2018. június 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Eszperente nyelv net tere-fere
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 )
 cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 00:14   
Kedves Zene,

Nevezd meg kedvenc zeneszeredet mellyel kellemes perceket szerzel embereknek. E zeneszert pengetned kell?

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 22:08   
Nevem: ZENE.

Mester lettem ebben, rengeteg embernek szerezve kellemes estet.
Tekert leveleket helyeztek fejemre, de nekem ez nem kell!
Lelkem repked, mert zsenge gyermekek s meglett emberek esetente nekem kezeket tenyerekbe vernek.
Ez emel fel engem!

amadeus

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 16:52   
Háború : rettenetesen kegyetlen emberek, esetleg nemzetek feleselnek, fenekednek, fegyvereket keresnek s vesznek esztelen centeket beleverve. Egyesek fegyverekkel kereskednek, ezen esetekben rengeteget keresnek s nevetnek. Ezek lesznek nyertesek.
Fegyveres emberek veszekednek, verekednek, kegyetlenkednek. Nemzetek nem termelnek, keveset esznek, betegek lesznek, elvesznek. Egyesek elesnek, kettesek kezetlenek, szemetlenek, sebesek, elmebetegek lesznek. Felettesek remek rendjeleket szereznek.
Kell ez nektek?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 15:16   
Rettenetes eledeleket emlegettek. Eleve elvetem ezeket. Helyette eszem egreslevest, mert ez edz engemet. Emese engem emlegetett epedezve, de este egy meccsre kell mennem. Eleget fecsegtem, elmegyek; engedek nektek helyet.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 14:22   
Ez nem egyszer megesett velem. Ez esetben fejleszted eszperente (kecske) nyelvedet, s egyre kellemesebben csevegsz el emberekkel mert nem eshet nehezedre nyelvedet pergetned.

Nekem reggel lett. Megyek, keresek egy szelet kenyeret melyet megkenek erjesztett tej kenettel, s erre teszek pecsenye szeleteket, retket, meg vegyes leveleket. Ezt eszem meg reggelre. Lesz mellette egy fekete, de keverek bele rengeteg tejet, mert ezt szeretem.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 09:37   
Gyerekek
Nem fecsegek ezer esztendeje kecskenyelven, de este lefekve fejem nem engedett elszenderednem. Nevek, jelenetek, eszmerendszerek keletkeztek benne e-vel, nem leltem helyemet. Reggel nehezen keltem, beteg fejem, szemem, kezem nem engedelmeskedett. Szenvedtem eleget.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 04:39   
Kedves P*esje,

E web helyet megleltem, s meglestem. Nekem rettenetesen tetszett. Remek vers, szellemes ember szerkesztette.

Megyek, s lenyelek egy rekesz kenderlevet.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 00:31   
e webhelyet este leltem, rengeteg fecsejt terjeszt e-vel. Remek. Menjetek be, s keressetek szellemeteknek enyhet reggel-este.
http://esca.atomki.hu/dlug/kikapcs/espw.html

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 00:23   
Nevem nem embert jelent. De nem verebet, s nem ebet, teve, medve elvetve. Ellenben e neves fekete szerzet egereket keresett, s kergetett. E szerzet kecses de neveletlen gyereke lenne rejtelmes nevem eszesen megfejtve.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 00:10   
2005-04-10 05:02, cassiopea:
-
Jesz!

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 05:02   
Kedves R-menyecske,

Lencsemester nevemet terjesztem ezerfele. De megjegyzem, kedvenc eledelem hetente egy lebbencs-leves, s Lencsemester nevem nem lencse-leves mestert jelent. Ez esetben "lencse": kerek eleje egy elemekkel gerjesztett fekete szerkezetnek. Ezzel felszerelkezve elhelyezkedek emberekkel szemben, e szerkezetet kezemmel felemelem, szememhez teszem, s tekergetem. E szerkezet egyet kettyen s eme lencse egy lemezre szerkeszt kedves embereket nevetve (nem perverzeket meztelenkedve), de e lemezen lehetnek gyerekek (esetleg ebekkel vegyesen), hegyek, kertek, s egyebek. E lemezeket beteszem keretekbe (persze nem fejjel lefele) s embereknek terjesztem: "Bekeretezett lemezemet megveheted, kedvenc helyedre felszegelheted, s szemeddel elmerenghetsz benne. Vegyetek, de ne keveset!" Ezzel lettem mester mert rengeteg ember vett, s nem ellenkezett.
Egyszer-egyszer felteszem e lemezeket web helyekre, de ez esetben nem keresek vele egy centet se.
Helyesen elemeztem nevemet?
Szeretettel,

Lencsemester

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 04:37   
2005-04-09 07:55, Ferencz Zsuzsanna:

>>>>> Ennek nem kecske-nyelv a neve?
<<<<<

Well, e nyelv szleng neve kecskenyelv mert mekegve zeng. Neve helyesen ejtve eszperente nyelv de ne feledd, mekegsz - szerveddel mellyel eszel - e nyelvet csevegve. Nem tehetsz ellene.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-09 11:02   
2005-04-06 06:03, cassiopea:
-
Kedves Lencsemester!

Felterjesztem nektek:
Eme helyre bekeveredve nevezd meg neved, eszperente nyelvezettel szerkesztve.

Nekem ez lett:
Rengeteg embert neveztek el nevemmel melyek neme „gyenge”. Emellett egy, nem-fekete szerkezetet mely Pesten nedves helyet szel keresztbe. Nevem ezer meg ezer esztendeje lett megteremtve, de nem keverhetsz el egyebekkel, mert eleje R mellette egy jel leledz, ez: -

S te? Lesem neveteket epekedve.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-09 07:55   
Ennek nem kecske-nyelv a neve?

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-09 05:45   
-Nemzetem neve nekem szent.
-Nem lehet fegyverek ellen nemes elvekkel verekednem.
-Meredek hegyeken mentem elmerengve, melletem emberek, gyermekek serege menetelt messze - semmere.
-Este fekete fellegek lebegtek kertek felett.
-Nem eszem nyers, ehetetlen eledeleket.
-Nekem se Emese se Elek lehetetlen, szemtelen perverz szelleme nem kell.
-Eper, szeder lehet kedvenc medve eledel.
-E zene neves mester remeke.
-Lenke rengeteg meggyet szedett cseresznye helyett.
-Lehet erre lettem nevelve, de engedetlen gyereket sem vertem.
-Etel nem lesz Kelemen neje, ezek ketten heves ellenfelek.
-Ede hetente megkeres egy ezrest
-Kertemben evetke keres eledeleket.
-E beteg merev, tehetetlen , menthetetlen ember szenvedve, epekedve mereng mennyekbe.
-Kendnek neje helyes menyecske, de nekem nem kellene.
- Kerek kenyeremet keskeny szeletekbe szeltem.
- Nedves mesgye szelte keresztbe e terjedelmes helyet.
- Lefekve kerestem leesett elvesztett levelem.
- Keleten, egy vemhes teve, terhekkel tele nehezen menetelt kellemetlen melegben.
- Eszter, egyetlen egyszer sem lehetek veled kettesben ?
- Kedvesem, Egyetlenem, lelkem szerelemmel tele, eljegyezlek te nejem leszel.
- Kedden hevesen kerestelek .
- Testem, kezem reszketett e lehetetlen helyzetben, de egyebet nem tehettem, elmentem.
- Egy fekete, beteg kecske meleg tejet eresztve keservesen mekegett.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-09 04:43   
Eme verset reggel leltem egy web helyen.

Telepszegleten szeszelde

Telepszegleten szeszelde
csermely mellett elhelyezve,
benne kedve tetszelegne,
teszem fel, nem esteledne.

Egek rendre estelednek,
erek, berkek csendesednek.
Dereglye sem megy keresztbe,
hever e fekete csendbe.

Szeszelde bezzeg nem csendes,
zeng-peng benne zene rendes.
Szesz ereje szerteterjed,
embereknek kedve gerjed.

Hej, menyecske, kedves lelkem,
erjedt hegylevet kell nyelnem!
Legyen hetven esztendeje,
de meg heves szesz ereje!

Zenemester, sebesebben!
Kerekedett fene kedvem.
Keresetem szerteverem,
lelkemet meg eltemetem.

Megjelennek rendelettel:
csendesebben kedvetekkel!
Telep feje heveredne,
esetleg elszenderedne!

Legyen vele beste lelke,
te meg eredj fene helyre!
Zene zengjen, szedte-vedte,
pendelyemnek lehet veszte!

Esmeg mennek, reteszt vernek:
Legyenek csendesek kendtek!
Szentek lelke legyen velek,
kedves egyetlenem beteg.

Feleletet egy meg nem tett,
berekesztnek szesznyeletet.
Zene menten befejezve,
s szertemennek csendesedve.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-09 04:24   
ablak - Egy terem keretezett szeme, melyen beleshetsz e terembe.
ács - Mesterember. Szerkezeteket szerel egybe, melyeknek terhe termeknek fedele.
ágy - Fekhely, melyre testedet leteszed, s elernyedhetsz.
ajándék - Szerettedet leped meg vele.
ajánlott levél - Leveled, melyet bejegyeztetsz, s nem veszhet el.
ajtó - Egy terembe ezen mehetsz be.
aláírás - Kezed jegye. Egy lepelre lentre teszed, s ezzel beleegyezel e lepelre lejegyzettekbe.
alkohol - Szesznek ereje, mely embereket megdelejez.
alma - Kezdetben ezt ette meg egy meg egy ember, s lett kegyvesztett.
áram - Delej.
aranyér - Fenekednek egy megbetegedett ere, melynek neve nemes elemet jelez.
árnyék - Kegyetlen melegben enyhet lelhetsz e helyen, mert levelek rejtenek el, s fellegtelen eged melege nem perzselhet.
avar - Lepel, melyben leesett levelek hevernek.
bátorság - Rendelkezel jellemedben e nemes jeggyel? (Persze!) Lelkednek tettereje veszedelmes helyzetekben sem lesz kevesebb, s eszeddel egyetemben cselekszel.
bernáthegyi - Testes, de kedves eb, mellyel hegyekben rekedt, s jeges pelyhekkel betemetett embereket kerestethetsz. E megdermedt emberekbe ebeddel cepeltetett szesszel lehelhetsz lelket.
bélyeg - Egy szeletke, melyet megveszel, s nyelveddel megnedvezve leveledre felenyvezel.
bilincs - Egy meg egy kerek perec, melyet rendnek embere tehet kezedre.
borotva - Nyeles penge, serte ellenszere.
bosszúvágy - Szenvedett lelkedben kelt gerjedelem, melynek ereje kegyetlen ellen-tettet kerestet veled, s te ezt remegve, eszedet vesztve keresed.
cékla - Elveresedett embert e termesztett eledellel neveznek meg.
cenzor - Egy elvetemedett rendszer embere. Keze mellett rengeteg eszme lett eltemetve, s megnyesett jeltengerek kell leplekre levettessenek, mert teljesben e rendszer egyet sem szeret.
ceruza - A/ Ravasz fadarab. A mancs a lapra tartja, szalajtja, s az alja szavakat rak a lapra, vagy rajzba adja a hallhatatlan szavakat. E/ Kezedbe veszed, s hegyezett szenes bele szeletre, lemezre lekenve jeleket tesz.
cilinder - Fejre helyezett fekete, emeletes henger, melyben egyesek kedvtelve rejtegetnek beste-gyermekeket.
címkórság - Egy beteg szenvedelem, melyben egy embernek neve sleppje rengeteget jelent.
cincog - Egerekkel egy nyelven cseveg.
cipész - Mesterember. Egy zsebes testet szerkeszt egybe, melybe lent tested nyele bele lesz helyezve, s mehetsz vele benne.
citrom - Rezessel szemben ezt eszegesd. Erre nyelve leve megered, zene-szerkezete tele lesz e nedvekkel, s recseg.
család - Nemzet sejtje.
csámcsogás - Neveletlen ember fej-eleje eledelt nyelvesztve rengeteg megnedvezett eledelt nem fed el.
csatabárd - Pert befejezve ezt temeted el.
csavar - Ez egy pecek, mellyel elemeket szerelhetsz egybe. Teste hengeres, s e hengeres testbe tekerten, egyeneletesen emelkedve meneteket nyestek bele. Feje lehet szegletes, s kerek, s e fejjel kell peckedet betekerned.
csecsemő - Cseppecske gyermek. Rengeteget szendereg, s egyetlen eledele mellnek teje.
cseh - Egy medence nemzete, serje nevezetes.
divat - E trendnek megfelelve feded be testedet.
gőg - Kellemetlen jellemjegy, melyet peckesen felemelt fej jelez.
hang - A/ Bang-bang a szava a harangnak. Bang-bang - a harang dallama szalad a falvakban. Amarra aratnak, s a kaszazaj abbamarad, halk szavak hallatszanak. Majd a harangdalnak magva szakad, s a banda aratva halad ... --- Alapdarabja a harangdalnak, a kaszazajnak, s a halk a szavaknak: a hang. E/ Megrezegtetett elemekben zengzetek, nesz-csemelyek terjednek. Ez eme kellemeknek (esetleg fertelmeknek) legcseppebb eleme.
has - Testednek eleje nemednek szerve felett. Rendszeresen sert nyelve megkerekedhetsz e helyen!
humor - Elme nedve.
iskola - Csepp gyermekfejekbe e helyen vernek egyszeregyet. Emellett verseket kell beseggeljenek, s nem rendetlenkedhetnek.
Karácsony - Decembert nem teljesen befejezve rengetegen egybesereglenek szerettekhez. Esznek, csevegnek, s egy nevezetes esetet vereselnek el, mely tele mese-jegyekkel: ezer meg ezer esztendeje szent gyermek kelt Betlehemben.
katona - Felesketett fegyveres ember.
könyv - Keskeny szeletek serege, melyekre rendezett jel-rengeteget tettek. E jeleket szemeddel szedheted eszedbe.
körző - Egy meg egy kezes szerkezet, mellyel lepleken szerkeszthetsz. Egy keze hegyes, ezt megveted egy helyen. Beles keze kereng, s nem megy se messzebb, se beljebb (elvben). Ennek bele lesz lekenve. Lepledre kerek jelet, esetleg egy teljes kerek elemet tehetsz e nyeles szerkezettel.
levegő - Tenger, melyet emberek belehelnek, s messze hegyeket megfest.
mozi - Egy hely tele termekkel, s e termekben fenekeknek teremtett helyekkel. Jegyet veszel, mellyel beengednek, helyedet megkeresed, s letelepszel. Kedvesed melletted, feje tenyeredben, s beceneveket rebegtek. Egy leplet lestek, melyen emberek jelennek meg (persze nem elvenek, mert ezek felvett jelenetek), s feleselnek, szeretkeznek, verekednek. Nem egyszer megnevettetnek, de lehetnek kegyetlenek, s megrettenthetnek. Egyes esetekben emberek mellett, esetleg helyett rengeteg beste szerepel, s csepp gyermekeknek kedvence egy sereg szerzet, melyeket meglett emberek festettek, szellemes, kedves lelket lehelve nem egybe.
Jelenleg rengetegen nem mennek el e helyre. Ehelyett tekercseket vesznek, s ezeket egy fekete szerkezettel leperegtetve lelnek kedvet e jelenetekben.
napkelte - A hajnal angyala galambtalppal nyargal a vak hallgataban. Kakast kakasra harsant, majd parazsat fakaszt, s csakhamar a Nap saratlan arca szakadatlan aranyat havaz a falvakra.
nyaldki - Nyelveddel seperd fel fenekemet.
olló - Eme egybeszegecselt, megfent kezekkel szelhetsz leplet, s nyeshetsz fejeken megeredt serte-rendeket.
temető - Elszenderedettek kertje.
vér - Testedben erekben vezetett veres nedv. Sebekben ez serken, de megdermed, s ezzel sebed beheged.
zongora - Kedvelt zene-szerkezet, melyen fekete s nem fekete nyelveket leverve zengzeteket kelthetsz. Lehetsz mestere, remekelve ezreket delejezhetsz meg, s ehhez neved nem kell Ferenc legyen.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-08 22:35   
Kedves Gyerekek!

Embert kerestek mely esetleg veletek e nyelven csevegne, s emellett rengeteget nevetne? Rendben! Nekem lenne kedvem ehhez!
Rengeteg eszemet megterhelem egy cseppet, s kellemes perceket teremtek nekem s nektek.

ama

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-07 15:35   
Gyerekszemem hetvenben - esetleg hetvenegyben? - hetente epedve leste Mekk Eleket, (egy beste kecske) lesz-e lehetetlen ezermester esztelen cselekedetben? Kedvencem lett e mese, melyben mekegve kellett szerepeljen egy nevezetes ember

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-07 15:07   

Ez egy remek mese.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-07 12:06   
Neten leltem, megfejted-e mely mese ez:

Nem-Fekete meg Heten-Csepp-Emberek

Egyszer egy helyen leledzett egy felkent embernek -fejedelemnek, mely embereket vezet- gyermeke : egy kedves, s helyre menyecske, melynek neve Nem-Fekete.
De e felkent ember neje nem egyezett meg kedves egyeddel, mely e kedves gyermeket e felkent ember nemzette, s felnevelte.
E nej - legyen neve (Teste-Nem-De-)Lelke-Fertelmes - reggelente letelepedett egy helyre, mely helyen tennen feje szemezett vele-
s tesztelte legszebb lett-e kerek e helyen.

De nem lehetett legszebb, mert Nem-Fekete szebb lett, tegyen Lelke-Fertelmes mely rengeteget ez ellen.
Ezt felfedezve Lelke-Fertelmes eltervezete : "Elveszejtem e gyermeket, mert kellemetlen nekem."
Erre berendelt egy embert, s elrendelte : tedd meg ezt nekem, veszejtsd el, ne keveredhessen szemem elejbe.
Eme ember elevezette e gyermeket egy kerek fenyvesbe, de nem lett lelke ereje befejezze e tettet. Elengedte.

Nem-Fekete meg ment, merre szeme vezette. Lelt egy fedett helyet, melyet melegnek, de egy cseppet rendetlennek nevezhetett.
Rendezgetett, s leheveredett. Este ment e helyre befele egy Csepp-Ember sereg.
Nem-Fekete csevegett e csepp emberekkel, s ezzel felfedzte : e hely eme csepp emberek telephelye.
De megegyeztek Nem-Fekete eledelt keverget, meg seper ezeknek, s feje felett lesz fedele.
S ez lett. Hetek teltek el.

Egyszer Lelke-Fertelmes letesztelte : legszebb-e? De nem..

Szedett kerek leveses eledeleket, s legszebbe veszedelmes vegyszert fecskendezett be.
Felvett egy leplet, mellyel egyben szemre egy meglett menyecske jelleget szerzett, nem veszedelmeset.
Felkerekedett, s elment e fenyvesbe e Csepp-Ember telephelyre. Becsengetett.
Nem-Fekete - e kedves, szertelen gyermek- beengedte, s megette e vegyszerrel bekent eledelt.

Teste elernyedt, s leesett. Lelke-Fertelmes szerfelett lelkesen mehetett fejedelem terembe.

Csepp-Emberek este mentek e telephelyre,s elernyedten leltek e veszedelembe keveredett gyermekre.
Keservesen teltek percek, s hetek. De Nem-Fekete nem lett teljesen tetem, meg sem merevedett teste.
Egyszer egy hetyke fejedelem keveredett el e Csepp-Ember telepre.
Egyetlen perc sem telt bele, beleszeretett e kedves gyermekbe, mely egy kerevetre lett lefektetve.
Csevelyre (s eledeleknek) teremtett fejszervet Nem-Fekete -ennek megfeleltetett- fejszervre helyezte, s csettentett vele (??).
S e tettel semleges lett Lelke-Fertelmes veszedelmes vegyszere, s Nem-Fekete felkelt!
Egybekeltek e fejedelemmel, s rengeteg (negyven? hetven?) gyermeket nemzettek.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-07 04:10   
Kedves Emberek,

Helyesen mekegtek.
Nektek terveztem e helyet, s lelkem fellegekben repdes mert jelentkeztetek.
Csevegjetek, fecsegjetek, jegyezzetek le verseket, s nevessetek rengeteget!
Szerkesszetek velem egy tere-fere egyveleget melyben rejtelmes csevejeket fejthettek meg kedvenc eszperente nyelveteken.
Lejegyzek egyet Nektek, kezdetnek tervezve. (Ez egy nem eszperente nyelven ejtett rejtelem helyesen elemezve eszperente nyelven.)

TEMPLOM: egy megszentelt hely melyben szentekkel telefestett emeletes termet lelhetsz. Ebbe emberek mennek rendszeresen, hetente egyszer (de nem kedden). Bemennek, keresnek egy helyet, letelepednek, keresztet vetnek, s elcsendesednek. (Egyesek szenderegnek e csendben. ) Gyerekek fegyelmezettek, nem eszetlenkednek, nem esznek, s nem veszekednek e szent helyen. Eme embersereg neve felekezet. Lehetnek negyvenen, hetvenen, esetleg ezren egyszerre e helyen. Szerzetesek tesznek-vesznek e helyen fekete lepelben. Eme felekezet szentekhez rebesget verseket egy szerzetessel egyszerre, s kellemes zene zeng. E helyen jegyeseddel megeskedhetsz, s gyerekedet megkereszteltetheted.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-07 00:24   
Még eme nyelven nem tettem keserletet, de meglehet, eltelnek vele hetek, beleteszem erejem, és érzékelhetsz esetleg eredményt.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-06 10:00   
Ez egy kedves eszme E-vel megszerkesztett textek helye. Egyszer meg kellene tennem e-vel fecsegnem ezer percben. Lehetetlen? Nem.
Kellemes csevejt nektek

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-06 08:16   
Ezen webhely neve eme teremben MEN-hely lesz?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-06 08:15   
e-mellet lehet-e?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-06 06:40   

Kedves Cessejepeje!
Ez e-bete e kedvenced?

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-06 06:03   

E helyen szellemesen cseveghetnek, esetleg verseket zenghetnek emberek melyeket teletesznek e-vel.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó