2018. szeptember 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Brazília >> Élet Brazíliában
Új topik indítása   Üzenet küldése
 levente73  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-17 02:08   
Kedves braziliai magyarok!

Három hónapot töltöttem Braziliában, Sao Paulóban, és az ottani Magyar házban laktam 2002-ben. Többször voltam ebéden, vacsorán, meg csak úgy benéztem különbözö rendezvényekre. Meg kell mondjam hogy a braziliai magyarok végtelenül kedves, vendégszeretö és közvetlen emberek, akik tartózkodásomat egy pár fokkal jobbá tették! Ezért nagyon hálás vagyok, mert amikor az ember hosszabb ideig tartózkodik Dél-Amerikában, akkor Európa néha nagyon nagyon messzinek tünik, és az ott élö kedves magyarok ezt sokkal elviselhetöbbé tették. Köszönöm!

András

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-27 20:52   
Kedves Chilavert,

Na tehat is egy tipp, a MONrol:

http://www.magyaronline.net/ismertetok.php?iid=62

Talan tudnak ok is segiteni.

Udv,

Hunor

Chilavert  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-18 09:43   
Sziasztok! A Dél-Amerikában élő magyar emigrációról írom a szakdolgozatom. Ha valaki tud ehhez kapcsolodó nagyobb terjedelmű anyagokat a neten kérem segítsen! Személyes beszámoló is érdekel! Előre is köszönöm! /veres.tamas@mail.vpop.hu/

Taki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-14 08:59   
Kőbányai helytörténettel foglalkozom "szabad időmben". Mint ilyen számos történetbe botlok aminek a folytatása a homályos messziségbe tart az alábbi is egy ilyen, ha bárki bármilyen információval ellát, vagy pontosítaná azokat nagyon megköszönném.

Sorg Antal
Kőbányán 1903-1948 (államosításig) téglagyárat tart fenn. Hévizen a ma is működő három kutat Ő furatja, mellesleg egy 80 szobás szállodát épít föl ekkor. 1913-14ben, 1 év leforgása alatt 4000 emberrel fölépíti, üzemkészre a Kőbányaí Polgári Sörgyár épületkomplexumait, 4 fő adminisztrátorral, tengernyi gyárat, üzemet, üzemcsarnokot hoz létre szerte az országban, megszámlálhatatlan templomot, egyházi épületet épít, terveztet, s jelentős árengedményekkel meg is építteti azokat. Egy méltatlanul elefeledett sors hát az övé. Az államosítás reggelén abban a ballonkabátban melyben munkába jött, abban "marad" összes vagyona. Pénzét és gyárát rekvirálják, államosítják, semmiféle jövedelem forrása többé nem akad. Egy munkása fogadja be, abban az épületben melyet Ő épittetet az embereinek, itt kap egy szoba - konyhát. Beszéltem azzal az illetővel aki följárt hozzá, s az idősődő mesternek, az egykori szerény főnöknek, meleg ételt hord rendszeresen a Kramer vendéglőből. 1951 (?)-ben a temetésekor néhány ember kíséri utolsó utjára. Mikor kifelé jönnek a temetőből, akkor látni, hogy messziről más sirok felől állva százak kísérték utolsó utjára azt az embert, aki elsőnek sietett a kormányzó úr, Horthy segítségére, amikor a fiát elrablók váltságdíjat kértek érte. (ismert történet...) Ilyen korszak volt akkor, hogy az egykori gyárost, az "osztályidegent" mégiscsak szerették az emberei, s bár "tiltott" volt, nem volt ildomos tudomást venni haláláról, mégis százak gyászruhát öltöttek, s elmentek, igaz bár "trükközve", de ott voltak mégis csak a temetésén. Nos ennek az ember két fia közül az egyik Délamerikába távozott. Másik 1943-ban elhunyt. A Sorg fiú már a harmincas években, amerikát, európát járta tanulmányúton, s az akkor ujdonságnak számító betonozási technológiákba ásta el magát. Dél-Amerikába jutva ( úgy hírlik Argentinában, vagy tán Braziliában ) egy sajátos techológiai újítást hajtott végre, a betonozási építés techológiájában. Ennek köszönhetően, úgy tudni, az ujonnan alakuló Brasil-t, Brazilia fővárosának központi épületeit, fő terét építteti meg 1955-1968, s ezzel egycsapásra hírnévre tesz szert az amerikai dél kontinensén. Szintén szóbeszéd tárgya (idősödő építészmérnök barátom elmondása szerint), ezt a techológiát alkalmazták az első betonalapú toronyház építéseknél, New York-ban, s hogy köze volt Sorgnak a PanAmerican toronyház létrehozásánál is többek közt. Itthonról ezek valahogy eldönthetetlen dolgok. Senki sem ismeri volt lakóhelyük közelébe a Sorg család semmilyen tagjának elérhetőségét se. Úgy tudni a Sorg fiú 1979-ben elhunyt Braziliában. Maradtak gyerekei de semmi több információ sem érkezik erről. Egykori lakóhelyén, Kőbányán a ma élő idősek, könnyes szemmel emlegetik az "öreget", s valóban méltánytalanul merül feledésbe egy olyan europer és egyben igaz magyar mester-ember, mint amilyen Ő volt. Keresném azt a fórumot ahol, vagy ahonnét erre vonatkozólag autentikus válaszokat kaphatnék. Vagy a családról, vagy olyanokról akik szakmájuknál fogva értő módon helyére teszik az információkat, esetleg bővitik azt, avagy közeli ösmeretségben álltak, állnak velük.
Köszi: Taki

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-10 20:58   
nem hunor, egyelőre nem.
az előbb rá is kerestem, de ott sem leltem...
ez van, biztos nagy ott a meleg...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-06 16:24   
szia wrí,

a levlistankon vannak nehanyan. lehet, nem forumoznak.
Te ismersz mas, magyar-brazil levlistat?

Hunor

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 04:02   
hát nem sokan élnek brazíliában, vagy csak nagyon hallgatnak... kár.
hunor, esetleg egy brazil-magyar levlistára beküldenél nekik egy reklámot a mon-nak?
érdekelne milyen lehet ott, legalábbis engem hehe.
hajrá brazíliaiak!

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-30 12:08   
Ahogyan mi látjuk. Szokások, életmód, hétköznapok, ünnepek, minden, ami itt van.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó