2022. augusztus 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kanada >> Coffee Mill
Új topik indítása   Üzenet küldése
 klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-04 05:56   
2005-07-19 16:50, zaza:
-
Borzaszto etelek

Mik a borzasztó ételek, és hol?

zaza  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-19 16:50   
Borzaszto etelek

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-29 22:35   
2004-11-29 16:09, qkta:

Szia Qkta!
Mi is a múlt héten voltunk a Cosmo étteremben és kitűnőnek találtuk. Kellemes volt a hangulat, bőven volt választék és mindegyikünk kajája, az előételekkel együtt inyenc falat volt. Melegen ajánlom.

qkta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-29 16:09   
Hello mindenki!
Hat ez a kavehaznak nevezett valami
borzaszto.
Nem akarok senkit sem megbantani hiszen valakinek valoban kedves emlek.
De ezek az en benyomasaim:A kiszolgalas lassu,az etel borzaszto,a kornyezet kellemes
Ettunk egy tiramisut, nemtudom hogy ha valakinek nincs fogalma arrol hogy hogy nez ki, miert teszi az etlapra.
3* voltunk tobbet nem is megyunk.
Amikor meghallottam hogy egy magyar helyen Pakisztani foz,teljesen felhaborodtam.
Es nem azert mert itt nincs eleg jo Magyar szakacs,hanem mert olcson dolgozik.Egy ilyen betanitott szakacs itt max 10$/ora,es nem kell bejelenteni.Egy igazi Magyar szakacs minimum 16$/ora es bejelentes.
Gyalazat amit itt muvelnek Magyar vendeglatas cimen.
Hozzateszem hogy elfogult vagyok mivelhogy en is konyhafonok vagyok egy olasz helyen itt torontoban(mert itt jol fizetnek).
Sajnalom hogy nincs sok jo Magyar etterem.
De azert itt talalni a Cosmo restaurant Francia-Magyar ettermet.Es biztos hogy van ahova en nem jutottam el.
Ja es nem is mondtam a felszolgalo csont reszeg volt mind a harom alkalommal.
Ha valaki emiatt a cikk miatt elakarja vagni a torkom, itt megtalal:
http://groups.msn.com/MagyarKonyvtar
Udvozlettel:qkta

stevenkas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-25 13:49   
Magyarok a Coffee Millben.
Ket fajta magyar volt a tulajdonosok szerint. A "valaki" es a "senki" Foleg a "volt" elojellel. Ne felejtsuk el ez kezdodott 63 ban, hat evvel az 56 menekult beozonles utan. Szepszammal gyarapodott a "volt" tarsadalom, arisztokratak, katona tisztek es hasonlo tekintelyek akik emeltek a Coffee Mill rangjat. Szivesen voltak latva,mindaddig mig nem foglaltak asztalt csucsforgalom idejen. Pl, vasarnap delutan, mikor Ban Ibi gondoskodasa alatt nagyszamu oreg vendeg talalkozott mas nem igen tevedt be olyankor. Keveset fogyasztottak, sokaig ultek es hangosak voltak.
Aztan a nemkivanatosak akik este jottek, mikor en voltam a vendeglato. Jottek a linkek, a csorok, festok, munkanelkuli zeneszek meg akinek nem volt penze a szamlat kifizetni. Na es? Elbirta a forgalom, volt olyan este, hogy negyen is vacsoraztak "on the house"
Aztan jottek a magyarok, akik ugy hittek, hogy joguk van mindenki elott asztalt kapni, mert ugye mi magyarok vagyunk. Hangosak es szemtelenek,a pincerek utaltak oket mert nem hagytak borravalot, lassan kiutaltam oket. Gond volt a hippy era alatt vedeni a hely "tisztesseges" latszatat. Ez ugyben en kidobtam Sheji Ozawa karmester tarsasagaval egyutt mert mezitlab voltak. Nem volt eleg asztal, minden este hurcoltuk ki a benti asztalokat szekeket, ha jott az eso kapkodas be, alltak a vendegek, mert nem volt hova leultetni oket. Fizetes nelkul mentek el, bosszankodva. A nyari estek kulonosen rengeteg gonddal jartak. Ugyszolvan minden este ugy tizenegy fele elontotte a pincet a noi wc. Egy noi es egy ferfi wc volt, gyakran 250 vendegre. A pult nem birta a forgalmat, minden az utolso pohar vizig a pultos kezen ment keresztul. A lanyok meg egy csesze kavet sem onhettek maguk. A szervezes csodje, de mi van ha kivisznek egy kavet es nem szmoljak fel a vendegnek. Mindenki lop!
A hires gulyas leves. Mindaddig mig egy, fel ketto elott rendelted. Kesobb mar alig uszkalt egy ket darab hus a tanyerban. A regi Coffee Millben nem volt becsi szelet vagy turos palacsinta, ha a vendek jol akart lakni, debrecenit vagy virslit rendelt, a szendvicsek olyan sovanyak voltak, hogy aligha csillapitottak egy ehes ember etvagyat. Sutemeny es kave volt az elfogathato ertek a penzedert.
Hogy kulonb legyen mint minden mas restaurant, Marta skandinav porcelant vasarolt. Szep volt de konnyen csorbult, a csorbat kidobni viszont nem volt szabad. Sokba kerult ujat venni. "Igenyes" kanadai vendeg visszakuldte a csorba cseszet. A pultos keresgelte a meg ep porcelant. Le-fel hordani a sok edenyt a pincebe ahol mosogattunk orokos problema volt, azon a lepcson kozlekedetek a wc elott sorbanallo vendegek is. Nem lehetett megoldani a teherliftet, mert elveszett volna egy asztal negy ullohelyel. Micsoda veszteseg. Az eredmeny? Gyomorfekely. 74-ben operaltak. Marta azzal vigasztalt eveken keresztul, hogy majd nyitunk egy uj uzletet kozosen. Egy szep napon aztan az epitesztol tudtam meg, hogy alairta a szerzodest az uj helysegre. Onnatol kezdve kerestem a kiutat.

stevenkas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 13:07   
Folytatom.
Valaki irja. eredeti tulajdosnos Marti es partnere aki Californiaba ment. hehehe Masban volt a barat partner nem a Coffee Millben, de az nem tartozik ide.
Vissza a kezdetre.
Nem volt tervezve a kinti ultetes. A helysegben levo par asztalt kezdtek a vendegek kihuzgalni az ajto ele. Kerdes,mint lehet fogyasztani? Kave meg eszpresso, francia sutemeny. Elfogyott, nincs tiszta tanyer, evoeszkoz. A pultnal levo kis sinkben ment a mosogatas. "Onkentesek" alltak be a pult moge segiteni, mint megrogzott kavehaz-toltelek jo magam is. Gyorsan menut csinaltunk, improvizalt kreaciok, mint Cafe Borgia, Choocletino,Vienese Coffee, nevekre mar nem
is emlekszem, egy egesz sor variacioja az espresszo kavenak. Kell fagylalt, gyorsan vettek egy kis mejhutot, alig fert be a pult moge, fureszelni kelett a pultot. Rozsa Bacsi a legendas kave salesman hozta az extra rezsot, kaves urnat. Rubanyi Marci az eslo ferj, cseszet, evoeszkozt, sutemenyes kocsit vasarolt. Meg mindig nem volt nyitvatartasi ido, ahogy jott nyitottunk csuktunk. Kiszolgalo kellett, eloszedtem Ban Ibolya volt debreceni opera enekesnot aki eppen koltozott Montralbol, Nincs experience? Nem szamit senkinek sincs. Mar jott a nyar, nagy sietseggel nehany rod iron asztalt es szeket rendeltek, hogy ne kelljen ki be hordozni az asztalokat. Domestic tuzhely kerult a "konyhaba" es Jessyke egy becsi magyar asszonysag kezdett szendvicseket krealni.
Egy ponton, a szomszed helyseg meguresedett, - egymas utan zartak be az eredeti uzletek, a Mews-nek nem volt termeszetes forgalma. - hosszu rabeszeles eredmenye volt, hogy Marta vegul is ra allt, hogy kiberelje, Felt, hogy a nagyobb helyseg elvesziti a "varazsat" es tonkre fog menni. 93 oszen volt a hivatalos megnyitasa a Mewsnek, A My fair lady premierje volt a szomszedos moziban, es a canadai Save the Children Fund nak adomanyozott szokokut avatasa a jotekonysagi premierrel esett egybe. Madam Vanier volt az esemeny vednoke. Satrat huztak az udvar fole es a Coffee Mill szogaltatta a bufet. Jessyke fozte elozo nap a becsi borju becsinaltat. Mivel nem volt frigider a pince hatso folyosjan hult nagy fazekekban a culinary mestermu. Masnap reggel mikor bementubk, hogy a nagy affair elokeszuleteit megkezdjuk, orrfacsaro buz fogadott. Rozsaszinu habban uszott a pince, megerjedt a borjubecsinalt, Jessyke bele ontotte melegen a sherry-t. Panikban volt a managment, mi lesz a bufevel, Vegul is a mosogato szinkben kimostak az erjedt szoszbol a hust, gyorsan uj szosz lett hozza fozve es ette az unneplo sereg, mit sem sejtve, hogy az terjengo erjedt szag ami logott a sator alatt a magyar szakacsnmuveszet tartozeka. Minden esetre a premierrel egybekotott reklam sokat segitett, hogy a kanadai kozonseg is megtalalta a Coffee Millt. Folytatasa kovetkezik.

stevenkas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-23 21:16   
2004-01-07 19:24, alma:

- Nem valtozott semmi, Heczey, volt Rubanyi Marta a tulajdonos, a kiszogalas egy kicsit mindig lassu volt, oruljon a vendeg ha ide johet alapon. Sosk-sok tevhit kering a hires Coffe Mill korul. Peldaul Pufi szerint ez volt a forradalmi ujito. Nem eppen igaz. Az elso divatos espresso hely a Halfbeat volt az Avenue Roadon, utcai terasszal kiszolgalva oriasi szendvicsekkel, capuccino etc. Ketten vacsoraztunk meg egy francia kenyeren,boseges felvagottal telitett szendvicsbol.(Emlekszik meg valaki a Coffee Mill szegyenletesen sovany szendvicseire?) A tulajdonosok, egy angol hazaspar, Marianne es John volt a vezeteknevuket sajnos mar elfelejtettem. A masodik espresso haz a Yorkvillen nyilt Pennyfarting volt a neve. A College es St. Catherine streeteken levo jo olasz espresso hazakrol nem is beszelve. Azutan jott a Coffee Mill.
Marta zsenialitasa koruli tevhit eloszlatasara, csak ennyit. A Coffe Mill nem espresso kavehaznak indult. A zsnialis uzleti otlet az volt, hogy kozonseges commers kavet, (Mellocup) atcsomagoljak es cimkezik a Rubanyi es Fulop csalad neveivel es mint select gourmet kavet aruljak. Es ha esetleg valaki inni is akar a kavebol lesz hat kis asztal es 16 szek. Egy hasznalt, egykaros espresso gep, egy rezso ket regi modu perkolator volt a "kavehaz" felszerelese. Ja igen es egy daralo,kolcson a Mellocup-tol. Lenn apinceben egy hasznalt regi fridge sutemenynek. Se mosogato szink, se egy munka asztal semmi. Harom tucat csesze, meg espressos pohar. A nyitas napjan derult ki, hogy senki sem akar gourmet kavet venni, hanem inni akar. Panik. Senki sem tudott espressot csinalni, az olasz DiDonato aki a gepet eladta probalta a hiveket tanitani. Andrassy Ilona grofno volt az egyetlen kiszolgalo, szegeny Ilona azt se tudta hogyan vigyen egy csesze kavet ket meterre annnelkul, hogy ki ne lotyogjon. Meg kell jegyezni hogy Ilonka volt aztan a leghusegesebb, a legbaratsagosabb kiszolgalo, madnem husz evig. Ennyit most, folytatasa kovetkezik.

alma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-07 19:24   
2004-01-05 22:43, Mili:

-
kedves mili nem csodalkozom rajta hogy ures volt biztos eladtak azota, uj a tulaj es az oreg torzsgarda kihaloban, nagyon sjnalom mert igy mennek tonkre a regi jo helyek. en meg a 70 -tol 85-ig levo jol meno kavezora emlekszem. bizonyosan en is csalodnek ha ujra meglatogatnam a szep regi emlekeimet, alma

alma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-07 19:15   
2003-06-27 11:37, stevenkas:
-
Kedves steven en ugygondolom a legjobb 13 eved volt,ha minden este ott voltal, kerlek ird meg ha emlekszel az akkoriban hires Achim Andrasra Marosvasarhelyrol filmezett egy idoben,es o is minden estejet ott toltotte,nagyon jol ismerte a tulajdonosokat es az akkori torzsgardat.... szeretnem tudni el e meg??? koszi elore is alma

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-05 22:43   
1984 majusaban voltam egy alkalommal a Coffee Millben . Rendkivul kellemes volt.
Lehet csak azert emlekszem vissza pozitivan mert az elso talalkank volt a ferjemmel.
2002ben ujra elmentem. Telefonaltam elore helyfoglalasert. Besetaltunk egy gyakorlatilag ures vendeglobe. Alig volt 3 asztalnal vendeg. Fel oran keresztul senki nem jott az asztalunkhoz felvenni rendelest vagy csak szolni hozzank. Irenke szolgaltatta a zenet, kisse sikamlos szoveggel. Felora elteltevel tavoztunk, semmit nem fogyasztottunk mert nem kaptunk ra alkalmat. Onnan elmentunk egy nemet helyre ahol jo hangulat volt finom kaja es jo kiszolgalas. Reszemrol ennyit a Coffee Millrol.

alma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-04 23:10   
2002-07-05 17:40, ginagonczi:

szia gina nem tudom elmegy e a valaszom mert uj vagyok de mint oreg kavehaz jaro tudok egypar dolgot irni a coffee mill rol. legendas hire volt az osszes 56 os magyar torzshelye legyen az gazdag ertelmisegi vagy munkas szegeny vagy hobo drugos vagy konnyu eletet szereto gamblerek fiatalok oregek nok ferfiak stb.... mind ott ult es soderolt egymasnak.aki nagyobbat tudott mondani aze volt az este. nagy randevu hely ....igazan tisztelet az elso tulajnak es partnerjanak martinak es a californiaba ment baratnak.az elso hely volt az igazi... persze mert akkor voltunk fiatalok. jo volt a kaja a gulyas leves turos palacsinta rantott hus retesek. ott ismertek meg a kanadaiak is a jo magyar etelt nem volt draga hely es mindig tele volt. sok szerelmi story kezdodott es halt el benne. sok hires embernek van jo emleke kar hogy nem irjak le a historyt rola mert szerintem ezek az emberek voltak a kivandorlok hosei akik elertek valamit es a kinti magyaroknak lelki segelyt nyujtottak a talalkozo helyeikkel volt ott meg mas nagyon jo hely is ahol megfordultak az egyedul levo tarsasagra ehezo alanyok, remelem egyszer elkerulsz majd oda udv neked alma

stevenkas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-27 11:37   
Egyszer, talan majd ha sok folosleges idom lesz, megirom a Coffee Mill szuletesenek, elso tizenharom evenek az igazi tortenetet. Sok "legenda" veszi korul, hogy is volt, mint is volt... igaz is meg nem is. Tizenharom ev, ugyszolvan minden estejet toltottem benne, tizenharom elfecserelt evet. Gyomorfekelyt es egy ezustozott szivardobozt tudok csak felmutatni mint maradando emleket.

Pufi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-04 19:50   
A Coffee Mill egy forradalmi változást hozott Torontó életében. Igaz nem a mostani helyén volt, de csak egy utcával arébb. Az akkori törvények szerint az ,,utcán,, nem lehetett sem ételt sem italt kiszolgálni. Ekkor jött a Coffee Mill aki addig harcolt míg megnyíthatta az első olyan esspressóját amelynek kerthelyisége volt. Ez kb 30 éve történt Torontóban.
Mártiéknak hihetetlenűl beindult az üzlet és kinyitották pár év mulva a mostanit. Hosszú ideig a torontói értelmiség találkozóhelye volt, nemcsak a magyaroké. Ma is számtalan híres ember megfordul ott filmesek, írók, újságírók stb...
A nagy érdeme az, hogy elindította hódító útjára az európai pressókat pressókávéval egyetemben. Nyugodtan kipróbálhatjátok, kellemes hely.

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-18 02:21   
Goyo, Te időmilliomos lehetsz. Hogy van időd még más oldalakra is benézni a mellett, hogy a Tied mindig friss és ellenőrzött.

A Coffee Mill buli téngyleg nagyon jó volt.

Üdv,
Klári

goyo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-17 22:21   
A túrós palacsintát meg kell hogy kóstoljátok! A kiszolgálás nem a leggyorsabb, de a környezet, és az étel megéri a többletidőt...

Azt rebesgetik, hogy a szakács nem magyar.

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-06 23:03   
Tegnap voltam a Coffee Mill-ben. A hangulatos Yorkville-i városnegyedben található ahol sok kis butik és kávézó várja a turistákat. Torontóiak is gyakran ellátogatnak egy sétára. A Coffee Mill egy kis átjáró sikátorra nyílik melynek terasza is van. Finom magyar ételek kaphatók elfogadható áron. Tegnap nem volt zene mivel hétköznap volt, de azt hiszem, hogy hétvégeken énekes is van.

ginagonczi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-10 11:32   
Sajnos nem tudok sokat mesélni róla, mivelhogy nem jártam még ott, csak egy hirdetést láttam, ami azt hirdetik hogy magyaros és vegetáriánius ételeket árulnak. Most szombaton megyek, legfeljebb majd én mesélek róla

Gina

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-06 13:21   
Szia,

mesélnél egy kicsit a helyről, hogy megismerjük?

Üdv,

Hunor

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-06 06:09   
Szia Gina!

Igen, én többször voltam a Coffee Mill-ben. Kellemes kis étterem/kávézó. Van terasz is ha kedved van kiülni. Magyaros ételek kaphatók és barátságos a kiszolgálás.

Jó szórakozást,
Klári

ginagonczi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-05 17:40   
Sziasztok, egy újságba láttam egy kirdetést a Coffee Millre, amitől azt mondják hogy "a legkedveltebb magyar kávéház." Szeretném tudni hogy ti már jártatok e ott, és ha igen, mitt gondoltok róla?

Előre köszi a válaszokat,
Gina

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó