2018. január 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Eszperente nyelv net tere-fere
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 blog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-24 15:39   
2006-08-09 02:43, boots:
-

Kedves Boots,

... megkezdett versedhez,kerek szerkezeteket
remekeltem...lehet kedved benne nem leled,de
felteszem,mert nekem eszperente nyelven csevegnem rettenetes kedves cselekedet.

Este lett, este lett,
Fekete epercserje leveles feje lengedez...
Csepp legyecske zengve,berzengve repdes,
fejjel egy termetes elemnek ment,
Leesett,s elcsendesedett.

Eresz szegletre szegezve feszeng egy kecske,
Mekegve keres eledelt,
Vedelne,de vederbe nedvet nem lel.
Demeter, szelymes gyepet tesz elejbe,
Kecske bendeje megtelt,s lehevert.
Eleven lenne e hegynek eleme?Nem,
ez brekkencsek serege melyek brekegve, hengeregnek lefele,
Legyet kerget e rejtelmes sereg,.
Kecses menyecske fekete tehenet fej.
Vedre megtelt meleg,feles tejjel,
Egerek rettegett ellenfele,egy szegletben
Elernyedt testtel leste,
Tejfelt csenne,de rest.
Egy termetes eb temett mellette,
Szeme fenyegetve meredt,s hevesen
Kergette eme neveletlen szerzetet..

Fergeteges neszre menyecske bent termett,
Keble rezzent,pendeje lebbent,
Tejet lefelezte,befedte...
Demeter kerek szemekkel leste,
Lefetyelhetne e egy keveset,
Rezes kelyhet tejjel teletette,s
cseppekben lenyelte...
Kenyeret kent,retket szeletelt,
Ez lett eledele.
Ereje teljesedett,sebesen felcseperedett,
Esze sebesen pergett.
Nem tett egyebet,tervezgetett.
Lesz e gyermek nemzete mestere?
Nevelne?
Szent eszme lesz e kenyere?
Felcser lesz? Esperes?
Ezen merengtem.
S csendesen elszenderedtem...

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-09 02:43   
Verselj velem!

Este lett, este lett, egyesek szenderednek,
Lengedez fekete epercserje leveles feje...

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-20 21:44   
E kellemetlen heves melegben, e meleg ellen, terelgessetek erre kerekded fellegeket (de ne legyen kecske-felleg, lehet termetesebb), s essen Csepelen este kerek cseppekben egeknek nedve. Esetleg hegyek lehellete terjedjen erre fele.

Legyetek kedvvel!

V.retek

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-15 08:43   
Nem szeretem ezen meleget mert felmelegedett testemet nem lehet lebegtethetemem nem meleg nedves helyeken.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-25 23:21   
Kedves menyecske

ez keserves eset neked. Segedelmedre nem lehetek, telephelyem messze, jegyet nem szerezhetek neked.
Veled kesergek, mert egy meccset lestem ez este, melyen egy keleten keletkezett ember rengeteg gelb meg veres lemezzel fegyelmezett, de veszett fejsze nyele. Ezek gyepen nem kerek testet kergettek, de veszekedtek, verekedtek. Rettenetes. Leglehetetlenebb, legfertelmesebb meccs lesz ennek neve.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-25 23:13   
Hej emberek teljesen elkeseredtem:
Egy messze helyen lesz rengeteg zene, s kedvencem lesz benne (sejted nemde, neve e-vel serte). E helyre kerekes szerkezettel kellene menjek, melyben rengeteg ember lesz - negyven - s meleg de rettenetesen. Lelkendeztem, de egyben elkeseredtem teljesen: Neten kell jegyet rendeljek erre, de szerverem nem engedett be. Textje: Ember e helyen nem rendelhetsz, nem kedvez neked szerencse, gyere s vegyed meg bent Pesten. Bementem, s jegyes menyecske ecsetelte: e menetjegyek neten kevesebbe, helyben rengetegbe lesznek nekem. Szemem nedves lett s jegyet nem vettem. Teremtette, keresek egy embert, mely neten rendelhet nekem jegyet.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-25 20:49   
Eme eszperente nyelv nekem mese,mese meskete,mert lehetetlen egyszerre verselve ennek eleget tennem.
(Nem,nem lehetetlen.Ez eleve megy nekem)

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-24 18:06   
Nem lehettem jelen ezen kedvenc helyemen, mert elvetemedett ezen rendszerem. De jelenleg megengedte ezen rendszer nekem, mert jelen lehetek kedvenc netemen.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-24 11:53   
Kedves S*m
Neved nem jelent szedret, sem meggyet, epret, ellenben egy cserje levele mellett leselkednek veres szemek, ez lett netneved. E helyen, mely telephelyem, neveznek "bes"-nek, s mert nem egy egyed, de ezren teremnek egy hegyen, lett e szemek neve "bessen". Medve kedvenc eledele lehet.

Kedves Bes rejtjelezett textemet megfejtetted, egyszem fekete szedremet - egye fene - megeheted. Terem helyette negyven. Esztendeje vettem, eltemettem kertemben. Lestem, lesznek-e levelek, szemek. E cserje megeredt, tekereg, de rengeteget nem terem. Egyszer lesz nekem ezer meg ezer szem, dzsemnek eltehetem, kenyeremre telente kenhetem.
P*e

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-24 02:29   
Ejnye-bejnye VB. ..egy szem fekete szeder enyeleg velem. Be szeretem, kedvelem. Ezennel es elevenen peregtetem eszemet s bejelentem: nem eszperente nyelven eleven = 11. (11-es?) rejtjelesen sebtemben emerre tellett eme remete csepp eszemben... hehehe

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-24 01:57   
Lentebb egy textben elrejtettem egy versenynevet. Fejtsd meg helyesen, nyerhetsz egy szem fekete szedret, mely kertemben terem.

E versenyt egy szervezet rendezte, melynek feje jelenleg egy ember, neve ejtve Bletter (leveles?)
Meccseket rendeznek szegletes gyepen, egy kerek, pettyes testet kergetnek, hengergetnek eleven emberek mezben. Eleven ez esetben nem eszperente nyelveken jelent eleven, esetleg elf egyedet, melyek le-fel menetelnek, egy meg meredten les kerek testet, keze, feje, teste tesz ellene, be ne menjen egy necces ketrecbe. Heves jelenetek. Ellenfelek egyede keresztez, cselez, szegletbe kerek testet befejel. Egy fekete ember jelez. Les ez? Nem! Ezek nyertek, ellenfelek vesztettek, feljebb nem emelkedhetnek, mehetnek telephelyre. Gyepen lesz meccs negyven, nyernek, vesztenek, egyre kevesebben versenyezhetnek. Egyetlenegy nyer, rengeteg centet zsebre tehet.
E gyep mellett emeletes helyeken ezrek meg ezrek lesnek meredten, jelmezekben, fejek megfestve. Helyzeteket elemeznek, hevesen tenyereket vernek, veresednek, esetleg veszekednek. Esznek, lefetyelnek, nevetnek. Egyesek beszeszelnek, verekednek, ezek meccsre ezennel nem mehetnek be.
Kedves netfelem. Megfejtetted rejtjelesen szerkesztett jegyzetemet?

P*e

nahomy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-04 20:42   
Nem tehetem,kedves P_e, mert jelem E-vel keveset jelent."REK" lenne, mely nem megy, sem nem menetel, mert erre tehetetlen.
Elevenen tengeren szeret.Veresen megehetem.
Keze="delete".
N.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-04 20:28   
2006-06-04 13:37, Rzsike:

Tejet nem vedelek, nem, melegen sem.
Hegy veres, szeszes leve, de nem ecetes! ez lenne kedvemre, de nem jegelve. Ezt kellene nyeldekelnem, heve bennem meleget teremtene, s kedvem kerekedne.
Megyek, egy szerkezetbe beteszek egy kerek lemezt, melyen emberek szerepelnek, fecsegnek, verekszenek, szenvednek, szeretnek, s elmerengek felette ez este.
p*e

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-04 20:03   
Helyesen nyelvelsz kedves netfelem, de engedj meg, kecskepecsenye ne legyen ebek eledele, mert lennebb e menyecske szerfelett berzenkedne ellene. Jele, mely megjelent egekben negyven meg... esztendeje, fellegek felett, s mely jel lehet jelleme jele, ez kecske. Nem gyerek-kecske, s nem menyecske-kecske, de ennek ellentettje. Ne etesd meg ebeddel!
Nekem jelem egy cseppet termetesebb, legel, de nem tejel, tehenek szerelme lehet.
Te jeled?
p*e

nahomy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-04 19:55   
E fejezet: eszperente nyelv net tere-fere, nem eledel receptes ebeknek.
Kend kedves ebe ne lefetyeljen eperlevest eb-eledellel keverve, mehet helyette kecske meg medve vesepecsenye, esetleg kecsege-leves.
N_h_m

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-04 15:05   
Eperlevest ebnek?
Kend nem gyepmester?

nahomy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-04 14:06   
Kedves Net-es Gyerekek!
Ezt megengedhetem, mert ezennel bejelentem, rengeteg kenyeremet megettem.
Csendesen telnek e hetek,kevesen csetelnek. Merre lehettek?
Nem kedvelem e fekete eget.Reggel csepergett, este fergetegesen esett. Heves szelek kellemetlen fellegeket kergetnek fejem felett.
Fekete-tenger mellett kellene lennem, keresve egy helyet,melyen keresztbe fekve heverek, fejem felett fedelek ne legyenek.
E helyett NET-en csetelek...
Teckel ebem, mely neve Dzsek, mellettem eb-eledelt lefetyel, melyet resztelt,szeletelt eperlevesbe kevertem. Ez ebem kedvenc eledele!!(He-he-he!)
Eleget tekergettem nyelvem...
Szeretettel:N_h_m

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-04 13:37   
2006-06-03 18:28, poe:
-
Kedves R
meglelted e helyet?

Meg persze
Nem esett nehezemre. Kegyedet kerestem de nem leltem semerre. Szerencse, e remek hely webmestere megszerkesztett egy rendszert, mellyel kereshetek neveket, elfeledett recepteket s rengeteg egyebet.
Nem leltelek semerre… egyre lejjebb mentem csevelyhelyeken: Ferenczes terembe, receptes telephelyre – szerencse de beteges teremben sem leltelek meg – meglestem pezsegsz-e vereset festettel, esetleg „kedvessel” lehetsz.. de nem.

Neved e helyen emelkedett fel mekegve. Lelkendeztem… megleltelek Fellegek elmennek egyszer, ne keseregj, ne reszkess, gyere tettem neked egy serlegbe meleg tejet, vedelheted ezerrel.
Szemed legyen kedvenceden, bele ne lefetyeljen!
Szerencse legyen veled, s fekete szerkezeteddel.
_________
eR

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-03 18:28   
Kedves R

meglelted e helyet?

Ne fenyegess, nem leszek kehes, nem megyek kertembe. Egemen nem melenget kerek test, helyette fellegeket terelget egy szellet. Reszketek. De fejem helyesen tervezett. Berbermesterhez nem megyek, zsebemnek ez nem lenne kellemes. Helyette vettem egy szerkezetet, persze fekete letettem szekreterre, szemezek vele. Egyszer lesz merszem, s melegszem vele.

P*e

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-03 18:11   
2006-06-03 12:46, poe:
-

Ej ez pech kedvesem, de lelkendezz, te leend szerencse gyermeke, mert begerjedt szerkezeted testeden nem ejtett sebeket.
Jegyzetelted, kertben leszel s melengeted nedves fejedet. Ej Te! Meleg nem leend nektek sem, ne menj, mert tested meggebed, fejed teteje jeges lesz! Persze... elmentek jeges szentek, de melegebb nem lett, lesheted! Megbetegedhetsz, s fejed nyele nedves lesz. Kellene neked egy szerkezet, mely elemmel gerjed, s meleget lehel fejedre.
Esetleg ezen elemes szerkezet nem tetszene neked, nedves fejjel mesteremberhez elmehetsz. E helyen kezedet keresztbe teszed, s mester remekel neked, s helyetted egy remeket fejedre. Neve (nem teljesen helyesen textelve): berber.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-03 14:58   
Helyes Fredem, ezt szeretem. Kedves jegyzeted lelkemet megmelengette.
Legyen kellemes ested!

P*e

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-03 14:11   
Rendben kedves kenyeres. Nekem ez nem kenyerem, de Kegyednek megteszem. Kellemes perceket ejtettem, de mennem kell
Egek veled.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-03 13:11   
2006-06-03 13:05, Fredi:

Kedves Fred
E helyen e-vel kell fecsegned, nyelvelned, felelned Kezdd el, megy ez neked, de ne rettegj, versbe szedned nem kell

P*e

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-03 13:05   
Gratulálok Poe, szép munka, jól szórakoztam rajta!
Frédi

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-03 12:46   
Kedves Netfelek

Merre tekeregtek? Megkerestem e webhelyet lentebb, s lesem, veres retek levele nem lett megfelelve. Gyertek erre, fecsegjetek e-vel.

Emberek, egy rettenetes eset esett meg velem este. Nedves fejemmel kellemetlen fekhelyemre mennem, kerestem egy fekete szerkezetet, mely meleg lehelletet ereszt fejemre. Meglett, egy keveset tette, egy percet lehellt rendesen, de egyszerre berekedt, reszketett, berregett, fekete fellegeket eregetett, pernye repkedett felette, kezemet megverte. Egek!!! Megrettentem, e beste szerkezetet egy vederbe vetettem. Kezem remegett, eszem berzenkedett, nyelvem rettenetes szlengen fecsegett, melyet nektek nem jegyezhetek le. Veres lenne fejetek.
Nem ezer esztendeje, de hetven hete vettem e szerkezetet, erre berezelt, s keresztbe tett nekem. Nedves fejemet leplekbe tekertem, s megjegyeztem, meleget keresve, eget lesve kertbe megyek, nem berregtetek.

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-14 00:36   
Kedves e-mberek, de megeredt nyelvetek! Rengeteg eszperente textet szerkesztettetek e hetekben. Remek!

Legyen ezen esztendejetek kellemes, zsebetek legyen tele ezresekkel, szemetek ne nedvesedjen, ne kelljen keseregnetek. Nevessetek rengeteget.

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-04 08:20   
Kedves rzseke kedvvel lestem leveledet.
De nem mehetek be reggelente szeretett levesedet lefetyelve mert kedvesem beverte fejemet.Nem ettem meg szeretett nejem nekem teremtett tejbekevert reszelt zsemlekenyeret.
De ezennel bejelentem teneked estelente de nem rendszeresen, eltekergek meg bemegyek ezen kedves helyre mert eszperente lehetek egy este.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-03 23:12   
Kedves emberek: Lencsemester, Pettyes!
Szeretettel vettem szerkesztett textetek. Lelkem enyhet lelt, megmelegedett bele. Lejjebb Te kedves erre keveredett, nevedben nem szerepel „e”. Megkeresztellek, neved ezennel lehetne e-vel esetleg: Verede (errefele Pesten elmegy)
Lebbencslevesemet megetted, szemem mered, lesem: testednek eleje, nemednek szerve felett kerek lett. Keserves kedved felejtsd el, s gyere erre reggel, este, jegyzetelj be!

Várady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-03 15:01   
Kedves de remek menyecske!
Erre tekeregtem mert nem leltem meg keserves kedvemet.Nem tehetem egyebet belebegtem ezen kedves helyre.
Ezen helyen megettem a te kedvenc levesedet e lebencslevest,mely nekem kedves remek eledelem.
Ezennel levelemben lefektetem,nem megyek el ezen kedves hely mellett mert nem lehetek neveletlen gyermek,mely nem kebelezne be egy keves kedvenc lencselevesedet mely kedvenc leveseledelem lett ezennel.

Szeretettel lekezelek veled ezennel egy meleg fekete mellett.
Egy lelkes de kedves emberke jegyezte fel ezt teneked szemtelen szeretettel.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-03 01:23   
Kedves Rmenyecske,

Rettenetes eset ebedet elvesztened s Szenteste reggelen temetned. E jegyzeted kedvemet szegte, s Veled kesergek.
De ne feledd, ebednek Mennyekben kellemes helye lesz. Nem kell kesere cseppeket se fekete szereket etetned vele, s nem szenved. Helyette kedves ebed elszenderedett ebemmel tekereghet, lefetyelhet, ehet eleget, kergethet fellegeket de szellemben Veled lesz.
Egek Szent Szelleme legyen vele.
Szeretettel,

Lencsemester

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó