2018. szeptember 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Burgenlandi magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Lady2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-12-31 11:21   
Üdvözlet!
Magyarul beszélő nőgyógyászt keresek Mattersburg, Eisenstadt, Wr.neustadt környékén.
Köszönettel

Mkrisz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-25 15:09   
Szervusztok!
Három éve költöztem Harkára. Burgenlanban élő magyarokkal szeretnék megismerkedni. A lányaim Mattersburgba járnak iskolába. Kézműves vagyok. Hagyományőrzéssel foglalkozom. Jó lenne valakivel beszélgetni.

gombiapu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-09 17:41   
Sziasztok!

Nemrég jöttem Neunkirchenbe. Ha lenne valaki a városban, jó lenne vele egy kicsit beszélni.

Köszi, sziasztok,
Laci

ediflor63  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-28 15:30   
2009-08-26 15:08, zebulon:
-

Nem tul nagy a forgalom errefele...

zebulon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-26 15:08   
Szia csillaglány!

A közelben lakom, kb. 17 km... a határ túloldalán. Viszont rendszeresen járok a Merkurba, és a bevásárlóközpontba.

ediflor63  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-18 11:41   
2009-08-05 21:18, andya:
-

Mattersburgban sajnos nem, de probalkozz a neten, sok lehetöseg van.
Nemet tanart nem tudok, en Eisenstadtba jarok nyelvtanfolyamra, eleg jo, csak most szünet van.

andya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-05 21:18   
Mattersburgban albérletet keresnék.Tud valaki?

diuska  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-06-21 07:21   
Szeptembertől megyünk Eisenstadtba lakni. Magyarok, írjatok, ha barátkozni akartok!
Én, a férjem és a kisfiúnk...

Csillaglány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-27 16:18   
Sziasztok!

Van valaki Eisenstadt környékéről?

anika.duhaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-20 16:18   
Sziasztok!

Én Mattersbugban lakom, és ha tud valaki jó német tanárt ajánlani, aki tanítja a dialektust is, megköszönném!

csabesz5  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-06 12:34   
Sziasztok,

mi tavaly koltoztunk Neusiedlbe a csaladdal, es szivesen talalkoznank Neusiedl kornyeki magyarokkal. Van egy 3 es egy 1 eves poronty.

Ha valakinek van tapasztalata a Familienbeihilfe kapcsan, azt orommel fogadnank. Immaron 1 eves az itt szuletett lanyunk, de meg mindig varunk a Finanzamtra..

Mas: az osztrak e-kartyat elfogadjak a korzeti orvosok Magyarorszagon? Tudom, hogy jogszabaly szerint igen, de a gyakorlatban is mukodik?

Udv,
Csabesz

ediflor63  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-30 09:12   
Nincsenek mar magyarok Burgenlandban ???

ediflor63  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-03 11:25   
2009-01-18 17:32, László48:
-
Szia Laci!

Üdvözlünk Burgenlandban, es a forumon! Ti hol laktok? Mivel foglalkoztok? Mekkora a csalad? Irj, ha van kedved es idöd...

XSARAX  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-22 21:38   
2009-01-18 17:32, László48:

-

Burgenlandi magyarok ismeretségét keresem.
dlaciba@gmail.com

László48  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-18 17:32   
Üdvözlök mindenkit!
4 hónapja költöztünk Burgenlandba.
Elbúcsúztattuk az óévet és bizunk az új évben, új lehetőségekben
Egyelőre csak bejelentkeztem, de aktiv olvasója vagyok a fórumnak.

ediflor63  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-12 12:11   
Szoval, megegyszer röviden: a parom is panaszkodik neha, hogy alig erti mit mondanak a kollegai, pedig ö jol tud nemetül, evekig elt Nemetorszagban. Nekem ma suli van, es meg hazifeladatot kell irnom, örülök ennek! Egyebkent könyvelö vagyok, es nagyon hianyzik a munkam, de elöbb a nyelvet kell megtanulnom. Te mivel foglalkozol?

zizi77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-06 11:32   
2008-11-06 11:09, ediflor63:
-

Szia,

tök jó, hogy már ott tartasz! Igen, beszélek, van egy felsőfokúm is, bár a munkám során többet használtam az angolt, így kicsit átment passzívba... ráadásul néha nagyon megijedek attól, amilyen dialektust az osztrákok nyomnak.
Amúgy mivel foglalkozol?
zita

ediflor63  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-06 11:09   
2008-11-06 10:36, zizi77:
-

Szia Zita!

Mi majus ota lakunk Eisenstadt mellett, munkam meg nincs, egyelöre nyelvet tanulok. Te beszelsz nemetül? Sok sikert a munkakeresesben, remelem meg talalkozunk itt a forumon!

zizi77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-06 10:36   
2008-03-18 11:52, ediflor63:

-

Sziasztok,

zita vagyok, szeretettel köszöntök mindenkit. Tavasztól Burgenlandban fogunk lakni, mert a férjem munkája miatt így egyszerűbb. 31 évesek vagyunk, 2 aprósággal: egy 4 éves kisfiunk és egy 1 éves kislányunk van. Jelenleg ezerrel állást keresek, de a szabadidőre is gondolva: keresem új barátainkat, akik hozzánk hasonló cipőben eveznek
Azívesen venném gyermekes és gyermektelen fiatalok társaságát.

Sziasztok,
zita

ediflor63  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-18 11:52   
Sziasztok!

Jelenleg Nemetorszagban elek, de jövö honapban Ausztriaban költözünk, most keresek lakast Eisenstadt es környeken. Szeretnek itteni magyarokkal megismerkedni, beszelgetni, mert sajnos nemetül meg nem tudok, es neha eleg maganyosnak erzem magam.

dudo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-27 11:14   
Sziasztok!

A nyaron kötözem Tamswegbe, a harom es fel eves kisfiammal, a paromhoz. Szeretnenk itt elö magyarokkal ismerkedni. Es a kisfiamnak szeretek talalni kis baratokat, akikkel magyarul is jatszhat.
dudo7@vivamail.hu
Zsuzska

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-18 22:59   
Kedves Misi!

Igaz én Austria nem burgerlandi részén lakom, de gondolom ez nem okoz gondot. Nyugodtan kérdez.
Mesi

mikki mús  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-16 00:48   
Kedves Levelezőlista Tagok!

Új beszálló vagyok. Jelenleg Izlandon élek, de hamarosan tervezek Ausztriába költözni. Van néhány kérdésem, amelyeket szeretnék feltenni.
Lehetséges ez?

Köszönöm előre is!

Misi, azaz Mikki

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-13 17:38   
Sziasztok!

Hát már nagyon régen nem irtunk egymásnak. Minden rendben van nálatok?

Krisztina Haibach  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-23 19:29   
2005-01-27 09:14, Osztrak:

-

Sziasztok! Itt vagyok. Krisztina a nevem, 16 éve élek Austriában. Most Oberwart közelében lakom. Mi ujság van veletek?

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-04 21:21   
Sziasztok, most látom milyen régen nem jártam errefele NE HARAGUDJATOK!
Ki sem látszottam a meloból. De szerencsére a nagyján túl vagyok, még apro "simitások" várnak rám, de azzal csak meg leszek karácsonyig. Kész lett a konyha, már ideje volt. A regi butort szét kellett szedni, mindent kirakni belöle. Kegyetlen volt majd 2 hétig konyha nélkül! Kész "Baustelle" volt az egész lakás Mikor a vésövel nekiment a falnak a villanyszerelö, hát kétségbe estem, dehát másképpen nem tudták a villanyt átvezetni. Falpucolás, festés, butor összerakás egy hét alatt meglett, de az utána váró takaritás már bonyolultabbra sikeredett Valahogy nem vergödtem zöld ágra vele - látszik öregszem. Remélem most már gyakrabban tudok jelentkezni.
Osztrák, gratula kislányod helyezéséhez. Nagyon ügyes a kislány. Üdv benneteket, és kivánok nagyon kellemes ádventi idöszakot!

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-02 19:00   
Jol indult. Remélem marad is. Gyere be hozzam valamikor. En a barna göndör haju vagyok. A pincernöm szöke. Ö is magyar. Magyar bál nálunk is lesz. A férjem nem ilyen bálozo sajnos. Mi majd összehozunk valamit.
A kislányom 3.-ik lett a magyar versmondo versenyen az általános iskolások között Oberwartban. A Török és a Mehemedet szavalta. Sokkal jobb volt, mint a kettö, akik elötte végeztek.

Jonas Klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-30 20:12   
Sziasztok,

Igen valamelyik üzenetböl kivettem, hogy te is Felsöpulyarol vagy.
Örülnek, ha szoltok nekem is ha valami rendezveny van ahol magyarok talalkoznak, mert ha tudok szivesen elmegyek. Valamikor megtudtam, hogy Mattersburgban volt egy bal, de sajnos mikor megtudtam mar kesö volt, de szivesen elmentem volna. Felsöpulyan tudom, hogy 17-en karacsonyi ünnepseg van. En oda el szeretnek menni es örülnek ha lenne egy szemely akiröl valamennyit is tudok.
Jol ertettem? Nyitottal egy kavezot az uj bevasarloközpontba?
Amiota kinyilt en egyszer voltam ott, es röviden.
Hogy megy?
Klara

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-18 19:52   
Klári!
Hát én is ott lakom!

Jonas Klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-17 19:38   
Sziasztok,

Örülök, hogy mindketten irtatok.
En kb 2 eve elek itt Ausztriaban. Az elejen Becsban laktam, most a nyar ota Felsöpulyan lakom. En Erdelyböl, pontosabban Brassobol vagyok. En Ausztriaba ugy jöttem, hogy itt kaptam egy jo munkahelyet, Wiener Neudorfban. A cegem intezett el nekem minden papirt amire szüksegem volt. Van nehany ismerösöm, de a csaladom meg a regi baratok othon vannak. Örülök, hogy itt Felsöpulyan közel vagyok Magyarorszaghoz, meg hogy magyarok is vannak, habar senkit sem ismerek, de neha elmegyek Közeppulyara magyar misere.
En is remelem meg talalkozunk a neten.
Klara

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó