2017. november 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Hogyan tanult/ nem tanult meg a párom magyarul?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 17:48   
Az én hites uram a következőképpen adja elő a magyarultanulást
Tud kb 10 tőmondatot. (süt a nap, fúj a szél, finom volt. Aztán még kb másik 10 kifejezést: korsó sör (Ezt nagyon szereti!)
kávé, vörös bor, mi van?, jól van! stb. És a kedvence: "nincs kedvem!" Mármint mosogatni, porszívózni, stb. De azért ugye megcsinálja.

Elkezdtük évekkel ezelőtt az igegarozást. Hát éppen a "dolgozni" igével. Na itt adta fel az egész project-et
Azt mondta nagyon becsül engem, hogy ezt képes voltam megjegyezni, és ráadásul a "dolgozni" igével, de köszöni, inkább marad a norvégnál

Egyszer édi volt. Csörög a telefonom és valaki azt mondja: "Szia én vagyok" Hát gőzöm nem volt ki beszél magyarul a férjem hangján
Szóval ezer év alatt kevesebb mint 100 szót tanult meg magyarul

Viktoria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 13:53   
Sziasztok,
az Ausztria topikban elkezdtük megosztani a tapasztalatainkat e temaban, atmasolom ide, amiket eddig irtunk... Nalatok hogy megy/ment ez a kerdes?
üdViktoria

"Viktoria módosítás | válasz erre | profil | 2005-02-16 19:57

... A te parod beszel magyarul?
Kepzeljetek: az enyem eppen ma volt elete elsö magyarorajan! Es vigyorgott nagyon, amikor felhivott az ora vegen! Teljesen meg vagyok döbbenve, mert azt hittem, hogy majd jol alabbhagy a kezdeti lelkesedese... Es nem, es nem, es nem! Nagyon klasz!
üdViktoria

timea26 módosítás | válasz erre | profil | 2005-02-17 08:22

Szia Viki!
Hol tanul a Párod magyarul? Mi is elkezdtük a magyart én a tanár ö a diák felállásban. 2,5 év alatt a Lektion 3-ig jutottunk.. Peter azt mondja az a baj,hogy nem vagyunk következetesek, egy iskola kellene,ahol rá lenne kényszerítvea tanulásra, házi feladatok stb.

Viktoria módosítás | válasz erre | profil | 2005-02-17 13:41

Szia Timea!
Egy tök sima Volkshochschuleban, ami van minden kerületben. 1-2 honapja elhatarozta, hogy azert valamit ö is szed magara a magyar nyelv gyönyöreiböl, aztan elkezdtünk keresgelni. Elöször meg huzodozott, hogy nagyon nagy energiakat belefektessen, aztan osztrak mivoltara jellemzöen -egyebkent ezt nagyon birom benne, hogy ilyen, es igy mindig megtalalja a legolcsobb megoldasokat- felfedezte, hogy minden osztrak munkavallalonak jar evente egy 200 euros kupon, amit tanfolyamokra, tovabbkepzesre költhet. Na, ezt jol megigenyelte, ugyhogy most nem tudom pontosan hany erurot, de az is lehet, hogy semmit sem fizetünk a tanfolyamert Na, innentöl gondolhatod, hogy meg lelkesebb! Tegnap az ora utan szepen fel is olvasott nekem a Baratsag pszichologiaja c. magyar nyelvü könyvböl... Jo kis bevezetes, de elvezte nagyon! Az ö tanfolyama egyebkent a Simmering környeken van vhol, ha kell megkerdezem pontosan, tegnap indult. Nem valami nagyon durva, heti egyszer 1 ora 15 perc, de igy nem megy el töle a kedve, rendszeresen foglalkozik vele juniusig most igy elsö blokkban, es nem kell tulzottan megeröltetö energiabefektetes sem hozza.
Ma megrendeli a könyvet is - jaj, nagyon kis lelkesek vagyunk!
üdViktoria"

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 09:14   
Hogyan tanult/ nem tanult meg a párom magyarul?

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó