2018. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Ki hogyan, miben hisz / nem hisz ? ( Miért vagyok ateista?)
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 13:00   
2005-01-17 10:11, Zuloaga:

Zuló, csak azt szeretném tudni, hogy mielött Spanyolba mentél, M.országon milyen volt a környzetet ezt illetöen? Szüleidnek van vallása, vagy már ott lettél ateistaként nevelve?
Gyereked megvan kereszetelve? Szerintem nagy hátrány lehet neki az iskoában, ha nem tartozik a többi közé. Tudom, majd eldöntheti, ha felnö, hogy mit akar, de azelött van a sok nyomotvisszahagyó gyerekkor!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 10:11   
2005-01-17 08:44, etelka:
Ha röviden válaszolnék kérdésedre, azt mondanám, hogy soha nem éreztem semmi BELSŐ igényt arra, hogy felvegyek vallást. Mégsem vagyok hitetlen. A hitet egyszerűen nem a vallással párosítom.
A belső igényre pedig mondanék egy példát, hogy mégse legyek olyan rövid.
Bekerültem egy nagyon vallásos családba - igaz, a fiatalok már nem gyakorlók, de az idősebbek nagyon is. (Ez egyébként egy érdekes tendencia Spanyolországban, különösen nem az andalúz területeken, ahol még a mai napig is a szó szoros értelmében élik a vallást. A fiatalok kezdik elhagyni vallási kötelezettségeiket és a hittanórákra beíratott kicsik száma is megcsappant nagyon.)
Szóval, bekerültem egy vallásos családba, nem elég, hogy mint külföldi, bohém fehérnép, ráadásul ateista. Ez óriási nagy dilemmát jelentett a házasságunkat illetően, mert anyósomnak mindig az volt a vágya, hogy a fia templomban esküdjön. Még a személyneve is kapcsolatos a vallással, szándékos névválasztás volt!
Akkor, egyszer életemben elgondolkoztam azon, hogy felvegyek-e vallást. Tegyem-e meg ezt a gesztust tiszteletből a férjem családja felé? A gondolatot azonban nagyon hamar elhessegettem. Elmeséltem nekik, hogy mit akartam tenni és végül miért is nem tettem meg. Azaz, mert nem éreztem semmi belső késztetést arra, hogy vallásom legyen. Egyszerűen nem mocorgott bennem akkor sem vallásigény. Ha viszont e belső késztetés nélkül mégis léptem volna, akkor az oltár előtt, ami nekik szent és épp ezt tisztelem bennük, én lettem volna a világ leghazugabb embere, mert érdekből lettem vallásos.
Fogalmam sincs, mit hoz a jövő. Lehet, egyszer megérzem ezt a belső igényt, szükséget ... akkor biztos felveszek vallást. Amíg ezt nem érzem, maradok vallás nélküli hitemnél.
Egyébként nagyon torelánsak vagyunk a családban egymás világnézetét illetően. Míg tisztelem bennük igazhitű vallásigényüket, ők is tisztelik bennem, hogy az én igényeim inkább "templomkerülők".

Nem tudom, hogy ezt lehet-e érteni.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 08:44   
A Biblia témát olvasva támadt az a gondolatom, hogy megkérdezzem Töletek MON-os ateisták, hogy miért vagytok-lettetek ateisták? Talán így neveltek Benneteket, talán magatok ébredtetek uj felismerésre , talán úgy éreztétek, hogy imáitok nem találtak meghallgatásra, talán csalódtatok az egyház képviselöiben, talán tudományos képzettségetek vezetett Titeket az ateizmushoz ?
Válaszaitokat várva:
Etelka

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó