2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Marosvasarhelyiek ide
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-01 20:48   
Most némi Hunor-rugdosás következik, mert elpakolt minket. Hunor, kérjük a vitalikat vissza a helyére!
Honvágytól reszkető vásárhelyiek meg kapnak egy fura képet: Árad a Maros.

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 17:27   
2005-12-26 17:15, domos:
-
szia domos, te honnan irsz? még nem láttalak erre? gyere gyakrabban ugye milyen jó látni a várost?? és hidd el nagyon szép!!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 17:15   
2005-12-26 17:06, csupi:
-

Nyugodtan lehet másolni, saját gyártmány. Majd lesz még, amikor nem leszek dög bepakolni az állványt a táskámba

domos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 17:15   
Kedves Ubuge!
Én is köszönöm a képeket, így legalább egy kicsit én is otthon lehettem

Üdv
domos

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 17:06   
2005-12-26 16:36, ubuge:

KÖSZÖNÖM, majd szolok angyalkának hogy jo kisfiu voltál még azután is hogy ö már járt!!!:-D

àtmásoltam öket Lepuhoz, remélem nem haragszol meg érte, de szerettem volna ha ott is mindenki látja

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 16:36   
2005-12-25 19:41, csupi:
-

Kérem szépen.
Íme a főtér a Bányai házzal és a Toldalagi-palotával:

Image hosted by Photobucket.com

A nevezetes karácsonyfa (nem a legélesebb, de nem volt állvány nálam):

A régi városháza tornya, a maga kivilágítatlanságában:

S egy extra:

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-25 19:41   
BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!!!

Ubuge, szerintem gyönyörü a város!!! Ha ujra fényképezzel, kérlek tegyél még fel 1-2 képet a fötéröl, mert nekem nagyon tetszett de nem vittem gépet (féltem a buszon visszaszállitani ).

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-10 18:02   
2005-12-09 12:18, csupi:
-

Kellemes látogatást
Azért ne lepődj meg nagyon, ha nem lesz olyan fényes, mint a képeken tűnik, azok nagyon csalókák...

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-09 12:18   
Vásárhely!!!!!

Érkezek! Csütörtökön megyek haza pár napra, ugyhogy sikerül majd élöben is látni a várost az ünnepek elött, már jó pár éve nem láttam, úgyhogy biztos érdekes lesz.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 17:48   
2005-12-05 20:35, ubuge:

"Íme a főtéri karácsonyfa:"

En is koszonom a kepeket - jo emlekeket hoztak vissza. Szep a varos. Kellemes unnepeket, Ibolya

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 11:43   
2005-12-05 20:35, ubuge:

KÖSZÖNÖM , de jó látni , gondolom szép a város. Képen legalábbis jól néz ki, jól ki van világitva.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-05 20:35   
2005-12-05 14:30, csupi:
-

Kedves Csupi, a kedvedért sétáltam ma este egyet. Íme a főtéri karácsonyfa:

Bónusz:

és

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-05 15:22   
2005-12-05 14:30, csupi:
-

Áll a karácsonyfa, alacsonyabb, mint eddig, s nem tudom, felvan-e már díszítve. Lesz még kettő, egy a gyerekvárosban, egy a víkendtelepen. Különben nagy a sár.

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-05 14:30   
Mi történik itt? Mindenki eltünt? Mondja már meg valaki, áll-e a karácsonyfa a fötéren??

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-24 12:34   
Tokes Bela levele: elkuldom a Bela emilcimet maganban ha szeretnetek resztvenni:

Felhivas-Cimtar. Kedves Vasarhelyi Barataim!

Keszitem a X. (jubileumi) Cimtarat, a kulfoldon elo vasarhelyiek telefon es informacios konyvet, es arra kerlek benneteket, hogy ha javitast, kiegeszitest vagy akar uj jelentkezest akartok bejelenteni, akkor most tegyetek meg, legkesobb dec. elsejeig.
Kerlek kuldjetek tovabb minden vasarhelyi baratotoknak, ismeroseiteknek e levelet, mert sok tarsunkrol nincs adatom, cimem.

www. marosbarat.hu

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-05 10:15   
2005-10-05 07:33, csupi:
-
Tudtommal a dolog alternatív jellegű. A meghívó, ill. üzleti kapcsolatok igazolása azoknak ésszerű - és ez könnyebbséget akart elvben hozni -, akik nem túristák, vagyis nem saját költségen töltik hosszabb éves szabadságukat külföldön, hanem valóban a vendéglátó költségén tartózkodnak külföldön, ill. azok az üzletemberek, akik tárgyalásra utaznak, akár nyugati kollégáik Romániába. A többieknek elvileg marad a lobogtatópénz. ...

Tovább: http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=884&forum=23&930

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-05 09:06   
Lányok, a Csevegés topikban, Változó topik. Most éppen abszurdum rovatban mostanában sokat írtunk az új román sakkhúzásról.

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-05 07:35   
2005-09-21 22:35, tundver:
-

Lehet, hogy elfogult vagyok a szülövárosommal, de melyik "modern városrészre" gondolsz? És szerinted melyik város néz ki jobban? Mert én tudok olyat ami tényleg szomoru... Te hol születtél amugy?

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-05 07:33   
2005-09-19 17:03, pirospipacs:
-
Üdvözlöm a marosvasarhelyieket. En is onnan jövök.
-
Szia Pirospipacs? Most hol élsz? A meghivos historia eléggé bonyolult, az igaz, hogy ha személyre szolo meghivoja van valakinek akkor nem kell a pénzt felmutatni a határnál, de a németek már nem csinálnak olyat amit ezelött csináltak. Te kell megird és azt egy jegyzovel kell hivatalositani állitolag 25€/ Person. De amugy már nem 500€ kell felmutatni (nem letenni) a határnál hanem valamivel kevesebbet. És ami a legfontosabb a román határörnél soha nem lehet tudni !!

tundver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-23 17:31   
Nem, hál Istennek, minden a legnagyobb rendben Berszán atya gondot visel mindenre. Ami ellenben kellene, ha tudnál(tok) segíteni: füzetek, vonalas, kockás, sima és könyvek ill. szótárak -kicsi nagy stb. A gyermekek jól vannak,olyan koncertet adtak nekünk, hogy a könnyünk is kiesett. Ezévben elnyerték az első helyeket kórusban és egyéni éneklésben, de hoztak még mellette egyebeket is. Jó helyen vannak. Amit még láttam, hogy bizony egy-egy ügyes kezű szakember, aki a használat során meggyengült ajtókilincseket, ablakzárakat megigazítaná. Gondok vannak, amin lehetne segíteni, de a gyerekek kinccsel érnek fel

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-23 07:39   
tundver )

A Tatros mit művelt Gyimesfelsőlokkal? A Gimnázium eléggé fenn van, ott nem esett ugye kár?

tundver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 23:42   
van, létezik és ez abban könnyebbség, hogy a román állampolgárságú személynek nem kell letenni a határon 500 Eu-t, akkor ha van személyre szóló meghívója - csak 150-et. ha jól tudom. "Ez a könnyebbség" -EZ tehát nem keresztlevél, hanem látogatásra szóló meghívó.

pirospipacs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 19:11   
Mi ez a meghivo historia? Kell-e romaniai lakoknak ilyesmi, ha ki akarnak utazni külföldre? Kerem ertesitsetek, ha valamit tudtok erröl es mivel jar ez. Üdv. Pirospipacs

tundver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 22:35   
Drágáim, keresztül jöttem Vásárhelyen. és elsírtam magam. A "modern" városrész teljesen (bocs) lerohadva, nem lehet ráismerni, arctalan és ronggyá ázott. Megrázott, de akkor is apám szülővárosa- vállalom....

pirospipacs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-19 17:03   
Üdvözlöm a marosvasarhelyieket. En is onnan jövök.

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-28 14:36   
2005-07-27 15:48, ibolyai:
-
" ki kekeckedik a keresztevellel - a nemetek vagy a romanok? "

Talán mind a kettö, pl nbg-ben nem kell fél évnél fiatalabb keresztlevél , mig falun igen .De otthon nem tudják azt hogy hol kell hivatalositani,Mvh vagy Bukarestben......

" Nehogy mar en mint felnott annak a veszelynek lennek kiteve hogy tudtomon kivul ilyen irat mas felnott tulajdonaba kerulhet, meg ha az a felnott mondjuk a sajat edesapam is. "

Tulajdonképpen igazad van , de azért (legalábbis magambol kiindulva ) jo lenne ha apam kivehetné.....egy kicsit drága mulatság azért hazautazni , mivel amikor otthon voltam nem tudtam , hogy szükségem lesz rá...

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-27 15:48   
Kedves Csupi: nagyon sajnalom a bonyodalmakat a keresztlevellel. Nem ertettem pontosan: ki kekeckedik a keresztevellel - a nemetek vagy a romanok?

En tovabbra is pozitivumkent ertekelem azt, hogy egy felnott keresztevelet csak a sajat kezebe adjak ki, szulonek nem. Nehogy mar en mint felnott annak a veszelynek lennek kiteve hogy tudtomon kivul ilyen irat mas felnott tulajdonaba kerulhet, meg ha az a felnott mondjuk a sajat edesapam is. Szerintem nincs civilizalt orszag ahol ezt maskent csinaljak, nem?

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-27 14:02   
2005-07-25 23:56, ibolyai:
-
Kedves Ibolya,
igen ezek lehet , hogy pozitiv dolgok, viszonyitva ahhoz ami eddig volt, de most ha ezt a nemzetközi keresztlevelet pl németorszagban akarom felhasználni akkor egy ugynevezett "apostilát" kell rakjanak rá , ami nem mas mint a Külügyminisztérium hivatalos pecsétje vagy mi a csoda, és sajnos ahányat megkérdeztem annyi félét mondott , hogy azt hol is lehet beszerezni.Volt aki azt mondta Bukarestbe kell menni, volt aki azt , hogy a Prefecturán adják. Az pl , hogy csak szemelyesen adják ki a keresztlevelet nem tartom annyira jó ötletnek , mert pl nekem akkor haza kellene most utazni ( szerintem azért jo lenne ha , nem másnak , de a szülönek kiadnák, végülis annak idején is ök kapták kézbe)

Igazábol en a honlapot kritizáltam ,mert ott pl semmi féle informácio nincs arrol, hogy mit hol ,mikor miert....

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-25 23:56   
Kedves Vasarhelyiek:

Hogy a pozitivat is megemlitsuk: a tavaly elmentem hogy keresztlevelet kerjek mert amikro elhagytuk az orszagot 1990-ben minden iratot elvettek tolunk. Nagyon siman ment, a szuletesnapi datumot kellet adnom es bizonyitanom hogy ki vagyok. Mar aznapra el is keszult, proci nelkul.

Tovabbi jo pontkent konyveltem el, hogy a fiam keresztlevelet mivel mar 18 folott van, nekem nem adtak kezbe. Ezt neki szemelyesen lehet csak felvennie.

Vilagszinvonalu keresztlevelet allitottak ki, angol (es talan francia) nyelven is a Roman mellett. Graturalok!

Akkoriban arrol volt szo hogy hamarosan civil hatossagokhoz rendelik at az utlevel kezelest (a rendorsegrol). Tudja-e valaki hogy megtortent-e?

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-22 12:22   
Kedves vásárhelyiek!

A napokban valami hivatalos ügy miatt (nemzetközi keresztlevel) Vásárhely Polgármesteri hivatalának honlapját böngésztem és egyszerüen kiakadtam. Minden zsép és jo de ha valami informáciot keresel akkor biztos nem találsz mert csak mese-mese-meskete van ott . Valaki nem bennfentes esetleg meg lehetne sugni Dorin bácsinak, hogy jo lenne egy ugyes informatikust beszerezni

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó