2018. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Romantikus ismerkedés a Neten?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-01 05:45   
Nem tudom már Balu Kedves, hogy mi a valosag s mi az álom. A szerelem feltétlenül az álmokkal teli bodulatnak felel meg. Egy ki nem mondott szo is halált (lelkihalált) tud okozni... mert érzed... S minden meghalást feltámadás követ. Én mindig kész voltam kapcsolatot felvállalni, s szorni a belsô aranyat ameddig csak tudom, befonni fénnyel a másik környezetét amennyire csak tudom, átadni önmagam ameddig elviselhetô ; Hát valojában ha nem ez történik egy társkapcsolatban, akkor a kapcsolat nem sokat ér, talán nem is lehet kapcsolatról beszélni...(ezt természetesen mindenki másképpen éli meg)

De a computeren minden más. Több a meghalás, a belsô vérzés (lelkileg) amirôl soha nem készül látlelet... s ritkább a feltámadás is. Belehalni nem a félelembe lehet, hanem abba, hogy tul sokat akarsz adni, s korlátozva vagy. Aztán egy nap leülsz a computer elé s nincs ott senki. S másnap sincs ott senki. S a föld egyszerüen csak megzuhan alattad. Egy hét mulva teljes összeomlás következik be. 10 nap mulva odaviszed romjaidat ujra a computerhez, mert nem hiszed el hogy üres. S már várnak , s felragyog a napfény ujra, megsokszorozódnak a virágok szinei, énekelni, táncolni van kedved ujra, mert feltámadtál. Minél mélyebbre zuhantál, annál magasabbra dob a tény, hogy már nem vagy egyedül... Hát ilyen egyszerü ez. Talán öregkorra ezek a hullámok csendesülnek... Talán... Ezt meg kell majd figyelnem...
szeretettel: bab

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-29 10:54   
Kedves bab!
Jó hogy figyelmesen olvasol.Én is:a valóság
nem álom..a valóságot mi hozzuk és alakítjuk..
énképre.Mint a mágnes odavonzzuk őt:kérdés hogy a másiknak van-e"mágnessesége"?,tapad e?
Camera,beszéd,hangerő,hanglejtés,közben írni is lehet.---Nem értelek amikor leírod:"nem látva a jövőt eltünik..akkor hogy jön vissza?
"belehalok-feltámadok"....Mire gondolsz bab amikor ezt írod?
Nem két emberen múlik minden?
Persze..aki nem talál v.nem ismeri fel a "lelkitársat"annak lehetnek gondjai:az belehal+feltámad!...olyan mintha félne saját magátol is az ilyen...Vagy egoista?Megelégszik sajátmagával?Van ilyen:ÖNZŐ...és GYÁVA...egy kapcsolatot felválallni.ű
Te hogy látod ezt?

Üdv:Balu

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-28 05:25   
Értelek kedves Balu, s biztosan is hogy igazad van, mikor irasban 'közlekedik' az ember egymás felé, figyelni kell a reakcioit a masiknak... De mi van, ha a mikrofonnal beszélünk? S mi van, ha a web camerával is látom ôt, s nagyon tetszik... A hangja is tetszik, a sejtjeimben érzem ahogyan a levegôt veszi, erô s zene van a hangjában, ahogyan beszél, amiket mond, ahogyan hallgat... Ahogy lehuzza a 'rolót', s nem látva jövôt a kapcsolatban eltünik, s ahogy visszajön hozzám, ahogy összeomlok, belehalok és feltámadok...Vagy lehet az egesz csak egy álom? Nagyon figyelmesen olvastam irásaitokat!
bab

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-25 19:09   
Senkit nem beszélnék le a NET ismerkedésről.Lehet csak barátot,jó ismerőst..és aztán kitudja mi lesz belőle.Nagyon figyelni kell a másik gyors írásos reakcióit:ha gyorsan válaszolnak,öszinték.Kérdés hogy tetszik-e a stílusa a gondolkodása na és hogy mire "kiváncsi"???Azért ha problémásnak tünik jobb előbb kiszállni mint aggodalmakat szerezni magunknak.
Hiszen sok az ellen--.positiv példa is.--

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-24 20:17   
En is ismerkedtem net-en, de en le szeretnek beszelni rola mindenkit.. nem azert mert olyan porul jartam, hanem azert mert a szemelyes kapcsolatot nem helyesitheti semmi... peldaul megismertem valakit, minden cuki volt, csak a net-en epp az nem jott soha szoba hogy o a meleget szereti... a homerseklet neki mindig 90F korul kellett legyen.. persze en izzadtam mint az allat, es nagyon idegesito volt.. egy masik pelda, net-en soha nem latod a masik reagalasat.. peldaul ha mondasz valamit es duhbe gurul, nem latod hogy fujja a tuzet az orran... a hallgatasbol nem veszed ki hogy azert hallgat-e mert foglalt vagy azert mert nem jut szohoz.. aztan mikor osszeszedi magat es ir, akkor minden jol nez ki..

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-12 16:38   
Kedves Kaytee,

nagyon jol megirtad, mi a fontos, különösen a virtuális ismerkedésnél, az öszinteség!

A másik oldalon viszont érthetö, ha egyik, vagy másik azzal a céllal, hogy magának hoditsa a másikat, netán szépiti a dolgokat, vagy nem önt tiszta vizet a pohárba, hogy netán csak egy kalandot keres. Megesik viszont az is, hogy az egyik fél több optimizmussal megy bele a dolgokba s meg van gyözödve, hogy minden akadályt ki tud küszöbölni. Ha mégsem sikerül, csalodott s dühös.

Vannak olyan esetek is, amikor kaland volt célba véve, de több lett belöle. Tüzzel játszani mindig veszélyes dolog, pedig sokan meg vannak gyözödve arrol, hogy nem égetik meg magukat!

A virtuális kapcsolatokban talán sokan merészebbek is, mint négyszemközt, személyesen, s ebben is van egy bizonyos veszély, szavak hamar le vannak irva, néha könnyelmüen, meggondolatlanul. Arra is kell ügyelni, hogy az ember ne sértse meg a férfi vagy a nöi hiuságot, ha a kapcsolatot redukálni szeretné, mert észre veszi, hogy a másik többet szeretne, mint amit a másik adni tud.

Andrea

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-07 20:25   
Gratulálok!
Ti még úttörők voltatok. Manapság egyre többen találnak igy a párjukra. A Te példádból világosan kiderül, milyen fontos az őszinteség. Gondolom, ha valamelyiktek nagyokat hantázott volna magáról, nem lett volna happy end.
Most hol éltek?

picur  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-05 23:13   
Hat nekem peldaul sikerult. Az egesz jo par evvel ezelott tortent mikor a Budapest nevu chaten es hozzateszem hogy eletemben eloszor voltam. Akkor szereltettuk be az internetet na itt ismertem meg a ferjemet. Hat o is kulfoldi, es hat eloszor nagy nehezsegek voltak mivel akkorjaban meg nem beszeltem angolul, o egyebkent tuneziai.

Es hat allithatom neketek hogy par evvel ezelott meg en sem hittem benne. Hat az egesz baratsagnak indult, jokat beszeltunk a neten. Aztan kepet kuldtunk egymasnak meg minden, megbeszeltuk hogy eljon hozzank. De hat sajnos nekem nem volt meg a kep mivel a program hianyzott a gepembol amivel kinyithattam volna a kepet. Csak annyit tudtam hogy marnas. Es nem tudom miert en azt hittem hogy afroamerikai. Hat az allomason nezegetve mikor vartam ot, kerestem a feketet a barnasat, hat valahogy nem lattam senki aztan megpillantottam ot, mert egyedul allt es nem tudom miert de olyan erzesem volt hogy o az.

Minden olyan volt mint az alom hogy egy tavoli orszagbol eljon hozzam egy barat, es minden igaz volt amit a neten beszelgettunk, szinte hihetetlen. Hat gondolom nem soknak adatik meg ami megadatott nekem. Es hat vegul is hazassag lett a vege. Es nagyon boldogok vagyunk. Azt hiszem a nyelv nehezsege is hozott ossze minket, meg talan az ottani neveltetes olyan csaladszeretet szoval nagyon boldog vagyok vele... hat megesik az ilyen is nem???

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 18:59   
Kedves Kaytee,

amint irtam, meg volt a lehetöségem ott komolyan is keresni, nem csak megbizásbol nézni meg közelebbröl pár tagot. A tény, hogy nem ott találtam meg, szerintem részben véletlen volt s az is, hogy magyar partnert kerestem végül is komolyan s nem volt a tagok között passzolo. A hires svájci psychiater fiát viszont onnan ismertem. Késöbb mikor meghosszabitotta a szerzödését, s szerette volna, hogy nekem is legyen belöle valami, elvitt a Dolderba vacsorázni, mi jo barátok maradtunk amig el nem jöttem Svájcbol, még jotanácsokat is kaptam Kaliforniához.

Viszont néha kicsi a világ, tavaly tudtam meg, hogy a szomszédasszony a bironö anyáméknál a házban, a Selectronon keresztül házasodott meg. Két felnött fiuk van azota.

Andrea

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 01:09   
Köszi, Andi, nagyon érdekes, amit irtál. Még, még, ha lehetne.
És azt is áruld el, hogy Te magad sose estél kisértésbe a jó partik láttán a közvetitőnél?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 16:21   
Kedves Kaytee,

mivel a mai világban meg lett nekünk adva a kommunkácio computeren keresztül, miért ne lehetne azon keresztül is ismerkedni? Örömmel olvastam, hogy Te is ismersz sikeres kapcsolatot, mely ezen keresztül alakult. Én is ismerek, személyesen is megismertem párakat, akik igy kerültek össze.

Az akkori házasságközvetitö irodának ahol dolgoztam, szintén az volt a csábito része, hogy computerrel lettek az emberek párositva, illetve csak részben, mert sokszor mi kézzel tettük, ha nem volt az illetö rajta a computer listán, mivel vagy 1 évvel több vagy kevesebb volt a partner, mint amit ö a kérdöiven megadott, vagy centiben volt más. Volt persze olyan is, aki elöbb nem volt hajlando elváltat elfogadni, vagy más vallásut, aztán mégis.

Nekem jo memoriám volt amiatt is, mert elöször az ajánlat osztályon dolgoztam, azzal hozták be a külsö munkatársak az uj klienseket, leirás s kép volt, de persze nem volt cim s név. Igy kolléganöim sokszor hozzám jöttek, elmondtak a keresett illetöröl pár dolgot, s én mondtam a tagsági számát, vagy eszembe jutott más, amivel meg tudtuk találni a dossziét. Második computernek neveztek.

A másik, amivel szabadidömben foglalkoztam, néztem a házassági jelentéseket az ingyen járo városi ujságbol, s a neveket megismertem, aztán bent az irodában kikerestem a dossziékat s irtam a gratulálo leveleket. Minden házasságért Fr. 5.-öt kaptunk, igy érdekem is volt megtalálni öket. Nagyon sokan nem jelentették be, sokszor azért, mert sokat kritizálták elöbb munkánkat, s kellemetlen volt bevallani, ha mégis sikeres lett.

Olasz fönököm néha gunyolodott, ha megbeszélésen volt nála egy sikertelen férfi, behivott engem, rámutatott a TUA test eredményeire, s mondta, keressek ennek ez urnak egy "nyugodtabb" hölgyet. A TUA teszt ugyanis azt is kimutatta, ha nem volt erös férfiassága az illetönek.

Legsikeresebbnek néztek engem akkor, mikor a tulajdonos lányát is én adtam férjhez, méghozzá ugy, hogy Bettina felhivott engem telefonon s megkért segitsek neki, mert az eddigi ajánlatokkal nem volt megelégedve, melyeket az ezzel megbizott kolléganöm küldött neki. Mivel én is találkozgattam tagokkal, s ö ezt tudta, eszembe jutott egy fiatal fogorvos, akivel egyszer találkoztam, s összehoztam vele. Egy szép nap aztán rohanva, felháborodva jött a tulaj felesége a dosszié terembe keresgélni, s mutatta nekünk, mit irt az illetö a visszajelentö cédulára, hogy tegyék jégre az aktáját egyenlöre, majd idövel jelenti, örökli-e ezt a céget vagy sem. Svájci humor. Az esküvö megtörtént, de mivel a cég késöbb fel lett oszlatva, mert Bettina apja nyugdijba ment, nem tudta örökölni.

Fönököm engem néha olyannal is elküldött találkozni, akinek nem volt fényképe, régen tag volt, de sose jelentkezett vissza, mi tetszik, mi nem. Az egyik ilyen férfit is én nösitettem meg egy találkozás után. Persze nem mondtam meg, hol dolgozok.

Még a magyar psychologus nönket is én kaptam el, megtaláltam az ujságban, s emlékeztem a férfire, akiröl valami negativ dolgot terjesztett, s emiatt félre is lett téve a dosszié, hogy ne kapjon sok más ajánlatot más nöktöl, gondolom igy akarta sikeresen "megkaparintani" magának. Hogy aztán mi volt a privát megbeszélésen, ami a fönökömmel kövezkezett ezek után, nem tudom, csak azt, hogy az a hölgy felmondott s elhagyta a céget.

A magyar psychologus növel volt más jopofa élményem is, egyszer jött be egy ruhában, mely nekem ismerös volt, kérdeztem, hol vette, mondta hol. Mondom erre, az az én kreáciom volt, s csodálkozom, hogy volt fönököm még mindig produkálja s adja el boutiquejaiban Zürichben azokat a dolgokat, melyeket azelött terveztem nála s szabásmintáit is készitettem.

A suszternak viszont nincs cipöje, mondja a közmondás, én magam nem azon keresztül találtam férjemet, hanem utána mikor rövid ideig egy ügyvédi irodában voltam titkárnö két ügyvédnél. Fönököm azzal vett fel, hogy szeretne mutatossabbat az irodában, szerinte a tanult ügyvédi titkárnök olyan szürkék voltak. Ott is kellemes idöket töltöttem, ha a két fiatal ügyvéd ott ült az irodámban s vicceket meséltek. Azt is megjosoltam akkor, hogy a másik nem fog 30 éves kora elött nösülni, 1 héttel tévedtem.

Andrea

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 02:39   
Olyan érdekesnek hangzik a házasságközvetitőben való munkád, irj még róla!
Nekem van egy nőismerősöm, aki innen az USAbol leköltözött Mexikóba egy cyberszerelem miatt. 64 éves volt, elvált, nem magányos, sőt, komolyabb pasik udvarolgattak neki. Valami külföldi cserelakás ügyében keveredett emailezésbe egy szintén elvált, kb. 68 éves amerikai férfivel. Hogy-hogysem, hamarosan naponta szerelmes levelek és versek, majd telefonok lettek a dologból.Most boldogan élnek együtt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-12 17:37   
Kedves George,

azt hiszem nem emlitettem a bemutatkozo szövegemben, hogy dolgoztam házasságközvetitö irodában is, s azért érdekel a téma?

Az volt az elsö computer munkám, egy régi IBM console-on, mely a munkát sárga szalagra tette. Irogépszerü volt, papirra irt, nem volt képernyö. A szalagot aztán a Jelmoli áruházhoz vittük lekopiroztatni. A computer programmot egy osztrák nö alkotta, aki idönként jött, ha változás volt. Elég sok adat volt benne, többet között a TUA test is, melyet meg is találtam még emlegetve a weben. A többi psychology test a tag dossziéjában volt.

Nekem ez az szakmai mellékvágány akkor volt, mikor visszjövet Münchenböl, nem találtam mint Mode Directrice rögtön állást Zürichben, s láttam azt a hirdetést s érdekelt. Annyira tetszett ott a munka, hogy ott maradtam több évig.

Hozzájárult az is, hogy a direkt fönököm olasz volt, s hobbyja az ének (olasz áriák) a computer mellett s a fözés munka után, ha változo kolléganök otthonában összejöttünk, s olaszosan fözött, sok mindent tanultam töle is. Részemre ö nem csak jo tanito volt psychology dolgokkal, de egyben potpapa is.

Férjemet mégis másként ismertem meg, de azért a tulajdonos lányát is én adtam férjhez a Selectron Universal AG-nál s egyik kolléganömet is.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-09 08:50   
Kedves Zsu,

nem tudom, hogy s mikor kezdödött a távismerkedés, összehozás levelezésen keresztül, de szerinten sokkal régebben, hisz már korán kezdték a fiatalokat párositani néha politikai okokbol, néha financiálisokbol. Néha az apák ismerték meg egymást katonai szolgálatban, s gyerekeiket akarták összehozni.

Mikor kezdödött vajon az ujság hirdetésen keresztül valo ismerkedés, amikor elkezdték a hirdetéseket az ujságokban?

Érdekes lenne erröl tapasztalokat hallani, van-e külömbség ujsághirdetésen, levélen s email/chaton keresztül valo ismerkedés között?

Nekem a levelezéssel/ telefonnal van tapasztalatom, habár én elöbb személyesen ismertem meg férjemet, de csak egyszer találkoztunk s utána kezdtünk levelezni s telefonon beszélgetni a nagy távolság miatt.

Kissé más is volt a dolog, mert mi ismertük rokonait, igy nem volt teljesen idegen személy. Szerintem a telefon is egy spontán kommunikácios eszköz, ugy mint a chat, ahol az embernek nincs sok ideje gondolkozni egy válaszon.

Egyik volt osztrák származásu barátnöm ismerte meg magyar férjét ujsághirdetésen keresztül, ö Kanadában élt, férje itt Kaliforniában. Egy ideig leveleztek az elsö találkozás elött. Az is egy tartos házasság lett, kb. 25 éve lehetnek már házasok, két közös gyerekük van. Mindketten elváltak voltak, a feleség hozta a fiát magával, mely sokszor nehezebb a kezdethez. A férj elsö házasságábol a leány a mamánál nött fel.

Andrea

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-09 05:16   
Azt hiszem, az első világháború körül kezdődött a személyesen nem ismert partnerekhez írt levelek divatja. Hallottam olyan házasságról, amely űgy született, hogy egy kislány a frontra írogatott leveleket egy ismeretlen bakának.

Később világdivattá vált, és sok szerelem, házasság köszönhette születését a levelezésnek.

Ebböl a szempontból nem látok nagy különbséget a posta, az elektronikus posta és a cseti között.

Mi a véleményetek?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-09 00:33   
Kedves George,

sajnos a Net sokakat elcsábit arra, hogy "játszanak", azt a tippet adnám, hogy kérje el a másik a privát posta cimet is és a telefon számot is, s hivja fel, ha házas lenne a másik, nem adja meg!

Bajba Net nélkül is kerülnek az emberek, sokan azzal a hittel, hogy nem kapják el, ha félre lépnek. Van aki önbizalmát akarja emelni uj hoditásokkal vagy nök, akik tünödnek, van-e még sikerük a férfiaknál.

Van aki bedül a szép szavaknak, felborit mindent s otthagyja a családot, emlékszem, Németországban történt egy ilyen eset mely igen publikálva volt, a nö irt is a love story-rol a sétahajon valo ismerkedéséröl, ö ha jol emlékszem regényiro nö. Kivánom az ilyen embereknek, hogy a következö kapcsolatuk tényleg jobb legyen, mint az, melyet otthagytak, ha már ilyen sok embert a környezetükben megbántottak.

Andrea

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-08 23:48   
bocsx andrea, szeretnek csak annyit hozza tenni, hogy hallottam masokrol, akik hatalmas zurbe kerultek, pont emiatt, mert hazasok voltak s talalkoztak valaki ujjal a neten, az emberi gyongeseg miatt bajba keveredtek a csaladon belul.

erosnek kell lenni ahogy irod, de a masik oldal jarhato ut.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-08 10:40   
Kinek voltak pozitiv tapasztalai a neten valo ismerkedésben, partner találásban? Én találkoztam eddig 3-4 házaspárral személyesen, akik modem segitségével találkoztak össze, mind a három pár távismeretséget kezdett igy s késöbb költözött a nö a férfi lakhelyére, idegen országba. Egyik közülök magyar nö volt, Berlinben élt, most Bécsben.

Vannak akik kételkednek az ilyen kapcsolatokban, de eddig mindig azt hallottam, hogy ha öszinte mindkettö s nem játszik a kapcsolattal, ha komoly ismeretséget keres, több esélye van neten keresztül jobban megismernie a másikat, mint ujsághirdetés és levelezésen keresztül, mert egy chatnál sokkal spontánabb jön a válasz, s nincs ideje meggondolni a dolgokat ugy, mint ha egy levelet fogalmaz a másik részére.

Sok esetben enyhén félszeg embereknek is segitség, mert amig személyesen találkoznak, elmulik részben a bizonytalansága a másik nemmel szemben, mely azelött sokszor megakadályozta direkt ismerkedésekben. Más esetekben viszont kiküszöbölheti azt a téves választást, amikor valakit föleg külseje miatt szeretne megismerni, s nem veszi figyelembe a belsö értékeit is.

Andrea

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó