2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Páros élet a legszebb a világon?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
 LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-08 13:26   
Gondolkodtam, több dolgon, de nem találtam meg a választ. TUDTOK SEGÍTENI?
Itt Svéd.o.-ban figyeltem meg a jelenségeket, de bisztosan elöfordúlnak máshol is.
1. Elmennek táncmulatságra a fiatalok (idösebbek is) és utána együtt töltik az éjszakát, vagy az egyik lakásán, vagy a másikén. Szinte be se mutatkoznak, és máris ilyen intim dologba kezdenek. Miért?
2. Több évig együtt élnek, lesz 2-3 gyeret is. Egyszer mégis elhatározzák, hogy összeházasodnak!? Ott állnak a templomban az asszony fehér ruhában és fátyollal a fején!?
A gyerekeik a koszorúslányok. ( a fiúkat nem tudom hogyan nevezik magyarúl )
Kérdésem: ha már 10-15 évig is együtt éltek, miért érzik ennek szükségességét, hogy hivatalosan is összeakarnak házasodni? Így elélhettek volna életük végéig? És miért éppen fátyollal, mikor azt a lányoknak találták ki? Vagy nem?
( iGAZ, LEGALÁBB IS ITT ÚGY VAN, HA NINCSENNEK ÖSSZEHÁZASODVA, GYERMEK ESETÉN az apának saját gyermekeit kell örökbe fogadni. Ha azt akarja, az ö nevét viseljék. Minek ez a nagy bonyodalom?
3. Tudom senki nem költözik össze, anélkül, hogy nem lenne benne érzése a másik fél iránt. Egy idö után talán kiderül, mégse tudnak együtt élni. Külön mennek. Aztán kezdödik a többi próbálkozás másik " partnerrel" ahogyan nevezik. Na most a kérdésem az lenne: ha ezeket a kapcsolatokat" házastársi kapcsolatok"-nak nevezik, akkor a szétköltözést miért nem nevezik " válásnak, mint a házastársaknál szokták? Hiszen ök is elválnak!
Ha ez így lenne, és ez volna az igazságos, akkor ezeknek a személyeknek a körében sökkal több lenne az " elvált", mint a szokásos házasságokban, nem?
De ezt, hogy már " elváltak" sokan nem említik egy új kapcsolatnál.
A baj ott van, hogy nincs felelösség.
De inkább a Ti véleményetekre vagyok kiváncsi!
Szeretettel:

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-09 17:48   
2002-12-09 01:09, Avokado:
-
Tehat,Jakob mondta ki a halalos iteletet a sajat felesegere,mert O tisztanak tudta magukat!
/Elobb lopta el a balvanyokat Rachel es csak azutan jott a "NEHEZ"szules./

Udv.
Avokado
-

Talan emlitsem itt hogy milyen tekintelye van a csaladapanak a felesege es gyerekei folott? Sokszor tudatlanul iteletet mondanak ki az apak vagy az anyak is a gyerekeik folott...

Alex

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-09 01:09   
2002-12-02 17:14, ManuAlex:
-
2002-12-01 02:12, Avokado:
-
Tehat Jakob nincs megelegedve eletenek sem az eltelt hosszusagaval sem a minosegevel.

Udv.
Avokado

-
Nem is csoda, meghalt a kedvenc felesege Benjamin szuletesekor..
-
Igen meghallt,de miert?-MERT AZ HOGY NEHEZ szulese volt,csak egy elfogadhato emberi indok.Am mi van mogotte?-a balvanyimadas bune!-mely maga utan vonja a halalt.
Mozes I.31/19.Laban pedig elment vala juhait nyirni:azonkozben ellopa Rachel a hazi balvanyokat,melyek atyjanal valanak.

Ezt a vetket nem mondta meg Jakobnak,igy mikor Laban kereste "miert loptad el az en isteneimet?'"
O valaszolt:
MOZES I.31/32.A kinel pedig megtalalod a te isteneidet,ne eljen az.Atyankfiai elott vizsgald meg,mid van nalam es vidd el.Mert nem tudja vala Jakob,hogy Rachel lopta el azokat.
Tehat,Jakob mondta ki a halalos iteletet a sajat felesegere,mert O tisztanak tudta magukat!
/Elobb lopta el a balvanyokat Rachel es csak azutan jott a "NEHEZ"szules./

Udv.
Avokado

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-07 16:35   
2002-12-06 00:49, Avokado:

Hello rigojanos!

Bizonyara elertetted a dolgot:mivel a prof.nagyszeru tudasanyagot adott le,benne ezt a kis statisztikat is,amire nem kell becsukni a fuleket.Szemelyemet illetoen pedig en nagyszeru par-kapcsolatban elek!-am foglalkozasombol kifolyolag is tudom a no es ferfi "hadakozasait",dillemait a melyseg bugyraiig.

Udv.
Avokado
-

Latom, nem vagod a humoromat

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-06 00:49   
2002-12-01 15:33, rigojanos:
-
2002-11-25 18:18, Avokado:
-

Hello!

Jeki Laszlo professzor '"Sugarozonben elunk" c.eloadasabol megtudhattuk,hogy...

Ha igy allunk nem erdemes notlennek maradni?!

Ha ilyen statisztikakrol filozofalgatsz, akkor nyugodt lehetsz, hogy az maradsz.

-
Hello rigojanos!

Bizonyara elertetted a dolgot:mivel a prof.nagyszeru tudasanyagot adott le,benne ezt a kis statisztikat is,amire nem kell becsukni a fuleket.Szemelyemet illetoen pedig en nagyszeru par-kapcsolatban elek!-am foglalkozasombol kifolyolag is tudom a no es ferfi "hadakozasait",dillemait a melyseg bugyraiig.

Udv.
Avokado

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-02 17:14   
2002-12-01 02:12, Avokado:
-
Tehat Jakob nincs megelegedve eletenek sem az eltelt hosszusagaval sem a minosegevel.

Udv.
Avokado

-
Nem is csoda, meghalt a kedvenc felesege Benjamin szuletesekor..

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-01 15:33   
2002-11-25 18:18, Avokado:
-

Hello!

Ha ilyen statisztikakrol filozofalgatsz, akkor nyugodt lehetsz, hogy az maradsz.

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-01 02:12   
2002-11-26 01.34 ManuAlex

Hat persze,hogy a rovidebb,de teljes boldogsagot valassza mindenki!-inkabb,mint a hosszabb,langyos eletet.
Am szerintem,nem igy van a valasztas;mivel minden egyes ember zsigereiben hordja genetikai kodjait,ami meghatarozza "milyenseget".Tehat ez mar nem akarat kerdese,hanem kepessege!Ezert tud csak ideiglenesen kedvebe jarni "valaki" a masiknak,es ezert '"bujik ki a szog a zsakbol" egy ido utan.
Mas.
A Karoli Gaspar forditotta Bibliaban a MOZES I.47/8,9,10 szol Jakob Farao elotti viselkedeserol.
8.Es monda Farao Jakobnak:
Hany esztendos vagy?
9.Monda pedig Jakob Faraonak;Az en bujdosasom esztendeinek napjai szaz harminc esztendo;kevesek es nyomorusagosak voltak az en eletem esztendeinek napjai,es nem ertek el az en atyaim elete esztendeinek napjait,a meddig ok bujdostak.
10. Es megalda Jakob a Faraot es kimene a Farao elol.

Udv.
Avokado

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-26 01:34   

Udv.
Avokado
-

Avokado, azt hittem te vagy a legmegfelelobb hogy megertsd a kulombseget a "letezes" es az "elet" kozott.. a magyar nyelv sem annyira adja vissza a kulombseget, mint a heber..

Mit ersz el egy hosszu elettel ha nincs benne meg a boldogsag? Inkabb valasztom a rovidebbik eletet a boldogsaggal egyutt..

Erdekel valami.. azt hallottam hogy a forditok azt mondjak hogy amikor Jakob (Jozsef apja) a farao ele ment, a farao azt kerdezi tole hogy "mennyi a te eleted napjainak a szama?".. es hogy valojaban ugy lenne a megfelelobb forditas hogy "mennyi a te eleted napjainak az erteke?".. Amire Jakob azt mondja "az en vandorlasomnak ideje 130 esztendo, de tele volt rosz napokkal."

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-25 18:18   

Hello!

Erdemes a radioaktivitas kockazatat mas,hetkoznapi kockazatokkal osszevetni.
Kiszamitottak,hogy kulonbozo tenyezok mennyivel roviditik meg egy atlagos ember eletet.A notlenseg 3500 nappal,30 % sulyfelesleg 1300 nappal,a szegenyseg 700 nappal,a cukorbetegseg 95 nappal,az orvosi rontgensugarzas 6 nappal,a dietas italok 2 nappal,a hajdonsag 1600 nappal.

Udv.
Avokado

Tök Ödön  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-06 21:34   
Legyen egy férfi
Legyen neki nő
Legyen házuk is
A házon meg tető

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-05 14:46   
Szerintem igen. De néha az egyedüllét sem ártalmas, főként, ha utána van akihez menni.

Hunor

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-18 21:09   
Andi teljesen igazad van!!
Szeretettel:

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-04 02:14   
Szia Ria,

elnézést, hogy ez az üzeneted válasza eddig elmaradt, de most éppen szerettem volna ehhez a témához irni a mai Chaton felmerült dolgok miatt is.

Ami az ismerkedést illeti, sokszor terv nélkül történik, hogy megismered az "igazit" váratlanul, szerintem mindig olyankor ismerkedik az ember, ha nem tervezte, s ha éppen mást is ismer. Van mégis valami abban a jo magyar mondásban hogy "dobd, akkor ragad"? Elnézést, uraim. Ez akkor is müködik, ha nem "nézel", mert éppen van udvarlod, hogy valahogy több érdeklödövel találkozol. Mi okozza? Érzik Rajtad a férfiak, hogy nem akarnád öket "befogni", vagy izgalmasabb az elérhetetlen?

De most a fent emlitett dolgot is szeretném a képbe hozni. Ki az, aki meghatározza mi az ideális korkülömbség egy férfi és egy nö között? Miért van az, hogy rögtön fennakadnak szemöldökök, ha egy nö idösebb mint a férfi partnere, de akkor is, ha a férj joval idösebb, mint a felesége. Talán a "jokorban" lévö férfinek még inkább elnézik, ha sikerült neki meghoditani egy szép fiatal feleséget, mint a nönek, aki talált magának egy joval fiatalabb férfit. Annak a két embernek kell együtt élniük, s ha passzolnak egymáshoz dinamikájukban is, miért itéli el öket a külvilág?

Nem régen engem is megkérdezett egy Chat tag hölgy, priviben, mit értek alatta, hogy férjem nyugdijas? Mit lehet azon félre érteni, hogy nyugdijas valaki? Miért ne lehetne a férjem annyira idös, hogy nyugdijba ment? 24 éve élünk boldog házasságban, s senki engedélyét vagy jováhagyását nem kérem hozzá.

De mindenki ugy válasza a partnerét, ahogy jol esik, én sem szolok meg olyan párokat, akik egyidösek, vagy a "korsablonba" passzolnak. Mennyi az, ha 3-6 évvel idösebb a férfi?

Szeretettel üdvözöllek, Andrea

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-18 18:51   
Szia Andi

A válaszolás azért tartott ennyi ideig, mert gondolkoznom kellett... (Nehezen megy néha ).

Az, hogy ki miért megy férjhez vagy nösül meg az eléggé függ a körülményektöl szerintem. Nekem két hosszú kapcsolatom is volt amelyeknél többen már természetesnek vették az esetleges esküvöt (a másodiknál én is ), de valahogy akkor nem jött össze. Az elsönél én változtam meg és már nem volt ugyanaz, a másodiknál bejött a szokásos "kicsi, csinos, szöke" a képbe.

Annak ellenére, hogy szeretnék családot egyszerüen már évek óta nem nyilik semmi alkalmam az ismerkedésre. A szabvány helyekröl (diszko,..) már régen kiöregedtem és mivel rengeteg a munkám úgy igazán sem kedvem sem idöm nincs eljárni helyekre. Ennek a harmincas korosztálynak egyébként is elég problémás szerintem.

Ismerkedni szerintem úgy lehet, ha lemész egy baráti társasággal valahova, jól érzed magad és közben megismersz új embereket. Egy olyan lányhoz, aki csak ücsörög egyedül, mert senkit nem ismer és hát egyedül táncolni egy kicsit ciki nem nagyon megy oda senki megismerkedni (kivételt képeznek a Pamela Anderson típusú hölgyek ).

Ismerkedési szempontból pedig nagyon fontos, hogy addig milyen tapasztalataid voltak a másik nemmel... Vannak olyanok, akik már annyiszor ráfaragtak, hogy már semmit nem képesek elhinni, márpedig bizalom nélkül nincs kapcsolat!

Ha pedig egyszer már belekerültél ebbe a körbe, akkor nagyon nehéz kimászni. Mert hát az segíthet abban, hogy újra megbízz az emberekben, akiben te megbízol, de ha nem bízol meg senkiben.... Kicsit csapda jellegü a dolog

Nekem szerencsére az utóbbi hónapokban pár ember alaposan kijavította a megbízási százalékomat (ezúton is köszönöm nekik) és emiatt remélem, hogy végre a "karrierem" mellett esetleg családom is lesz

*-------------------
Elnézést az ékezetekért, de mivel ASCII karaktereket használok jobb egy kicsit helytelenül írni, mint kódolva

RIA

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-04 17:28   
Kedves Ria,

jobbnak véltem uj témát kezdeni erre. Köszönöm a felvilágositást, a saját családja az embernek, illetve föleg a mamák sokszor aggodnak, ha "nem ment még férjhez" a leányuk, talán önmagukban, s a nevelésükben keresik a hibát?

Sok minden játszhat szerepet, de szerintem föleg szerencse kérdése is, ki mikor találja meg az igazi párját. Amelett elöfordul, ha az ember nem keres, akkor talál.

Nagymamám huga soha nem ment férjhez, mikor a szülei nem engedték meg hogy férjhez menjen a szerb katonatiszthez, aki a közelükben zuhant le a repülöjével, s ök mint magyar hazafiak Bácskában, ellenségnek nézték. Keresztmamán nagyon szép nö volt s nem azért nem ment férjhez mert nem kellett volna senkinek, udvarloi késöbb is akadtak.

Egy svájci barátnöm aki a karriert választotta, eddig nem ment férjhez pedig szeretne s nagyon csinos nö. Mi okozta vajjon, hogy mindkét öccse megnösült, s családot alapitott s ö nem? Szerepet játszott vajjon az, hogy ö mint törvénytelen gyerek született s apja csak utána vette el feleségül az osztrák származásu mamát? Szerepet játszott vajjon az, hogy mikor a szülök elváltak, a gyerekek az apánál nöttek fel s igy a legidösebbnek nem volt meg a nöi példaképe?

Szerintem nem, mert egy másik barátnöm, aki mint fotomodell is dolgozott mellékesen, megszokott családi körülmények között nött fel. Férjhez ment, de hamarosan miután megszületett elsö gyerekük, elvált férjétöl s azota se ment férjhez. Mindig volt társa de még együtt se akart többet élni férfivel, vele nött fel a fia s ö a karriert tartotta fontosabbnak, a bécsi Operaháznál dolgozik.

Egy harmadik barátnöm késön ment férjhez, 38 éves korában, de hamarosan elvált, gyereket nem akart, neki idös szülei voltak s az volt a nézete, nem ismétli ezt meg, mert nem tartotta jonak, amit ö maga tapasztalt. Karriert nem csinált.

A dolgoban az az érdekes, hogy a két bécsi iskolai barátnömnél azt hittem akkor, hogy ök mindketten sikeresen s hamar fognak házasodni a szép külsövel, s a svájci barátnömnél szintén az volt a benyomásom, ö az a tipus akire a férfiak "vadásznak".

Nem csak a külsö fontos egy kapcsolathoz, s minden személynél fontos hogy ne tegye tul magasra a mércét, mit vár el egy jövendöbelitöl, s mit hajlando tolerálni.

Baráti üdvözlettel, Andrea

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó