2018. január 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Marosvasarhelyiek ide
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-20 19:19   
2005-05-15 11:00, ubuge:

Melyik Nyaradmenti falurol van szo? En sok idot toltottem a nyaradmenten gyerekkoromban - az egyik nagymamamnal.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-15 11:00   
2005-05-14 15:24, LISA:
-

Kedves Lisa,
kicsit ahajt van, vagy 160 kilométerre, de innen is mennek zarándokok a somlyói búcsúra. Sőt, nem messze innen, a Nyárád völgyében található az a falu, amelynek hívei a legnagyobb távolságot teszik meg gyalogosan, hogy részt vehessenek a pünkösdi szentmisén.
Ha el akarsz jönni jövőre, akkor idejében meg kell szervezni a dolgot, hiszen ilyenkor minden lehetséges szálláshely foglalt (végülis néhány százezer emberről van szó).

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 15:24   
Éppen most láttam a Dunatv-ben, élö adásban "Pünkösdi búcsú Csiksomlyón" c. adását, VALAMI CSODÁLATOS VOLT!!
Ha az Isten éltet és megsegít, jövöre elutazok én is oda!!

Ui. Nem tudom ez mennyire tartozik ebbe a rovatba, közel van hozzátok ez a hely?

Szeretettel...

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 13:52   
2005-05-11 09:13, ubuge:

Ez igy érdekes ahogy leirtad , gondolom több infod van mint nekem arrol hogy Dorin papus vagy mi is legyen a neve , mire költi a pénzét , én arrol beszéltem amit egy egyszerü polgár lát: felujitotta a weekendet, ugy ahogy megcsinálta az utakat, mig az elödei még erre sem voltak képesek.Lehet hogy nem az igazi de kérdem én vajon ki lenne az ? Szerintem mindenki egy kicsit "nem´jó" lenne.

A tornacipös historiárol meg csak annyit , hogy imici is sétálgatott öltönybe meg tornacipöbe.Ja ,meg szegény pupu tevének az állatkertbe szerintem igy is le van száradva a púpja (nem tudom ,hogy az a régi félszemü teve van e még meg,rég nem jártam ot )

De irjunk valami jót is erröl a városról, még elijednek az emberek .

èn már nagyon kivánkozom haza .Pl

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 09:13   
2005-05-10 14:53, csupi:
-

Dorin atyánk akkor és ott változtatott, ha (pénzügyi) érdeke kívánta. Jó helyi szokás szerint azok kapták meg a munkálatokat, akikhez valamilyen kapcsolat fűzte. A víkendtelep sem kivétel. Valóban rendberakta, de annyi ésszel, hogy egyetlen medence maradt, amiben úszni lehet, s az is fele egy olimpiai méretűnek. Amikor tele ven a telep, legfennebb függőlegesen lehet létezni benne. A minap sajátmagát égette szénné Dorin úr, bár a profi helyi sajtó nem csapta le a magas labdát. Azért panaszkodott, mert a három évvel ezelőtt felújított utak már tönkre is mentek. A gond csak az, hogy az ő uralma alatt történt a felújítás, tehát ő kellene feleljen a rosszul elköltött pénzért. Az már csak részletkérdés, hogy az akkori munkálatokat végző cég tulajával már nem puszipajtás, így van kire kenni a sarat.
Imicit sem védem, ismerem épp eléggé, hülye nyakas székely, csak azt csinálja, és csak úgy, ahogyan azt a fejébe vette. A választási kampányban éppen zöldet játszott, s utólag meg is akadályozta, hogy a Somostetőre felépítsenek egy ájtjátszó-tornyot, amolyan berlini példára, vendéglővel, kilátóval a tetején. Azzal érvelt, hogy az elektromágneses sugárzás miatt majd leszáradnak a teve púpjai az állatkertben (!). Sok egyéb is van a számláján, nem csoda, hogy nem szavaztak rá másodszor is az emberek.
A tornacipős viszont Győzőke volt, a nagyfülű. Ő jelent meg fekete kosztümben és fehár csizmában (láttam, megmutatta, hogy nem tornacipő volt) a december elsejei felhajtáson. Be is került az újságba, sőt, a szilveszteri paródia-oldalra is beszerkesztettünk egy montázst, ahol pingvin képében szerepelt, természetesen fehér tornacipővel. Ki is tiltott a titkárnője a hivatalból, mondván, hogy csak két központi lapnak van joga kigúnyolni szeretett főnökét. Győzőke amúgy legtöbb idejét alpolgármesterestől az azóta megszűnt Decebál nevű búfelejtőben töltötte.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 22:17   
Azt nem Ubuge kerdezte hanem a gyimesi nénike akit idézett

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 18:08   
Azt hiszem ubuge kerdezte hogy mi a komposzt: ganedomb. Nagymamamnak is volt. Mitobb: az iden en is probalkozok, most eloszor. Faleveleket, a kertbol kiasott/gereblyezett gyokereket, lenyirt fuvet, Home Depot-ban vasarolt cow manure-t (magyarul tehen pottyantas), es kerti szakuzletben vasarolt enzimeket halmoztam fel a kert egyik sarkaba. Ontozom, forgatom es varom hogy humussza erjen.

A technika leirasa (angolul)itt: http://www.mastercomposter.com/pile/bldapile.html

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 14:53   
hááát ,

igazatok van.Itt No-ban annyira el vannak már az emberek az egészséges életmoddal meg a környezetvédelemmel, hogy azmárnéha igazán túlzás.Mivel otthon Erdélyben még nem találták ki a szemét "rendszerezését" igy még mindig szerintem az a legjobb megoldás ha betüzelik ( még ha nem is környzetbarát) ami itt tilos (jobb hiján feljelent a szomszéd, mert fekete a füst a kéményböl!).
Ugazábol akkor háborodok fel igazán amikor rémmeséket hallok Erdélyröl, amiket olyan emberek mesélnek akik soha ott nem jártak ,de atv-ben ezt és ezt halloták, látták. (bocsi Espa, nem személyes)

Amugy Dorin apjukrol ,lhet vannak rossz vélemények ,de azért ismerjük el tulajdonképpen az ö ideje alatt történt a löegtöbb változás a városban ,pl a Week-end, Imre bátyo ideje alatt egy nagy "sántiér" ( ) volt.Ö csak annyit tudott hogy kiállt december 1 a Városháza elé és "Horázott " egyet, meg egész nap torna cipöben futkározott a városházán.

Szoval kitüzöm a fehér lobogot, senkit nem akartam megsérteni , vagy letámadni és meg se látogatlak Espa , nem egyszerü dolog az !!!!!

üdv
csupi

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 09:29   
2005-05-10 09:02, ubuge:
Ha a zöld úriember azt akarta érzékeltetni, hogy milyen szép, idilli, a Te példád alapján sikerült is neki.
------------

Jól bedőltem neki

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 09:02   
2005-05-10 08:22, espa:
-

Kedves Espa,
írtam volt, hogy sajnos a Gyímesekbe is begyűrűzött a modern csomagolástechnika, így a néninek is elkerülhetetlenül termelődik valamilyen műanyag szemete (ha nem is számottevő mértékű). Valószínűnek tartom, hogy szervezett szemételhordás híján elássák egy erre kiszabott helyre a kertben.
Az, hogy bizonyos tények hogyan vannak beállítva egy tévériportban, sokmindentől függ. Ha a zöld úriember azt akarta érzékeltetni, hogy milyen szép, idilli, középkori, természetközeli életmód található a Gyímesekben (mert Erdély az már szemetes, a franc egye meg), akkor a Te példád alapján sikerült is neki. Én azonban kételkedem abban, hogy a nénike nem hajigál ki ilyen-olyan műanyagokat is.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 08:22   
2005-05-09 21:10, bobe:
-
Biro ur de jo hogy közbelepett

-------------
Hát tényleg jó.
Már azt hittem lenyel Csupi.

Köszi Ubuge (csak azt nem értem miért nincs nekem igazam. elmeséltem szinte szóról-szóra, amit a TV-ben hallottam. Nincs okom kételkedni, hogy az úr a TV-ben hazudott, vagy álmát mesélte el.)
A gyimesi néninek nem volt szemetesvödörje.
Ez tény.
Az, hogy mi belefulladunk a műanyag szemétbe, az is tény. Hogy vannak a világnak még ilyen tenyérnyi helyei mint a néni udvara, az meg csoda.
De visszavonulok, mert Csupi még meglátogat

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 21:10   
Biro ur de jo hogy közbelepett

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 20:41   
Node kérem, hölgyeim!
Nem kell karmokat mereszteni, hiszen elbeszéltek egymás mellett.
Espa azt kifogásolta, hogy manapság már elképzelhetetlen, hogy műanyag nélül leélje valaki az életét, s ezért az idegen jöttment alkalmi szemetét jobb híján a tűzre vesse.
Csupi meg felháborodott azon, hogy mit is képzelünk, inkább égessük el, minthogy szűz természetanyánk ölét szentségtelenítsük meg vele.
S akkor mi a következtetés? Espának nincs igaza, hiszen manapság már a Gyímeseken sincs élet műanyagok nélkül. Megfertőzte őket is a civilizáció. Az üzletben műanyagba csomagolt eztazt lehet vásárolni, az öreg nénikének is számolnia kell a hulladékkal.
Csupinak sincs igaza, hiszen a nagy mennyiségű (nem az Espa által említett zacskónyi) műanyag elégetése legalább annyira kellemetlen, mint annak szervezetlen tárolása.
Most megkérdezném, hogy vajjon mit is ért ebből a gyímesi nénike? Jáj, lelkem, hát elássuk idé hátra (az a komposzt az micsoda?). Szemételhordás, lelkecském, azt ott ahajt Bákóban láttam vút, amikó még nem váltották vót le a régi polgármestert, me' az jó préténnya vót a hatalmaséknak.
Sakkó most ki az okos?
ON! A vásárhelyi polgármester nem, mert a szemétgazdálkodásról egészen eredeti elgondolásai vannak, s olyasmit akar véghezvinni, amiről rég kiderült már, hogy nem működőképes. S különben is. Dorin úr ********ja.

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 16:37   
2005-05-09 07:12, espa:
-

"Az nem lehet, hogy ennyire félreéthető voltam!
Miért támadsz Csupi?"

Ezek szerint én is félreérthetö voltam, nem támadtam.

"Ez indifferens."

szerintem nem indifferens, mert rengeteg embertöl (akik még nem is jártak Erdélyben, még csak térképröl sem ismerik) hallok rengeteg "érdekes" dolgot, amiket "elképzelnek".

"Remélem mások nem értették ennyire félre, amit ezzel mondani akartam."

Lehet félreértettem amit mondani akartál, de ezek az emberek akikröl az elöbb beszéltem ,még jobban félre fognak érteni

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 12:20   
2005-05-09 12:08, csupi:
-
-

és szerinted jobb lett volna ha szanaszét dobálják a természetben,
-----------
Az nem lehet, hogy ennyire félreéthető voltam!
Miért támadsz Csupi?

Nem lett volna jobb.

"El tudjuk mi még ezt képzelni?"

bocsi de hol születtél, hol nöttél fel?
-----------
Ez indifferens.
Remélem mások nem értették ennyire félre, amit ezzel mondani akartam.

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 12:08   
-

"Jobbhiján elégették a sparheltben. Nagyon büdös volt...."

és szerinted jobb lett volna ha szanaszét dobálják a természetben, esetleg a ház mögötti erdöben? Az mennyire lenne büdös? Jártál te már Erdélyben egy erdöben? Láttad mit hagynak maguk után a turisták? Az akkor jobb , vagy mindenki maga után gyüjtse össze és inkább égesse el?

"El tudjuk mi még ezt képzelni?"

bocsi de hol születtél, hol nöttél fel?Szerintem vannak sokkal de sokkal fontosabb dolgok amire azt lehetne kérdezni:"el tudjuk mi ezt képzelni?"

üdv
csupi

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 07:12   
Nem pontosan ide illik, de azért elmesélem:
Pár napja környezetvédő műsor volt a Magyar Királyi Egyes TV-ben és egy úr elmesélte, hogy Erdélyben volt és Gyimesen egy néninél lakott.
Egy nap reggeli után az úr - kezében egy műanyag zacskóval - megkérdezte, hova teheti a szemetet.

A néni meglepő, elgondolkodtató válasza:
Kedveském, nálunk nincs szemét...

Jobbhiján elégették a sparheltben. Nagyon büdös volt....

El tudjuk mi még ezt képzelni?

A papir a tűzre, a szerves a komposztba, műanyag nincs....

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-18 17:42   
Kedves Fredi:

En Vasarhelyi vagyok, mar regen eljottem otthonrol, de a Kulturpalotara nagyon jol emlekszem, en is buszke vagyok ra, es orommel olvastam hogy a kituno kezmuvesek egyikenek a leszarmazottja vagy. Buszke lehetsz az osod munkajara, mert olyan gyonyoru a kultur palota hogy meg a romanok sem mertek hozzanyulni. A tukorterem festett ablakait hanyszor nem csodaltam meg fajo szivvel.

Minden hetfo este koncert volt a Kulturpalotaban szezon alatt. Akkoriban kispenzu diakkent megtanultam hogy kell besettenkedni egy - ket oraval koncer elott hogy jegy nelkul is bejussak. Osza a kakasulon a lepcson ulve hallgattam vegig, sot olykor meg helyet is kaptam.

Emlekeztek-e az olvaso teremre es az ottani regi katalogus rendszerre? Tobb ahitat volt abban a teremben mint legtobb templomban.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-18 14:57   
Kitüntették Sütő Andrást

"A Magyar Köztársasági Érdemrend Nagykeresztjével tüntették ki Sütő Andrást. A köztársasági elnök Gyurcsány Ferenc kormányfő javaslatára adományozta az állami elismerést az erdélyi írónak. Sütő András az egyetemes magyar kultúrához való hozzájárulásáért, valamint az erdélyi magyarság szülőföldön való boldogulása és jogainak védelméértkapta a kitüntetést."

http://www.hirtv.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=43697&mode=thread&order=0&thold=0

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-18 13:33   
De Stockholm nem poros lasd itt Tamasx leirasat
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=314&forum=8&129

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-18 12:11   
sziasztok,

ugyan nem tudom hova tenni ubuge üzenetét, de azért jó hogy ir valaki , amúgy a por szerintem nem csak Vásárhely nagy problémája hanem még nagyon sok városé.Amugy Bp sem különb

Szép napot mindenkinek

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-15 13:36   
Kedves Ubuge,

ugyan nem vagyok vásárhelyi, de szeretem ezt a várost és az olyan egészséges humorú embereket mint Te. Egyébként anyai nagyapám épületasztalos volt és a vásárhelyi kulturpalota ajtajainak és ablakainak jó része az ő kezenyomán áll ott ahol áll. Erre különben nagyon büszke volt, én pedig nagyapámra.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-15 12:57   
Egyre inkább erősödik az az érzésem, hogy nem tévedtek Vásárhely polgárai akkor, amikor egészséges többséggel visszaválasztották Dorin Floreát polármesterré. Dorin úr nagyon szereti a várost és a környékét, szebbnél szebb, és jobbnál jobb ötletei vannak életünk feljavítására. Mindezek mellett őszinte is. A napokban beismerte egy sajtótájékoztató alkalmával, hogy elveszítette azt a harcot, amelyet a várost lágyan beborító por ellen folytatott.
A tél folyamán szétszórt soktíz tonna sóval kevert homok ott maradt az utcák szélén, a járdákon, a háztetőkön, bútorainkon, s szívesen telepedik a gyalogszerrel járók cipőjére és ruhájára. Mondjuk, az agyagos anyaföld sem tesz jót a pormentes környezetnek. Pedig nem lehet panaszkodni a köztisztasági vállalatra sem: egy évszázadokon át bevált technológiát használ az utcatisztításra. Az utcaseprő-gép ágseprűkkel van felfegyverezve, s cigarettát kér az embertől, ha megpróbál elmenni közötte. Alkalomadtán utánafütyöl egy-egy csinosabb nőnek is. Igen, elítélt bűnözők biztosítják a poros környezetet, hiszen messziről látszik, ha éppen aktívak, akkora a porfelhő környékükön.
Beismerő vallomása után Dorin úr biztosított minket, hogy a harcot ugyan elvesztette, a háborút azonban nem adta fel, s személyesen fog közbenjárni a por eltűntetése érdekében. Méghozzá nem is akármilyen szinten, hiszen kijelentette: imádkozni fog Istenhez, meg második János Pálhoz is (akiről ő már tudja, hogy szent lesz) egy jó adag esőért, amely majd jól lemossa a port a város ragyás képéről.
Tegnaptól esik Vásárhelyen. Szép volt, Dorin úr!

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-08 09:53   
semmi mozgás nincs itt? nem hiszem el hogy nincs rajtam kivül más vásárhelyi is

csupi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-27 18:50   
sziasztok mindannyian!!!

Mvh, és végre valaki aki vagy valakik akik vásárhelyiek

remélem még sokan jönnek majd
minden jót

ethel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-25 20:56   
2005-03-24 17:58, ibolyai:
-

Szia Ibolyai!

Igazad van, az oceanon tulrol tenyleg egyutt Szaszregen es Marosvasarhely csak egy nagyobb varos. En Szaszregenbol irok. Megneztem a linket de van egy hianya is, az en varosom nem szerepel sehol sem, vagy en nem talaltam meg? Nagyon erdekes a link mar be is tettem a "favoritok "koze. A festomuveszek kozott megtalaltam a volt rajztanarnom nevet es egy par festmenyet, Kakonyi Csillarol van szo.

Az en varosom nemhivatalos honlapja http://www.szaszregen.ro

Udv.Ethel

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-24 20:13   
Info a varosrol: http://www.marosvasarhely.lap.hu/

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-24 17:58   
Szia, Ethel,

Isten hozott - Regen innen az oceanon tulrol nezve abszolut Marosvasarhelyhez tartozik. Te honnan irsz?

ethel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-23 19:59   
HELLO Marosvasarhelyiek1
Nem vagyok Marosvasarhelyi,de gondolom Szaszregen nincs olyan messze(csak 32km)s befogadtok engem is.Udvozlom a vasarhelyieket.Nyitottam en is egy topicot itt a Szaszregenieknek,nezzetek be oda is.
Udv Ethel

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-23 08:15   
2005-03-22 18:20, ibolyai:
-

Bejelentkezem

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó