2020. október 01. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Ausztráliába menni
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-04 21:27   
Orulok Tassi, hogy nincs semmi baj, mert aggodtam.

Tudom, hogy Nalatok nyar van, es sok a dolgotok. Majd ha raertek irjatok egy par sort, hogy tudjuk hogy megy dolgotok. Wry-rol is szeretnenk tudni.

Valeria

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-04 02:01   
2005-09-27 15:26, Valeria:
-

szia Valeria!
Nincs semmi kulonosebb esemeny errefele, csak nagyon be vagyunk havazva sok a dolog, itt a nyar, nincs ido a gep mellett uldogelni annyit, mint szeretnek...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-27 15:26   
Kedves Tassiordog es Wry:

Merre jartok? Mar honapok ota nem hallani semmit rolatok. Jelentkezzetek, hogy tudjuk minden rendben van.

Valeria

zoolio  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-02 00:27   
Sziasztok,
Kellene segitség ebben a témában. aki magát jártasnak vallja a z szóljon kérem.
Üdv

nabana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-29 16:17   
Sziasztok!

Ha van ra mod FRANKSTON-t keresem, maganban szivesen beszelnek Vele!
Ha Valaki tud rola kerem jelezze, vagy ha Te olvasod, akkor kerlek jelentkezz.
bartol.nandor@cre-art.hu
koszonom.

Zsunya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 22:26   
Sziasztok!
Pénteken adtuk oda a szakmaelismertetéshez a papirokat az ügynöknek. Most megy a cidri, hogy hány pontot kapunk a férjem képzettségére és tapasztalatára.
Ezért is jelentkezem be ide hozzátok is.
Nagyon tetszik, hogy jó és rossz tapasztalatokat is megosztjátok. Így már sokkal reálisabb a kép Au.-ról. Bennem elég sok a félsz, a páromnak hosszan kellett győzködnie, hogy próbáljuk meg. De nem szeretnék itthon, 70 évesen egy albérletben, nyugdíj nélkül azon elmélkedni, hogy miért voltam gyáva, miért nem próbáltuk meg. Az kb biztos, hogy itthon nem lesz nyugdíjunk, és ahogy most állnak itthon a dolgok, második gyerek után, 35 éves kor körül, nőként kb lehetetlen elhelyezkedni. Márpedig szeretnénk még egy gyereket, és dolgozni és szeretnék ha már oviskorú.

Egyikünknek sem büdös a munka, dolgoztunk szükségből kulimelókat, úgyhogy ezzel nem lesz baj. A többit meg majd meglátjuk, ha sikerül kijutnunk.

Tasiördög öröm téged olvasni, üdítőek az írásaid.

Zsunya, Bp.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-18 00:01   
2004-11-22 05:53, Ábrám József 1:
-
http://www.Paltalk.com

Ezen a címen hova kell kattintani ?

BlackBird  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-14 09:04   
Azt írta nekem Bertók Zoltán bevándorlási ügynök nemrégiben, hogy állást csak valószínűleg csak hónapokkal az Ausztráliába érkezésem után találok majd. Akiknek van ilyen jellenegű tapasztalata, azoktól kérdeném: 1) Tényleg ilyen sokáig tart állást találni? 2) Magyarorszgáról nincs is értelme állásra jelentkezni, a letelepedési ügyintézéssel párhuzamosan? 3) Milyen az Ausztrál munkatempo? Húzós tempo, sok kötelező túlóra vagy inkább lazaság? A magyar viszonylatokhoz képest.
Köszönöm válaszotokat előre is.

ati055  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-26 22:02   
ha kello anyagi hatterrel rendelkezel indits egy vallalkozast AU-ba ved fel a kapcsolatot Bartok Zoli-val az tobbet tud mondani www.zoltan.bertok.com nez korbe itt

Ábrám József 1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 06:10   
2002-07-17 14:53, Frankston:
-
Gratulálok végül egy normális tanács, mert itt csak bolonditják szeretett Hazánk fiait, hogy itt milelyn jó, annak akinek már van, háza és ,mindene amire szüksége van ne magunkról adjunk tanácsot azaz, hogy mi mit értünk el,aki most idejön, tud e egziztentenciát találni nagyon nehéz.

Joska84

Külömben ha teheted gyere a Paltalkra http://www.Paltalk.com ezt tölzsd le, gyere közzénk. kerezsd ezt a szobát. Magyarok bekessegben beszelgetok szobaja. nick nevem Joska32

Igaz Magyar baráti szeretettel válak.

Joskabácsi

Ábrám József 1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 05:53   
2003-12-27 01:33, bimbi:
-
Erdemes Ausztraliaba menni mert "Santa" ott dreszbe jar
-
http://www.zoltan.bertok.com/

Ezt a címet kerezsd, de nem hiszem, hogy érdemes, itt élek de 1959 ót, de most nem ajánlok senkinek,hogy hazáját fel cserálje Kovács Erzsike dalát halgazsd meg, vagy gyere erre a beszélgeto programra www.Paltalk.com

Itt a nevem Joska32 Szobám neve Magyarok bekessegben beszelgetok szobaja.
Jóskabácsi.

mb  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 12:52   
Sziasztok,

26 eves magyar allampolgar vagyok. jellenleg nemetorszagban dolgozom mar tobb mint ket eve mint programozo. Szeretnek elhelyezkedni ausztraliaban a szakmamban tehat mint programozo. Nem szeretnek letelepedni csak ki szeretnem magam probalni. tapasztalat gyujtes, nyelvtanulas, orszag megismerese, vilaglatas stb.
Van egy baratom aki ausztral es nagyon segitokesznek bizonyult.
Viszont volna egy kerdesem. Mennyi elonyt jelent az ha kint mar volna egy ceg aki alkalmazna?
Olvastam bizonyos sponsorshiprol meg mindenfele long term business visakrol de nem igazan igazodom ki hogy nekem miert kene folyamodnom egyaltalan.
szoval barmi infot ezzel kapcs. szivesen fogadnek.

koszonettel,

Balazs

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-21 19:25   
2004-04-21 16:22, bendre:
-
Szia Bendre!

Köszi a felvilágosítást, és majd megkérdezem Bertók Zolit - mindenesetre.
Azt hiszem, egy Mo-n kötött házasság után szeretnék inkább kimenni, mert itthon mégis itthon vagyok...
Ugye érted?
Ami a közös dolgokat illeti, mint bankszámla, stb. - na, ettől fázom a legjobban. Nem mondhatnám, hogy a hatalmas vagyonomat kellene féltenem, de mostanában nagyon feszegetik idehaza a házassági szerződés formulákat. Biztos ami biztos alapon. És miután az elmúlt 16 évben nem nagyon volt vagyoni közösségem senkivel - az előző vagyoni közösségre meg alaposan ráfáztam, hát nem tudom, hogyan fogom igazolni, hogy mi közös angyai helyzetünk lesz nekünk itten...

Mindenesetre nagyon-nagyon köszönöm, sokat segítettél. - Ezek szerint már Berlint is fogom látni - egyúttal.

Legyen jó a heted! üdv.: Ideals

bendre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-21 16:22   
Szia Ideals!

Ertem a problemadat. A kerdes az, hogy ervenyes ausztral vizummal rendelkezel-e jelenleg, vagy csak a hazassag utan szeretnel beutazni hazassagi vizummal?
Ha nincs ervenyes vizumod akkor a hazassag utan hazastarsi vizumot igenyelhetsz. Ha nem hazasodsz, akkor Prospective Marriage vizumot. Mindket procedura ugyanaz, csak mas negyzetet kell a kerolapon kiikszelni. Marcius 1-tol a bevandorlasi kerelmeket a Berlini ausztral nagykovetsegen biraljak el. neked is ide kell majd kuldened. Elismerik au-ban a Magyarorszagon kotott hazassagot.
Vigyazz arra, hogy a vizumpalyazatod jol elokeszitett legyen mikor beadod. rengeteg bizonyitekot es tanuvallomast kell benyujtani, ami igazolja, hogy ti tenyleg egyutt eltek. Kozos bankszamla meg ilyenek. Mindent adj be, ami kozos nevre szol.
A vizum ugyintezesi ideje 6-9 honap, de hallottam olyat is, aki mar 5 het alatt megkapta. attol fugg hogy ki hogyan keszult fel. Interjura is hivnak majd.
Errol tobbet Bertok Zoltan bevandorlasi ugynok tudna neked mondani. Rengeteg informaciot talalsz a weboldalan: www.zoltan.bertok.com
Ajanlom hogy, ha tenyleg ki akarsz menni, akkor vedd fel vele a kapcsolatot es segiteni fog.
Remelem segitettem valamit...

BE

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-11 22:24   
Szervusztok Kedves Topiktársak!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket - ott a "túlsó szegletben" is, minden kedves hozzánk tartozónak...

Szeretnélek megkérni Benneteket, legyetek szívesek engem a házassági dolgokról felvilágosítani.
Azt megtudtam, hogy az ausztrál kormány a házasságkötést 6 hónapi együttélés után ismeri el. Ez ok.
DE! Elismeri-e esetleg a külföldön kötött házasságot. Mondjuk úgy, hogy Mo.-n kötünk házasságot az ausztrál állampolgárral, és úgy utazunk be Au-ba, mint férj és feleség.
Vagy ezt nem ismeri el, és "elölről" számolja, az ő időszámítása szerint a 6 hónapot, és kint újra házasságot kell kötni.
Másik kérdés, hogy "ismeretséghez" vagy szigorú együttéléshez köti ezt a 6 hónapot?
Vagy egy blőd kérdés: a Las Vegasban vagy egy másik európai országban kötött házasságot elismeri-e?
Egyáltalán ha itt él együtt valaki valakivel Mo-n, azt hogy a manóban ellenőrzi, hogy 6 hónapot együtt éltek-e? Mert kint ugye "szem előtt" van a helyzet, de idáig azér mégsem látnak... (vagy mégis??? LOL)

Aztán van még kérdésem. Mi a véleményetek arról, hogy ugye Mo. besétál az EU-ba, és ugye úgynevezett "eu-állampolgárok" leszünk. Ha a briteknek mondjuk nem kellett vízum, a magyaroknak majd (ugyanilyen meggondolásból)kell-e?
Szerintetek lazítják-e ezeket velünk szemben, vagy ellenkezőleg, még nehezebb lesz? És változatlanul egy kalap alá vesznek majd az albánokkal és az afgánokkal, vagy elismerik-e az "európaiságunkat"?

"Hirtelen felindulásban" ezek a kérdések jutottak eszembe. Kérem szépen, hogy válaszoljatok, ki-ki mit tud, vagy mit gondol.

Köszönettel/szíves üdvözlettel:
Ideals

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-24 07:03   
Brisbane körül talán több a lehetőséged majd a tanulásra. Mint irod, kisebbek az osztályok, többet fognak tudni foglalkozni veled egyénként. A TAFE szinvonala, mint mindenütt a világon az iskolákban, gondolom, változó. Országszerte elismert diplomát ad, természetesen alacsonyabb szinten, mintha egyetem lenne. De például, ha megcsináltál unitokat ( tanulási egységeket )a TAFE-on és utánna elmész az egyetemre, akkor beszámitják ezeket az egységeket neked, nem kell újratanulnod. Hogy otthon hogyan vannak elfogadva az itt szerzett diplomák, arról fogalmam sincs!

Agilee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-23 09:31   
2004-03-23 01:45, tasiordog:
Szia Tasi!

Köszi a gyors válaszodat! Sokat segítesz! Én pedig mennni akarok ki, és pont ezt a képzést néztem ki, és az TAFE-es. Ez a TAFE-es oktatás jó színvonalúnak mondható kinnt? Te akkor ezek szerint Tasmániában vagy. Én Brsibain-t szemeltem ki, de még Sydney-n is gondolkozom. Talán jobb Brisbane, kisebb, és kevesebb a külföldi diák. De még dilemmázom. Te mit mondasz? Kösz a segítségedet!!!
Agi

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-23 01:45   
Szia Ági!

Hát nem akkora, vagyis nem olyan koncentrált, mint mondjuk Qeenstown-ban Új Zélandon, de felfeléjövőben van és biztosan keresett. Épp a héten olvastam az újságban, hogy valaki elkezdett egy ilyesmit itt Tasiban. Kötélmászás, hegymászás, valami "flying fox" is van a folyó fölött stb. Itt lent nálunk barlangturát szervez az Erdészet, rengeteg kihasználatlan lehetőség van! Most inditottak kurzusokat a képzésre, nem emlékszem, hogy a UTAS vagy a TAFE csinálja-e. Az első az egyetemünk, a második olyan ipari főiskolaszerü. Hogy megélni mennyire lehet belőle, nem tudom. Mint mindennel, ha ügyesen csinálod, biztosan ad tisztes megélhetést. Itt van a "kertvégünkben" az Adamson csúcs, e hét végén megint ki kellett valakit helikopterezni, mert eltévedt. Senki nem csinál még szervezett turát fel a hegyre, hogy vezesse az idétleneket , igy az emberek felmennek minden készülés nélkül...Gondolom, ha lenne, aki vigye őket, akkor többen is szivesen mernének nekivágni!

Agilee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-23 01:06   
2004-02-04 05:31, tasiordog:
-
Szia Tasi!

Olvastam a leveled és felfigyeltem arra, hogy a turizmust ajánlod. Szándékomban áll kimenni ausztráliába az idén, és ugy néz ki, hogy szakmai képesítést adó suliba mennék. Ezen belül is felfigyeltem a kalandturizmussal foglalkozó képzésre. Én már szakmabelinek mondhatom magam, hisz idén államvizsgázom idegenforgalmi és szálloda szakon a szakdogámat meg kalandturból írtam. A kérdésem az hogy szerinted, kinnt a kalandturizmusnak mekkora keltje van, és amint kivettem a leveledből ezek szerint a turizmus egy jó szakmának számít kinnt?
Köszi a segítséged!
Agi

dezsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-03 16:24   
Lassan egy hónapja hogy nem járt itt senki pedig Ausztráliában klassz idő lehet. Üdv mindenkinek!!!

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 05:31   
Hát ez nagyon tág fogalom! Hol akarsz befektetni, melyik városban, melyik államban, mert nem egyformák a lehetőségek, a körülmények. Tasi, Qeensland, Ny.A még mindig fejlődik, ott nagyobb a lehetőség, hogy olcsóbban vásárolj, de kevesebb a lakosság, igy a piac is. Irodaház ingatlannak, szerintem még mindig nem elég biztonságos. Belföldi turizmus menő, ha jó helyre mész. Igaz én hazabeszélek, mert nekem ez a vesszőparipám, mindenkit turizmusra igyekszem rábeszlni és aki eddig hallgatott rám, annak már jól megy )))

dezsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-03 15:16   
Sziasztok! Szép napot mindenkinek! Az volna a kérdésem hogy milyen vállalkozást érdemes Ausztráliában kezdeni? Kb. 300.000 Ausztrál dollárral? Üzlet lakás? vállalkozás? melyik lenne célszerü?

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-27 01:33   
Erdemes Ausztraliaba menni mert "Santa" ott dreszbe jar

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-26 11:29   
Kedves Pösi!
Csatlakozom Hozzád, ami az infókérést illeti. De ha behívod az rsvp.com-ot, azon van munkakereső, meg még van egy pár, de ez most nem jut eszembe - később megírom!

Boldog Karácsonyt Mindenkinek! Szerencsés és egészséges új esztendőt!

üdv.:
Ideals

Bacus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 15:17   
Szióka mindenki!

Köszi a bátorítást. Bocsi, hogy a múltkor olyan undok voltam, de egy kicsit felhúzták az agyamat. Nem kapkodjuk el a dolgot. Nagyjából felmértük az esélyeinket és úgy döntöttünk, hogy addig nem érdemes komolyabban belemélyedni a dolgokba míg nincs meg a nyelvvizsa megfelelő eredménye.
Ha nem jelentkeznék mostanában, addig is:
KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS BÉKÉS, BOLDOG ÚJ ÉVET !
Csá!

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 22:52   
2003-12-01 09:19, Bacus:
-
Kedves Bacus! Majd megkérdezem a Sydney-beli magyar ügynököt (aki engemi is tájékoztatott nagyban-egészben), hogy megadhatom-e a címét, de lehet, hogy már meg is talált. Egyébként az Origo Fórumban találsz Sydney topicot, ha másutt nem, hát az archívumban, ott van egy pár cím. És még az Abo-Abo iroda Budapesten, aki biztosan felvilágosít bizonyos dolgokról, bár utazással és tanfolyamszervezéssel foglalkozik.
Remélem, nem probléma "a reklám helye..."
üdv.:
Ideals

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-03 06:29   
Bacus nagyon csalódottnak tûnsz, pedig ha jobban belegondolsz tényleg nagy szerencse kell ahhoz, hogy olyanra akadj aki kalandorként jött ide ki, vagy "skilled visa"-val. a levlistát azért javasoltam (és a linket is beraktam a hozzászólásomba, valamint a link ha figyelmesen átolvasod akkor egy sydneyi bevándorlási ügynök címén van), mert ott talán találsz hasonló "kalandorokat". segíteni én tényleg szívesen segítenék, de a nullával egyenlõ amennyit tudok. mikor magyarországon a nejemnek kellett segíteni akkor jöttem rá, hogy nekünk, átlag egyszerû embereknek fogalmunk sincs például a magyarországi bevándorlásról sem. nem tudjuk mi fán terem ezért okos tanácsokkal sem tudunk szolgálni. az meg, hogy egy helyen keresel valakit és senki sem jelentkezik nem szabad, hogy elkeserítsen, mert nem ez az egyedüli magyar fórum ausztráliai magyaroknak, van emellett egy nagy halom másik fórum is amiket szintén fel kell keresned - ha tényleg ennyire el vagy szánva, hogy már pedig te itt fogsz kikötni és nem máshol.
nagyon sok szerencsét és erõt kívánok hozzá és tényleg ne haragudj Bacus, hogy sokunknak fogalma sincs mi kell a bevándorláshoz, de tényleg mindenki csak részlegesen tud, vagy csak ugyanazokhoz az adatokhoz, ûrlapokhoz fér hozzá amikhez te is az interneten keresztül (immi.gov.au).
ha konkrét dolgokat akarsz hallani akkor tényleg látogass el az alant említett oldalra és esetleg írj egy személyes levelet a bevándorlási ügynöknek. az oldal címe ott van az elõzõ hozzászólásomban.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-02 01:27   
Bacus, ezen a helyen is vannak oszi munkák hirdetve, keresgess,jó böngészést!
http://www.careerone.com.au

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-02 01:21   
Visszavonom az alábbi "kirohanásomat"! Köszi ideals, hogy visszajelezted, hogy van azért valaki, aki ha nem is nyilvánosan itt, de jelentkezik és törődik tanácsot adni! Ismeretlenül is tiszteletem portálunk olvasójának!

Bacus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-01 09:19   
Szióka!
Sajnos én még nem kaptam senkitől semmilyen fontos infót. Mindenki csak beszél xy ügynökökről, de nem akarja komolyan megosztani a pontos adatokat (név...).
Köszi nektek. Csá.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó