2018. június 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kolozsváriak, ide!!!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-05 07:44   
De.

Csak éppen ritkább, szerintem, hogy akik nem az adott városban születtek, de szivük - távolról is - ott van.

Elmeséled, hogy miért?

miknik  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-05 05:11   
2002-06-28 11:16, hunor:
-
Hányan vagyunk, akik Kolozsváron születtünk?
-
Nem ott szulettem, de a szivem ott van. Nem ez a legfontosabb??

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-29 03:22   
Ez a trikolór-őrület régibb eredetű. Én már a nyolcvanas ével végén láttam a Szilágyságban, Diósad mellett, egy nemzeti színűre festett budit. Már akkor csodálkoztam.

Kolozsvári vagyok, de nem ott élek. Ha Kolozsvárra kell mennem, már pár nappal azelőtt frászban vagyok, hogy még mi minden változott meg szülővárosomban. Minden látogatás Kolozsvárra ugyanazt bizonyítja: az őrület diadalát a józan ész fölött. Vagy a nemzeti giccs győzelmét a szellem fölött. Shakespera-értőknek: Kalibán diadalát Ariel fölött.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-28 22:19   
Nem, én nem születtem Kolozsváron, csak a piros-sárga-kék csikok (akár szemétládán, akár a Mátyás szobor körüli padokon) humoros kezeléséhez szeretnék csatlakozni. Ezért eme közbeszólásom talán nem is ebbe a rovatba (ugye, nem marad topic?) tartozik.

Megengedem, nyilván könnyebb nekünk, nyugaton élöknek ezt humorral kezelni, mint a helybelieknek. Mégis, ha sikerülne másoknak is erre a morálisan felsöbbrendü pozícióra helyezkedniök, könnyebb lenne az életük. Ezek a csíkok ugyanis a kényszeres viselkedés olyan foka, amely szerintem már rég nem bosszantó, hanem egyszerüen nevetséges.

Judit

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-28 18:29   
Örvendek Hunor, hogy kitaláltad ezt a topikot (rettenetes szó, nem lehetne már átkeresztelni?).

Hát akkor én vagyok a második. Május végén jártam legutóbb Kolozsváron, és szakítottam magamnak annyi időt, hogy meglátogassam a Méhes utcát, a Donát utat és más helyeket ahol ifjuságom szép és kevésbé szép évei teltek. Én még mindig szeretem Kolozsvárt és a piros-sárga-kék szemétládákat, stb. humorral kezelem.

Na de leállítom magam, hiszen Kolozsvárról reggelig tudnék írni.

Üdvözlet minden Kolozsvárinak.

Frédi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-28 11:16   
Hányan vagyunk, akik Kolozsváron születtünk?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó