ott tanulni, ès azt sem tudjuk, hogy hogyan kellene felvètelezni. ha tudtok ebben segiteni, koszi

sziasztok

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 21:05   
Nem a legkisebbeknek, de gyerektábor, ezért tematikában ide illik:

fofaik írja:

Kedves külhoni Magyarok!

Szeretnénk figyelmetekbe ajánlani egy olyan táborozási lehetőséget Magyarországon,ahová elküldhetitek gyermekeiteket, hogy gyakorolhassák a magyar nyelvet, emellet gazdag kulturális programot is kínálunk.
Részletesen az alábbi címen találhattok leírást. A jelentkezési határidőt meghosszabbítottuk március 10-ig.

http://www.epixpharma.com/hunsocma/programok/Nyaritabor2005MVSZ.htm

Érdeklődni az alábbi e-mail címen lehet:
fofaik@chello.hu

Üdvözlettel: Főfai Katalin és Kőnig Éva - szervezők

lillak66  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-10 20:47   
koszonom szepen... akkor engedelmetekkel vadaszok a mar megjelent temakban.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-10 20:40   
2005-01-10 20:22, lillak66:
-

"de ha mar a ketnyelvusegegnel tartunk... szeretnem ha hozzajarulnatok kovetkezo temank kidolgozasahoz... a ketnyelvusegben felnovo gyermek konyvtara .... merthogy juliusban angliaban errol kellene tartanom egy eloadasat, s gazdagitana eloadasomat a tapasztalataitok is."
-

Kedves Lila,

a fentiek kapcsan tobb topikban is irtunk/ irtak MON-tagok, ime:

jelen temakor/ Beszeljunk magyarul? c. topik:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=74&forum=75&143

jelen temakor/ Hogyan tanitsuk magyarul irni/ olvasni gyerekeinket? c. topik:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=281&forum=75&23

Kultura temakor/ A magyar nyelv tanulasa es tanitasa c. topik:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1108&forum=26&18

Kultura temakor/ Gyerekeknek magyarul
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1935&forum=26&27

Es meg biztos van par kapcsolodo tema, fokent ebben a temakorben.

Udv,

Hunor

lillak66  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-10 20:22   
Orommel olvastt am a nagyon sok magyar nyelvi tabori hireket, amelyekrol nagyreszt tudunk. Ezeket a nagyobb, onalloan taborozni tudo gyermekeke reszere nagyon hasznosnak tartom. Kerek szepen meg egy egy - ket napot hogy reszletesebben leirjam szervezendo a nyugati magyarsag reszere tervezett taborunkat. A lenyege az, hogy akar nagyobb gyerekek szuloknelkul, vagy kisebb gyermekeke szulovel (szulokkel) taborozhassdanak. A vazlatos elkepzeles a kovetkezo: A falu 62 kilometerre Budapesstol a Borzsonyben van. A szallas falubeli csaladdoknal, a falu hazanal, satorban, karavanban, illetve az igenyesebbjeinek a 3-5 km-es korzetben levo panziokban van. A napkozbeni foglalkozasok - delelott nyelvi kurzusok korosztoalyoknak es nyelvtudasnak megfelelo csoportokban lennenek tanarok, ovonok kozvetitesevel. Delutan kirandulasok a Borzsonyben, Cserhatban, Dunakanyarban, Budapesten es a kozeli Szlovakiaban. Este pedig kulonbozo esti mulatsagok, eloadasok gyerekeknek, felnottekenek, tabortuz, es esti beszelgetesekek, jatekok, tanchaz, kezmuveshazak. En igazabol 2006-tol terveztem ennek tenyleges beinditasat, leven varatlanul felvettek az egyetemre Eu kulturalis kulonbsegek menedzsment szakra (kiserleti szak, aminek nagyon oruluk),de tulajdonkeppen orulnek, ha ennek elokeszitese, esetleg egy kisebb "teszt-tabor" megrendezesere sor kerulne. Nem veletlen, hogy a nyugati magyarsagrol beszelek. 1998 ota tapasztalataim az azok, hogy a mi lehetosegein teljesen masok, mint a karpat-medencei hatarontuli tomb magyarsag adottsagai. Azt is tapasztaltuk, hogy nagyon hasznos ha a nagyobb gyerekek reszt vesznek a nagy nyelvi taborokban, de feltetlen szukseges, hogy sajat kornyezetukben is lehetoseg nyiljon egyutt a magyar nyelvet es kulturat tanulni. A londoni magyar iskolaval rendezet hetvegi taborainkon rendszeren meg szoktuk tartani a ketnyelvuseg szeminariumat is, ahol mi szulok, oktatok, szervezok, valamint a ketnyelvu kornyezetben felnovekvo ifjak beszelik at tematikusan elmenyeiket, gondjaikat, pro es kontra velemenyeiket. Azt hiszem ezek nagyon fontosak. Mindemellett nagyon vidam elmennyel teli napokat tudunk szerezni egymasnak. Roviden ennyit... a tervekrol, s a mar kezdodo megvalositasrol... de ha mar a ketnyelvusegegnel tartunk... szeretnem ha hozzajarulnatok kovetkezo temank kidolgozasahoz... a ketnyelvusegben felnovo gyermek konyvtara .... merthogy juliusban angliaban errol kellene tartanom egy eloadasat, s gazdagitana eloadasomat a tapasztalataitok is.

Emese CHOPITEL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-10 14:12   
Kedves Szülök!

Kapcsolodok a "gyogytorna", a "lillak66", "Mary" és "Teri" leveihez. Ugyanez a gondolat fogalmazodott meg bennem es Hunor-nak irtam is rola, ö mondta, hogy jelenleg itt folyik beszélgetés erröl. A magam részéröl Parizs egy külvarosaban élek a 8 és fél éves fiammal es 6 éves lanyommal. Szerintem az jo ötlet, hogy minden évben mas orszagban legyen a tabor,hogy ne legyen unalmas, de elöszor jo lenne, ha Magyarorszagon lenne ! Az biztos, hogy sokunknak ott él a szülöje, ahova « olcsobbért » haza lehet kuldeni a gyereket, de a gyerek-kornyezet nagyon fontos es ha még ez ossze van kotve iranyitott foglalkozasokkal, akkor azt hiszem telibe talaltunk ! Szerintem az elso tabor – marmint elso nekunk – szervezését talan bizzuk azokra, akiknak mar ebben tapasztalatuk van, mint pl. a hollandiai « lillak66 »ra, akik mar tobb éve taboroznak, ok a biztositasi kerdésben is gondolom profik. Kedves lillak66, ha lehet hozzatok csatlakozni, akkor én elég sok franciarszagi csaladnak tudok errok a lehetoségrol beszélni. Szivesen segitenék a szervezésben is !

A Camping talalkozo is jo ötlet, aminek talan inkabb az a célja, hogy a csaladok ismerjék meg egymast, de ott nem tudok elképzelni olyan szervezett foglakozast, ami a gyerekek nyelvtudasanak a fejlesztését célozna meg. Persze, megértem gyogytornat, aki az 5 éves lanyat nem tudja meg egyedül elengedni.

Egyebkent en is magyar nyelvü foglalkozasokat szervezek mas szülökkel együtt Parzs környékén, ahol 3 éves kortol foglalkozunk a gyerekekkel es azokkal is akik nem tudnak magyarul, mert a szülök nem tudtak atadni a nyelv ismeretét. Erdeklodoknek természetesen bovebb felvilagositast tudok nyujtani.

Udvozlettel:

Mesko

gyogytorna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-10 00:10   
Köszönöm a sok jo tanacsot.

De szuksegszerunek latom hogy bövitsem az elgondolasomat.

En nem ugy gondoltam hogy gyerekek szulök nelkul jönnenek, csak is szulökkel. Nem vallalnam a felelössget 4-5-6 eves gyerekere akiket nem is ismerek, es azok esetleg elkezdenenek a mamajuk utan sirni...

A biztositassal kapcsolatban meg ha van haztartasi biztositasa az embernek akkor az europan belul 45 napra ervenyes, legalabb is nalunk ez igy van.
De ezt mindenkinek maganak kell elinteznie, utananeznie, hogy a biztositasa meglegyen.

Ami ötletek jönnek magyar nyelvtaborokrol, azok biztos superek, de az en esetemben a gyermekeim meg tul kicsik, es ezert gondoltam hasonlo kisgyerekes szulökkel eggyutt lenni, tapasztalatot cserelni es olyan elfoglaltsagokat kitalani amik a gyerekeknek is meg szulöknek is tanulsagos es szorakoztato lenne.

Masfel evvel ezelött voltam a lanyommal , akkor 3 es felevesen 2 hetig Magyarorszagon es sajnos nem jött össze hogy hasonlo koru gyerekkel talalkozott volna. Igy neki közel sem volt igy annyira erdekes az ottlet mint nekem. Akkor jött ez az ötlet ,hogy mi lenne ha??..
Tovabbra is varom hozzaszolasokat ,tippeket.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 23:20   
NEMZETKOZI ANYANYELVI, KULTURALIS ES SPORTTABOR 2004. DEBRECEN

A debreceni Segitsd a gyermeket alapitvany es a Hangfogo Kulturalis Egyesulet ebben az esztendoben 12. alkalommal szervezi meg nyari ifjusagi taborait, hatarokon tuli magyar szarmazasu es magyarorszagi fiatalok reszvetelevel. A taborokat ket 10 napos turnusban, 2004. augusztus 1-jetol, illetve 11-tol rendezik meg. Szerte a nagyvilagbol varjak azon 14-18 eves fiatalok jelentkezeset, akik szeretnek a magyar nyelvet kezdo vagy halado szinten tanulni, szivesen ismerkednenek a magyar nep tortenelmevel, kulturajaval, hagyomanyaival. A nyelvi es kulturalis programokon kivul
lovaglas, magyar ijaszat, uszas es tenisz sportagak szerepelnek a tabor programjai kozott. Jelentkezesi lap es reszletes felvilagositas kerheto:

Tel/fax: 36-52-347947, mobil: 36-20-219-2991, E-posta: mohosp@axelero.hu

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ANYANYELYVI KONFERENCIA

MAGYAR NYELVI ES MAGYARSAGISMERETI NYARI TABOROK

A Magyar Nyelv es Kultura Nemzetkozi Tarsasaga - Anyanyelvi Konferencia - hagyomanyaira es hosszu evek jo tapasztalataira alapozva 2004 nyaran is szervez programokat kulfoldon elo magyar szarmazasu, magyarul tanulni akaro gyermekek szamara, hogy segitseget adjanak a magyar nyelv tanulasahoz, gyakorlasahoz es a magyar kultura-ismeret elmelyitesehez.

Revfulop, Balaton - anyanyelvi es magyarsag-ismereti tabor 10-14 eveseknek, 2001. julius 29 - augusztus 7.

Sarospataki Nyari Kollegium - anyanyelvi es magyarsagismereti tabor 14-18 eveseknek, 2001. julius 23-augusztus 12.

E-posta: ak@axelero.hu

Honlap : http://www.hungaricus.org : reszletes ismertetes:
http://www.mnyknt.hu/taborok.htm Magyar Nyelv es Kultura Nemzetkozi
Tarsasaga

Anyanyelvi Konferencia

H-1072 Budapest, Rakoczi ut 38. I/2.
Telefon:36 (1) 343-4738
Fax:36 (1) 344-4366

MAGYAR NYELVI TABOR AZ USABAN

Nyári Magyar Iskola

2004. július 3-18.

A tavalyi év sikerén felbuzdulva idén újra meghírdetjük Nyári Magyar Iskolánkat. Ebben az évben a fillmore-i Nyári Magyar Iskola fennállásának 36. életévébe lép. Az elsô iskolatábor 1968 júliusában volt a Sík Sándor
Cserkészparkban, aztán hamar nyári iskola lett belôle. Mivel megszakítás nélkül mûködött évrôl-évre, most -2004 nyarán- nyílik meg immár harminchetedszer!

Azt szeretnénk, ha idén még több magyar gyermek kacajától visszhangoznának a
fillmorei erdôs dombok. Célunk az idén is, elsôsorban Észak-Amerika szórvány magyarságának fiataljait vendégül látni, de ezen kívül hívunk és várunk minden olyan magyar fiatalt aki játszva, énekelve szeretne magyarul tanulni.

Az iskola pontos ideje: 2004. július 3-18. Helye a Sík Sándor Cserkészpark,
amely Fillmore, NY közelében helyezkedik el. A tanítás szintje igazodik a tanulók nyelvtudásához. Kiváló tankönyveket és naprakész pedagógiai és didaktikai eszközöket használnak tanítóink, így a siker elôre biztosítva van.

A tandíj teljes ellátással, iskolaszerekkel, kirándulási és fürdési díjakkal együtt két hétre (mindegyik tagozaton) 400 U.S. dollár. Családoknak, több gyerek részvétele esetén, kedvezményt adunk.

A Sík Sándor Cserkészpark erdôs-ligetes 100 holdja, a délutáni szakköri foglalkozások, kirándulások, fürdések vidám szórakozássá varázsolják a tanulást.

Felvétel csak elôzetes jelentkezés alapján. Aki nem beszél magyarul - a legnagyobb sajnálatunkra - nem vehetjük fel az iskolába, mert a tanítást nem tudná követni.

Jelentkezést csak teljes két hétre fogadunk el. Részletes felvilágosítás es jelentkezési ívek a következô címen igényelhetôk:

Külföldi Magyar Cserkészszövetség
2850 Rt. 23 North
Newfoundland, NJ 07435
(973) 208-0450

MAGYAR NYELVI TABOROK MAGYARORSZAGON

DEBRECENI NYARI EGYETEM

Az iden julius 18. es augusztus 14. kozott tartjak a nyari magyar nyelvu
tanfolyamokat.

4010 Debrecen, Pf. 35, Hungary Tel/Fax 36-52 489-117

Jelentkezes: http://www.nyariegyetem.hu

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ZANKAI GYERMEK ES IFJUSAGI TABOR

A Zankai Gyermek- es Ifjusagi Centrum Kht. Europa legnagyobb gyermek- es
ifjusagi udulocentruma a Balaton menten. A taborozasra azokat a 14 - 18 ev
kozotti fiatalokat varjak, akik szeretnenek megismerkedni a magyar nyelv
alapjaival.

A tabor idopontja: 2004. julius 4-17. 315 EU/fo.

Honlap: http://www.zanka.hu, Tel: 00-36-87-568-591, E-posta: marketing@zanka.hu

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 22:49   
2005-01-09 22:29, páter-pál:
-

Köszönöm a helyesbitest

páter-pál  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 22:29   
2005-01-06 19:32, bobe:

-

Kedves "bobe"!

Jó ötlet, hogy a tábor kezdeményezöjének figyelmét felhívta a Tångegärdén évente rendezett anyanyelvi táborra. Engedjen meg egy aprócska, számunkra mégsem lényegtelen megjegyzést: a tångagärdei ház nem "a stockholmi magyar ház nyári háza", hanem a Svédországi Magyar Protestáns Egyházi Közösség gyülekezeti otthona, melyet egyházi közösségünk minden nemes célú rendezvény számára eddig is rendelkezésre bocsátott, s a jövöben is ezt teszi.
Üdvözlettel,

Molnár-V. Pál lelkész

lillak66  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 21:36   
2005-01-09 21:29, lillak66:

Kedves Mindenki. Hunor kert meg, hogy csatlakozzam a Forumhoz. Ez az amit igen ritkan szoktam, leven idom az alig, s altalaban, konyharol, es egyeb ilyen olyan dolgokrol szolt a forum korabban. Most viszont igen fontosnak tartottam a temat, s az ilyenekre mindig forditok idot. En egy gyermekjatszohazat alapitottam anno 7 eve 5 gyerekkel. Most 120 csaladdal tartjuk a kapcsolatot itt Hollandiaban, iskolat alapitottunk 3 eveskortol egeszen a kulfoldi csaladtag magyar tanitasaig. Minden evben taborozunk, s mar harom eve kozosen a Londoni magyar iskolaval. Epp most targyaltunk egy magyarorszagi faluval, ahol nyelvtanitassal egybe kotott magyar nyelvi es kulturalis tabort szervezunk. Ez azt jelenti, hogy csaladi taborok, ahol a nem magyar nyelvu szulo is nyelvtanfolyamon vehet reszt. Pontosan azert, hogy kikuszoboljuk azt az aggodalmat, ami az otthon maradt szulo erez, mig gyermeke mas orszagban tavol marad. Termeszetesen a biztositas, a jelentkezesi dij es az utazas a szulot terheli. Nem tudom segit-e ez a gondolat, de ha igen szeretettel varom az erdeklodoket.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-09 00:02   
Kedves Gyógytorna!

Ötleted alapjában véve nagyon jó. A megvalósításban látok gondokat (ami téged azért nem kell fékezzen, csak a reálisba terelem a figyelmet).

Mi van a biztosítással? Ez egy gond. Útban arrafelé, ottlét, visszaút, le kell biztosítani. Ki vigyáz a gyerekekre (éjjel-nappal)? Ez a legtöbb szülöt érdekli. Ha a táborozó gyerekek szülei összefognak, semmi gond.

Milyen korú gyerekek lennének ott? Melyik országban? Mennyi idöre? Melyik vakációban ? (ez mindenhol különbözik).

Ezek az én "tipikus német" kérdéseim. Ettöl még nem kell feladni mindent, hanem meg kell gondolni, mert ez hozzátartozik.

Milyen korosztályra gondoltál? Mert a MON-on kevés az, akinek olyan korú gyereke van, mint neked. De nyelvet tanulni sose késö. Az én legifjabbam pl. 10 éves.

A költségekkel kapcsolatosan: sokan hajlandók anyagilag sokat áldozni ezért (én is). De ha megkapom ezt másféleképpen (pl. Nagyi Budapesten), akkor azt választom.

Javaslat: Mi lenne, ha szerveznénk Camping-találkozót, ahol mindenki sátorral, lakókocsival, Európa egy bizonyos pontján (lehetöleg középen) találkoznánk? Kiddikkel és anélkül? Ez csak egy ötlet, a te ötletedböl kifolyólag.

Mindenesetre, a te öleted nagyon jó, gond csak a távolság, költségek, biztonság (a magam részéröl). Folytasd!
Szeretettel:
Mary

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 14:56   
Néhány éve a berlini óvodáskorú gyerekek szülei szerveztek ilyet. 6-8 család kibérelt a Balaton mellett egy (vagy több?) házat és együtt nyaralt, miközben a gyerekek magyar környezetben gyakorolhatták a nyelvet. Hamár, akkor talán magyar nyelvi környezetben több az esély (és nyomás) a szelíd magyar beszédkényszerre.

Teri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 11:41   
Nekem nagyon tetszik az otlet, ha tobbeket is erdekel en szivesen utana nezek, hogy Franciaorszagban hol tudnak olyan nyugodt, csaladbarat helyet talalni, ami anyagilag sem lenne megerolteto. Nekem tetszik az otlet, hogy amennyiben jol sikerul az elso, utana rendszeresse tegyuk a talalkozokat, akar minden evben mas orszagban. szerintem a gyerekeknek ez hatalmas segitseg a magyar nyelv es a kultura elsajatitasaban.

Udv Teri

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-06 22:19   
Kedves Gyogytorna,

jo otlet, erdekes lenne nyugat-europai vonatkozasban kivitelezni.

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-06 19:32   
Kedves gyogytorna!
miert nem erdeklödsz a Tångegärdenrendezendö nyari talalkozokrol ? Az nincs is messze töletek . Ott a stockholmi magyar haz nyari haza. Majd utanna nezek hatha talalok cimet
http://www.smosz.org/

gyogytorna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-06 19:17   
Kedves Honfitarsak

Lenne egy ötletem amiben a velemenyeteket kerem, es tovabbelemezni az ötletet.

Magamrol: van ket kisgyerekem, most 5 eves illetve 2.5 eves. Anyukajuk sved ,ezert automatikusan a sved lett itthon is a nyelv a gyerekekkel.

Szeretnem öket magyarul is megtanitani,amit el is kezdtem,de eleg nehez, mert itt Göteborgban,magyarulbeszelö, kisgyerekes tarsasagom nincs. Ezert erdeklödöm hogy kellene a nyaron egy olyan tabort csinalni ahol a magyar nyelv lenne a közösnyelv. Panziokban, vagy kis fahazcampingben,vagy egy regi kastelyban?? Olyan foglalkozasokkal egybekötve ami kisgyerekeknek is, es szulöknek is erdekes lenne. Gondolok itt magyar nepdalok, gyerektancok, bogracsban valo fözes,szabadban tarsasjatekok,versenyek, es meg sok mindent lehetne csinalni. Felnöt iranyitas mellett a kisgyerekek is baratokra talalnanak es a gyerekek egymas között gyorsan is tanulnak.
Ha ezt mind önköltseges aron csinaljuk,ötletekben aki amit tud hozza magaval, akkor anyagiakban sem kerulne sokba /remellem/.
Ha ez bevalna akkor csinalhatnank minden evben mas es mas orszagokban.
Tehat akit erdekel az irjon ide es aki olvassa adja tovabb azoknak akiket esetleg erdekelne.
Varom az ötleteket.
Udvözlettel gyogytorna.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó