2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Felmérés a diaszpórában elő magyarok számára indított weboldalakról
Új topik indítása   Üzenet küldése
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-18 19:51   
2007-02-18 00:34, okmokm1:
-

Üdv!

1. Erdekeltek meg a kerdoiv kitolteseben?

Hm, szerintem már nem, a szakdolgozat készítője 2005 közepén közölte a kérdőívet, az eredményeket még abban az évben feldolgozta, az erről szóló munkáról (angol nyelven készült el) pedig Rigojanos írt 2005-09-30 15:56 dátum alatti üzenetében összefoglalót.

Esetleges eredmenyeket hol lehetne megnezni?

2005-09-30 15:56 dátum alatti üzenetet nézd, illetve a teljes anyagot elküldhetem emailben (angol nyelvű).

Hunor

okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-18 00:34   
Ketto kerdesem lenne:

1. Erdekeltek meg a kerdoiv kitolteseben?
2. Esetleges eredmenyeket hol lehetne megnezni?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-27 01:02   
2006-01-26 01:17, Dettea:
-

Kedves Detti,

gratula!
En szivesen olvasnam a szemelyes velemenyed az oldalakrol, valamint, hogy mit tartasz fontosnak kiemelni a felmeresbol.

Udv,

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-26 10:14   
Szia Detti
Gratulálok a jó jegyhez. Állás is lesz majd , csak kitartás
Persze hogy érdekel bennünket.
Neked is BUÉK!

Dettea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-26 01:17   
Kedves forumozok!
Kicsit megkesve ugyan, de szeretnem megkoszonni a segitsegeteket! A szakdolgozatra a leheto legjobb jegyet kaptam - e forum nelkul nem biztos, hogy sikerult volna ilyen jot irni. Node, a gyonyoru szakdolgozat dacara allast meg mindig nem talaltam a diplomammal november ota... Szoval ugy fest a helyzet, hogy talan lesz idom leforditani a szoveget, ha meg mindig erdekel valakit :)

Mindenkinek boldog uj evet kivanok,

Udvozlettel:

Detti

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 13:19   
Igény lenne.....

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 13:13   
2005-11-08 12:46, monika masala:
-

Kedves Monika,

koszonom szepen Neked is, es E...-nek* is a kedves ajanlatat.
Igy talan jo lenne, de van meg egy olyasmi, hogy jelenleg csak angolul kertek az anyagot (aki nem olvas angolul, megelegedett Rigojanos osszefoglalojaval), es meg nem merult fel igeny a magyar nyelvu valtozatra. De ha szivesen elolvasnad Te, vagy E... angolul, kuldjetek emailt, es elkuldom. Viszont forditas kapcsan beszeljunk esetleg akkor, ha olyan igenyek merulnek fel, hogy erdemes nekifogni.

Hunor

*jojjon o is a forumra.

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 12:46   
" szivesen elkuldom.* "
Erre az ajánlatra gondoltam...
Amúgy E... nem akarja díjért csinálni, csak megemlítettem neki a szombati forrócsoki közben és úgy tűnik felkeltettem az ő érdeklődését is...
Szóval érdekel a téma... akár részletekben is.. Nem tudom, talán hetente öt oldal... azt hiszem, így meg lehet emészteni. Tavaszra csak elolvassuk...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 12:40   
2005-11-08 11:30, monika masala:
-

Pontosan milyen ajanlatomra utalsz?
Ha dijert csinalna meg, akkor azt nem vallalnam, ha meg ingyen, az meg szinten nem lenne OK, hiszen tul sok munka (rengeteg oldal az egesz tanulmany, majdnem otven), hogy valaki csak ugy megcsinalja.

Hunor

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-08 11:30   
Hunor, él még az ajánlatod?
Egy kedves magyar barátnőm itt Torinóban elvállalta, hogy ha még nincs magyar fordítása ennek az érdekes tanulmánynak, szabadidejében lefordítaná nekem.
Hol találom meg?
Köszi,
Monika

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 21:37   
Egyebkent a teljes felmeres (terjedelme miatt) nem masolhato be, de aki keri (ide irjatok: szerkesztoseg@magyaronline.net), szivesen elkuldom.* Illetve kesobb masolunk be a reszeket, a szerzo pedig itt valaszol esetleges kerdesekre.

Udv,

Hunor

*jelenleg csak angolul.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 15:56   
Nehany erdekesseg elozetesnek

Bernadett azt irja, hogy meg nem letezik teljes adatbazis a magyar diaszporaknak szant honlapokarol, ami azt is jelenti, hogy a MON “uttoro” szerepet tolt be ezen a teren.

O egyebkent 14 Web site-ra szukitette a jelenleg mukodoeket, es a kerdoivet kitoltok kozott a legismertebb es legkedveltebb a MON volt, ami egyebkent joval lekorozte a tobbieket – otszor annyian tettek elso helyre a MON-t, mint mas honlapokat.

A valaszadok
- tobb, mint 40%-a latogatja leginkabb a MON-t.
- 90%-a aktiv forumozo
- 70%-a forumozik naponta, 30% hetente
- legtobbje informacio, nyelv es forum/chat hasznalat miatt forumozik
- 60%-a szemelyesen is ismer forumtarsakat, 40% pedig szivesen talalkozna szemelyesen. Senki nem utasitana el a talalkozas lehetoseget.

Arra a kerdesre, hogy mitol jo egy diaszporanak szant Web site, tobben is a politikamentesseget jeloltek meg, ami megintcsak alatamasztja a MON mas honlapokkal szembeni elonyet.

A kovetkezo kerdesekre szeretne valaszt kapni tobb valaszado:
- Lehetseges-e a politikamentes lapokat anyagi segitseg nelkul fenntartani?
- Hany honlapot penzel a Belugyminiszterium?
- Hogyan lehetne a tartalmat igeny szerint valtoztatni?
- Miert irnak olyan kevesen a latogatok szamahoz kepest?

Erdekes volt az is, hogy miket hianyolnak ezekrol a Web site-okrol:
- Virtualis galeriak es muzeumok
- Virtualis tura Magyarorszagon belul
- Online vetelkedok
- Hazasulassal kapcsolatos szolgaltatasok

Ami a kulsot illeti, a legjobban a MON es a www.magyarorszag.hu tetszett a valaszadoknak, viszont az utobbit csak egyszer emlitettek, mint harmadik helyen szereplo valasztast.

A vizsgalt honlapoknak csak 21%-at frissitettek az utobbi felevben.

Egy meglepo adapt: a legjelentosebb diaszporanak szant Web site, az MVSZ honlapja, egyaltalan nem kerult megemlitesre a valaszadok altal. A Nyeomszsz honlapjat pedig egyszer emlitettek mindossze, es akkor is csak, mint legutolso valasztast.

P.S.: A valaszadok 25 es 63 ev kozottiek voltak. (Bobe, te nem toltotted ki a kerdoivet? ) Egy nem akarta csak megmondani a korat

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 15:54   
2005-09-30 14:20, monika masala:
-
Kedves Bernadett,
èn is nagyon szìvesen elolvasnàm felmèrèsed eredmènyeit, esetlegesen a dolgozatodat, remèlem megosztod majd velunk...

En mar beleneztem az angol valaltozatba, es beteszek nehany erdekes dolgot belole magyarul mindjart, aztan Bernadett biztosan kifejti a konkluzioit bovebben, mert masokat is erdekel

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 14:20   
2005-06-25 17:57, bernadetti:
-
Kedves Bernadett,
èn is nagyon szìvesen elolvasnàm felmèrèsed eredmènyeit, esetlegesen a dolgozatodat, remèlem megosztod majd velunk...

Monika Masala

bernadetti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-03 17:59   
A következő sorokat nagyon érdekesnek találtam Szabó Zoltán könyvében. Kicsit hosszú az idézet, de nem tudtam több részt kihagyni anélkül, hogy eltorzulna a jelentése.

P20 „ A magyar ember, nekem úgy tűnik, általában büszke rá, hogy ő magyar, vagy titokban, vagy nyíltan. Arra azonban egyáltalán nem büszke, hogy mások is vannak, akik magyarok. Vagy éppen másfelé is vannak magyarok.Ez inkább zavarólag hat saját büszkeségére, ezen másokkal osztozni nem akar. Vagyis nemzeti öntudatában nincs csapatszellem...”
P21 „ Részben alighanem ez a különleges nemzeti érzés magyarázza meg, hogy magyarok hajlanak rá, hogy magyarokat nem magyarokként tartsanak számon egymás, vagyis magyarok között.” ... „ A külföldről „hazajáró” magyarok mindegyike tapasztalhatta e különlegességet, a hazait benne. A rotterdami magyart, aki magyar könyvekkel rakta tele holland rendszámú kocsiját, s elment nyaralni is a Balatonra, és mindenütt példaadóan jó magyar ejtéssel beszélte anyanyelvét, amelynek kultúrájával autóját jól megterhelte, a szemesiek következetesen „hollandusként” emlegették, ugyancsak magyarul, egymás között. Ösztönszerűen disszimilálták.” ... „Az érem fonákja az, hogy ők maguk ha külföldön járnak s a járdán magyar szót hallanak, magukban megállapítják, hogy „mindenki magyar”, s nyomban átmennek az utca túloldalára, mert nemzeti érzésük azt sugallja, hogy aki magyar, azzal helyesebb nem szót váltani: ha hazai, azért, ha külföldi, amiatt.”
P22 „Erdélyi magyarral is előfordult, hogy Bukarestben a neve után magyarnak tekintették, Budapesten viszont az útlevele nyomán románnak nevezgették...”

Kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről. Szerintem ezen kívül azt is fel lehetne itt sorolni, hány külföldön született, Magyarországon sohasem járt embert tartanak magyarnak, kizárólag a neve (illetve sok esetben elért eredményei) miatt szamon magyarkent. Valamint az is sokszor elmondott történet, hogy az a külföldre költözött hazánkfia, aki megpróbál „átváltozni”, azért mindig csak magyar marad...

Azért választottam ezeket a mondatokat, mert a kutatás során kaptam erre a témára vonatkozó üzeneteket.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-30 11:52   
Kozolte a Nyugati Hirlevel is:
http://www.hhrf.org/nyugatihirlevel/

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-29 23:41   
2005-06-29 14:56, bernadetti:

-

Jó érzés volt felfedezni a kérdőívet egy olyan oldalon, amit én még csak másodszor látogattam meg.

-

Kedves Detti,

par erdekesseget akar idezhetnel is, es megvitatjuk.

Hunor

bernadetti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-29 19:02   
A kérdőíven eddig sajnos hibásan szerepelt a BBC magyar adásának internet címe. A helyes cím www.bbc.co.uk/hungarian/. A http://covcsaduk.typepad.com/hungary/ linken immár a javított verzió található.

Bernadett

bernadetti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-29 14:56   
Kedves Fórumozók!

Szeretnék köszönetet mondani azoknak, akik már kitöltötték a kérdőívet!
Szerencsére egyre több válasz érkezik. Sok esetben nagyon hasznos megjegyzéseket is írnak a válaszolók, amit különösen nagyra értékelek, hiszen az építő kritikából csakis tanulni lehet.
Miután újból számítógépközelben vagyok, írtam néhány különböző országbeli magyar közösségnek a kutatásról - és azt vettem észre, hogy egy esetben Hunor már megelőzött. Jó érzés volt felfedezni a kérdőívet egy olyan oldalon, amit én még csak másodszor látogattam meg.

Most olvasom Szabó Zoltán 'Diaszpóranemzet' című könyvét (Osiris, Bp. 1999, András Sándor szerk.), kíváncsi lennék minden véleményre a könyvvel kapcsolatban.

Várom a további kérdéseket és természetesen minél több kitöltött kérdőívet!

Üdvözlet mindenkinek,
Bernadett

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-26 11:20   
Es hogy itt is olvashato legyen a kerdoiv, kerdesek - ime:

Kérdőív a diaszpórában élő magyarok számára indított weboldalakról

Kedves Felhasználó!

Tóth Bernadett vagyok, másoddiplomás egyetemi hallgató Angliában, a Coventry Egyetemen, kommunikáció, kultúra és média szakon. Diplomamunkám egy kutatási projekt végrehajtásából áll, melynek témájául a diaszpórában elő magyarok számára indított weboldalak elemzését választottam.

Kutatásom főbb területei:
· Milyen a weboldal kínálat a diszpórában elő magyarok számára?
· Mi képezi ezen oldalak tartalmát?
· Mi a felhasználók véleménye az ilyen témájú oldalakról?

Arra szeretném ezúton megkérni, hogy e kérdőív kitöltésével segítse munkámat. A kérdőív kitöltése nagyjából 20-25 percbe telik, és Internet elérési lehetőség szükséges hozzá. Az Ön által szolgáltatott adatok kizárólag e tanulmány keretein belül kerülnek felhasználásra. Személyazonosságát bizalmasan fogom kezelni – a kérdőív kitöltése anonim módon történik. Kérem vegye figyelembe, hogy a kérdőív kitöltésével és visszaküldésével hozzájárul az Ön által adott válaszok általam való felhasználásához.

E-mail címem tothbernadett@freestart.hu. Kérem, a kérdőívet erre a címre postázza. Természetesen bármely a kutatással kapcsolatosan felmerülő kérdésére szívesen válaszolok.
Amennyiben kapcsolatba kíván lépni disszertációm témavezetőjével, Karen Ross professzorral, őt e-mailen keresztül a k.ross@coventry.ac.uk címen érheti el.

Együttműködését előre is köszönöm!

Tóth Bernadett

Coventry, 2005. június 24.

I.
Kérem, sorolja fel az Ön által ismert, diaszpórában elő magyarok részére készített weboldalakat! Felsorolását kezdje az Ön által legjobban kedvelt oldallal! Amennyiben több, mint 5 oldalt ismer, kérem folytassa a felsorolást.

1.
2.
3.
4.
5.

I/a Az Ön által felsorolt oldalak közül melyik oldalt látogatja leggyakrabban? Kérem, a választott oldal sorszámát gépelje a zárójelek közé.
( )

I/b Milyen gyakorisággal látogatja ezt az oldalt? (Kérem válaszát a zárójelek közé gépelt ’x’-szel jelölje.)
( ) Naponta legalább kétszer
( ) Naponta
( ) Hetente kétszer
( ) Hetente
( ) Kéthetente
( ) Havonta
( ) Egyéb (kérem részletezze):

I/c Mely főbb indokok miatt látogatja ezt az oldalt? Kérem fejtse ki válaszát nem több, mint 5 mondatban!
(kérem, ide gépeljen)

I/d Amennyiben az Ön által legtöbbször látogatott oldalon van fórum lehetőség, ön aktívan szokott benne részt venni? (Kérem válaszát a zárójelek közé gépelt ’x’-szel jelölje.)
( ) Igen ( ) Nem, én csak olvasom a fórumokat ( ) Nem érdeklődöm a fórumok iránt ( ) Egyéb (kérem részletezze):

I/e Ismer bárkit is személyesen a fórumot használók közül? (Kérem válaszát a zárójelek közé gépelt ’x’-szel jelölje.)
( ) Igen, már a fórum olvasása előtt is ismertük egymást
( ) Igen, a fórumon való beszélgetés után szerveztünk egy személyes találkozót
( ) Nem, de pontosan ezért szeretem az online közösségeket
( ) Nem, de szívesen találkoznék a fórumon résztvevőkkel személyesen is

II. Kérem, sorolja fel fontossági sorrendben azt az öt szolgáltatást (rovatot, témát, tartalmat), amelyet Ön szerint egy, a diaszpórának szánt weboldalnak mindenképpen tartalmaznia kellene! Kérem, a felsorolást kezdje a legfontosabbal. (Amennyiben több, mint 5 dolgot tart nagyon fontosnak, kérem folytassa a felsorolást.)
1.
2.
3.
4.
5.

III. Kérem, egészítse ki az alábbi megkezdett mondatokat nem több, mint 20 szóval!
Egy jó weboldal, amely a magyar diaszpórának készült...

Ami a legjobban tetszik ezekben az oldalakban, ...

Azt szeretném tudni a magyar diaszpórának szánt oldalakkal kapcsolatban, hogy...

A magyar diaszpórának szánt weboldalak legfőbb célja és feladata ...

Szerintem a magyar diaszpóra részére indított weboldalakat tartsa fenn / szponzorálja...

Az a legrosszabb ezekben az oldalakban, ...

Véleményem szerint ezek az oldalak segítenek ...

IV. Az alább felsorolt funkciók közül melyeket látná legszívesebben egy a diaszpórának tervezett weboldalon? Kérem, számozza be a funkciókat 1-től 12-ig úgy, hogy 1-gyel azt jelöli, amelyiket a leginkább szeretné látni.
( ) Online vetélkedők
( ) Virtuális galériák, múzeumok
( ) Hírek, információk külföldön élő magyarokról, diaszpóra csoportokról
( ) Fórum
( ) Online magyar nyelvoktatás
( ) Kulturális programok magyar diaszpóra csoportok között
( ) Hírek, információk Magyarországról
( ) Online adatbázisok (statisztikák, adatok, törvények, magyarokat világszerte érintő ügyek)
( ) Online szórakozási lehetőségek (könyvek, rádió, TV, zene, film)
( ) Virtuális túrák Magyarországon
( ) Kulturális programok Magyarországgal
( ) Társkereső

V. Kérem, látogassa meg a következő weboldalakat, és osztályozza őket 1-től 5-ig külalak szerint! (5: szép, vonzó oldal, 1: ronda, rossz ránézni)
[ ] www.hungsoc.com
[ ] www.mvsz.hu
[ ] www.bbc.co.uk/hungary
[ ] http://kulfoldimagyarok.linkcenter.hu
[ ] http://www.magyaronline.net/
[ ] http://www.nyeomszsz.org
[ ] www.projectretour.org.hu
[ ] www.magyarorszag.hu
[ ] www.hungary.com

Végül, kérem osszon meg velem néhány információt Önnel kapcsolatban!

Neme: ( ) Férfi ( ) Nő Életkora: ( ) év

Nemzetisége: ( ) Tartózkodási helye: ( ) város

Magyarországon született? ( ) Igen ( ) Nem
Amennyiben Magyarországon született, mikor költözött külföldre?
( ) évben

Milyen okból költözött el Magyarországról?
( ) Tanulás ( ) Munkalehetőség ( ) Személyes okok
( ) Egyéb (kérem fejtse ki néhány szóban):

Milyen gyakran látogat Magyarországra?
( ) Körülbelül félévente ( ) Évente ( ) Soha

Vannak rokonai / barátai Magyarországon?
( ) Igen ( ) Nem

Tervezi, hogy a következő 10 év alatt Magyarországra költözik?
( ) Igen ( ) Nem

Köszönöm, hogy kitöltötte a kérdőívet!

Amennyiben értesülni kíván a kutatás eredményeiről és részleteiről, kérem, adjon meg egy e-mail címet, amin kapcsolatba léphetek Önnel a projekt befejezésekor, 2005 szeptemberében.
E-mail:

bernadetti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-26 10:12   
Megérkezett az első kitöltött kérdőív! (Küldőjének ezúton is köszönöm a gyors választ.)

Amint tudok, közlök egy-két statisztikát a válaszokból - küldjetek minél többet, mert akkor lesznek az eredmények igazán hasznosak mindannyiunk számára!

Körülbelül 2 napig nem fogok tudni válaszolni az itt feltett kérdésekre illetve gondolatokra, mert Londonban leszek: Nővérem érkezik látogatóba.
De kérlek ez ne tartson vissza titeket az írástól!

Üdv mindenkinek: Detti

bernadetti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-26 09:48   
Kedves Zsuzsanna!
Köszönöm! Azt hiszem mostantól gyakori látogatója leszek a MON-nak!
A dolgozatomat szeptember 12-én kell leadnom, remélem augusztus végére teljesen kész lesz. Az angol változatot már a leadáskor meg tudom osztani veletek, de azt hiszem, egy jó magyar fordításra azért kell majd egy kis időt szánnom...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-26 03:01   
Kedves Detti!
Már alig várom, hogy elolvashassam a dolgozatodat (remélem, módunk nyilik az olvasásra),
hiszen nagyon érdekes és minket személyesen is érintő a téma.
Gondolom, gyakran látunk majd téged itt, a MON-on. Azt kívánom, érezd jól magad.

bernadetti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-25 17:57   
Kedves MON fórumozók!

Tóth Bernadett vagyok, és Hunor kedves bevezetője nyomán röviden be szeretnék mutatkozni, valamint meg szeretném veletek osztani kutatásom célját, lényegét és főbb pontjait.

Tavaly júniusban diplomáztam az ELTE művelődésszervező szakán. Augusztus óta vagyok Angliában, és terveim szerint itt is maradok egy
jó ideig. Ez az elso alkalom, hogy hónapokat töltök távol
Budapesttől, a barátaimtól és családomtól. Mindig is szerettem utazni, ezzel
szemben sosem gondoltam, hogy honvágyam lehetne... Nos úgy alakult, hogy
röviddel itteni egyetemi tanulmányaim megkezdése után, októberben azon
vettem észre magam, hogy a könyvtárban és az interneten is magyarokról,
diaszpóráról, web-közösségekről olvasok. Mivel a kurzus (kommunikáció,
kultúra és média szak http://www.coventry.ac.uk/courses/course/458.html) idevágó tantárgyakra épült: kultúra-és kommunikáció
elmélet, információs társadalom, kutatási módszerek, kulturális analízis;
megtehettem, hogy dolgozataimat hasonló témakörben írjam, sőt, a diplomám
megszerzéséhez szükséges kutatómunkát is ebben a témában végezzem.

Mivel azt láttam, hogy vannak weboldalak, de valahogy kissé
káosz jellemzi őket, mint rendszert, illetve nincs mögöttük megfelelő
támogatási háttér, azt gondoltam, megpróbálom feltérképezni, mi elérhető,
milyen színvonalon, illetve mit szólnak hozzá a felhasználók. Dolgozatom
maximum 15.000 szó lehet, ezért teljességre sajnos nem törekedhetek, viszont
úgy gondoltam, bevezető tanulmánynak dolgozatom tökéletes lehetne egy szélesebb spektrumú kutatáshoz, és talán
szponzorokat állíthatna az ügy mögé. Kutatási munkámat átfogó elméleti
bázisra szeretném építeni többek közt a diaszpórában élés és az online
közösségek jellegzetességeit és szerepét vizsgálva.

Jómagam még nem vagyok rutinos a diaszpóra-élet nehézségeinek megoldásában, és meg kell mondanom, nagy örömmel olvastam a MON-on megjelent üzeneteket, néha ismerős szituációra bukkanva… De egészen eddig nem éreztem bátorságot arra, hogy magam is részt vegyek a diskurzusban.

Terveztem egy kérdőívet, mellyel a diaszpórában élő magyarság számára készített weboldalak látogatóinak véleményét szeretném mérni az oldalak tartalmát, megjelenését illetően. A kérdőív kitöltése nem telik több, mint 20-25 percbe, de talán mindannyiunk számára érdekes és hasznos eredményei lehetnek.

Ezúton szeretnélek titeket, a MON fórumozóit arra kérni, hogy látogassatok el erre a linkre: http://covcsaduk.typepad.com/hungary/, ide helyeztem el a kérdőívet. (Az oldalon szinte semmi más nincs, nagyon egyszerű megtalálni).
Egyúttal remélem, hogy a téma sok fórumlátogatót beszélgetésre sarkall majd, itt a MON-on!

Köszönöm a figyelmet, Hunornak pedig köszönöm a bíztatást!

Tóth Bernadett
(a továbbiakban Detti)

u.i. elnézést, ez kicsit hosszúra sikeredett... még gyakorolnom kell, hogyan fogalmazzak röviden és tömören...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-25 13:06   
Egy, a Coventry Egyetemen masoddiplomas egyetemi hallgato keresett meg a cimben szereplo tema kapcsan. Erdekes, es a MONt is erinto kezdemenyezesrol van szo - ajanlom mindenki figyelmebe.

Kedves Detti,

javaslom, ebben a topikban ismertesd a felmerest, kerdoivet, es kivancsian varom folyamatos beszamoloidat a felmeresrol.

Sok sikert,

Hunor

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó