2018. április 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Kisalföld napilap / Győr
Új topik indítása   Üzenet küldése
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-21 18:11   
Ide:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4077&forum=4&4782

Blanche  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-21 17:33   
2006-11-09 10:05, Andu:
-
Már írtam nekik, remélem megfelel a beszámolóm. A Bizalmasan rovat melyik részét vezeti a barátnőd? Én a Gyógyírban írogattam egy időben, egész cikksorozatom volt, most gondolkodom azon, ismét írni kellene, mégpedig a németországi gyógyítási módokról, mert szerintem lenne mit tanulni néha tőlük.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-09 10:05   
2006-11-09 09:58, dokilady:
én is györi vagyok
Az egyik barátnöm pedig pont ott szerkesztö. A nöi oldalakat szerkeszti (Bizalmasan) a Kisalföld-nél, a másik komám pedig ott újságíró.

Különben nézd csak meg a rovatot az iskolakezdésröl számoltak be a különbözö országokban lakó magyarok.

Meg mást nem igazán kell tenned, csak írni nekik! Nekik.

Blanche  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-09 09:58   
2005-03-17 16:14, Zsizel:
-
Felhívás külföldön élõ magyaroknak

En szivesen megosztom a tapasztalataimat a györi Kisalföld-el, föleg hogy györi vagyok es ismerem az ottani helyzetet.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-17 16:20   
Erdekes olvasnivalo:
http://www.kisalfold.hu/index.php?id=377

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-17 16:42   
http://www.kisalfold.hu/

Gondolom, ez még hiányzott az előző információból.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-17 16:14   
Felhívás külföldön élõ magyaroknak

Olyan külföldön élõ magyarokat keresünk, akik tapasztalataikat megosztanák hazai honfitársaikkal.

Kedves olvasónk, honlapunk látogatója!

A Kisalföld nyomtatott változatának olvasói - akik hozzászokhattak, hogy fõként a megyében történõ eseményekkel foglalkozunk, ezt is várták tõlünk - egyre jobban érdeklõdnek a világ külföldön történõ dolgai iránt. És persze fõként nem olyan információkat várnak, amelyeket a hivatalos hírügynökségek vezetõ emberek szónoklatai alapján közölnek.

Ezért született a következõ ötlet. Szeretnénk kialakítani egy olyan külföldön élõ/dolgozó magyarokból álló csoportot, akik a Kisalföldben terítékre kerülõ különbözõ témák kapcsán elmondanák véleményüket és fõként külföldi tapasztalataikat. Rövid, távirati, sms, e-mail stílusban.
Egy egyszerû példa: ha mondjuk a mozgássérültek érdekében végzett akadálymentesítés gyõri helyzetérõl írunk, akkor Tamás Kanadából megírná, hogy ott ezt hogyan oldják meg. Egyébként valószínûleg azt írná, hogy Kanadában ezt már régen megoldották. De ez csak példa akart lenni. Más témákban nyílván frappánsabb válasz születhetne és nagyobbak lehetnek az eltérések a hazai és a kinti gyakorlat között.

Egyébként Tamás tényleg létezik, Kanadában él és már vállalta, hogy segíti lapunkat. Õ az elsõ tagja a csoportnak, amit így szervezünk. Azonban az lenne az igazi, ha egy-egy téma kapcsán 4-5 különbözõ országban élõ magyar tapasztalata jelenne meg.
Ezért szeretnénk, ha minél több tagja lenne a csoportnak. Ahogy a példából is kiderült, a vélemények, a tájékoztatások alatt a Kisalföldben csak annak az országnak a neve jelenne meg, ahol él/dolgozik és egy Ön által választott keresztnév. Ez lehet a sajátja vagy egy választott név. Csak azt kérjük, hogy nemének megfelelõ legy en és ne jelszó, hanem utónév legyen.

A kapcsolattartás formája az e-mail lenne. A hazai helyzetrõl szóló cikkek, alattuk a külföldiek kiegészítéseivel a Kisalföld nyomtatott és elektronikus változatában is megjelennének.

Ha több külföldi magyartól kedvezõ választ kapunk, hajlandóak segíteni lapunkat hozzászólasaikkal, akkor vetnénk csak be elõször a formát, egy adódó téma kapcsán.

Kérem jelezze címemre, mit szól az ötlethez, segítené-e tudásával hazai honfitársait!
Figyelmét elõre is köszönve, üdvözlettel:

Rimányi Zita
(rimanyi.zita@kisalfold.hu)
újságíró

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó