2018. január 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Páros élet a legszebb a világon?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-05-29 23:57   
Mennyire igaz. Alain Bombard tenger biológus írja könyvében (magyarul is megjelent "Önkéntes hajótörött" címmel), hogy egyes hajótöröttek sokkal hamarabb meghalnak mint azt a fizikális körülmények indokolnák. A tényt azzal magyarázza, hogy ha az ember elveszti a reményét, hogy visszatérhet a társadalomba, ez a körülmény önmagában is ölhet.

2017-03-23 19:52, nidda:
-
2017-03-23 11:24, Tessényi Györgyi:

"Mondjuk neki is lett egy Péntekje..."

-és akkor még nem tehette meg, de manapság el is vehetné feleségül.
http://www.vip.de/cms/roland-emmerich-und-omar-de-soto-hochzeit-im-sommer-geplant-4103706.html
Reméljük, hogy boldogok lesznek....

-

-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-05-06 21:40   
2017-05-05 21:31, nidda:

Igazad van, amit a hallgatást megtörő férfi lehetséges sorsáról írsz. De nekem már az adás címe sem tetszik, mert a harmónia az nem azonos az agyonhallgatással, tehát ha írtam volna a címet, az: a képzelt harmóniára való törekvés csapdája lett volna. Nekik ez túl hosszú és komplikált, így igaz

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-05-05 21:31   
Ma reggel a "harmónia csapdájával" foglalkozott a rádió. Megjelent róla egy könyv, huszonkettö euróért megvásárolható. A szerzövel készítettek riportot,-a dialektusa alapján bécsi osztrák lehetett. Szó esett a konfliktus kerülö kedves, megértö nökröl, valamint az odahaza inkább hallgató férfiakról. Mindez helytelen,-mondja a szerzö,-tessék a sarkunkra állni és patáliát csapni. Könnyen elöfordulhat, hogy az eddig hallgató férfi továbbra is hallgatni kényszerül, mert nem lesz kihez szólni,-mondom én.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-03-24 19:28   
2017-03-23 21:00, Tessényi Györgyi:

Vak tyúk is talál szemet....

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-03-23 21:00   
2017-03-23 19:52, nidda:
A labdát magasra adtam, köszi, hogy ilyen remekül lecsaptad!

-

-

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-03-23 19:52   
2017-03-23 11:24, Tessényi Györgyi:

"Mondjuk neki is lett egy Péntekje..."

-és akkor még nem tehette meg, de manapság el is vehetné feleségül.
http://www.vip.de/cms/roland-emmerich-und-omar-de-soto-hochzeit-im-sommer-geplant-4103706.html
Reméljük, hogy boldogok lesznek....

-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-03-23 11:24   
Az előző beírások az önzésről szóltak, ennek az egyenes következménye a magány, ami főleg idős korban, de manapság már fiataloknál is nagy téma. Erre egy közmondás jut eszembe: Ki mint veti ágyát úgy alussza álmát. Persze lehet a kapcsolatok rizikóit felsorolni, vagy a magányról filozofálni a kapcsolatokban, de ez nem változtat azon, hogy önzésből bolgogság nem születhet, nem vagyunk Robinzonok, akik egyedül is boldogulnak remekül.Mondjuk neki is lett egy Péntekje...

Bpetkó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-01-24 18:37   
2011-02-12 23:05, Toeby:

Balogh Peter vagyok,és egyetértek;)

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-12 23:05   
Hi!

Egy rövid hir a Duna Televizióból:

"A házasságok több mint fele válással végződik.

Bár családközpontú nép vagyunk, egyre kevesebben, és egyre később vállalnak gyermeket. Vasárnap tartjuk a házasság világnapját. A kormány egyértelműen a házasság pártján áll - mondta Soltész Miklós. 2000 óta egyébként 50-ről 60 százalékra nőtt a válások aránya. Az államtitkár szerint már a gyerekekben tudatosítani kell, hogy a házasság egy életre szóló elhatározás."

Véleményem:

Lassan már a kanadai barnamedve példája sem felel meg ennek a ténynek. Hosszú tiz kilómétereken követte a nöstényt, elöre nem tudott szándékkal. Találkoztak is, amikor a him elejtett egy valamiféle állatot éhségében, de a nösténynek nem adott belöle. Az meg meggondolta magát, s igy nekiindult a további menetelésnek és igy a him pórul járt, mert a nagy távolságu elönyt már nem tudta behozni.

Átültetve a magyar család viszonyaira, még ez az eset sem merül fel a jövöben, mert a "nöstény" nem vállal gyereket, s igy igyekszik mindig nagy távolságot tartani.

Toeby

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 13:46   
Igen ManuAlex Szeretném, ha írnál De eleinte - kérlek, egyszerűen fogalmazz ))

Köszönöm szépen.
Ha megterhelne, jelezd - félek, engem elkap a lelkesedés és nem veszem majd észre, ha terhedre vagyok )
A profilban találod a címem.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-21 22:23   
2003-03-21 21:02, Women:
-
ManuAlex
"Egy masik ok az hogy a baratok nem igazi baratok es nem szivesen szenvednek veled egyutt... Sok barat ugy van hogy "cuki-pajtasok vagyunk, egyutt viccelunk, osszejarunk bulizni, de nincs nekem energiam meg kedvem arra hogy a te bajaiddal is torodjek, van nekem eleg bajom ugy is.. menj a paphoz gyonni inkabb.."

...????????...
A barátaidat te választod. Az én barátaim mindíg ölbe veszik a lelkemet, ha szükségem van rájuk. Más kérdés, hogy nehezen mutatok gyengeséget, mert kiszolgáltatottá leszek miatta... és azt nehezen viselem:-)

Szoval megsem a legjobb baratsag mert ha igazi lenne, nem kellene attol felni hogy kiszolgaltatotta leszel... nem? Az a helyzet hogy igaz hogy te valasztod meg a barataidat, de az emberek nem tokeletesek es meg kell elegedj olyan baratokkal amilyeneket talalsz... es van aki talal nagyon jo baratokat, mas nem...

Más...
Talán nem itt a helye, de nekem segítség kellene:-) Ha valakinek lenne kedve időnként angolul írni nekem, muszáj lenne naponta foglalkoznom az angollal és nyugodtabban utazhatnék Kanadába május végén:-) Talán kicselezhetnénk közösen az időt (rengeteget dolgozom) és a lustaságomat:-))

Ha akarod, en irok...

Ha egyszer sikerülne megoldanom azt a gondot, hogyan lehetnék egyszerre két helyen két dolog biztosan történne:
1) Nobel dijat kapnék:-)
2) már két páruzamos életben gondolkodnék tajta, hogyan lehetnék egyszerre négy helyen:-)))))))

en meg lehet hogy vitatkoznek a masik magammal..

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-21 21:02   
ManuAlex
"Egy masik ok az hogy a baratok nem igazi baratok es nem szivesen szenvednek veled egyutt... Sok barat ugy van hogy "cuki-pajtasok vagyunk, egyutt viccelunk, osszejarunk bulizni, de nincs nekem energiam meg kedvem arra hogy a te bajaiddal is torodjek, van nekem eleg bajom ugy is.. menj a paphoz gyonni inkabb.."

...????????...
A barátaidat te választod. Az én barátaim mindig ölbe veszik a lelkemet, ha szükségem van rájuk. Más kérdés, hogy nehezen mutatok gyengeséget, mert kiszolgáltatottá leszek miatta... és azt nehezen viselem:-)

Más...
Talán nem itt a helye, de nekem segítség kellene:-) Ha valakinek lenne kedve időnként angolul írni nekem, muszáj lenne naponta foglalkoznom az angollal és nyugodtabban utazhatnék Kanadába május végén:-) Talán kicselezhetnénk közösen az időt (rengeteget dolgozom) és a lustaságomat:-))

Ha egyszer sikerülne megoldanom azt a gondot, hogyan lehetnék egyszerre két helyen két dolog biztosan történne:
1) Nobel dijat kapnék:-)
2) már két páruzamos életben gondolkodnék tajta, hogyan lehetnék egyszerre négy helyen:-)))))))

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-21 20:38   
2003-03-16 17:55, Women:
-
Ti hogyan vagytok ezzel? Mutathat-e egy sikeres nő vagy férfi gyengeséget, akár egy párkapcsolatban, akár az életében? Miért divatos ma a Herkules-álarc?
-

Szerintem aki soha nem mutat gyengeseget az vagy alarc moge rejtozik, vagy nincsenek erzelmei. Azt nem hiszem hogy valakinek soha ne kellene gyengeseget mutatnia vagy hogy olyan elete legyen hogy mindig rozsas legyen minden.

Szerintem van tobb ok amiert az emberek a Herkules-alarc moge bujnak. Ezek kozott gondolok olyanokra mint peldaul az ember ha gyengeseget mutat, akkor fel attol hogy lenezik. Persze ez a tarsadalom hibaja es a csalad/baratok hibaja hogy ha ennek a felelemnek alapjai vannak. Persze masokat sem hibaztathatunk tulsagosan, mert ok is ezt kaptak, ebben nottek fel.

Egy masik ok az hogy az emberek nem szeretik kiteregetni a szennyes ruhajukat. Legtobbszor a problemaikat eltitkoljak, es a gyengeseget sem mutatjak, mert a baratok megvigasztalnak, de akarjak tudni hogy mi van... jo volna ha lenne annyi erzek bennuk hogy ha az egyik szomoru, akkor batoritsak, vigasztaljak, de ha az nem osztja meg veluk hogy miert szomorkodik akkor nem kell halalra kinozni kerdesekkel hogy mondja el a reszleteket... sokszor az emberek akarjak tudni a reszleteket hogy az informaciot felhasznaljak masra.. nem is csoda hogy az emberek inkabb bezarkoznak minthogy egy barat vigasztalasat igenybe vegyek..

Egy masik ok az hogy a baratok nem igazi baratok es nem szivesen szenvednek veled egyutt... Sok barat ugy van hogy "cuki-pajtasok vagyunk, egyutt viccelunk, osszejarunk bulizni, de nincs nekem energiam meg kedvem arra hogy a te bajaiddal is torodjek, van nekem eleg bajom ugy is.. menj a paphoz gyonni inkabb.."

Meg egy dolog. Nem tartom egeszseges kapcsolatnak azt ahol a felek (pl. hazastarsak) nem mutatnak soha, vagy csak ritkan gyengeseget... Szerintem az elet egy resze, es egy gyonyoru resze az eletnek az amikor az egyik a masikat szeretettel felkarolja amikor szukseg van ra.. Ha soha nincsenek olyan pillanatok amikor egyutt sirnak, az inkabb business kapcsolat mint hazassag...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-21 16:56   
"Mutathat-e egy sikeres nő vagy férfi gyengeséget, akár egy párkapcsolatban, akár az életében?"

Milyen gyengesegre gombolsz?

Laca  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-16 20:15   
2003-03-16 17:55, Women:
-
Köszönöm Laca:-)

Mostmár sajnálom, hogy éjjel leültem a gép mellé...De hálás vagyok a segíteni akarásodért:-)

Ez az Women, gratulálok!
Egyébbként a gyengeség az emberi élet velejárója. Ne szégyeld ha bánatod vagy örömöd van, hiszen azzal együtt vagy Te. Én sem szégyenlem, ha egy film, vagy egy élet helyzet könnyeket csal a szemembe. Az csak a jelenlegi álerkölcsöknek köszönhető, hogy egy erős férfinak nem szabad sirnia. De szabad, egyébként jön az infarktus, agyvérzés, stb. Le kell vezetni a feszültdéget, de nem úgy, hogy valakit, vagy valamit össze kell törni. Például nálam bevált a zene hallgatás. Vannak kedvenc zenéim amiket kisebb lelki válságban hallgatok sűrübben. Sokszor segít nekem. Nem csak a "Győztesnek" szabad sirnia ne feledd. Baráti üdvözlettel: Laca

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-16 17:55   
Köszönöm Laca:-)

Mostmár sajnálom, hogy éjjel leültem a gép mellé...De hálás vagyok a segíteni akarásodért:-)

A borulátás nem passzol a ruhatáramhoz:-) ma már jobban vagyok és holnap már teljesen jól leszek:-)

Megerősödöm ezektől a kicsiny gyöngeségektől, picit dacos is leszek talán: nehogymá' egy vacak este meghatározzon engem!

Nekem könnyű: hiszem, hogy örömökre születtem:-)
Nekem könnyű: a Jóisten látja, ha túl sok örömöm van, szétosztogatom, ha túlárad bennem a szeretet, elosztom másoknak..ezért kapok mindíg új lehetőségeket a boldogságra:-)
A bánatomat nem szoktam osztogatni...főleg ilyen széles körben nem:-) Bár megtanultam az elmúlt években, hogy ha csakis az "én vagyok a legerősebb állat" - jelmezemet hordom, akkor senki nem akar támogatni, csupán rám támaszkodni...ebben pedig el lehet fáradni, ezért óvatos vagyok:-)
Igaz, így sosem lesz belőlem tökéletes mártír:-) Mit nekem glória, egyszer élünk!!
))) Emberből gyúrtnak lenni is varázslatos:-))))

Ti hogyan vagytok ezzel? Mutathat-e egy sikeres nő vagy férfi gyengeséget, akár egy párkapcsolatban, akár az életében? Miért divatos ma a Herkules-álarc?

Laca  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-16 15:20   
2003-03-16 02:28, Women:
-
Okosakat beszélünk. Racionálisan, szépen, árnyaltan:-én is.

Ma pedig elmentem az öcsémmel és a feleségével egy "bálba", ahova mindenki a párjával jött. "Vállalkozók bálja"...

Három hónapja vagyok egyedül és ma éreztem először: EGYEDÜL VAGYOK!
-
Ez csak átmeneti állapot. sajna ezt az időszakot elkell viselni. De tehetsz valamit amivel könnyíthetsz az elvidelhetőségen. menj emberek közé. Fogd fel úgy a történéseket, hogy minden azért történik mert valami új, jobb van kialakulóban. Közelíts pozitívan mindenkihez. Remélem nem veszed tolakodásnak, hogy tanácsot adok, csak segíteni szeretnék. Egyébbként ha beszélsz a problémádról valakivel az már fél siker. Baráti üdvözlettel:
Laca

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-16 02:28   
Okosakat beszélünk. Racionálisan, szépen, árnyaltan:-én is.

Ma pedig elmentem az öcsémmel és a feleségével egy "bálba", ahova mindenki a párjával jött. "Vállalkozók bálja"...

Három hónapja vagyok egyedül és ma éreztem először: EGYEDÜL VAGYOK!
Amikor beléptem, az ismerős pasik körülvettek, udvaroltak, (kamu) ajánlatokat tettek, ahogyan mindíg is szokták:-) Aztán kiderült, hogy elváltam és onnantól senki nem jött a közelembe, nehogy a neje azt higyje, azért jön mert...s a nejek sem jöttek, mert nem tudtak mit kezdeni a helyzettel, vagy legfeljebb sajnálkoztak.

Úgy ültem ott, mint egy pária...Komolyan. Először nem is értettem, hiszen máskor táncolni visznek, beszélgetünk...

Egyedül vagyok.

Érdekes.

Nincs kinek elmondjam, azért mondom nektek.
Az úgynevezett barátaim nincsenek most velem. Éjszaka van.

Nincs kihez szóljak. Üres az ágyam...nincs kit öleljek. EGYEDÜL VAGYOK.
Érdekes:-(

Laca  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-15 21:31   
Kedves Hölgyeim. Csak a saját történetemet mondom, minden féle tanácsnak tűnés nélkül. Valamikor ma 70-es években udvaroltam egy gyönyörű szőke cicababának. verekedtem is érte egyszer-kétszer. Kb 3 évi udvarlás után elhatároztuk a házasságot.December1-én esküdtünk és karácsonykor már nem voltunk együtt.Ugye nem hosszu idő volt amit együtt töltöttünk. Lett belőle egy kislány, szép, okos jó képességű.
De az élet megy tovább, pedig Én elhatároztam, hogy többet nő nem kell.Ez 73-ban volt. Aztán a munkahelyemen megkövetelték a középiskolai végzettséget. Hát nekifogtam. Második évfolyamban jött egy picike, vidéki kislány az osztályba, hosszú gyönyörü sötétszőke hajjal. Mivel picike volt - 148 cm - segítettem neki becsukni az ablakot, ezután pedig mire észbe kaptam, már együtt jártunk szinházba, moziba, a Margitszigetre. Az egész nyarat együtt töltöttük úgy, hogy Ő a nővériéknél lakott én pedig a szüleimmel.A megismerkedésünkkor elmondtam neki, hogy nem vagyok elválva és van egy lányom is. Ő ezt rögtön elfogadta és innentől kezdve már nem volt közöttünk probléma. Azóta 28 év telt el, van két közös kislányunk és én úgy érzem, sőt tudom, hogy szeret és viszont szeretem. Na ne a lángolásra gondoljazok, hanem a szunnyadó, de állandó tűzre. Nekem még most is ugyanaz a pici, törékeny szépség, mint akt megismertem 28 évvel ezelőtt. Ahhoz hogy ennyi évet kibírjunk együtt az is kellett, hogy mind a ketten figyeljünk a másikra. Ne akarjuk saját tulajdonunknak tekinteni a másikat. Egyenrangú partnerek vagyunk, csak más neműek - és az milyen jó. Egyébként idősebb nálam 2 évvel, viszont olyan cicije van 52 évesen, hogy sok fiatal megirigyelhetné. Tekintettel arra, hogy Ő is dolgozó NŐ, amikor tudok segítek neki a házi munkában, főzés, takarítás, bevásárlás, miegymás. Kivéve a mosás, mert még a picivel volt kórházban akkor valamit összemostam és minden zöld lett. Nagyon ragaszkodunk egymáshoz, pedig mérlegek vagyunk mind a ketten. Megbízunk egymásban, nincs féltékenység semmilyen téren, csak féltés. Most így visszagondolva azt sajnálom, hogy nem Ő volt az első az életemben, mert az előtte lévő éveket elveszettnek tartom. Nagyon sok közös gondunk volt és azokat együtt oldottuk meg, ez is közelebb hozott egymáshoz minket. Én olyat nem tudnék elképzelni, hogy kezet emeljek Rá, de még a gyerekeimre se. Felneveltük őket egyetlen pofon nélkül, pedig állítólag nem árt. N3em tudom nálunk még az eshetősége sem merült fel. Különböző hazai instrumentációkat hoztunk magunkkal az életbe, de tudtuk és tudjuk kezelni a problémákat. Többet ér egy csók minden veszekedésnél. Viszont sokat beszélgetünk és általában figyelünk egymásra. Hát ennyit az Én életemről. Aki akar ebből is tanulhat, de fő a tolerancia képesség. Ezt kívánom mindenkinek és akkor elmondhatja, hogy szép élete van. Apropó pénzünk sosem volt annyi amennyit szerettünk volna, de mindig jutott arra ami kellett, és elsőként a gyerekekre fordítottuk.

Women  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-14 21:36   
rigójanos
Köszönöm a meghívást, bár nem tudom mi vitt rá:-))
Végigolvastam néhány levelet itt:
erckleryck - Igazad van. Mártírnak lenni nem boldogít, de nem azért teszik a nők vagy férfiak akik így élnek, mert szerintük ez a boldogság útja:-) Azért teszik, mert olyan párt választottak, aki mellett mártírok lehetnek...lesznek. Nem tehetnek mást. A személyiségük, az élettörténetük, a családi minta hozza...már úgy összességében. Akinek nem ez a természete, mondhatja ítéletnapig: egyszerűen abba kell hagyni, ne hagyd hogy a másik megalázzon...Nem tudja megtenni. Érted? Ezért nem okos pszichológus az, aki tanácsokat osztogat. Tanácsokkal sokra nem lehet menni. A tanács= a te megoldásod az én helyzetemre. Nekem a magam megoldását kell megtalálni, ami lehet, nem is hasonlít arra, amit te meg tudnál tenni adott helyzetben.

rigojanos - "anyagiak vagy szex" A szex, sokmindent megold és elsimítja a dolgok életét, de nem mindenható és nem csodaszer...Ha az lenne, mindannyian képesek volnánk csakis csodákat tenni a kapcsolatainkkal:-) A konfliktusokat a kommunikáció oldja...a szex, csak elsímítja az éleket.

"nemtomki":-)) bocs
házasodjunk vagy ne...
Én házasodtam. Fiatalon, szerelmesen, vakon.13 évi vakszerelem után láttam rá az életemre. További 8 évig toleráltam, próbálkoztam, renováltam a kapcsolatot odaadó kreativitással:-) Aztán 2 év alatt abszolút tudatosan megtervezve leválasztottam magamról a férjemet...akit szeretek ma is, mert egy szenzációs pasi, de lehetetlen vele együtt élnem már. Olyan vagyok mellette, mint egy kiszáradt kagylóhéj...mindenemet odaadtam már.

Nem akarok többé házasodni, mert nekem nagyon nehezen megy egy érzelmi kapcsolatból való kiválás és az eskü megszegése.
Már nem mondom "örökre" - azt mondom "mindent megteszek érte" Nem mondom "soha" - azt mondom, addig, amíg jószívvel tudom csinálni"

Bocs, hogy így "elnyúltam"...a fáradtság teszi:-))))))
Terka

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-14 19:06   
Pompéry
Berlin...
"fejlödhet a két fél életútja, karrierje egészsége..."
Mind ettöl függetlenül, az igazi szeretet nyer! Mi azon kívül amit a pap felsorolt az esküvökor, elötte egy olyan igéretet tettünk egymásnak, hogy nem hagyjuk el egymást, akármilyen betegség éri is a másikat!
Akkor se szeretném Öt kevésbé, és csak Öt választanám újra, ha fiatal lennék.
De nem szeretnék újra fiatal lenni, mert akkor újra megkellene találnom az igazit!
Aztán úgy untam már a sok ámításokat" mennyire szeretlek! " Ebböl elegem volt már.
Szeretettel:

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-14 09:51   
Erdekes modon sokminden amit leirtok velem is megtörtént.
Pl: a férjem mikor megtudta hogy màsodjàra (a lànyommal) teherbe estem egy krizantemcsokorral lepet meg!
De a lakadalmunk alkalmàval kaptam "müviràg kompoziciot" is. Én azt hittem hogy az illetö temetésre indult!!!
Vagy olyan is történt, sajàt születésnapomra, a sajàtkezûleg készitett szûlinapi torta mellé a làtogatoim egy darab "torta kanalat" (vagy hogy mondjàk neki azt a kis lapàtot amivel a torta szeleteket felszolgàljuk) hoztak ajàndékba!! Semmi màst! Persze nagy örömmel kellet fogadnom az égészet!

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-14 04:19   
: D:D

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-14 00:21   
2003-03-12 15:31, rigojanos:
-
... 5 csillagos etterem ... bamult ram tatott szajjal 50 Chanel kosztumos asszonyka.
-
)
Élénken el tudom képzelni a jelenetet, valamint a Te ábrázatodat! És végül is miért shower? Ez kiderült azóta?

Fordított story nálunk a bekerítési hadműveletek idejéből:

Első berlini látogatásom alkalmával későbbi férjem, akkor még csak rendkívül csinos velejáróm bejelentette, hogy megyünk a Roma nevű éterembe "Wedding"-re. Jól beszéltem ugyan németül, de nem ismertem minden nyelvi finomságot, valamint a szoc-ból jövet bizonyos "neudeutsch" avagy "denglish" kifejezések váratlanul értek. Így nem voltam meglepve azon, hogy itt a fránya szigetnémet nyugaton esetleg az esküvőt angolul mondják. Mélyen érdeklődtem, hogy mit kell oda fölvenni és mit viszünk magunkkal, kihez, kik lesznek, stb. Eberhard mondta, hogy nincs semmi felhajtás, hogy kik lesznek, majd meglátod, semmi cécó. Nem értette a kérdést. Én meg a semmi cécót.

Tényleg nem volt semmi cécó, de esküvő/lakodalom sem: Nem Weddingre, hanem Weddingbe mentünk, ami Nyugat-Berlin egyik kerülete. Eltartott, míg tisztáztuk a félreértést.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 18:01   
2003-03-12 10:55, Ria:
-
Sziasztok
... a szex sok mindent kisebbe, elfogadhatobba tesz vagy eppen felnagyit (es most nem arra gondolok, amire gondolhatnek ).

RIA
-

Ez is igaz, viszont forditva is nagyon igaz hogyha peldaul veszekedes van a penz miatt, akkor a szex sem olyan jo... vagy a masik, ha a kommunikacio nem jo, akkor nem igazi a szex... Kulonosen a nok kapcsolodnak erzelmileg es nem tudjak elvezni ugy a szexet ha nincs meg az a kapcsolat kozottuk..

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 15:31   
2003-03-12 01:36, Pompéry Berlin:
-
O, nekem is van egy csokorra valo ilyen tortenetem. Mazsolazzunk is beloluk gyorsan. Ott volt az az eset peldaul, amikor egy honappal azutan, hogy idejottem, az (akkor meg) baratom baratai meghivtak egy bridal "shower"-re. Ok is, en is felteteleztuk, hogy en tudom, milyen alkalmat takar a kifejezes. En abbol kiindulvan, hogy meg szabad gombolkodasu magyar ismeroseim sem zuhanyoznanak egyutt csoportosan egy idegennel, kizarasos alapon valami medence melletti osszeroffenest vartam. Vittem ajandekot is, hiszen a feluletesen osszegyujtott informacioim alapjan az alkalomnak lenyeges resze volt, hogy a menyasszonyt ellassak a vendegek agynemuvel es konyharuhaval.

En fel is vettem a bikinit, es a sminkelest, illetve hajjal kapcsolatos procedurakat mellozve beleugrottam a mackomba meg a tornacipombe, es honom alatt az agynemuvel elvitettem magam a megadott cimre.

A cim egy 5 csillagos etteremhez tartozott, aminek a disztermebe belepve bamult ram tatott szajjal 50 Chanel kosztumos asszonyka, 10 viragkompoziciokkal es kristallyal megteritett asztalok korul.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 15:20   

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 14:57   

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 10:55   
Sziasztok

Egy regebbi hozzaszolasra reagalva. En elhiszem, hogy nem a szex, hanem a penz a legfobb "valook", de az is teny, hogy a szex sok mindent kisebbe, elfogadhatobba tesz vagy eppen felnagyit (es most nem arra gondolok, amire gondolhatnek ).

Ha van egy kisebb vitacska, ami termeszetes egyuttelesnel, de utanna egy isteni ejszaka, akkor reggelre nincs problema. De akkor ha minden ejszaka valamelyik nem elegedett, akkor abbol zsortolodes, felrelepes, hibakereses lesz.

Szoval, a szex nem a legfontosabb, de valahogy megis az egyik legfontosabb

RIA

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 10:20   
rigojanos,

nem mondtam azt, hogy nem esett meg, hogy akaratlanul esett teherbe a nö, de nem minden nö tartja meg azt a terhességet, s házzasságra veszi rá a partnerét emiatt. Vagy hogy magyarázzuk meg, hogy az illetö nönek azota csak még egy gyereke volt, a második, a második férjétöl? Az a házasság még mindig tart, s a gyerek pár évvel késöbb született. Az elsö esetben arrol is volt szo, hogy haza akart menni élni s ott megszülni a gyereket, nem ott, ahol a partnerével akkor éltek, a férfi hazájában. Mikor a férj észre vette hogy továbbra is karcsu maradt a neje, már össze voltak házasodva.

"Na most nem ertem. Tehat ugy elfogadhato az egyutteles, ha kozben harmoniaban kacsintgatnak masfele? Akkor most az elvvel van a baj, vagy a “terrorral”?"

Mindig a terrorral van baj! Ha mindketten jobbnak vélik a "vadházasságot" amiböl hamar ki lehet ugrani, akkor nincs probléma, nem?

Nem hinném, hogy szüleink vagy nagyszüleink nem élvezték volna a házaséletet, csak nem volt olyan nyilvánosan megtárgyalva, mint a mai világban. Természetesen az összehozott házasságok sem voltak mindig ideálisak, pláne akkor nem ha vagyont akartak össze kötni s nem nézték meg annyira hogy az illetö partner mennyire passzolna a másikhoz.

"A “hasonlo korok”-et definialhatnad."

ManuAlex már jol elmagyarázta szerintem. Szokások, nyelvek, vallás. Közös vonások, érdeklödési kör s családi háttér könnyitik a kapcsolatot. Azt hiszem meséltem, hogy férjemet anyámék ismeretkörén keresztül ismertem meg Svájcban. Ismertük unokatestvéreit. Nem mondtam azt, hogy mindig a szülök hozzák össze a gyereküket valakivel, de sokszor a baráti körön keresztül ismerkedtek régen az emberek.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó