2018. szeptember 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Mit jelent a pénz?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 )
 kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-11 20:06   
2002-10-11 20:00, Kero:
-
-

...vagy a barcelonai ejszakat szemleljuk Konnyes szemekkel, egy kavezo teraszan hajnali haromkor...

megszakad a szivecském, ha ilyeneket kell olvasnom. A szigeten láblógázás tengerbe se volna rossz. Momentán részemről csak pénzkérdés, hogy mikor.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-11 20:00   
2002-10-11 19:38, kaytee:
-

Profeta beszeljen a Nortel bossokbol, meg kendbol is szepasszon. Ulunk majd valami szigeten, logazzuk a labunkat az oceanban es nagggyon boldogtalanok leszunk

Vagy a barcelonai ejszakat szemleljuk Konnyes szemekkel, egy kavezo teraszan hajnali haromkor...

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-11 19:57   
2002-10-10 18:19, ManuAlex:
-
Ha nem gondolkozunk vegletekben, akkor neked van igazad. Vegletekre a milliomossagot, es Kalkuttat ertem.

Nincs 'boldog' elmenyem az eletben ami penzfuggo lenne.

Gyerekem arca mikor megszuletett, kedvesem arca a moziban az elso talalkan, az en oromeim, amikor egy kodot megfejtek, megalmodom a megoldast a munkamhoz egy het kinlodas utan.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-11 19:38   
ManuAlex, idealista vagy. Ez nem bün, sőt.

Kero - úgyis, mint Nortelrészvénytulajdonos sorstársam: aszondja a cégvezetőség, jövőre nem lesz ráfizetéses! Ha meggazdagszunk, eldöntjük a pénz-boldogság dilemmát, O.K.?

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-10 18:19   
Szerintem a penzzel nem lehet venni szeretetet, boldogsagot, nyugalmat, egeszseget... de viszont lehet venni olyan dolgokat amelyek segitenek abban hogy mindezekhezz hozzajuss.. Sajnalatra melto viszont az az ember aki dolgozik latastol mikulasig, tonkreteve az egeszseget is azert hogy penz legyen a bankban.

A penzzel lehet hazat venni, de otthont nem.
A penzzel lehet orvossagot venni, de egeszseget nem.
A penzzel lehet parnat venni, de nyugodt ejszakat nem.

Ugyhogy ha sok a penzed, add ide nekem.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-09 22:11   
Meg az egyházak, és ezt sugallják a kormányok is. Ezt tanuljuk világszerte az iskolában, a templomokban, kevés kivétellel odahaza is.
Könnyebb elviselni a létet. Könnyebb fenntartani a rendet.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-09 21:45   
.."nem lehet BOLDOGSÁGOT venni,sem EGÉSZSÉGET sem SZERETETET..a szegény néha gazdagabb..."

Ilyet csak egy milliomos mond.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-09 21:31   
Egészséget és bizonyos esetekben gyógyulást is lehet venni pénzért. Azt hiszem, csak áltatjuk magunkat, mi, akiknek nincsenek korlátlan anyagi lehetőségeink, de viszonylag elég kényelemben élünk, hogy a pénz nem boldogit.
Gondoljatok pl. a kalkuttai hajléktalanokra. Némelyiküknek egyáltalán semmilyen tulajdona, még egy ágyékkötője sincs. Egész nap bújkálnak, éjjel jönnek elő, hogy a nyomortanyák szemétjében keressenek ennivalót.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-18 12:11   
Valóban!
A PÉNZ nagyúr:mindent megkaphatunk és el is veszíthetünk mindent általa vagy érte! A SOROS szavaival én sem értek egyet.."nem lehet BOLDOGSÁGOT venni,sem EGÉSZSÉGET sem SZERETETET..a szegény néha gazdagabb..."
A pénz a szükséges rossz.
Üdv:Balu

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-17 21:34   
Hm.... mit is jelenthet a penz?

Egyszeruen mindent jelent Tudom sokan fogjatok felsorolni menyi mindent lehetne penz nelkul csinalni en is tudom azt.De peldaul ha csak ki akarsz setalni egy parkban azt mondod ahoz nem kel penz,...de ajunk meg kicsit...az is penzben kerul.Miert? egyszeru....Mesztelenul nem mehetel ki az utcara setalni mert legfejeb lekapnak a zsaruk. )
Szoval ara a kis egyszeru setara is kel "pinz" culakra
Zsuzsa en azert "elso erzesnek" neveznem a penzt nem mint a Soros Ur.

budai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-09 02:16   
Kedves Freddi!

Ezt a tanmeset en is ismerem es azzal egyutt hogy sokkal inkabb vonz a halasz eletmodja es hozzaallasa megsem ertek teljesen egyet vele. Vajon a halasz otthagyhatja-e az orszagat, munkajat ha hirtelen kedve tamad?? Van-e penze uj konyveket venni, esetleg moziba menni ha arra van igenye?? Ezekhez mind penz kell, novekvo igenyekkel egyenesen aranyosan novekvo bankszamla...

A penzrol altalaban az a velemenyem (es pontosan ezert vagyok azon hogy gyarapitsam) hogy ha az ember nem var el tole mast mint amit adhat, azaz penzert konkretan megvasarolhato dolgokat (egeszseges etelek, etteremben eves, utazas, nagyobb ajandekok a szeretteinknek vagy akar magunkank) es nem emberi kapcsolatokat meg egyeb nem anyagi termeszetu dolgokat mint sokan hiszik (OK, feluletesek megoldhatoak, de az kinek kell??) akkor nem is fog csalodni. Az en szemeben a penz az anyagi teru mozgasszabadsag elsodleges eszkoze ami bizonyos ertelemben igenis boldogga tud tenni. Legjobb pelda szamomra: imadnam beutazni Ausztraliat most rogton, de egyszeruen nincs hozza eleg penzem. Ugy erzem egy-ket elmennyel gazdagabban ternek vissza, azaz boldogabb is lehetnek, "hala" a penznek, azaz a penzzel megvasarolt lehetosegnek...

1 szo mint 100: a penzt szerintem lehet jol es rosszul hasznalni, mindenkinek sajatmagara van bizva hogy hogyan banik vele es milyen erzelmi kotodest allit fel, ha egyaltalan...

freddi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-13 15:14   
Kedves Ria.

Teljesen egyetértek az irasoddal.

Van egy jo példám, igaz, hogy a munkamorálról szól, de teljesen összefügg a pénzzel.

Heinrich Böll irta és egy Közgazdaság könyv ezzel kezdődik.

"Európa nyugati partvidékének egyik kikötőjében egy szegényesen öltözött halász alszik a csónakjában. Mellette a parton egy turista éppen fotózza az idilli helyet, kék ég, zöld tenger, fekete csónak, vörös halászsapka. A kattogásra felébred a halálsz, a turista zavarába gyorsan cigarettával kínálja és beszédbe elegyednek.

Jó fogása lesz ma?

A halasz rázza a fejét.

Nem megy ma ki a tengerre?

A halasz megint rázza a fejét.

A turistába egyre nő a feszültség, nem tudja mire vélje a jelbeszédet.

Talán beteg?

A halász felhagy a jelbeszéddel es megszólal.

Jaj dehogy nincs semmi bajom, sőt nagyon jól érzem magam!

De miért nem hajózik akkor ki?

A valasz azonnali és kimért!

Mert már voltam kint.

Jó volt a fogás?

Olyan jó volt, hogy nem szükséges még egyszer kimennem. Talán még holnapra is elég a fogás.

Nem szeretnék a maga dolgaiba beavatkozni, de képzelje el, ha ma még kihajózna mégegyszer, és talán mégegyszer, mennyi rákot foghatna. Egy éven belül motoros csónakot vehetne, még egy éven belül kettőt, három négy év mulva egy kishajót. Később a hajóra egy hűtőházat építene, talán füstölőt is, halászhatna bármit, egyre gyarapodna a vagyona és egy szép nap helikopterrel figyelhetné a halrajokat és irányítaná a hajóit föntről.

És aztán, kérdi a halász?

Aztán - mondja a turista csendesebb lelkesedéssel - , aztán nyugodtan ülhetne itt a kikötőben, szunyókálva a napon és figyelhetné a gyönyörű tengert.

DE HISZEN EZT TESZEM MOST IS, MONDJA A HALÁSZ. ITT ÜLÖK NYUGODTAN A TENGER PARTJÁN ÉS CSAK A MAGA KATTOGÁSA ZAVART MEG.

Az ily módon kioktatott turista elgondolkodva tűnt el. Korábban azt kitte magáról, hogy azért dolgozik, hogy egy nap ne kelljen többé dolgoznia.
Semmi nyoma nem maradt benne a szegény halasz iránti szánalomnak, csak egy kis irigységet érzett."

...........................

Az a véleményem, hogy mindenki gondolkozzon el a szövegről és alakitsa ki a saját véleményét.

Én már kialakítottam, és néha irigykedve gondolok a halászra.

Tisztelettel és várom a véleményeteket,

FREDDI

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-05 13:46   
Megkérdeztem egyszeri találkozásunk alkalmával Soros Györgyöt. Azt mondta, hogy a pénz a hatodik érzékszerv.

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-05 11:53   
Hmmm fogós, ravasz kérdés. Mi a pénz...

Én mindig azt hallottam, hogy a pénz nem minden, hogy a pénz nem boldogít, ugyanakkor rengeteg esetben lehet látni, hogy ha a megléte nem is boldogít, de a krónikus hiánya teljesen tönkretehet kapcsolatokat, életeket.

A pénz nem minden. Ez tény. Sokkal többet számít, hogy kedves legyen valaki, derülátó, aranyos, okos, becsületes, ... De mennyi ideig tud ilyen lenni egy olyan ember, aki napi szinten szembesül azzal, hogy nem tud enni adni a gyerekeinek???? Mennyi idő kell ahhoz, hogy egy talpig becsületes ember elmenjen koldulni vagy lopni csak, hogy ehessen a családja?

Másoktól azt hallottam, hogy minden a pénz körül forog. Ha sok pénzed van, akkor sok baratod lesz, jó nőd lesz (érdekes, hogy ez jó pasira nem vonatkozik ), bármit megtehetsz és megszerezhetsz, amit akarsz.

Ebben is lehet valami igazság, bár én nem mindig nevezném a pénzen szerzett barátokat igaz baratnak, akkor már inkább azokat, akik a szegénységben is kitartanak velem, mellettem. Ettől függetlenül elismerem azt, hogy a pénz szinte mindent irányít a mai világban.

Ha van pénzem, egy kicsit több, mint ami a puszta megélhetéshez kell, már étkezhetek egészségesebben, jobban, kevésbé fenyegetnek azok a betegségek, amelyek altalaban valamilyen vitaminhiány miatt keletkeznek.

Ha még annél is több van, akkor eljárhatok teniszezni, edzőterembe, ami ismét csak azt teszi lehetővé, hogy jobban nézzek ki és legfőképpen egészségesebb legyek.

Ha így nézzük akkor mi a pénz? Talán az élethez való jog?

RIA

freddi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-05 06:39   
Szia Zsu!!

Kertel, hogy irjak a forumba.

Megteszem.

Egyik kedvenc irom mondasa: "A penz az az egyetlen jo amibol nem art a sok!"

Hogy mennyire igaza van???

De ha valaki nem ert egyet velem akkor irhat.

FREDDI

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-03 04:00   
Nem magasztos téma, de mindenkinek van véleménye róla. Egy-két filozófust is foglalkoztatott a téma.

Van, akinek mindent jelent.

Van, akinek majdnem semmit.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó