2022. május 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Hollandia >> Hozzászólások a levelekhez, holland témákhoz
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 19:52   
Zsuzsie 2005-03-11 18:45

Érthetö voltál Zsuzsie, nyilván én nem vagyok az
Szóval egészen másképp gondolkodtam, láttam mindent, amikor ide kijöttem. A magyar és jugoszláv kommunizmus után kimondhatatlanul büszke voltam arra, hogy "saját királynöm" van nekem ez olyan mesebeli volt. Ráadásul a nagy limburgi árvíz idején Beatrix meglátogatta a megyét, tankkal jött, gumicsizmában, hát képzelheted.
Ismered a reklámot a holland tévében: "idealisme bestaat nog!"na ez vagyok én

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 18:50   
Kedves Poesje !
Hiaba szerenykedsz ... Tehetseged van az irashoz es meg tudod ragadni az emberek figyelmet , avval , amit meselsz . Mindegyik irasodat szivesen olvastam es olvasom .

Zsuzsie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 18:45   
2005-03-11 18:17, poesje:
-

Jaj, poe, nem voltam ertheto. En arra gondoltam, hogy en nekem azok amelyekben tobb a tenyanyag, sokkal jobban tetszik, mint azok, amelyekben inkabb a te itt szerzett tapasztalataid vannak, vagy amelyik egy kicsit - meg ne bantodj miatta - "patoszos.
Pl. a kiralyi csaladrol irt nekem ilyen. Nem jon be, mert en az ott leirtakat kicsit maskepp latom, mas a benyomasom a dolgokrol.
De hat errol mar beszeltunk, kulonbozo elmenyeink voltak.

Mindenesetre megfogadtam, hogy jovo heten megkerdezem a kollegakat tudjak-e hogy mikori a legregebbi facipo es hol talaltak meg a "leletet"
Aztan majd nagy buszken kisegitem oket. ))

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 18:17   
Kedves Zsuzsie

ennek is megvan a magyarázata. Az első leveleket 10-12 éve írtam, és csak lassan jöttem bele az írásba, és az ismeretnyújtásnak ebbe a formájába. De nem szégyellem őket, ők is az én szellemi gyermekeim, ha kissé fogyatékosak is. Akkoriban még nem volt számítógépem , és persze internet sem, tehát valóban magánlevelek íródtak, eleinte kézírással egy füzetlapra, később egy kiselejtezett írógép már a technika áldását jelentette.
Az elmúlt pár évben már felkészültem egy-egy témából, amiben nagy segítségemre vannak az othonról hozott könyvek, lexikonok, de az internet is. Ezekhez az összegyűjtött adatokhoz, ismeretekhez adom hozzá a magam és ismerőseim tapasztalatait. Így lesz teljes a kép. Bárki megpróbálhatja, biztosan sikerül. És olyan jó tudni, hogy otthon, és amotthon mennyi mindent megtanultak már Hollandiáról

A régi levelek egyébként elfogytak, most már előlegben írok.

Zsuzsie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 16:24   
Ja, elfelejtettem valamit.
Nekem egyebkent ezek a tenyeket meselo levelek sokkal jobban tetszenek is.

Mar gondoltam is ra, hogy egy-kettot elkopizgatok az ismeroseimnek, hadd tanuljanak ok is.

Zsuzsie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 16:22   
2005-03-11 15:17, fellegvar:
-

Igen, az tenyleg lenyugozo volt. Hihetetlen, hogy valaki ennyi targyi tudast tud osszeszedni.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 15:17   
Kedves Poesje !
Koszi szepen az erdekes ismertetot a fapapucsokrol .

Zsuzsie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-12 05:14   
Ja, es az otton szulessel kapcsolatosan meg igencsak kettosek az erzeseim.
Azt meg, hogy az anyak a baba szuletese utan 3-4 honappal mar visszamennek dolgozni, azt kulonosen karosnak tartom a gyerekek fejlodese szempontjabol.

Zsuzsie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-12 05:11   
En a holland egeszsegugyet nagyon professzionalisnak, ugyanakkor nagyon szemelytelennek tartom. Ez utobbi miatt en is szivesebben megyek haza, Mo-ra, vizsgalatokra.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-12 03:32   
Kedves Poesje !
Tudom , hogy ez nem vigasz es nem gyogyir a sebre , de Hollandia nincs egyedul a vilagon a hianyossagaival . Amerikarol is elmondhato ugyanez es bar sok mas jo Amerikaban , az otthoni egeszsegi ellatast es a jo doktorbacsit a tudasaval es lelkiismeretessegevel egyutt , most is visszasirjuk .

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-03 17:26   
Kedves poesje,

hallatlanul érdekesek leveleid otthonról haza! Kíváncsi lennék, hogy milyen reakciókat váltanak ki a valódi címzettekből?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó