2019. február 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Nagy-Britannia >> Bristol
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
 emoke.vajda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-11-26 23:18   
Sziasztok!

Vajda Emőke vagyok, a férjemmel Keynsham-ben élünk, ő angoltanár, de jelenleg egy gyárban dolgozik Lacock-ban, én pedig ápolónő vagyok.

Szívesen találkoznánk bristoli magyarokkal

kex77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-11-14 02:35   
Biztos nagyon tanulságos lenne, hogy miért ne menjünk haza

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-05 17:26   
2011-10-05 13:05, tarkabak:
-
Pá, Bristol; pá mon!
-

Szerintem elég ennyi ebből: "Pá, Bristol"

Nincsen kedved egy új topikban megörökíteni az új otthoni léted, tapasztalatokat, kihívásokat?

Hunor

tarkabak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-05 13:05   
Pá, Bristol; pá mon! Nekem elég volt, megyek haza. Szóval viszlát, és kösz a halakat!

bödön  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-21 19:46   
Helló, bödön vagyok.
Itt élek én is.
Aki szeretne egy bödön mézet, írjon ide: bodon@bodon.co.uk.

Vicc:
Két bödön beszélget:
- Bödön?
- Jajja, bödön.

Köszönöm szépen.

tarkabak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-25 11:59   
rex:

Hehe... ma nem vagyok formában... Nem child tax creditet kérdeztél, hanem working tax creditet. Nekem az is volt egy időben, és ugyanaz a helyzet. Csak kitölteni a formanyomtatványt, és várni a pénzt. De asszonyos nem kapja meg ha nem dógozik, csak te. Mert hát az adódból térítenek vissza.

tarkabak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-25 11:49   
rex írta:

Szia!

Ne haragudj, hogy ismeretlenül kérem a segítségedet, de olvastam az eddigi hozzászólásaidat és nagyon segítőkésznek és hasznosnak találtam. Working tax creditben kérném a segítségedet. Évi ---- keresek teljes munkaidős dolgozó vagyok. Itt él a feleségem, és két gyermekem. A feleségem nem dolgozott itt az UK-ban. Gyerekeinkkel van otthon, --- évesek. Eddig Magyarországról kaptuk a családi pótlékot, és GYED-et, ezt lemondtuk, és beadtuk az igénylést child benefit-re (ez még folyamatban van kb. 1 hónapja adtuk be, miután lemondtuk a magyarországit). Beadtam még tavasszal az igénylést working tax creditre (ekkor még otthonról kaptuk a családi pótlékot, és GYED-et), de elutasítottak, azzal indokolták, hogy a feleségemnek is kell legalább heti 16 órás munka itt az UK -ban. Lengyel ismerőseim között is van ilyen felállás, és mégis kapják. Nem tudod esetleg, hogy hogyan kellene beadni, vagy mi a teendő?

Segítségedet előre is köszönöm!

---

Hoppá! Bocs, elég ritkán olvasom a magánüzeneteimet. Sajna a rendszer nem küld róluk figyelmeztetést az emailemre, ezért nem is tudok róluk. Csak a fórumot szoktam nézegetni, most is véletlenül tévedtem be ide. Remélem nem bánod, ha ide válaszolok – hiszen ez a fórumok lényege –, az adataid kitöröltem fentről.

Nálunk is ez a felállás van, vagyis a feleségem otthon van a gyerkőcökkel, én meg dolgozom, és ennek ellenére semmi gond nem volt a child tax credittel. A helyzetünk annyiban más, hogy én többet keresek, de ezért elméletileg neked még több pénzt is kell hogy adjanak tax credit formájában.

Csupán annyit kell a child tax creditről tudni, hogy ez egy adóvisszatérítési forma, amit a béredből kifizetett adóból utalnak neked vissza. Ez azt jelenti, hogy a feleséged nem igényelheti meg, amíg nem dolgozik minimum a kikötött óraszámban. De a te nevedre elméletileg gond nélkül meg lehet igényelni. Már eltelt egy pár év, úgyhogy nem emlékszem egészen pontosan hogyan csináltuk, de úgy rémlik, mindkettőtökről bekérnek kereseti adatokat, mert egy család vagytok. Ez azonban nem gond, csak szép őszintén le kell írni mindent. Nincsen semmi trükk. A feleségedre írd be hogy nincs keresete, és kész. Meg fogják adni.

Úgy hangzik, mintha egy ügyintézővel beszélgettél volna erről. Vszeg olyasmit mondott, hogy ha a feleségednek nincs keresete akkor ő nem igényelheti meg. De te azért igen!

Őszintén szólva már öt éve csücsülök ezen a szigeten, de még nem találkoztam olyan ügyintézéssel, amihez trükköznöm kellett volna. Elég jól le vannak dokumentálva a dolgok a direct.gov.uk-n. Az ügyintézők fejére meg tojni kell: élő szóban soha nem olyan pontos a tájékoztatás – mindig nézz utána a neten! Én mindig bólogatok hogy köszi-köszi mikor mondanak valamit, aztán hazamegyek és utánaolvasok a dolgoknak.

Bár Magyarországon lenne nekünk ilyen!

judit dovenail  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-11 18:01   
Szeretettel várjuk a bristoli magyar közösség apraját és nagyját a Bristoli Kisiskola által szervezett CSALÁDI NAPRA

Programjainkból:
Kreatív sarok – ujjbábok készítése
Arcfestés
Zenélő és Táncoló – B i cs a k T i b o r gitározik és táncoltat bennünket
Rajzverseny
Mese- és történet-mondó verseny - gyerekeknek, felnőtteknek

A helyszínen tea, kávé és apróbb rágcsálnivalók- répa, alma, műzliszeletek- fogyaszthatók, de köszönettel fogadunk minden más egészséges falatkát és üditőt, amit kiegészítésképpen hoztok.

Belépő (a helyszínen): 7 Font családonként
Bővebb információ: 07721339670

Mindenkit szeretettel várunk egy vidám délelőttre!

Nojesz01  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-05 22:06   
Köszönöm szépen!

bobek38  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-05 10:34   
2011-05-04 22:36, Nojesz01:
-

Koller Kovacs Janos, 079-80-55-99-63, szallasugyben ezen a telefonszamon tudtok erdeklodni.

Sok sikert!

Nojesz01  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-04 22:36   
Helló!

Szállást keresünk Bristolban. Bármilyen infó és segítség jól jönne!

judit dovenail  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-02 01:22   
Jó hír!
(Azoknak, akik még nem hallottak róla)

Május 1-től az A8 országokból érkezetteknek, így nekünk magyaroknak sem kell a Home Office-nál a WRS-be (Worker Registration Scheme) regisztrálni ahhoz, hogy legális munkavállalónak tekintsenek bennünket az Egyesült Királyságban. Ugyanolyon feltételekkel vállalhatunk innentől itt munkát, mint azok, akik a többi EU-s országból jöttek (kivéve Románia és Bulgária). Szóval, akik 1 hónapon belül kezdtek el dolgozni, azok megspórolhatnak 100 Fontot, akik pedig ezután érkeznek, azoknak már „csak” munkát kell találniuk, ami a jelenlegi gazdasági helyzetben nehéz, de azért nem lehetetlen.

judit dovenail  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-30 13:49   
Sajnos csak évente 2x van magyar nyelvű mise, tavasszal és ősszel, úgy október végén. A pontos időpontot még nem lehet tudni, nyár végétől figyeld a hírdetéseket, vagy menj föl a www.bristoli.co.uk oldalára ott sok más információ mellett ez is fönt van. Addig is van néhány nagyon barátságos római-katolikus közösség és templom Bristolban, ahová el tudsz menni, igaz, a misék angol nyelven vannak.
Van azonban egy magyar református lelkész is Bristolban (139 Muller Road Horfield, Bristol BS7 9RE) és az Ő gyülekezetében, istentisztelet után vannak magyar nyelvű Biblia-órák és beszélgetések.

Izzie1011  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-28 22:10   
Mikor lesz ismét magyar mise? Sajnos későn tudtam meg az előzőt.

Lilye86  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-23 17:32   
2011-03-29 12:38, kex77:
-

Kedves Klaudia!

Tudom már egy hónapja kint van a hirdetés, de gondoltam, próba szerencse. Én április 4.-e óta vagyok Bristolban, a párom május 2.-án jön ki utánam... Minden nagyon gyorsan történt, éppen ezért kérném a segítséged, hogy szobát talaljak, lehetőleg olcsót. Van munkám, illetve a párom is dolgozni fog. 24-23 évesek vagyunk. Előleget 200 fontot tudnék fizetni.

Telefonszámom: 07810452655
E-mail cimem: mislili_KUKAC_gmail.com

Előre is köszönöm!
Lilla

judit dovenail  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-20 20:22   
Kedves -Bristolban és környékén élő magyarok!

A Magyar Nagykövetség és a Magyar Kulturális Központ - a Bristoli Kisiskolához eljuttatott meghívójában - szeretettel meghív valamennyiünket, a 2011. Május 8-án vasárnap 3 órakor tartandó KALÁKA KONCERTRE, valamint az azt követő H-Unique néptáncegyüttes előadására.

Helyszín: LONDON (NW1) Regent’s Park (közel a York Gate-hez) Spiegeltent

A koncert része, a 2011. május 7-én és 8-án - Spiegeltent és környékén - megrendezésre kerülő „Majálisnak”, amelyen lesz táncoktatás, táncbemutató és ételkóstoló is.

A belépés minden rendezvényre díjtalan.
A Bristoli Kisiskola-gyerekekkel és szülőkkel- a Kaláka koncertre közös utat szervez.

Sajnos különbuszt nem tudtunk bérelni, így lesznek közülünk, akik busszal (a National Express járatával), de lesznek családok, akik saját autóval mennek Londonba, és ott, a koncert helyszínén találkozunk. Néhány családnál az autókban még van üres hely, így a „telekocsik” szervezése folyamatban van.
Örülnénk, ha a Kisiskolába még nem járó gyerekek, illetve családok is csatlakoznának hozzánk. A részletekről érdeklődjetek e-maiben, vagy telefonon. Jó lenne, ha minél többen mehetnénk, várunk mindenkit szeretettel!

Szalai Judit

Dovenail House-Bristoli Kisiskola
Tel: 07721339670
e-mal: info@dovenailhouse.co.uk

edga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-17 09:36   
MEGHÍVÓ
Kedves bristoli és Bristol környéki magyar barátunk, honfitársunk!
Szeretettel meghívunk Téged a soron következő fergeteges MAGYAR ESTRE, amely
2011. május 7-én, 18.00 órakor kerül megrendezésre a bristoli Lengyel Klubban, 50 St. Pauls Rd., Clifton, Bristol, BS8 1LP.
A programból:
• Ismét eljönnek hozzánk a hastáncos lányok, megalapozva a jó hangulatot
• Vendégünk lesz a Londoni Magyar Néptánc Egyesület, színvonalas magyar néptánc-koreográfiával, népviselettel
• Tombola - 5 szám mindössze £1-ért
• A könnyűzenei talpalávalót a londoni magyar SZIVA-ROCK zenekar szolgáltatja záróráig
Az £5-os belépődíj magában foglalja a szendvicset, amit a helyszínen frissen készítünk! Innivalót a klub büféjében vásárolhattok.
A tombolához várjuk vállalkozók, vállalkozó kedvű kézművesek, hobbi kreatív alkotók felajánlásait, melyek lehetnek szolgáltatások, reklámtárgyak, tárgyak, stb. Felajánlásodat kérjük, jelezd előre, de legkésőbb a helyszínen is leadhatod.
Szeretettel várunk, hozd el barátaidat, ismerőseidet is, ne maradjatok otthon május 7-én este!
Jó szórakozást kívánnak a szervezők.
Kapcsolat:
hungarian.bristol@gmail.com
Tel: 078 40 676 131
Tel: 0755 10 55 751

Zsanett0205  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-09 22:58   
Szia!

Most regisztraltam erre az oldalra, en magyarokkal szeretnem a kapcsolatot tartani, Bathban lakok jelenleg, es a nyarra keresek Bristolban lakast. A tietek meg szabad?

Ha esetleg tudtok valamit, irjatok erre az email cimre: janetl020587_KUKAC_yahoo.co.uk

Koszi szepen!

snopy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-07 11:13   
2011-03-18 15:02, kex77:
-

Szia Kex77!

Köszi az infot. Majd írd ki légyszi, hogy kihez nem kell menni. ))

miriam  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-30 12:46   
2011-03-29 12:38, kex77:
-

Szia Kex!

Szeretnek erdeklodni a szoba utan... Telefonszamot vagy valami elerhetoseget tudnal adni?

Koszi M.

edga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-29 22:29   
MEGHÍVÓ

Kedves bristoli és Bristol környéki magyar barátunk, honfitársunk!
Szeretettel meghívunk Téged a soron következő fergeteges MAGYAR ESTRE, amely
2011. május 7-én, 18.00 órakor kerül megrendezésre a bristoli Lengyel Klubban, 50 St. Pauls Rd., Clifton, Bristol, BS8 1LP.

A programból:
• Ismét eljönnek hozzánk a hastáncos lányok, megalapozva a jó hangulatot
• Vendégünk lesz a Londoni Magyar Néptánc Egyesület, színvonalas magyar néptánc-koreográfiával, népviselettel
• Tombola - 5 szám mindössze £1-ért
• A könnyűzenei talpalávalót a londoni magyar SZIVA-ROCK zenekar szolgáltatja záróráig

Az £5-os belépődíj magában foglalja a szendvicset, amit a helyszínen frissen készítünk! Innivalót a klub büféjében vásárolhattok.

A tombolához várjuk vállalkozók, vállalkozó kedvű kézművesek, hobbi kreatív alkotók felajánlásait, melyek lehetnek szolgáltatások, reklámtárgyak, ajándéktárgyak, stb. Felajánlásodat kérjük, jelezd előre, de legkésőbb a helyszínen is leadhatod.

Szeretettel várunk, hozd el barátaidat, ismerőseidet is, ne maradjatok otthon május 7-én este!
Jó szórakozást kívánnak a szervezők.

Kapcsolat:
hungarian.bristol@gmail.com
Tel: 078 40 676 131
Tel: 0755 10 55 751

kex77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-29 12:38   
Bristol St.George-ban szoba kiadó 200/ font/ hó ha valakit érdekel, irjon.
Ha otthonról jössz, angol nyelvtudás szükséges, ez esetben munkát is tudunk intézni. Egy 6 szobás lakásban lakunk 3-an (1 pár és egy fiú).

Várjuk a leveleket.
Klaudia

kex77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-22 01:21   
Akkor erre most válaszolnék, ha esetleg a levelem elolvasása során még nem tiszta a dolog.
1. A kezelést nem nála folytattam természetesen
2. Meg ezek után hogy így elbánt velem, tájékoztasd te arról amiről akarod, én csupán remélem megkímélek egy pár embert a csalódástól, ami engem ért a magyar doktornővel. Már akinek eljut az agyáig a levelem, akinek nem, azt megkérném tartsa magában a negatív kommenteket, mert jelen esetben történt velem egy ilyen élmény, amit közöltem, ismétlem, mások érdekében, hogy le tudják vonni a következtetést, konzekvenciát.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-19 18:15   
-

Kedves Kex77,

a hozzászólásban én pontoztam ki a fogorvos nevét! A kritikának helye van, hasznos is, de örülnék, ha mondjuk az üzenetről értesítenéd őt is - így akkor reagálhatna, és így lenne teljesen fair, és ellenőrzött.

Hunor

PS: egyébként tényleg nem értem, hogy ennyi előzetes negatív hír, látvány után miért folytattad a kezelést.

judit dovenail  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-19 14:57   
Kedves Bristolban és Bristol környékén élő magyarok!
Bizonyára többen hallottátok már, hogy nyelviskolánk a Dovenail House Nyelviskola közösségi feladatként vállalta játékos magyar nyelvű foglalkozások szervezését gyerekeknek, így Bristoli Kisiskola néven 2010. November 13-án 12 kisgyermekkel kezdtük el működésünket. Januártól, már 16 kisdiák két csoportban, a „Bóbiták”-ban (5-7évesek) és a „Kincskeresők”-ben (7 év fölöttiek) vesz részt a foglalkozásokon, melyeket kéthetente 1-1 órában tartottunk szakképzett pedagógus vezetésével.
Most örömmel értesítelek Benneteket, hogy még egy tanító néni (aki ének-zene szakos tanár is) csatlakozott iskolánkhoz, valamint az eddig bérelt helyünkön - a foglalkozások idejére -még egy plussz „tanteremhez” jutottunk, így a csoportok számát és a foglalkozások idejét is bővíthetjük.
2011. március 26-tól így elindíthatjuk óvodás csoportunkat is, ahová 2,5-5 éves korú gyerekeket (és szüleiket) várunk szeretettel. A játékos foglalkozásokat az ének-zene szakos tanár néni tartja, akivel a gyerekek magyar mondókákat, dalokat, verseket tanulhatnak, bábozhatnak.
A helyszín változatlan: Horfield Parish Church Hall, Horfield, Wellington Hill, BS7 8ST, az időpont: kéthetente szombatonként 10-10:45 (ha igény és lehetőség lesz rá ezket a foglalkozásokat is hosszabbíthatjuk). A belépő gyermekenként és foglalkozásonként 4Font.
A Bristoli Kisiskola többi csoportjaihoz is lehet még csatlakozni, szeretettel várunk minden érdeklődő családot. A foglalkozások időpontjai a következők:
o 10-10:45 Óvodás csoport- nagyterem
o 10-10:45 Bóbiták (játékos írás- és olvasásfejlesztő foglalkozás) -kisterem
o 10:45-11:30 Bóbiták+Kincskereső- Zenélő (énekek, dalok közös tanulása) -nagyterem
o 11:30-12:30 Kincskeresők (játékos írás- és olvasásfejlesztő foglalkozás) - nagyterem

Így a Bóbitákhoz tartózó gyerekeknek a foglalkozások 10-11:30 között, az eddigi 1 óra helyett másfél órára, míg a Kincskeresők 10:45-12:30 az eddigi 1 óra helyett 1 és ¾ órára hosszabbodtak. A belépő mindkét csoport esetében 7 Font gyermekenként.
Lehetőség van továbbá arra is, hogy -a kisteremben 10:45 után- a szülők egymással találkozzanak és beszélgethessenek, vagy csak egyszerűen az ovis gyerekek szülei megvárják a nagyobb testvéreket.
Ezekkel a változtatásokkal egyrészt szeretnénk még vonzóbbá és színesebbé tenni iskolai foglalkozásainkat, másrészt örülnénk, ha az iskola a későbbiekben a magyar családok találkozóhelye lehetne.

Ezt támogatva a Bristoli Kisiskola május 21-én szombaton (gyereknap alkalmából) a fogfalkozások helyett, annak ideje alatt, 10- 12:30 Családi napot szervez, játékos vetélkedőkkel programokkal, amelyre szeretettel várunk a Bristoli Kisiskolába járó családok mellett, minden bristoli és Bristol környéki családot.
Jelentkezéseteket, érdeklődéseteket, kérdéseiteket várjuk telefonon, vagy e-mailben.

Szalai Judit
Dovenail House-Bristoli Kisiskola
07721339670
info@dovenailhouse.co.uk

kex77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-18 15:34   

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-18 15:24   
1 ? 2

kex77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-18 15:02   
Kedves Bristolban élő magyarok!

... fogorvosról irnék egy pár sort...

Azt gondolja az ember, hogy Bristolban magyar fogorvos: nagyszerűűű váóóó
megörültem.... Körbekérdeztem az ismerősök közt, hallottam jót, rosszat... hallottam voltak a betegei közt olyanok is, akik kaptak egy levelet az NHS-től, miszerint menjenek el éc-tesztre, mert egy kivizsgálás során nem felelt meg az alapvető higénia követelményeinek (egy tű, nincs fertőtlenítő, stb.)

De a rémségek ellenére még is csak egy magyarrol beszélünk, úgy gondoltam, nem hiszek senkinek... megyek, és majd megtapasztalom!

Háát sikerült, nem "csalódtam"!
Alap: rendelő ősrégi lepukkant borbélyház, szlovák, vagy román magyar lány (ami még nem is lenne fontos). Csak az apukájának van kitéve diplomája, róla semmi hír a falakon, csupán egy "higéniai" oklevele van.
Nos: begyulladt egy rágófogam... felírt egy gyógyszert, beszedtem 1 hétig, semmi. Ok, visszamentem: kedvességet felejtsd el. Megint 1 hét gyógyszer, amitől rosszul lettem a munkahelyemen, megint időpont még mindig fáj persze a fogam... eldöntöm, hogy gyökérkezelje... ha fáj, ha nem, kibírom... Odamegyek, mondom, hogy szeretném ha megcsinálná az összes fogam, kiszámolja 650 font, mondom ok! De ma nem tud velem semmit kezdeni, mert csak 20 perc időpontot kértem, ami persze nem igaz, mert az időt nem én határoztam meg.... ok, megint ír gyógyszert, megint 1 hét antibiotikum, amitől megy a hasam 1 hétig napi 15-20x Ezalatt eltelik 4 hét! És már belehalok a fogfájásba, ugyanis 2 éve rátömött az idegre egy szintén nagytudású fogorvos! Eldöntöm kihúzatom, majd csináltatok koronát oda, hogy ne szenvedjek többet soha soha ezzel a foggal. Felhívom, mondja hogy ő nem tud elaltatni, menjek máshova kihúzatni, erre lemondom az időpontot 5 órával elötte közlöm vele valahol kihúzatom, és a többi fogamat pedig megcsinálhatja. Erre jön egy levél, hogy többet nem mehetek a rendelőjébe, mert lemondtam az időpontot! Ekkor már 5 hete szenvedtem a fogammal! Háát így jártam, és innen 2 napomba telt, hogy bejutottam egy fogorvoshoz, aki kihúzta ugyan szuper jól 16.5-ért, csak egy kis hiba esett a számításba, beletört egy darab! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Otthon ez már széjsebészet lenne, de itt olyan határozottan azt mondta a hölgy, hogy az a darab majd kidobja magát...hmmmm, bízzunk benne. Egyszóval nem ajánlom ...-t. Szép napot!

edga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-10 20:22   
uuupsz. koszi.

### a legfontosabb hogy magyar mise vasarnap ###

gyertek!

http://www.bristoli.co.uk

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-05 12:00   
Kedves Edga,

véletlenül a korábbi üzeneted ismételted meg, az Üzenet küldése feliratra kattintva írj, úgy sikerül.

Hunor

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó