2020. január 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Internet
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-30 10:00   
2005-05-28 06:12, Ferencz Zsuzsanna:
-

Kedves Zsuzsa,
nem fog bedögleni az rdslink, hiszen a piac több mint fele országos szinten az övéké. Csak igazi hazai ügyintézés folyik náluk (is).

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-28 06:12   
Kösz, Ubi.
Megnyugtattál. Lehet, hogy bedöglik a rdslink?

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-27 11:36   
2005-05-27 07:19, Ferencz Zsuzsanna:
-

Kedves Zsuzsa,
a legtöbb esetben valóban használ az újraindítás. Egyszer megfeledkeztem erről, s a modem olyan szépen kiütötte a rendszeremet, mint szódás a lovát, s csak az ablakok második újratelepítése után jutott eszébe egy ismerősnek, hogy azt a fránya modemet most már nem ártana kiiktatni az újratelepítés folymatából.
Egyébként a szolgáltatónkkal se kell dicsekedni, mifelénk legalábbis egyre gyakoribbak a megszakadások, a közönségszolgálattal megbízott macák meg olyan meggyőzően játsszák a hülyét, hogy az embernek torkán akad az éppen útjára indult fohász. Legutóbb vasárnap volt több mint félnapos kiesés, a drága szolgáltató meg azt válaszolta a fogyasztóvédőknek, hogy a saját feljegyzései szerint nem volt semmi probléma. Én meg ültem, s vártam, hogy végre magához térjen a jel létét mutató kis zöld fény.

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-27 11:19   
2005-05-27 07:19, Ferencz Zsuzsanna:
-
Bár nem tudom mit értesz Internetmodem alatt, a jelenség ADSL illetve kábelmodemeknél elő szokott fordulni Magyarországon is. Várakozásra nincs szükség az áramtalanítás után, a lényeg, hogy a modem újrainduljon.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-27 09:12   
Nalam is megtörtenik igaz nekem van egy ADSL-modemem es az szokott viccelni, regi modell szegenyke. Kihuzom a konnektorbol hagyom par percet pihenni aztan mintha uj lenne . Zsuzsa nyugodt lehetsz a tehnika csodai mindenhol ott vannak

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-27 07:19   
Itt Romániában is terjed az internet, nyilván. Telefonmodemről magam is rátértem az internetmodemre. Hanem van pici baj: hetente bizony néhányszor előfordul, hogy nem működik. Azt a tippet kaptam, húzzam ki a konnektorból, s amikor újra bekapcsolom, funkcionál majd. A tipp bevált.
Namármost arra lennék kíváncsi: ez normális dolog-e? Vagy pedig hazai sajátosság?

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-25 23:20   
Tűzfal és védettségtesztet lehet ezen az olalon kipróbálni, valamint IP cím meghatározásra is képes. Azonkívül sok hasznos dolog és link található még rajta. http://wigwam.sztaki.hu/varazslatok/kombinalt.shtml

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-18 20:10   
dobd ki az egesz programot
es mikor az elsö level jön ott van egy lehetöseg amiben lemondhatod a tövabbi leveleket "unsubscribe"

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-18 19:46   
Jaj gyerekek letöltöttem a Winamp progit. Nincs sok kérdésem, csak... ))
1. mi ez? megint egy real player, vagy mifene?
2. amikor installáltam a drágát, ajándékból kicsomagolt egy ikont nekem a "monyitorra" ami szerint 50 free mp3s from eMusic -om lehetne! természetesen ráklikkeltem, mert ugye ami free az free, aztán kitöltöttem az adatkéröt. Elsö lépesben tudni akarta hogy hííínak, aztán hol lakom. Mindent szepen nagylányosan megadtam. Emailt is. Aztán stepp 2. Kérte volna bankártya számát stb. A bankos adatok alatt láttam, hogy a csomagok, amik közül választani lehet, egyik sem free. Innen akartam menekülni, de a stepp 1-re (hogy kitörölhessem magam) már nem enged. Mit csináljak.
Már jártam hasonlóan én balga, amikor egy német szerencse oldalon regisztráltam. Benn is maradtam. Remélem onnan Amerókából nem fognak nekem irni, hotgy fizessek!!
Micsinájjak?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 12:41   
ertem, most mar ertem

kicsit nehez felfogasu vagyok tudod a korm miatt

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 12:04   
2005-05-13 12:01, bobe:
-
Nem gond. Félreérted. Ha már fenn van a player, minek telepítsek rá még egy programot? Használom magát a playert. Ezt írtam.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 12:01   
Es miert gond a Playerek telepitese?
Hiszen az benne van a gepedben ha Windowst hasznalsz

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 11:35   
2005-05-13 11:20, bobe:
-
Köszönöm bobe!
Bevallom, ezt a linket már láttam (visszamenőleg is szoktam olvasgatni a fórumot, ahogy időm engedi), illetve találkoztam már más ilyen progival is, ami "összefogja" a csatornákat. Én azonban valamiért idegenkedem ezektől, mivel úgyis valamelyik lejátszóra épülnek. A linkelt pl. ugye vagy Media Player, vagy Real Player telepítését igényli. Ennél fogva én inkább közvetlenül a Real Playert használom.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 11:20   
Kedves Salaj itt nezd.

http://azbest.uw.hu/index.htm

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 11:00   
Nem tudom, hová írjam, ezért ide jön. Szükség esetén Hunor intézkedik a mozgatásról .

Nemrégtől újra elindult online a HírTV műsora. Csak azért, hátha ez valakinek hírérétékű .

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 21:29   
Az alábbi vírusveszélyre való felhívást kaptam a mai napon emilben:

"Én egy mongol vírus vagyok, de sajnos a technikai fejletlenségem
miatt nem tudok kárt okozni a számítógépedben.
Kérlek, törölj le egy számodra fontos fájl-t, és küldj tovább!!!

Nem tudom eldönteni, hogy a sok fontos közül mit töröljek.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 14:31   
Leteszteltem egy képpel és PowerPoint állománnyal, müködik

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 13:55   
Köszi! Jó ilyet tudni

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 13:43   
Egy hasznos szolgaltatas: http://www.2big.hu/
Ha valaki nem tud nagy terjedelmu csatolt anyagot kuldeni, akkor ide feltoltheti, es a cimzett a linket kapja meg, ahonnan meg letolheti. Meg nem teszteltem, de igeretesnek tunik, ingyenes, 100 MB-ig jo.

Hunor

fezsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-21 11:50   
Köszi Hunor !
A popup tiltasaban volt a galiba. Most mar minden rendben. Megegyszer köszi.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-20 23:06   
2005-01-20 20:01, fezsu:
-

Kedves Fezsu,

Internet Explorert hasznalsz? Vagy?

Amikor kattintasz (nem Enter kell, hanem kattintas) a Bejelentkezesre, akkor nem jelenik meg egy uj ablak? Az lenne a chat... Ha nem, akkor lehet, hogy popup ablakok tiltasa miatt nem jelenik meg... Vagy ha megjelenik, de csak szurke - akkor a Java-t kell letoltened, pl. innen:
http://www.java.com/en/download/windows_automatic.jsp

Jelezz vissza, hogy a fentiek alapjan sikerult-e megoldanod. Ha nem, akkor tovabb probalkozunk. A chatre egyebkent este erdemes menni, akkor vannak tobben!

Udv,

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-20 20:44   
2005-01-20 11:00, hunor:
-
Engem is egy barátnöm értesitett erröl a Google lehetöségröl az USA-ban annak idején. A német Datenschutz-rol itt olvastam:

http://www.chip.de/artikel/c_druckansicht_11427534.html

Néha ja ötlet keresökben utána nézni, milyen adatok keringenek az emberröl. Emlékszem mikor a Yahoonál be volt linkelve minden ingatlan tulajdonos kora, ehhez nem is kellett semmit pénzért megrendelni, de ezzel probálták a klienseket odacsalni. Gondolom sokan reklamáltak, igy ez eltünt.

Engem nagyon idegesitett amikor állandoan jöttek a telemarketer telefonok ha nem voltam vonalon, ezért nagyon örülök a törvénynek ami most tiltja! Jo üzlet volt a cimek eladása!

A nyilvános cimeknek bizony lehetnek hátrányai is, ahogy emlitetted, össze vitatkoznak aztán elmennek személyesen folytatni, ha cim találhato!

fezsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-20 20:01   
Köszi Hunor,nagyon kedves Töled.
Szoval miutan beirtam a becenevet, rakattintok a "bejelentkezes" ikonra, megjelenik a kis homokora, majd eltünik, majd megint megjelenik es ez igy megy tovabb perceken keresztül. De mindig csak a chatre vezetö oldalon (tehat ahol a bejelentkezes all)maradok, nem jutok tovabb. Lehet, hogy valami roszul van beallitva a szamitogepemen ?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-20 16:25   
Kedves Fezsu,

mi tortenik pontosan, mit latsz? Kerlek, ird le, es megprobalok segiteni.

Hunor

fezsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-20 15:56   
Bocs, hogy megzavarom a most folyo temat, de tudna nekem valaki segiteni?
Szeretnek bejutni a MON-Chatre, de nem megy. Egyszerüen nem törtenik semmi, ha bejelentkezem, nem jutok tovabb. T-Online-os browserem van. Mas chatekre probelma nelkül bejutok. Bocsi, de meg elegge kezdö szinten vagyok, ami a chattelest illeti. Elöre is köszi.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-20 11:00   
2005-01-20 10:19, andi_usa:
-

"a Google tavaly megadta mindenkinek a lehetöséget itt hogy kivetethesse a lakcimét telefonszámmal a keresölyükböl, ha netán belekerült. Gondolom a német Google-nél is lehet, ha azt Judit nem akarná ott, de nekem az volt a benyomásom hogy az cégi cim volt (firmenverzeichnis volt mellette) és nem lakcim."

Errol nem tudtam, engem nem ertesitettek. De egyebkent van olyan eset is gondolom, hogy valakinek fontos, hogy cegnyilvantartasban, stb. szerepeljen, de ettol meg nem irna be mindenhova...
Judit kapcsan azonban nem irok, ir o, ha hozza szeretne szolni a temahoz, de igy... furcsa lenne, ha en mas forumtars neveben/ kapcsan beszelgetnek.
De hogy a forumra visszaterjek, altalanossagban: tolem ugyan barki Budapest egen tuzijatekkal is kiirhatja a telefonszamat, barmilyen szemelyes adatat, teljesen mindegy az nekem, es nem is tartozik ram - en csupan a forumban ugyelek erre. Hiszen az nem OK ha barki masra vonatkozo szemelyes adatokat kozol nyilvanosan - meg akkor sem, ha azok az adatok megtalalhatok. Pl. tobb forumtagunk is egyben vmelyik magyar szervezet tisztsegviseloje, szerepel igy a cime/ telefonszama a szervezeti ismertetok rovatban, de en ennek ellenere ugysem adom meg azokat, ha valakit erdekel megkeresheti ott... de en meg nem tartom igy sem OKnak a kozleset, megadom a szervezeti ismerteto linkjet, ott olvashatja barki.
Bizony, megvan a neten valo nyilvanossagnak is a hatranya, lasd publicisztika rovat, de ennel rosszabbat is tudok: mas magyar forumokon volt, hogy visszaeltek szemelyes adatokkal, megkerestek egymast a forumtagok, nem annyira kavezas, inkabb testi neveles celjabol, stb.

"Nem tudom hogy van honlap regisztrácio bejegyzésnél, de szerintem ott is meg lehetne kérni az illetéseket hogy ne tegyék ki, ha magánlakásban csörög a telefon!"

En se tudom pontosan, ennek utananezek majd... De egyaltalan, rossz erzes az, hogy barki az en szemelyes adataimat megnezheti, most peldaul barmilyen mas forumon megtargyalhatjak, beirhatjak, hogy ki a MON tulaj, stb. - szoval nem annyira OK dolog, ha en a sajat adataimat meg akarom osztani, megteszem, ha nem, nem. A lenyeg, ha meg nyilvanosokrol is van, azert legyen enyem a dontes joga, ne masoke.

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-20 10:19   
Hunor,

a Google tavaly megadta mindenkinek a lehetöséget itt hogy kivetethesse a lakcimét telefonszámmal a keresölyükböl, ha netán belekerült. Gondolom a német Google-nél is lehet, ha azt Judit nem akarná ott, de nekem az volt a benyomásom hogy az cégi cim volt (firmenverzeichnis volt mellette) és nem lakcim.

A napokban rakattam lányom uj telefonszámát a non caller listára mert a telemarketerek sokat hivták és én elfelejtettem feltenni, mikor uj számot kért emiatt.

Itt annyira komolyan veszik hogy egy ujsághirdetés miatt se mertek hivni az ujságtol, helyette emailt irtak. Ez USA törvény lett tavaly.

Nem tudom hogy van honlap regisztrácio bejegyzésnél, de szerintem ott is meg lehetne kérni az illetéseket hogy ne tegyék ki, ha magánlakásban csörög a telefon!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-30 19:59   
Tegnapelőtt, eddig ismeretlen okok miatt felmondta a szolgálatot az Intelsat Americas7 nevü, kb. 5 éves szatellitája.
2o ezer internet előfizetőnek emiatt megszünt a kapcsolata a világhálóval. Az Intelsat Corp. a két legfontosabb kliensét, a Playboy Tv csatornát és Nebraska állam lottóigazgatóságát sikeresen átirányitotta egy másik müholdra.
Az Intelsat a szóbanforgó szatellitát egy másik, jelenleg csődeljárás alatt lévő cégtől (Loral) vette. Egyiknek sincs biztositása, ami fedezné a veszteség pótlását.
Érdekes, sose gondolkoztam azon, hogy a müholdakat biztositják-e? És ha igen, mekkora vagyonba kerülhet? Maga a satellita, azt hiszem, hatodmagával együtt, "csak" 3 millió volt. Ami egész olcsó ahhoz képest, hogy micsoda csoda

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 18:44   
Csoda jo az Internet! Tegnap végre elvitte lányunk a komplett Atarit amit a multkor összepakolt hogy szeretné otthon használni. Késöbb telefonált hogy nem müködik a nagy TV-jükön! Mondom megnézen az Interneten, s ténleg találtam leirást milyen adapter kell az uj TV-khez! A Radio Shack árulja, elmegyek megvenni neki és majd ha kedden jön ismét, viheti magával.

Beszélgettünk a játékokrol, azt mondta a Playstationt azért nem szereti mert sok gomb van a kontrollon amit meg kell tanulni s minden játékhoz kis könyv jön s azt is tanulmányozni kell! Az Atarit szerette gyerekkora ota! Emlitettem hogy van valahol egy Nintendoja is. Mondta, igen, a pincében.

Meglepett az is hogy az Atari oldalakon találtam hirdetett komplett Atarikat sok el is volt adva kb. $ 175.- átlag árakért! Nem emlékszem nekünk hány játékunk volt, talán 50, annak idején én az Atari 2600-ast vettem meg lányomnak az Indoor Swap Meeten ahol valamivel olcsobb volt s hozzá pár játékot külömbözö üzletekben. Késöbb találtam thrift storeokban is játékot amikor rájöttem hogy a régebbiek is müködnek vele, lelkesen vettem, s azokat részben jobban is szerette lányom. Nekem kedvencem a Crystal Castles volt.

Az Interneten találtam pár éve computerre konvertált letölthetö Atari játékokat is, de tasztaturával nem érdekes játszani s nem volt kedvem bajlodni mással, nincs is hely játék kontrollra itt.

eRPeti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-18 20:24   
Hová lett a mottóm alant?

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó