2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Turizmus
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-16 09:59   
Kedves Tibi,

van ilyen naprakész tipped Kárpátalját illetöen is?

Köszönöm

Judit

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-16 08:52   
Kedves Frédi!

Az általad megadott címek általában jók, az Élő Erdély sajnos már egy éve nem aktivál. Amit ajánlani tudok minden Erdélyi utazás iránt érdeklődőnek, az a http://www.erdelyiturizmus.hu , amely naprakész infókat közöl az útviszonyokról, szálláshelyekről és látnivalókról. Egyéb dolgokkal is szívesen állok bárki rendelkezésére.

Tibi

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-15 21:12   
Kedves Miklos !

Első lépésként megadok Neked egy néhány internet címet, amelyeken hasznos információkat találhatsz Erdéllyel kapcsolatban általában, de térképeket, szálláshelyeket stb. is.

http://www.transindex.ro (valahol a lap alsó feliben: ROMÁNIAI MAGYAR INTERNET, az első oszlopban : Legújabb címek, majd Erdélyi szálláskereső)
http://www.hhrf.org, majd valahol a lap alsó-közép felében Élő Erdély
http://www.erdely.com (térképek)
http://www.transylvania.info
http://www.dimap.hu (térképek)

Nem tudom konkrétan milyen információkra vagy kiváncsi, de ha ezeken a címeken nem találsz megfelelő adatokat, akkor tudok majd telefonszámokat is adni pl. az EKÉ-től, akik minden bizonnyal tovább segítenek.

Addig is jó szörfözést.

Üdv. Frédi

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-14 12:48   
Kedves Fredi,

A mi családunk is inkább a vándorlók közé tartozik, mint a strandon fekvök közé. Föleg a hegyeket szeretjük, a magashegyi túrákat. Na az Alpok, a Tátra, Dolomitok és a német hegyek és erdök után szeretnénk jövöre az Erdélyi Havasokban vándorolni.

Eddig nem sikerült információt begyüjtenem, ha segiteni tudnál, nagyon megköszönném.

Köszönettel,
Miklos_d

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-07 18:34   
Most hogy kb. 8 év után megszünt a nyaralo lakás kiadásom az emeleten, mert lányunk költözik fel kb. 1 1/2 évre terve szerint, beszámolok eddigi tapasztalataimrol.

Sajnos voltak néha olyan dolgok, melyek miatt majdnem abba hagytam, de a pozitiv élmények többségben voltak.

Ma délben jöttek a német turistáim elbucsuzni 3 hét után, s váratlanul a kezembe nyomtak egy boritékot azzal, hogy kis köszönet a 4th of July BBQ-ért melyre meghivtam öket. Mikor elmentek, nyitottam ki a boritékot, egy Mimi's Café étterem coupon volt $ 40.- értékre, mely a kedvenc éttermünk ebben a városkában. http://www.mimiscafe.com. Nem kellett volna, hisz hoztak nekem kérésemre Mohrenkopfokat, melyek itt nem kaphatok, legalább is nem a környéken. Kedves fiatal pár volt Hannoverböl, elsö utuk volt Kaliforniába, Floridában már voltak. San Franciscoban csalodtak, mert ködös volt s hideg, s alig látták a környéket, a nap késön jött ki. 3 napig voltak el, hisz hosszu az ut autoval, s erre egy nagyobb kocsit béreltek, egy SUV-t mikor nem kapták meg a kért Cadillacot az Alamotol. Elötte valo héten Yosemiten voltak s a Sequoia National Parkban nézték meg az oriás fákat.

Volt pár viszontagságuk is, mert Air France-al jöttek Párizsbol, s két csomag nem érkezett meg, a börönd másnap éjjel 2-kor, ami miatt én maradtam ébren, hogy el ne vigye valaki reggelig mivel csak a ház elé tette le a szállito szolgálat, a másik 3 nappal késöbb nappal lett leszállitva, mely egy hütö doboz volt a német csemegékkel benne, kissé össze zuzva, de ehetöek maradtak. Persze faxokat küldözgettem az Air Francenak s telefonálgattam is velük. Mikor Las Vegasba mentek a fiatalok az elsö héten, az Interneten néztem meg a szoba árakat, s aztán telefonon rendeltem meg elöttük a szobát a Monte Carloban, mert ahhoz kellet a credit kártyájuk.

Minden nyaralot meghivtunk érkezésüknél egy italra s csevegésre, tippeket adtunk a környékröl, boltok, éttermek miatt, s habár rengeteg ismertetö prospektus volt mindig az emeleten s a környék minden térképe is, mindig itt voltunk kérdésekre válaszolni.
Jo páran jo barátok lettek, s többen többször jöttek, s ez volt a legnagyobb öröm ebben a vállalkozásomban. Ilyen olcson persze sehol se lehetett itt szállást kapni s ideális azoknak, akik ugyis turákat, kirándulásokat terveznek, mert nincs olyan pont, ahonnan közelebb lenne valami, minden szét van szorva. Volt aki kérdezte, tudok-e ilyet ajánlani északon, nem tudtam. Egy német házaspár akik szintén többször jöttek, egy utjukon megismertek egy svájci nöt Carmel környékén, felirták a cimét, s ott rendeltek maguknak egy hétre egy kis cabin-t mely ad egy kisebb volt mint ez a nyaralo lakás, majdnem dupla annyiba berült, messze volt mindentöl egy erdöben, semmi üzlet a közelben s a kiado magukra hagyta öket, semmi informáciot nem kaptak! Öszintén beszámoltak azzal, hogy nekem kellene annyit kérnem, képeket is mutattak. Hiába, itt el voltak kényeztetve, mert velük együtt jártunk Swap Meetekre s Thrift store-okba is, s sokat beszélgettünk.

Mi is igy kaptuk az ötletet, hogy mikor elöször mentünk Maui/Hawaiiba, mi is nyaralo lakást kerestünk. Persze nem volt ugy felszerelve, mint az enyém, hogy vasalotol kezdve a hajszáritoig minden volt fent, de kellemes megoldás, ha az ember lezseren reggelizhet s csak este járkál el itt-ott éttermekbe, de néha ott grilliroztunk az uszodánál. Moso- és száritogép ott is volt, ami kellemes, ha az ember sokat strandol.
A 8 év alatt nem csak németeket, osztrákokat s svájciakat ismertünk meg ilyen modon, hanem jött angol is, cseh és egy délafrikai fiatalember is egyedül, aki elötte egy évig levelezett velem, nem volt emailje. Ö hozott nekünk délafrikai vörösbort s meghivott minket egy délafrikai grillre, melyben kicsit segitettem bár, de élveztem, hogy egyszer helyettem föz valaki! Volt egy osztrák házaspár, akiknek éttermük van Bécs közelében, de habár az ismerösük bejelentette nekem, hogy Gerhard majd fözni fog, sose tette, hanem az én föztömet élvezte, az egy benti vacsora volt, mert ök mindig februárban jöttek, addig bezárták az éttermet, s innen mentek vagy egy hétre Hawaiiba, vagy Mexicoba tengeri nyaralásra.

Velük a legszebb emlékek vannak összekötve, elsö alkalommal segitettem a menyasszonyi ruhát megvenni Ninának, mentek Las Vegasba esküdni, meg lett rendelve a fehér Limousine is, s Nina hálás volt, hogy rábeszéltem arra a hosszu sleppes ruhára, mert ugy érezte magát benne, mint egy princess, mondta ö.

Utána mentek Waikiki Beachre nászutra. Következö alkalommal mentek Puerto Vallartaba, aztán Cabo San Lucasba, s csak mikor onnan vissza jöttek, panaszkodta el magát Nina, mennyire csalodtak, soha többet Mexico, ezentul csak Hawaii! Sajnos nem lett belöle semmi, mert hirtelen meghalt, agyemboliába! Nina volt a kedvenc barátnöm, egy állandoan vidám jokedélyü valaki, igazi bécsi mentalitással.

Nektek milyen élményeitek voltak, béreltetek már igy családnál nyaralo lakást a házban?

Andrea

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-27 07:08   
Én imádok utazni. Az idén bejártam Ausztráliát és Új Zélandot. Gyönyörű volt.

Nagyon szeretek csoportos utazással menni mert akkor minden meg van tervezve. Semmi gond, csak élvezés.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-26 23:29   
Kedves Frédi,

magam nem, de Bp-en élö öcsém augusztusban készül a Fogarasi Havasokba gyalogtúrára, igy öt biztosan érdekelnék tapasztalataid.

Üdvözlettel

Pompéry Judit

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-26 18:22   
Kedves Mindnyájatok !

Senkit sem érdekel a turázás ?

Erről semmit sem olvasni, pedig csodálatos turákat lehet az Alpokban, de Erdély hegyeiben is tenni. Senkinek nincs élménye mondjuk egy gerincturával kapcsolatban a Fogarasi-Havasokban, vagy a Retyezátban, esetleg a Radnai-Havasokban ?

Senkit nem érdekel a Vigyázó, vagy a Nagy-Bihar ?

Idevonatkozóan, ha valakit érdekel, szívesen megosztom ismereteimet az EKÉ-ről (Erdélyi Kárpát Egyesület), de a Fekete-Erdő déli részének turisztikai vonatkozásairól is.

Üdvözlet minden lábon közlekedő MON-olvasónak !

Frédi

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó