2018. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Mit jelent a pénz?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-16 11:43   
2004-12-16 08:52, bovi:
-
Bovi, megnéztem itt a legmagasabbat
Alcario Castellano nyerte San Josebol, record $141 milliot 2001 June 23-án.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-16 09:47   
Mit jelent a pénz? Tegnap úgy tűnt, Zsófinak sokat. Rendszeres könyvtárlátogató, nagy mennyiségben kölcsönöz. A naptárral viszont - mint az idővel általában - hadilábon áll. Tegnap két hetes késéssel vitte vissza a rahedli nagy hegyet és 75,- €-ra büntették. Azzal vígasztalta magát, hogy úgy tekinti, mintha most csak másnál lenne a pénze.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-16 08:52   
2004-12-16 05:38, andi_usa:

Andrea, itt játszottál vona a héten lottót, 26 milló € volt a tarisznyában
Ennyi még Németországban soha nem vaolt!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-16 05:38   
A legnagyobb összeg amit valaha nyertem a francia Riviérán volt roulettal (kétszer tettem, mindig bejött és abba hagytam ezek után), több száz Franc volt, amin másnap egy ottani kis boutiqueben vettem egy hosszu nyári ruhát. Mindenkinek tetszett, még lányomnak is mikor belenött, még ö is hordta.

Itt miután elkezdték a Lottot Kaliforniában nyertem egy Dollárral $ 54.-et. Késöbb legfeljebb egy ötöst. Ritkán játszottam. Pár hete nyertem $ 1.-et azzal ujra játszotttam ami elment, szoval ujabban ugy néz ki hogy olcsobb, ha nem játszom.

Ha nagy összeget nyernék, nem szornám el, biztos modra lenne befektetve (real estate és bank) és elutaznék férjemmel hosszabb vakáciora Bora Bora-ra, legalább egy honapra. Utána pedig ki lenne viteleztetve a házunkon minden tervezett renovácio és kiépités, de ahhoz itt akarok lenni, hogy figyeljem is közben mi történik. Kertészt is fogadnék utána és takaritonöt.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-15 22:04   
Kb. húsz évvel ezelőttig heti egy szelvénnyel, ugyanazzal a hat "szerencseszámommal" én is lottóztam. Egyszer nyertem 5 dollárt, egyszer 92-öt, a többi alkalommal csak tapasztalatot.
Egy szép napon felmértem, milyen gyenge a teljesitményem.
Ezért úgy döntöttem, attól fogva lottószelvény vásárlás nélkül folytatom. Elvi játékos lettem. Az eltelt két évtized alatt, amikor megtudtam, mik a heti nyerő számok, bárhol is jártam épp a világon, bármily lottó is volt, összehasonlitottam azokat az enyémekkel.
Minden alkalommal örömmel konstatáltam, hogy már megint megspóroltam egy dollárt. Még sose láttam vagy hallottam az én számkombinációmat főnyereményként, még második dijként se.
Tulajdonképpen úgy tekinthetném magam, mint komoly lottónyertest. Már ezer dollár fölött van, amit heti egy dolláronként nem vesztettem el!
Ha egyszer mégis megtudom, hogy bejöttek a számaim

houstontx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-15 21:34   
nekem a legnagyobb nyeremenyem a lotton 110 dolcsi, a kaparoson 100 dolcsi...kaszinoban nyertem 1 dolcsis fel karu rablon 150 dollart, de azt vissza is dobaltam es kb 30 percig tartott....ezek utan jobbnak lattam elhagyni a termet....

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-15 21:15   
Pár éve olvastam egy novellát David Baldacci: A nyertes címmel , a Válogatás sorozatban jelent meg
(http://www.david-baldacci.com/novels/winner/)
Akkor gondolkoztam el azon, hogy igazán nagy összeget nyerni nem biztos, hogy szerencsés dolog.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-15 21:04   
Nem könnyü lottónyertesnek lenni.
Egy New Jerseyben élő asszony kétszer is nagy pénzt nyert, 1985-ben és 86-ban, összesen 5.4 millió dollár összegben.
Egy fillérje se maradt és most lakókocsiban él.
Pénzét elosztogatta és mindenféle szerencsejátékokon elvesztette.
Az 1988-as pennsylvaniai 16.2 milliós nyertes évek óta minimális nyugdijából tengődik. Azt mondta egy riporternek nemrég, hogy a nyeremény nem áldás, hanem átok volt számára.
William Bud Post-ot egy volt barátnője beperelte a szerinte neki járó nyereményhányadért, és megnyerte a pert.
Egyik bátyja bérgyilkost fogadott, abban a reményben, hogy Post halála után ő örökli a vagyonát - amikor még volt belőle.
Két másik testvére addig szekálta, amig velük közösen beinvesztált egy autószerelő mühelybe és egy étterembe. Mindkét vállalkozás megbukott, a testvérek azóta se állnak vele szóba.
Egyszer letartóztatták, mert pisztollyal fenyegetett egy pénzbeszedőt - egy évvel a nyerés után már üldözték. Mindenét lefoglalták, csődbe ment egy év alatt.
Ma havi 45o dollár nyugdijból és szoc. segélyből él.
1993-ban Virginiában egy nő 4.2 milliót nyert. Egy olyan cégtől, amelyik előleget ad a nyereményre, 197 ezer dollár hitelt vett fel mielőtt a pénzt megkapta volna. Hamarosan már nem tudott törleszteni. Azt állitja, vejének operációjára költött egy milliót, a többi meg elúszott észrevétlen.
Hitelezői feladták a reményt, leirták adósságát, mert nincs semmilye, amit le tudnának foglalni, vagy amire terhelni tudnának.
Egy michigani 1 milliós nyertes a pénz átvétele után Kaliforniába költözött, valami bizniszt nyitott, 5 év múlva csődöt kellett jelentenie.
Egy másik michigani lottónyertes 3.1 milliót hónapok alatt elköltött a válóperére és kokainra. Ma gyilkosság miatt börtönben van.
Ugyancsak ebből az államból való az a férfi, aki 1 milliónak hágott a nyakára egy év alatt, főként drogok formájában.
Missouriban egy asszony 18. 1 milliót nyert 1993-ban. Sok jótékony célra adakozott kezdetben, de aztán költekezni kezdett, és 8 év múlva koldusbotra jutott.
Egy nyertes házaspár 4 millió körüli összeget költött el és osztott szét a családnak. 11 évig egész jól éltek. Azóta elváltak, a férfi hajléktalan lett, felnőtt gyerekivel kell élnie, a nő egy picike házba költözött - de erre is csak úgy telt, hogy mindent, amilye volt, pénzzé tett.

Ha én nyertem volna - bár nem lottózom és las Vegasban sem költöttem még többet szerencsejátékra egy-egy alkalommal, mint húsz dollárt - bezzeg, tudtam volna, mit csináljak a pénzzel azt hiszem....

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-15 20:12   
Itt van egy alapveto dolog: nyilvan olyanok lottoznak elsosorban, akiknek nemigen van penzuk, es nem is volt soha. Nem veletlenul hivjak a szegenyek adojanak is. Akinek nincs, es nem is volt dolga nagyobb mennyisegu penzzel/vagyonnal, annak honnan lenne fogalma arrol, hogy hogy kezelje a hirtelen feje tetejere allt eletet?

En (meg gondolom masok is) mar sokat gondolkoztam ezen, hogy mit is csinalnek, ha nyernek x millio dollart holnap. Eloszor is fogalmam sem lenne, hogy melyik a jobb: elmondani mindenkinek, vagy senkinek? Es ha elmondom valakinek, akkor kinek, es mikor? Publikaljam a dolgot? Jobb, ha mindenki tudja, hogy en nyertem meg, mielott valaki megprobal eltuntetni engem valahogy? Vagy jobb az inkognito? De egyaltalan lehetseges az?

A masik meg, hogy mi legyen az elso lepes? Honnan a fenebol tudja, akinek soha nem volt penze, hogy milyen penzugyi tanacsadohoz kell fordulnia? Aki nem forog gazdag korokben, az meg azt se tudja, hogy kitol kerjen/fogadjon el tanacsot. Meg azon is tanakszom, hogy 10 ezer dollart hogy fektessek be, akkor 100 milliorol hogy lenne gozom?

Honnan tudjam utana, hogy kiben bizhatok, mire koltsem, mire ne koltsem, mennyit koltsek, beosszam-e, vagy elvezzem, amig tart?

Ha valakinek egyebkent is vannak fuggosegi gondjai, legyen az alkohol, drog, vasarlas, akarmi, akkor kepzelheted, hogy mi tortenik, mikor a penz mar nemhogy nem akadaly, de nem is szempont.

Biztos probara teszi az embert, es azt hiszem egyszer olvastam valahol egy cikket, amiben nemi ido elteltevel meglatogattak ilyen nagyobb osszegek nyerteseit, hogy mi is van veluk azota. Es meglepo szamban hasonlo sztorikkal talalkoztak, azaz vagy nincs mar a penzbol, vagy annyi gondot hozott az eletukbe, hogy tobb bajuk van, mint penz nelkul volt.

Persze barmikor nagyon szivesen probara tennem magam es a cipo/ruha fuggosegemet

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-15 19:41   
2004-12-15 19:05, kaytee:
-
Akar még valaki nyerni a lottón?
-
Igen! Sajnos mindig azok nyerik, akik hamar elherdálják!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-15 19:05   
A tegnapi újságban olvastam egy cikket Jack Whittakerről, aki minden idők legnagyobb amerikai lottónyereményét ütötte meg 2oo2 decemberében, pár nappal karácsony előtt.
A most 57 éves JW. 314.9 MILLIÓ dollárt nyert, amiből az adók kifizetése után egy összegben 113 milliót kapott kézhez.
A lottóigazgatósági sajtókonferencián ekkor még úgy nézett ki, és úgy tünt, mint egy kedélyes, bőkezü Mikulás.
Igéretet tett, hogy nyereménye egy tizedét az egyháznak adja és különböző jótékony célokat fog támogatni.
Hamarosan meg is alapitott egy karitativ szervezetet, ami a nagy munkanélküliséggel küzdő államban, ahol élt, állást keresett munkanélkülieknek, élelmiszert és oktatási segélyeket adott rászorultaknak.
JW. a mai napig 7 millió dollárt adományozott három helyi templomnak, újjáépittetett egy ifjúsági sportstadiont és játszótereket csináltatott gyerekeknek. Hátrányos helyzetú kicsiknek játékokat, mesekönyveket, kifestőkönyveket osztott.
Azonban, mert nem lett volna sztori azonban nélkül: a lottófőnyeremény után 8 hónappal, 2oo3 augusztusában, autójából ismeretlen tettesek kilopták aktatáskáját, amiben 545 ezer dollár készpénz és bemutatóra szóló bankutalványok voltak. Az autó egy striptizklub előtt parkolt. A nyomozás során a rendőrség megállapitotta, hogy a vetkőző hölgyekkel igen bőkezü JW. sürün járt ilyen helyekre, plusz nagy tételekben játszó szerencsejátékos volt - ezért tartott magánál kp-ben százezreket.
Az első, ilyen részletekkel együtt publikált eset után ismeretlen tettesek többször is betörtek házába és irodájába, párszor feltörték autóját is.
Az egyik betöréses lopás otthonában ugyanazon a napon történt, amikor lányunokájának egy 18 éves barátnőjét halva találták a házában.
A halál okát még mindig nyomozzák. JW. nem tartózkodott a városban a kérdéses napon.
Múlt héten JW a rendőrségen jelentést tett, hogy december negyedikén rejtélyes körülmények közt eltünt 17 éves unokája - az, akinek barátnője a házában húnyt el.
Még májusban két férfi kártéritési pert inditott ellene. Arra hivatkoztak, hogy súlyos sérüléseket szenvedtek, amikor a lottómilliomos követelésére fizikailag kidobták őket egy éjszakai lokál ajtaján.
Még egy kártéritési eljárás van folyamatban ellene: egy lóversenypálya három női alkalmazottja azt állitja, JW fizikailag bántalmazta őket.
Januárban a rendőrséget hivták ki rá egy bárból, ahol a menedzsert fenyegette majd ütlegelte is.
E hét elején 1oo dollárra birságolták emiatt.
Kétszeri ittas vezetés miatt pedig 28 napig tartó kórházi elvonókúrára kötelezték, valamint arra, hogy utána egy éven át résztvegyen a Névtelen Alkoholisták heti gyülésein.
Arról, hogy mennyi pénze maradt a 113 millióból, nem szólt a fáma.
Akar még valaki nyerni a lottón?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 00:14   
2004-11-27 23:17, eRPeti:
- Azt hiszem és remélem nem tévedek,de a kis vers szerzője talán Upton Sinclair akinek legismertebb regénye egyébként az Olaj,olaj!

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-27 23:17   
Azt hiszem és remélem nem tévedek,de a kis vers szerzője talán Upton Sinclair akinek legismertebb regénye egyébként az Olaj,olaj!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 04:39   
A pénz megítélésében hajlamosak az emberek a szélsőségekre. Némelyek mélyen megvetik és minden bűn kezdetének tartják, mások pedig hajszolják a pénzt . Ha valaki meggazdagszik, még nem válik feltétlenül boldogabbá . Szoros kapcsolat van a pénz és a boldogság között, de nem hiszem hogy a pénz a legfontosabb tényező a boldogságban .A kereset növekedésével az igények is növekednek . Az embereket a jó házasság és az egészség inkább boldoggá tette mindig , mint a penz . Szemleltetesul ezt a verset idezem (szerzoje ismeretlen) :

Őfelsége a pénz

Pénzen vehetsz magadnak:
Házat, de nem otthont,
Ágyat, de nem békés álmot,
Könyvet, de nem bölcsességet,
Szövetségest, de nem barátot,
Szépítőszert, de nem bájt,
Sexet, de nem szerelmet,
Tollat, de nem tehetséget,
Szórakozást, de nem boldogságot,
Bódítószert, de nem békességet,
Fegyvert, de nem biztonságot,
Gyógyszert, de nem egészséget,
Élelmet, de nem életet,
Hízelgést, de nem őszinteséget,
Feszületet, de nem hitet,
Vallásos szertartást, de nem üdvösséget,
Egy helyet a temetőben, de nem a mennyben.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 18:30   
2004-08-16 17:04, myra38:
-
Kedves Ideals!
Ismerik Európában a diszkrimináció szót..... az esetleg nem jutott eszedbe hogy nem voltam net közelben? Európai vagyok, de nem műveletlen.....
Elnézést mindenkitől, hogy kijött belőlem pont itt ami fáj.......de akkor is fáj.
-
Kedves Myra azt hiszem nekem kell bocsanatot kernem töled nem voltam eleg erthetö. Kerlek megegyszer bocsass meg, en arra a kolozsvari politikusra ertettem aki a 60 ev fölötti nöknek nem engedte meg a toplesst
Termeszetesen tudom azt hogy mindenki tudja miröl van szo de sajnos a törvenyek olyanok hogy egyelöre sehol sem diszkriminaciomentes az elet.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 18:12   
Hallo Myra!

Ismerik szerintem is Europaban a "diszkrimnacio" szot, Magyarorszagon is, sot, en meg kepes lennek azt is elhinni, ha valaki azt allitana, hogy peldaul a romaniai tanyavilagban a haromeves gyerekek ezzel koszonek egymasnak: "diszkriminaciomentes szep napot!"

Jelen esetben azonban a beszelgetes nem annyira a kelet-europai orszagok lakoinak szokincsere/ szavak ismeretere vonatkozott, hanem magara a koztudatban elo koncepciora, esetleg annyira hianyara - legalabbis ami ennek gyakorlati reszet jelenti a legtobb esetben.

Esetleg errol erdemes lenne nyitni egy topikot is, marmint a diszkriminaciorol, ehhez kapcsolodo jelensegekrol.

Udv,

Hunor

myra38  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 17:04   
Kedves Ideals!
Ismerik Európában a diszkrimináció szót..... az esetleg nem jutott eszedbe hogy nem voltam net közelben? Európai vagyok, de nem műveletlen.....
Elnézést mindenkitől, hogy kijött belőlem pont itt ami fáj.......de akkor is fáj.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 20:20   
2004-08-15 08:05, espa:

Milyen jo megvigasztalodni ! (Magamat is beleertem!!)

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 08:05   
2004-08-15 00:18, fellegvar:
-
2004-08-13 18:50, ideals:
-
A pénz lehet sok, lehet kevés, de ELÉG - SOHA!

Ha van étel a hutoszekrényedben, ruha a szekrényedben és fedél a fejed fölött és egy hely ahol lehajthatod a fejed, gazdagabb vagy, mint a föld lakosságának 75 %-a. Ha van pénzed a bankban, vagy a tárcádban vagy csak ha van néhány érméd a fiókban??.. akkor már a világ leggazdagabb 8 %-ához tartozol. Ha a szüleid még élnek és ráadásul még házasok is, akkor te NAGYON ritka ember vagy (még a nyugati világban is). Ha el tudtad olvasni ezt az üzenetet, akkor sokkal szerencsésebb vagy, mint az a több, mint 2.000.000.000 ember ezen a földön, aki nem tud olvasni.
--------------------------

Ez frappáns!

Már is jobban érzem magam!

És még a MON-t is tudom használni! Ez már hab a tortán

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 00:18   
2004-08-13 18:50, ideals:
-
A pénz lehet sok, lehet kevés, de ELÉG - SOHA!

Ha van étel a hutoszekrényedben, ruha a szekrényedben és fedél a fejed fölött és egy hely ahol lehajthatod a fejed, gazdagabb vagy, mint a föld lakosságának 75 %-a. Ha van pénzed a bankban, vagy a tárcádban vagy csak ha van néhány érméd a fiókban??.. akkor már a világ leggazdagabb 8 %-ához tartozol. Ha a szüleid még élnek és ráadásul még házasok is, akkor te NAGYON ritka ember vagy (még a nyugati világban is). Ha el tudtad olvasni ezt az üzenetet, akkor sokkal szerencsésebb vagy, mint az a több, mint 2.000.000.000 ember ezen a földön, aki nem tud olvasni.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 23:00   
2004-08-14 22:52, bobe:
-

Pedig azt mondja a slager : "Jo az almodozas ..." Allitolag az almodozas (most nem a kommunizmusrol van szo!) egy pozitiv emberi tulajdonsag , ami elore haladast eredmenyez. En (aki mindig ovatos voltam eletemben) negativnak vagyok elkonyvelve,mert (biraloim szerint) aki almodozik az meresz, ergo: aki mer az nyer !

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 22:52   
Ezek az almodozok !!!
ezek rontanak el mindent

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 22:48   
2004-08-14 22:04, bobe:
-
2004-08-14 21:27, fellegvar:
a kommunizmus torekedett arra (elmeletileg)

Elmeletrol volt szo ! Amirol Marx,Engels es Lenin "almodott". Az elmelet megbukott mielott kiteljesedett volna.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 22:12   
2004-08-14 22:04, bobe:
-
-
2004-08-14 09:11, hunor:
- Akkor mivel lehetne helyettesiteni, mi lenne nelkule?

Ugy tudom a kommunizmus torekedett arra (elmeletileg),hogy a juttatasokat mas formaban oldja meg es legyen egyenloseg.Kiderult, hogy nem lehetseges. Varni kell egy masik filozofusra , aki majd "megalmodja" , hogy mikent lehet a "gonoszt" (a penzt), a szegeny ember legnagyobb ellenseget , legyozni.

- Es hol volt ez a kommunizmus?
Mert hallottam sztalinizmusrol leninizmusrol ceausizmusrol de kommunizmusrol meg nem .Azert mert annak neveztek meg nem jelenti azt hogy az is volt

---- A szocializmust "építettük" majd' 50 éven keresztül... - aminek a fejlettebb foka lett volna a kommunizmus. DE! Mint tudjuk, ezt a fejlettségi fokot nem értük el, ezért aztán helyette most a kapitalizmust "építjük". (elég rendesen!)
Hogy újabb 50 év múlva mi kerül sorra? Ki tudja?? Lehet az ősközösségi társadalmi formát fogják építeni...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 22:04   
-

Ugy tudom a kommunizmus torekedett arra (elmeletileg),hogy a juttatasokat mas formaban oldja meg es legyen egyenloseg.Kiderult, hogy nem lehetseges. Varni kell egy masik filozofusra , aki majd "megalmodja" , hogy mikent lehet a "gonoszt" (a penzt), a szegeny ember legnagyobb ellenseget , legyozni.

- Es hol volt ez a kommunizmus?
Mert hallottam sztalinizmusrol leninizmusrol ceausizmusrol de kommunizmusrol meg nem .Azert mert annak neveztek meg nem jelenti azt hogy az is volt

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 21:42   
-
Varni kell egy masik filozofusra , aki majd "megalmodja"
-----------------------------
Jaj könyörgöm ne !

akkor inkább a pénz!

Mint általános egyenértékes.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 21:27   

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 20:36   
-
Apropo, sokszor elhangzott lennebb, hogy a penz egy annyira nem jo dolog. Akkor mivel lehetne helyettesiteni, mi lenne nelkule?

Hat nagyon megvaltoznanak most jelentektelennek tuno dolgok ertekei. A Ebay viszont nepszerubb lenne, mint valaha

Bankokra nem lenne szukseg, viszont sokkal "torekenyebb" lenne a "vagyon" es ha minden materialis, akkor bizonyos dolgokat szinte lehetetlen lenne bebiztositani, es egy pillanat alatt elveszthetne barki mindenet.

Vagy vegyuk a prostituciot: Penzert szexelni biztosan mas, mint kenyerert, meg tejert.

Vajon tobben lennek megzsarolva, elnyomva tehetosebbek altal, vagy kevesebben?

Mi lenne a technologiai fejlodessel, stb? Miben kapnank a fizetesunket? Ha nekem van egy malmom, es mindenkinek lisztben fizetnek honap vegen, akkor nyilvan rosszabbul jarok, mintha tejben kapnam a fizetest. Persze akkor a malomban dolgoznek, gondolom. Mennyi kerdes

A konkluzioja annak, amiket osszehordtam fentebb, hogy fogalmam sincs

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 09:52   
Magyar közmondások:
Gazdagnak is kettő az orra lyuka,mint a szegény ember disznajának.

Nincs gyümölcsözőbb a szegény ember tenyerénél.

Több az ember vagyon nélkül,mint a vagyon ember nélkül.

Mi haszna az éhhel halónak,hogy Kolozsvárt jó kenyeret sütnek?

no de Stendhal ezt mondja:
Amíg nincs hatezer frank járadékunk,nem szabad mással törődnünk,mint a pénzzel:miután ezt elértük,többet ne gondoljunk rá.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 09:33   
2004-08-14 09:22, hunor:
-

Absolutely NOT!!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó