2018. szeptember 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Páros élet a legszebb a világon?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 01:48   
2003-03-08 17:18, Ferencz Zsuzsanna:
-

Jo hirem van zsuzsa, ide mar elgyutt a kánaán.

A 2002 Canadai Census adatai szerint 50-50% a
hazassagban eroszakot elkovetok szama, nemek szerint. Igen..a ferjhezvagott tanyer, bakkancs is benne van a statisztikakban.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 01:36   
Node magyar embernek zöldszilvát halszósszal! Még elgondolni is rémes!

Képzeld, nekem Berlinben az első vendégeim krizantémcsokrot hoztak! Otthon ilyet csak a temetőben láttam halottak napján. Pedig 24 évesen még elég virgoncan élő voltam. Túléltem. Első munkahelyemen az első nap első félórájában megkérdeztem a szemközt ülőtől, hogy mennyi a fizetése. A hölgy legalább annyira megütközött ezen, mint én a krizantémon. Ezt is túléltem. Több ilyen személyes "rémtörténetem" van raktáron. Ma már ezek inkább vidám anekdóták a beilleszkedési korszakból. Nem hiszem, hogy emiatt inkább "falubelit" kellett volna választanom.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 01:31   
2003-03-11 22:27, andi_usa:
-
"Igen jol elemezted ezeket a dolgokat, s emlitsük meg azokat a házasságokat is, ahol a nö "rákényszeriti" a férfit a házasságra azzal, hogy teherbe esik."

Eloszor is (for the record) emlitsuk meg, hogy mivel nincs 100%-os fogamzasgatlas, ezert nehez minden felelosseget a nore haritani.

De most vegyuk a te peldadat.

"Ismerek olyan esetet is, ahol ez hazugság volt s a gyerek csak 14 honapra született. Ez sem egy jo alap a házasságra s 3 évre rá váltak! "

Na alljon meg a talicskas menet. Es matekozzunk egy kicsit Ez azt jelenti, hogy az ominozus ujdonsult ferjnek nem tunt fel, hogy a hirtelen kiderult terhesseg miatti eskuvo utan 5 honappal meg bordas volt az asszonyka hasa?

"Ha mindketten kacsingatnak az együttélés közben más után, s mindkettö tudja ezt s nem zavarja, akkor nem látok problémát viszont. Csak akkor, ha terrorizálja egyik a másikat ahogy irtad."

Na most nem ertem. Tehat ugy elfogadhato az egyutteles, ha kozben harmoniaban kacsintgatnak masfele? Akkor most az elvvel van a baj, vagy a “terrorral”?

"Szerintem sok fiatal uj utat keres s nem látják, hogy a régimodi összehozásoknak volt jo alapja, amikor nem a sexet tartották a legfontosabb házassági alapnak."

Az, hogy nyilvanosan nem volt szokas nemi eletet elni hazassag eloltt, meg nem jelenti, hogy elhanyagolhato szempont volt. Gereblyere is leptek sokan, akik a tradiciora hallgattak.

"Ha hasonlo körökböl származott a két fél, már sok kis bökkenöt elkerültek azzal."

A “hasonlo korok”-et definialhatnad.
-

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 01:17   
Te jó ég, mi lesz, ha a feleségem terhes lesz? Ki közülünk igazi árja? Tán a tenger? Annak van árja. L. 1/4 bolgár 1/4 keletporosz, fele meghatározhatatlan, én 1/4 vadrác, 1/4 bajor, 1/4 Sachse (pfujdajbel) 1/4 meghatározhatatlan. Honnét keressünk a gyereknek kasztbélit?

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 01:10   
2003-03-12 00:37, Pompéry Berlin:
-
Várható eremény: bizonytalan.
-
Varhato hozzaallas: kakan bokot keres... (csak a felreertes elkerulese vegett kakan=kákán... habar banomisen hol mashol akarsz meg bokot keresni)...

Tudod jol hogy nem arrol beszeltem hogy a szulok valasszanak valakit a gyereknek, hanem csak megerositettem Andi mondatat azzal kapcsolatban hogy jo ha a ket fel valamennyire kozos hatterbol jon.. Nem azt mondom hogy csak az a jo, hanem azt hogy minel tobb a kozos vonas kozottuk, annal konnyebb lesz nekik...

Itt Kaliforniaban eleg sok tortenetet hallottam arrol hogy ket ember kulombozo kulturakbol osszekerult es eleg nehez volt nekik. Peldaul egy amerikai es egy mexikoi; az amerikai olyan hogy mindent megdicser, a mexikoi meg olyan ha valamit megdicsersz a hazaban, akkor odaadja neked... szoval akarhanyszor az ifju par hazalatogatott Mexikoba, mindig megtomve jottek haza... Hozzaadva azt hogy Amerikaban ugy is jobban elnek es Mexikoban milyen szegenyek, elkepzelhetitek hogy egy feszultseg alakult ki a csaladban...

Egy masik eset szerint valami kinaiak fenykepezkedtek itt Kaliforniban, es persze, furdoruhaban... Amikor hazakuldtek a kepeket Kinaba, azok azt hittek hogy az amerikai rokonaik nagyon szegenyek lehetnek, meg ruhara sincs penzuk, mert egy kinai nem csinal fenykepet felig meztelenul...

Aztan ne beszeljek arrol a magyar emberrol aki meg kellett szokja a polipot enni, mert a filipino felesege azt fozott neki... vagy arrol hogy a laoszi baratnom zoldszilvat adott nekem enni halszosszal...

Ezek mondjuk elviselhetok, de van amik nem... Talan emlitsem azt hogy ha egy afrikaihoz megy ferjhez egy lany, akkor Isten ments hogy dolgozni probaljon menni, vagy hogy ne legyen korulmetelve.. (ok, errol mar beszeltunk egyszer, nem korulmetelesnek hivjak magyarul, de elegge megnyomoritjak a not)... A rokonok meg a csaladbol is kitagadjak parjaval egyutt...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 00:37   
2003-03-11 23:16, ManuAlex:
-
-
Ha hasonlo körökböl származott a két fél, már sok kis bökkenöt elkerültek azzal. Sok féle téren fordul elö, hogy elöbb-utobb vissza térnek a régi bevált dolgokhoz. igaz, nagyon igaz.... Abraham atyank sem csinalt hulyeseget azzal hogy elkuldte a szolgajat hogy Izsaknak hozzon feleseget abbol a nepbol ahonnan o jott...
-
Még gondolkoznom kell a fenti tézisen, miszerint a biztos és boldog házasság titka a szülők által választott, társadalmilag azonos, fajtiszta partner lenne.

Amennyiben így van, akkor komoly és megoldhatatlannak tűnő feladat előtt állok: 19 éves nőnemű gyermekem ugyanis vegyes házasságból származik, vagyis pepita kölyök. Eddigi tanulmányai, az általa beszélt nyelvek, a főiskola, szociálisan vegyes és nemzetközi környezete által, valamint leendő választott bohém pályája miatt fokozottan veszélyeztetett helyzetben van. Sok energiámba fog kerülni, hogy ebben az elfajzott szabados világban a "helyes" megoldást rákényszerítsem. Márpedig, mint felelősségteljes szülő, ez, ugye kötelességem. De mi/kiszerint válasszam ki a megfelelő fajtát? Az apja után német kéne, utánam magyar. Vegyünk akkor egy köztes megoldást, mondjuk egy osztrákot? Vagy esetleg csehet vagy szlovákot? Ezek az országok vannak "közte". És akkor még nem beszéltem a befolyásolhatósági tényezőről, amely az idő múlásával párhuzamosan csökken.

Emígyen a várható eremény: bizonytalan.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 23:16   
-
Ismerek olyan esetet is, ahol ez hazugság volt s a gyerek csak 14 honapra született. Hat olyan hosszura mar csak az elefant huzza..

Ez sem egy jo alap a házasságra s 3 évre rá váltak! sajnos, ugy van.. elobb-utobb raebred az ember hogy valaki eltolta az eletet es nem a boldogsag fog az arcara kiulni..

Ha hasonlo körökböl származott a két fél, már sok kis bökkenöt elkerültek azzal. Sok féle téren fordul elö, hogy elöbb-utobb vissza térnek a régi bevált dolgokhoz. igaz, nagyon igaz.... Abraham atyank sem csinalt hulyeseget azzal hogy elkuldte a szolgajat hogy Izsaknak hozzon feleseget abbol a nepbol ahonnan o jott...
-

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 23:07   
2003-03-11 22:16, anri:
-
2003-03-11 22:08, elckerlyck:
-
Biztos egy kis elnézö mosoly van az arcodon
-

-
egy jo nagy vigyor inkabb...

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 22:28   
2003-03-11 22:16, anri:
-

-

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 22:27   
Kedves ManuAlex,

köszönöm a korrekturát, igen ugy megy az a mondás, ahogy Te irtad.

Igen jol elemezted ezeket a dolgokat, s emlitsük meg azokat a házasságokat is, ahol a nö "rákényszeriti" a férfit a házasságra azzal, hogy teherbe esik. Ismerek olyan esetet is, ahol ez hazugság volt s a gyerek csak 14 honapra született. Ez sem egy jo alap a házasságra s 3 évre rá váltak!

Ha mindketten kacsingatnak az együttélés közben más után, s mindkettö tudja ezt s nem zavarja, akkor nem látok problémát viszont. Csak akkor, ha terrorizálja egyik a másikat ahogy irtad.

Szerintem sok fiatal uj utat keres s nem látják, hogy a régimodi összehozásoknak volt jo alapja, amikor nem a sexet tartották a legfontosabb házassági alapnak. Ha hasonlo körökböl származott a két fél, már sok kis bökkenöt elkerültek azzal. Sok féle téren fordul elö, hogy elöbb-utobb vissza térnek a régi bevált dolgokhoz.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 22:16   

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 22:08   
"hmm.. mondjam? nem mondom... "
Ez egy kicsit nem tárgyilagos, nagyon a pápai tévedhetetlenségre emlékeztet. Biztos egy kis elnézö mosoly van az arcodon

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 22:07   
2003-03-11 22:02, ManuAlex:
-
hmm.. mondjam? nem mondom... inkabb ezt: ha egy lancrol van szo amit akarsz hogy eros legyen es megmaradjon, nem gondolod hogy azokat a szemeket kellene eloszor megviszgalni ahol masnak elszakadt a lanc? Miert ott vizsgaljak ahol kevesnek szakadt el?
-

Honnan tudod, hogy kinek miert szakadt el? Honnan tudod, hogy negy fal kozott mi van? Semmi sem az am, aminek latszik.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 22:02   
2003-03-11 21:53, elckerlyck:
-
Mit izgat titeket annyira a sex? Miért kell ennyire lovagolni rajta? Persze, hogy fontos része egy láncolatnak, ahol minden szemnek erösnek kell lennie, hogy boldog legyen az együttélés.
-

hmm.. mondjam? nem mondom... inkabb ezt: ha egy lancrol van szo amit akarsz hogy eros legyen es megmaradjon, nem gondolod hogy azokat a szemeket kellene eloszor megviszgalni ahol masnak elszakadt a lanc? Miert ott vizsgaljak ahol kevesnek szakadt el?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 21:53   
Mit izgat titeket annyira a sex? Miért kell ennyire lovagolni rajta? Persze, hogy fontos része egy láncolatnak, ahol minden szemnek erösnek kell lennie, hogy boldog legyen az együttélés. Persze ha a férjuram kikapósabb a kelleténél, a feleség hamar hajlamos a sexet degradálni, a másik nök csak a "férjem kurvái", a hites feleség én vagyok! Hany nö nem pattan meg, istenem! Millió oka van tudom, de ne hagyják magukat egy szar papir miatt megalázni! Mártírnak lenni nem boldogít, azt nem eteti meg velem senki.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 21:48   
2003-03-11 21:24, ManuAlex:
-
Jo, kerdezzem ugy akkor miert nem csinalnak eloszor kozos kasszat, beszelgessenek, es miutan az jol megy azutan gondoljanak szexre? Miert CSAK a szexet akarjak kiprobalni?

De most kikrol van szo? Akik CSAK a szexet akarjak kiprobalni, azok nem koltoznek ossze. Es egy kuloneles mellett a kozos kasszanak mi ertelme lenne? Es hogyan lenne kivitelezheto?

Es azt hidd el, hogy a szexre mar beszelgetes elott/kozben is gondolnak legtobben.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 21:24   
2003-03-11 20:39, rigojanos:
-
A vegerol hianyzik az “is”.
-

Jo, kerdezzem ugy akkor miert nem csinalnak eloszor kozos kasszat, beszelgessenek, es miutan az jol megy azutan gondoljanak szexre? Miert CSAK a szexet akarjak kiprobalni?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 20:39   
2003-03-11 20:09, ManuAlex:
-
Kerdezzek mas valamit: Miert van az hogy a parok azt az ervet hozzak fel hogy "meg kell probaljuk ha osszeillunk a szexben"? Miert nem halljuk azt hogy "kellene idot toltsunk egyutt hogy meglassuk hogy osszeillunk-e a beszelgetesben" vagy azt hogy "kellene kozos kasszat inditani hogy meglassuk osszeillunk-e anyagi dolgokban"? Miert ervelek ezzel?

A kerdes lenyege nem az, hogy a szex lenne a prioritas es a beszelgetes illetve a kozos kassza csak masodlagos/harmadlagos szempont. A vegerol hianyzik az “is”. Az is legalabb olyan fontos, mint a masik ket emlitett szempont. Egy nonek sokkal jobban, mint egy ferfinak. Az, hogy a hazassagok elobb bomlanak fel anyagi, mint szexualis kulonbsegek miatt, az egyreszt nem bizonyitja, hogy a szex kevesbe meghatarozo egy hazassag atmoszferajanak alakulasaban, mint az, hogy ki kolt tobbet cipore, masreszt nem is biztos, hogy teljesen igaz. Egy hazassag sokmindentol lehet boldogtalan, nem biztos, hogy az a csepp a meghatarozo a pohar tartalmanal, amitol eppen kicsordult.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 20:09   
2003-03-11 19:45, andi_usa:
-
Nekünk most nyáron lessz a 25-ik házassági évfodulonk s én sose éltem együtt senkivel papir nélkül mert az volt a nézetem, ha valaki nem tudja ezt elhatározni, akkor valahol sántikál a kapcsolat amelett nem éreztem volna magam jol kisérleti nyulként!
-

(azt hiszem valahogy ugy megy hogy "miert megvenni a tehenet, ha megkapod a tejet ingyen"? --tenyleg megfontolni valo)

Gratulalok es nagyon igazat adok neked... ha nincs meg az elhatarozas hogy tuzon-vizen keresztul atmegyunk, akkor nem csak hogy kiserlet, hanem a valasnak az alapjait adja meg.

Azt is hozzatennem hogy nagyon jo kerdest tettel fel azzal hogy az egyik fel talan belemegy ilyesmibe es talan szenved, varva azt hogy a masik vegre ravegye magat hogy ne kacsingasson mas utan. Sok no belemegy azert mert ha nem akkor elvesziti a ferfit... Ha a ferfi csak igy megy bele az ugybe, akkor a no nem kellene attol feljen hogy ha nem akkor elvesziti, mert igazabol nem is volt soha az ove... Vagy mondjam durvabban: az egyik fel azzal terrorizalja a masikat hogy ha nem akarod ugy csinalni ahogy en akarom, akkor vege... Vagy netan mind a ketten kacsingatnak mas utan varva es remelve egy jobbat...

Kerdezzek mas valamit: Miert van az hogy a parok azt az ervet hozzak fel hogy "meg kell probaljuk ha osszeillunk a szexben"? Miert nem halljuk azt hogy "kellene idot toltsunk egyutt hogy meglassuk hogy osszeillunk-e a beszelgetesben" vagy azt hogy "kellene kozos kasszat inditani hogy meglassuk osszeillunk-e anyagi dolgokban"? Miert ervelek ezzel? Azert mert statisztika mutatja hogy az elso szamu ok amiert hazassagok felbomlanak az NEM a szex, hanem a penz, azutan a kommunikacio!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 19:45   
Kedves Lisa és ManuAlex,

németül azt hallottam "absichern und weitersuchen" vagyis lebiztositani és tovább keresni, magyarul viszont azt férfitöl, hogy miért fizessen a tejért, ha ingyen is megkapja? Ez mind nem jelenti azt, hogy elitélném azokat, akik együtt élnek s nem házasodnak össze papirral. Kinek mi felel meg és kit mi boldogit, s ha mindketten igy akarják, akkor semmi baj. Baj akkor van, ha az egyik reméli, hogy mégis házasság lessz belöle s netán szenved.

Érdekes viszont az is, hogy Gloria Steinem is házasodott végül is, ö aki annyira ellene volt s a nöi jogokat védte!

Ami viszont az iskolában valo csufolásokat illeti a többi gyerek által, akik szülei tradicionális házasságban élnek, arra nem gondoltak a "modernul" gondolkozo szülök, hogy csemetéjük netán szenvedhet alatta? S ténleg, miért van az, hogy vannak olyan párok, akik két gyerek után házasodnak össze mégis végre? Két filmszinész is eszembe jutott, Pierce Brosnan és Warren Beatty.

Nekünk most nyáron lessz a 25-ik házassági évfodulonk s én sose éltem együtt senkivel papir nélkül mert az volt a nézetem, ha valaki nem tudja ezt elhatározni, akkor valahol sántikál a kapcsolat amelett nem éreztem volna magam jol kisérleti nyulként!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 17:35   
Lisa, drága,

miután tisztáztuk, hogy a más nézet nem jelenti a Te diszkriminálásodat, méltányos lenne, ha Te sem néznéd butának a más véleményen lévőket. Ez derült ki ugyanis Manu Alexnek írt válaszodból. (Okos, aki Veled egyetért.)

A magam részéről Rigójános téziseit igaznak érzem. Teszem ezt pedig annak ellenére, hogy magam 28 éve élek házasságban, még mindig ugyanabban és mindvégig betartottam a "helyes sorrendet" az életemet befolyásoló lépéseknél. Vagyis előbb házasság, aztán összeköltözés és utána gyerek. Nem gondolom viszont, hogy ez kötelező erejű törvény lenne. Abban sem vagyok biztos, hogy ma is feltétlenül így csinálnám. Nyilván eme gondolatomban az is közrejátszik, hogy az életkörülményeim, lehetőségeim (ha ma lennék 28 évvel fiatalabb) ma itt mások, mint voltak számomra akkor.

Nagy szerencsének tartom, ha valakinek sikerül az egész életét úgy leélni egy partnerral, hogy mindvégig elégedett. Tapasztalatom szerint ez rendkívül ritka eset. A házasságon, sőt, a boldog házasságon belül is fejlődhet a két fél életútja, karrierje, egészsége, érdeklődése, stb. és itt még folytatni lehet a sort, különböző módon, vagyis nem párhuzamosan. Ez gyakran tönkreteszi a két ember viszonyát. A harmadik tapasztalatom szerint akkor szokott megjelenni, ha a házasság már amúgy is problémás. A 3. többnyire nem az ok, hanem csak a kiváltó momentum. Ami/aki miatt végül is megéri meghozni a régebben esedékes döntést.

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 16:44   
Kiváncsi lennék pl. egy férj véleményére is, aki már régebben él boldog házasságban, és csak a feleségét szereti. Köszönöm!
Üdvözlettel:

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 16:36   
ManuAlex!

VÉGRE EGY VALAKI KIMER ÁLLNI MELETTEM!
Azt hiszem többen is vannak, csak nem mernek hallattatni hangjukat.
Köszönöm az okos választ ManuAlex!
Szeretettel:

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-11 01:01   
2003-03-08 13:26, LISA:
Kérdésem: ha már 10-15 évig is együtt éltek, miért érzik ennek szükségességét, hogy hivatalosan is összeakarnak házasodni?
Olvastam olyanokrol akik belefaradtak abba hogy mas volt a neve a gyereknek mint az apanak, vagy hogy a gyereket csufoltak tarsai amiert nem az apja nevet viselte..
Egy masik, nemreg keszult felmeres szerint a ferfiak valaszai kozul arra a kerdesre hogy miert nem hazasodnak ossze, az elso helyet kapta az a valasz hogy "majd ha megtalalom az igazit." Hat, kerem, valami baj van egy olyan kapcsolatban ahol ideiglenesen egyuttelnek valakivel addig mig megtalaljak az igazit.... aztan 10-15 ev utan feladjak az almukat hogy valaha is megtalaljak azt akire eddig vartak, es belenyugosznak hogy ez van, ezt kell szeretni, es osszehazasodnak... igazabol csak sajnalni tudom oket...

...Egy idö után talán kiderül, mégse tudnak együtt élni. Külön mennek. Na most a kérdésem az lenne: ha ezeket a kapcsolatokat" házastársi kapcsolatok"-nak nevezik, akkor a szétköltözést miért nem nevezik " válásnak, mint a házastársaknál szokták? Hiszen ök is elválnak!
Azt gondolom azert, mert az emberek utaljak azt hogy rajuk legyen ragasztva az hogy valtak..

A baj ott van, hogy nincs felelösség.
Teljesen egyetertek veled...

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-10 19:24   
Köszönöm a válaszokat.
Igaz okosabb nem lettem tölük, de látom hogyan gondolkodnak az emberek!

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-09 03:07   
Szia Rigo

Azt szokta mondani egy regi baratom hogy: " ha nem lennel nem kene teged kitalalni"...
CSak viccccccc....:):)

Husi

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-08 20:05   
1. Sokan vannak olyanok, akik a szexet el tudjak kuloniteni a szerelemtol, es el is akarjak. Ahhoz, hogy a szex jo legyen, nem kell feltetlenul szerelmesnek lenni. Barmilyen ijesztoen hangzik is Nem mindenki erzi ugy feltetlenul, hogy egy intim helyzetet (amihez hozzateszem mindket felnek kedve van) el kellene kerulnie. Azt is feltetelezzuk persze, hogy megfeleloen vedekeznek minden ellen, amivel nem kivannak egyutt elni a kesobbiekben. A szabalyszeruseg kedveert vegyunk peldanak ket egyedulallo embert, akik osszetalalkoztak egy szorakozohelyen, megkivantak egymast, es kolcsonos egyetertes, illetve megelolegezett bizalom mellett elnek a lehetoseggel, hogy jol erezzek magukat. Ha azt is feltetelezzuk, hogy mindket fel jol erezte magat, es senki nem var ennel tobbet a masiktol, ezekre a tortenetekre mosolyogva is vissza lehet gondolni. Meg aztan lehet, hogy mindketten szeretnenek mas korulmenyek kozott is talalkozni egymassal, es eppen erre az elmenyre epul majd a kapcsolatuk. Manapsag olyan furcsa korulmenyek kozott ossztalalkoznak emberek, hogy ezt meg talan a tradicionalisabbak koze sorolnam…

2. A hazassagra elerkezett ido nem feltetlenul az osszekoltozes ideje. Kozben az ido repul, az a ket ember hozzaszokik egy rutinhoz, eldegelnek egyedul, kesobb gyerekekkel, es a hazassagkotes nem feltetlenul lesz mervado sem a csalad meghatarozasaban, sem pedig kettojuk kapcsolatanak definialasaban. Vannak, akik nem veszeik fel a ferjuk nevet, vannak ferjek, akik felveszik a feleseguk nevet, vannak, akik penzugyi szempontbol erzik logikusabbnak a fuggetlenebb (nem erkorlcsi szempontbol) egyuttelest. Aztan ki tudja miert gondoljak meg? Meggondolni sok mindent meg lehet egy kapcsolatban, ha egyetertes van ebben, illetve a gyerekek erdekeben valtoztatnak valamin, azzal mi baj lenne?

3. A probalkozas nem biztos, hogy a megfelelo szo. Nem egy univerzalis recept alapjan alakul mindenki elete, meg azoke sem, akik egyszer azt hittek, kiegeszitik egymast tokeletesen. Valtozunk, fejlodunk, alakulunk azok alapjan az elmenyek alapjan, amik korul vesznek minket naponta. Mindenki maskepp reagal, es nem feltetlenul valtozik olyan utemben, vagy iranyban, mint mas. Es lakva ismeri meg az ember a masikat. Nem mindenki alkalmazkodik ugyanugy, es nem minden szerelem bir ki nehezebb idoszakokat. Es ugyan mindenki abban remenykedik egyszer, hogy talal valakit, akivel kepes leelni az elete hatralevo reszet, vannak, akiknek kell nehany kapcsolat ahhoz, hogy megismerjek sajat magukat is, es esetleg rajojjenek, hogy nem tudnak csak es kizarolag egy emberhez tartozni orokre. De a “valas” nem relevans itt, mert az egy jogi ertelemben hasznalt kifejezes, fuggetlenul attol, hogy egy hosszabb kapcsolat utani szakitasnal sokmindentol “elvalik” az ember erzelmileg, anyagilag, szellemileg, es valahol egy ujrakezdest jelent. De meg a legfajdalmasabb elvalas utan is eljon az az ido, amikor az ember egy perspektivahoz jut, es rajon, hogy minden elmeny jo valamire, mindenbol tanult, fejlodott, jobb/okosabb/szebb lett tole, es ezek a valtozasok az elet reszei. Nelkuluk nem jutnank egyik pontrol a masikra.

Felelosseg? Ahhoz is kell am felelossegtudat, hogy tudjuk, mikor kell tovabblepnunk, es megkimelni a masikat es magunkat valamitol, ami csak visszafele huz minket es meg elore nezni is keptelenek vagyunk tole.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-08 19:31   

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-08 17:18   
Ha már ilyen egyenesen rámkérdeztél: igen, ismerem ezt a felmérést. Amelyről azt mondják, a szociológusok rosszul fogalmazták meg a kérdéseiket, és ha az illetőknek (a megkérdezetteknek)sikerült volna elválniuk, akkor az illető férfi más nőt verne, és az illető nőt más férfi verné.
Mint mindenütt a világon, Romániában is az ital és a férfiak frusztráltsága az oka a verésnek. Meg az, hogy a férfiaknak és a nőknek általában halvány véleményük sincs arról, hogy a nőket nem muszáj verni, és hogy immáron Romániában is léteznek törvények erre vonatkozólag. Létezik egy "gyönyörű" metafóra is: a mennyből kitépett verés. Bataia rupta din rai.
Romániában azt sem sejtik, hogy a házasságban is létezik nemi erőszak. Passz.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-08 13:48   
Kedves Lisa,

veszem en sorjaban. Jelzem, ez csak a mostani velemenyem tukrozi, kesobb talan megvaltozhat.

1. Igy erzik, ehhez van kedvuk, hangulatuk.

2. Azert hazasodnak ossze tobb ev utan ossze, mert akkor erzik ezt. En speciel meg nem ereztem hazassaghoz kedvet, noha nem mindig laktam egyedul , de nyilvan, megfelelo idoben megfelelo szemellyel erezni fogom. Vagy nem. De gondolom, valahogy csak lesz.

3. Talan azert nem nevezik elvalasnak, mert a szo elsosorban jogi szempontot takar? Pasz.

Igazabol az egymas utani baratnoket NEM neveznem probalkozasnak, mert nem abbol a szempontbol leteznek kapcsolatok, hogy probalkozunk, tesztelunk, stb. amig az eljutunk valahova, hanem azert, mert akkor, abban az idoben azzal szeretnenk egyutt lenni.

Felelosseg - valas: ezzel kapcsolatosan olvastam valami regi romaniai felmerest, talan Ferencz Zsuzsanna tud pontosabbat mondani, miszerint ott a hazastarsi eroszak egyik oka, hogy a feleknek nincs anyagi/ felfogasbeli lehetoseguk valasra, kulonkoltozesre, es emiatt a megromlott viszony szamtalan konfliktushoz, eroszakhoz, stb.-hez vezet.

Remelem, segithetem.

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó