2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Élet Ausztriában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 evus27  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-21 18:13   
Szia asx!

Hát a párom Bécsben fog dolgozni, így gondoltam kimennék vele én is. Bevallom egy kicsit félek ettől az egésztől, mert a nyelvet nem beszélem (angol az még oké, de a német...), és hát nem ismerek senkit, szóval egy kissé ott van az a bizonyos zabszem... Suliba kéne járnom, nyelvet tanulni, mert hát anélkül munka... Jesszus. Jó lenne barátokat is szerezni, mert nem bírom a bezártságot, és amíg ő dolgozik, addig én ugye egyedül leszek. Te talán Bécsben laksz? MIndenhol azt olvasom és hallom hogy nagyon sok a magyar Bécsben. Legalábbis a múlt héten sikerült magyar taxissal utaznunk, ráadásul nagyon aranyos volt, mikor meghallotta, hogy magyarok vagyunk
Mindenki mondja, hogy hajrá, vágjak bele, most vagyok fiatal, meg majd ragad a nyelv, de én azért félek ettől az egésztől kissé. Viszont külön lenni sem lenne jó, komoly kapcsolat a miénk.
Egy csomó mindent jó lenne tudni, pl. hova kéne suliba járni, hova járnak a magyarok stb.
Úgy nagyjából ennyi

csynszka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-21 12:18   
Sziasztok!

Szeretnem a segitsegeteket kerni!
Hivatalosan szeretnek munkat vallalni Ausztriaban. Vendeglatas, takaritas, hazvezetönöi munka erdekelne. Nigt clubok nem az en müfajom, meghagynam masoknak... Ferjhezmenni pedig nem szeretnek csak a papir miatt.
Tudna vki segiteni hogyan induljak neki?
Milyen papirokra van szüksegem, stb?
Vagy esetleg tudnatok ajanlani valakit, akihez tudnek fordulni?
Hosszutavon gondolkozom, tehat a letelepedes is erdekelne...
Elöre is köszönök minden hozzaszolast!

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 22:36   
Szia evus27,

mit fogsz Bécsben csinálni?

evus27  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 11:45   
Kedves Mindenki!

Kb. két hét múlva már Bécsben fogok élni. Fogalmam nincs a kinti helyzetről, ezért barátokat keresek, akikkel emilezni, ill. Bécsben barátkozni, összejárni lehetne!

Írjatok!
Köszi!

melikegros  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-19 19:55   
Sziasztok!
én Salzburg mellett lakom van a közelben valaki ha igen légyszi jelentkezz!Köszi

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-11 22:36   
P.S. Bécsben is hasonló élményünk volt. Mi nagyon jól éreztük magunkat!

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-11 22:35   
2003-09-11 18:41, Fredi:
-
Kedves ausztriai magyarok,

az emberek barátságosak, a gyerekek az utcán rádköszönnek, az eladók udvariasak
és az étel ízletes. -
-

Én is megerősítem: két évvel ezelőtt idősebb húgommal és férjével - akik Magyarországon élnek - együtt nyaraltunk egy családi panzióban Klagenfurt és Graz között. Sajnos most hirtelen nem jut eszembe a helység neve, de azon az útvonalom, van egy kilátórorony, ott kell letérni az autópályáról -... Jó nagyokat kirándultunk az Alpokban, s akárkivel találkoztunk, gyerekekkel vagy felnőttekkel, nagyon udvariasan, előre - természetesen németül az anyanyelvükön - «Isten hozott»-tal köszöntöttek bennünket. Akárhová tértünk be, mindenütt nagyon udvariasan fogadtak bennünket.
Ugyanez a tapasztalatunk volt az ennél korábbi években Weimarban is.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-11 18:41   
Kedves ausztriai magyarok,

a múlt héten Tirolban voltam nejemmel egy rövid szabadságon és rendkívül jól éreztük magunkat.
Nem csak a lenyűgözően szép táj dobott fel (bejártuk az Inn völgyét, a Piz-, az Ötz- és a Kauerneltalat), de az is, hogy az emberek barátságosak, a gyerekek az utcán rádköszönnek, az eladók udvariasak
és az étel ízletes. Még a múzeumban is úgy fogadtak, mintha az a múzeum kizárólag értünk lenne üzemeltetve.
Ha ez nem csak Tirolban van így, akkor irigyellek Benneteket.

menon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-24 15:13   
Van itt valaki Grácból?

A fiamnak egy kis segítségre lenne szüksége...

Misty  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-30 18:14   
Kedves utazo!

Mi a szakmad?Szerintem sokat segitene, ha elarulnad.
Egyebkent nem konnyu itt kint elhelyezkedni!Ket eve vagyok kint, ket otthoni diplomaval, es hidd el nekem, nem nagyon szeretik a kulfoldieket. Valakitol azt hallottam, hogy legalabb egy osztrak diploma, es x ev kint tartozkodas kell ahhoz, hogy szoba alljanak veled.
Persze ha vendeglato iparba szeretnel kijonni, ott biztos kapsz munkat, rengeteg allashirdetes van az otthoni ujsagokban.Esetleg keresgelj az interneten kulfoldi munkalehetoseg utan.
Udv:
Misty

utazo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-29 22:39   
Ha valaki tud nekem segíteni abban, hogy kijuthassak dolgozni Ausztriába, az kérem írjon ide! Azt is írja meg, hogy mit kell tennem, mert tök gügye vagyok ezekhez a dolgokhoz.
Köszi!

kibic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-11 23:05   
2002-06-30 12:07, MagyarOnline.net:
-
Ahogyan látjuk azt. Szokások, életmód, hétköznapok, ünnepek, minden, ami itt van.
-
Érdekelne, Ausztriában miért ma, május második vasárnapján van anyák napja, szemben a magyar első májusi vasárnappal. Talán azért, hogy a vegyes családok ily módon igazságos döntést hozzanak. Mert ugye, a nagy ünnepek kérdése, hogy hova menjünk, a Te családodhoz vagy az enyémhez???

kibic

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-30 12:07   
Ahogyan mi látjuk. Szokások, életmód, hétköznapok, ünnepek, minden, ami itt van.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó