2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Hogyan tanítsuk magyarul írni/ olvasni gyerekeinket?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 Pacsirta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-05 20:24   

jev  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-23 14:03   
Kedves Valéria,

Köszönöm a tippet. Nem is gondoltam, hogy ennyi magyar árucikket áruló bolt létezik itt az USA-ban.

Esetleg van valami tapasztalatod is a tanitással kapcsolatban?

Üdvözlettel,

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-23 03:08   
Kedves Jev:

Olvastam, hogy Magyar konyveket szeretnel venni gyermekeid reszere. New Yorkban van egy magyar konyvesbolt, melynek a neve es cime: Blue Danube Gifts, 225 East 83rd Street, New York, NY 10028, telefon 212 -794-7099. Remelem, hogy tudnak majd segiteni.

Udvozlettel,
Valeria

jev  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-20 03:29   
Kedves Mindenki!

Köszönöm a segitőkészségeteket.

Sajnálom, hogy korábban elfelejtettem megirni hol élünk. Columbus, Ohioban, igy elég közel vagyunk Cleveland-hez Zsizel.

Márta, a torontói számot majd megpróbálom, lakik is egy barátunk arrafelé, köszi. Hunor, az internetes cimeknek pedig kimondottan örülök, mert sokkal könnyebb azon át rendelni, ha van jó katalógusa a könyvesbolt honlapjának.

Túl a könyveken, van valami tapasztalotok is, hogyan érdemes tanitani a gyerkőcöket és mire számithatok?

Üdvözlettel minannyiótoknak,

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-19 23:21   
Szia Jev,

Van itt Torontoban (kanada) egy magyar konyvesbolt a neve Pannonia. Ide irom a telefonszamat, es innen sokkal konyebb lehet esetleg egy ket megrendeles. Van ott gyermek konyvektol Cd-ig minden.

Tel: 416/966-5156. Van katalogusuk is es el is kuldik, es azt at bongeszheted.

Marta

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-19 14:44   
Kedves Jev,

en is várom, hogy megtudjam, hol laksz, attól függően tudok konkrétan válaszolni.

Interneten a következő lehetőségek vannak - Magyarorszagról:

- Fokuszonline - http://www.fokuszonline.hu
- Libri - http://www.libri.hu
- UHU - http://www.uhu.hu

Ha jól tudom, mind a három vállal külföldi szállítást is, fizetés pedig interneten keresztül történik. A szállítási költségek viszonylag magasak, egyenértéküek akár több könyv árával is.

Magyar könyvesboltok vannak az USAban is, illetve kanadai, torontói üzlet is vállal kiszállítást.

További lehetőség - valamelyik, a közeletekben levő magyar (hétvégi iskolát) megkeresni, biztosan ők is tudnak segíteni, tanácsot adni.

Üdvözlettel,

Hunor

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-19 11:02   
Kedves Judit,

USA-ban merrefelé laksz? Clevelandban sok magyar van, ha arrafelé laknál tudnék cimet adni. Nagy ott a magyar közösség és intenziven ápolják a kapcsolatokat és a magyar kulturát.

Üdvözlettel Zsizel

jev  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-19 02:31   
Köszi RIA, hogy segiteni próbálsz.

Az USA-ban élünk. Őszintén szólva én magyarországi forrásra gondoltam az interneten keresztül, de egyéb megoldások is érdekelnek. Valamikor Magyarországon a Tankönyvkiadótól lehetett közvetlenül is vásárolni, de személyesen kellett odamenni.

Tudom, hogy New Jersey-ben nyaranta rendeznek magyar táborokat gyerekeknek, szóval valamilyen segédletek kell hogy létezzenek, de nincs senkivel kapcsolatom.

Minden ötletet előre is köszönök.

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-18 19:40   
Szia

Azért ahhoz, hogy honnan tudsz könyvet rendelni jó lenne tudni, hogy melyik országban laksz

*----------
RIA

jev  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-18 19:30   
Hét éves kislányom jól beszéli a magyar "konyhanyelvet" (már amikor akarja), remekül olvas és elég jól ir angolul a korához képest, igy szeretném elkezdeni olvasni tanitani magyarul. Sajnos nincs olvasókönyvünk sem munkafüzetünk amit használni tudnék, a mesekönyvek pedig kissé nehezek még neki.

Szeretném megtudni honnan rendelhetnék jól használható olvasókönyvet munkafüzettel, és azt is, hogy másoknak mi a tapasztalata e témakörben.

Üdvözlet mindenkinek (mivel új vagyok a Fórumon).

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó