2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Külföldiként külföldi nevet adjak a gyerekemnek?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-04 13:13   
Magam sem tudom, hogy hogyan lehet a naptárhoz eljutni a honlapról. Magyar neveket keresgélve bukkantam rá a google segítségével pár éve. Nem a honlap reklámozása volt a célom, hanem a magyar neveké, mivel a forum arról szól.
A honlap tartalmával kapcsolatban pedig annyit, hogy sok érdekes dolog is van rajta, a hülyeséggel meg nem foglalkozom.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-04 12:57   
2005-10-03 21:02, Magyar Lány:
-
Az általad idézett link a névadás, magyar névlista alapján került a MON-ra. Megvallom, hosszas keresgélés után sem jöttem rá, hol lehet ezt az imponáló listát megtalálni, ha az idézett honlap főoldaláról indulok el. Nem, nem kell elmagyaráznod: Sietek kijelenteni, hogy nem ezért született ez a bejegyzés.

Keresgélésem során belenéztem több cikkbe, elolvastam néhány "tanulmányt" és beleolvastam a fórumba is. Őszintén kétségbeestem. A képen az sem segít, hogy a fórumgazda a megfelelő helyen közli az obligatórikus mondatot, miszerint az ott megjelenített magánvélemények nem tükrözik a szerkesztőség beállítottságát. Ha ez igaz, ha ez nem proforma kötelező mondat, hanem komolyan gondolja, miért nem moderál? Ha pedig nem moderálja a nyíltan fasiszta - N.o-ban pl. büntetendő - kijelentéseket, akkor talán mégis egyetért?

Tudom, ezt a kérdést nem a MON-on kellene föltennem, hanem kritikám tárgyánál, de ott az olvasottak alapján teljességgel kilátástalannak látom a halvány kísérletet is.

A linkre visszatérve, merem remélni, hogy érdeklődésed csak az "ősmagyar" naptárnak szól.

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-04 10:09   
Ibolya, szerintem itt szándékosan csak régi magyar nevek vannak feltüntetve.

Andu: szerintem Svédországban mindent anyakönyveznek, mert olyan nevek is vannak, hogy River, Galaxis, és ha a muzulmánok fele Mohamed, akkor a Regehüt se nagy dolog anyakönyveztetni.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-03 21:58   
Hmm, milyen szép nevek! Némelyik közülük teljesen ismeretlen szàmomra. Pl. A januàr 21-i is. Igazàn élvezet volt àtböngészni azt a naptàrt. Köszönetem annak aki feltette a cimet. En szivem szerint mindent elolvasgatok, újat tanulni pedig mégcsak nem is kortól-függő.. Aztàn, itt a "vilàg végén" igen-igen sokat jelent szàmunkra a magyar szó.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-03 21:42   
2005-10-03 21:25, Ibolya:
Mit kerestél Ibolya! Àruld el, ne kímélj!

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-03 21:25   

CSERELT LINK - UJ LINK:
http://www.livinginoblivion.de/radio/magyarnaptar.pdf

-
Egy nevet kerestem a naptárban de hiányzik.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-03 21:12   

Anyakönyvezik egyébként ezt a nevet, vagy kérned kell a BM engedélyét? (ez otthonra vonatkozik)
Illetve hogy müködik ez Svédországban? Bármit beírnak, amit a szülök bemondanak?
Andi

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-03 21:02   
Itt megtalálhatod a Regehü nevet. Nem is akárki viselte.

CSERELT LINK - UJ LINK:
http://www.livinginoblivion.de/radio/magyarnaptar.pdf

Másik dolog. Az, hogy engem hogy hivnak nem sokat oszt vagy szoroz, mivel nem én adtam magamnak ezt a nevet, hanem a szüleim. De sokkal találkoztam akiknek külföldiek számára nehezen kimondható magyar neve van, amit Rebeckara, Bellara stb-re változtattak. Olyannal is találkoztam, akit Kincsõnek hívnak és 2-3szori ismétlés után a külföldi is ki tudta mondani. Szóval csak akarat és személyiség kérdése az egész.
Nekem nincs bajom a külföldiekkel, csak azokkal a magyarokkal, akik túlzottan hálásak a befogadó országnak, annyira, hogy képesek hovatartozásukat feladni. Mivel Svédországban élek, nagy bajom nincs a svédekkel, de azt tudom, hogy nem néznek fel arra, aki svéd akar lenni, és õk is ugy tartják, hogy az ember maradjon az, ami, csak a társadalomhoz alkalmazkodjon, ne akarjon svéd lenni.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-03 20:50   
En kerestem ezt a keresztnevet amit beirtal délvidekilany de ilyen magyar keresztnev nincs
itt talaltam egy listat
http://jukej.tripod.com/nevek.htm#nr

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-03 17:37   
Kedves MagyarLány

Szerinted bárki, aki külföldön él, azért ment oda, hogy nagyobb magyar legyen az otthon maradt magyaroknál???
Beolvadni nem akarunk, de az úristenre mégsem kellene rámás csizmát húzni.
Valóban nem az a célunk, hogy a hollandokkal, svédekkel, texasi cowboyokkal, vagy az ausztrálokkal megszerettessük a paprikáskrumplit, vagy megtanítsuk csárdásozni öket. Mi egyszerüen csak élni szeretnénk abban az országban, amelyik befogadott bennünket, amelyik lakást, tartózkodási engedélyt, kenyeret adott. És úgy szeretnénk élni, hogy minél kevesebb adminisztratív gondunk legyen.
Az én keresztnevem Györgyi, ne tudd meg, mit csináltak ebböl Jugoszláviában 15 éven keresztül, aztán Hollandiában idestova 13 éve. Vajon téged hogy hívnak?

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-03 17:05   
Kedves délvidéki lány, készülj fel, hogy nem sokan fognak itt neked igazat adni, mert az a lényeg, hogy minél jobban beolvadjanak az új hazába. Én viszont örülök neked, annak, hogy még vannak hozzám hasonló gondolkodásúak:)

délvidéki lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-02 20:01   
"Neked. A gyerekednek aki itt (ott, akarhol kulfoldon) fog felnoni, elni, egy eleten keresztul kell majd "cipelni" egy furcsa nevet, amit eleteben szazezerszer kell majd lebetuznie, magyaraznia, annyiszor lesz felreertve, rosszul betuzve, stb. A szuloknek poen egy jo nev, a sajat szemszogukbol, de a gyerek egeszen mashogy fog hozzaallni a dologhoz."

Szerintem ez nem igy van! a magyar gyereknek legyen magyar neve!
2 ok,hogy miért:
- 1. én délvidéken élek, és ha én a gyermekemnek szerb nevet adnék, azzal csak a magyarság előbbi beolvadását segíteném. rengeteg olyan esetet tudok felhozni, ahol 2, max 3 generáció alatt az egykoron magyar család (pl.juhász/juhas lett) elszerbesedik.
- 2. ez már sokkal kézzelfoghatóbb. teszem azt egy kínai vagy afrikai magyarországra betelepült egyén mikor ad gyermekének magyar nevet, vagy legalábbis olyat, ami létezik a magyarban is?

annyi gyönyörü magyar név van. nem szabad őket hagyni elveszni! az én kedvenc nevem(ez lesz a lányom neve) a REGEHŰ

Délvidéki lány

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 14:58   
2005-09-30 14:50, monika masala:
-
Pàr òrai vàrakozàa, èrtetlenkedès utàn ràjottek, hogy a fiam be van jelentve a mi vàrosunkban, àm ch-val....
Tehàt a pc-nek ez kèt kulon szemèly !?!?

Ez mondjuk azert logikus, hogy a szamitogepes rendszer betuzes szerint azonosit be valakit nev alapjan.

MoMa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 14:50   
Ezt hallgassàtok meg:
èn is ùgy gondoltam, hogy egy "konnyu" nevet vàlasztok gyermekunknek, mert èn màr a sajàt nevemmel rengeteget magyaràzkodtam nèmetorszàgban is olaszban is.

Krisztiàn, de mivel olaszban szuletett, legyen Cristian. (nem akartam bonyolìtani a ch-val, a tradicionàlisan olasz ugyanis Cristiàno )

Minden igyekezetem ellenère, Kiki kètszer lett anyakonyvezve, mert a kòrhàzi ès a fèrjem àltal benyùjtott anyakonyveztetèsi kèrelem nem egyezett meg. Hirtelen lett kèt fiam, mind a ketto ugyan azon a napon szuletett, ugyanott, de az egyik ch-val a màsik a nèlkul, ezt hamar felfedtuk ès kijavìttatuk !?!?...
Aztàn elkoltoztunk, ès az ùj vàrosban is be lett jegyezve, megkapta betegkàrtyàjàt ideiglenesen egy èvre, ahogy itt az szokàs, majd mi bejelentettuk a lakcìmvàltozàst stb... egy èvre rà jott a levèl, hogy a fiamnak nincs betegbiztosìtàsi jogosultsàga ?!?!... Mert nincs jelen az anagràfiàban!?!?

Pàr òrai vàrakozàa, èrtetlenkedès utàn ràjottek, hogy a fiam be van jelentve a mi vàrosunkban, àm ch-val....
Tehàt a pc-nek ez kèt kulon szemèly !?!?

Megint lett kèt fiam, az egyik mèg mindìg szardìniàn, a màsik itt ... ... ...

folytathatnàm, de nincs èrtelme...

A lènyeg az, hogy nèvvàlasztàsnàl szerintem is fontos szempont a praktikussàg ès egyszerusèg, olykor àm ez sem segìt ... ...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 14:24   
2005-09-30 04:15, Mr Spock:
-

Igy van. Nincs is annal rosszabb mint a gyereket mar a neve miatt is csufoljak vagy kizarjak a közössegböl. Mi nem regota "csak" 15 eve lakunk uj hazankban es latom a ket lanyom közul annak akinek "magyar" neve van mennyit kell magyarazkodnia, betuznie. Enikönek hivjak es ha ezt leforditom svedre azt jelenti: "egy a sorban". Ennel talan csak az a rosszabb mikor valakinek a neve az orszag nyelven nem jot jelent. Alban nyelven biztosan nagyon szep lehet a Bajsa nev sajnos svedul ez egy ige amit a Wc-ben vegzunk el, mégcsak nem is orvosi szaknyelven mondva.
Unokankat Robertnek hivjak igy legalabb a keresztnevevel nincs itt gondja.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 08:27   
2005-09-30 04:15, Mr Spock:
-

OFF

Huha, kellemes meglepetes latni ismet a neved/ hozzaszolasod. Udv ujra a MONon!
A Mi jut errol az eszedbe? c. topik jelenleg a Kultura alatt van.

Hunor

ON

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 04:15   
Tudatosan adtam a gyermekeimnek eredeti magyar nevet. Mai napig sem bántam meg, mivel külföldön ez különleges, és csodálatos hangzása van.

Neked. A gyerekednek aki itt (ott, akarhol kulfoldon) fog felnoni, elni, egy eleten keresztul kell majd "cipelni" egy furcsa nevet, amit eleteben szazezerszer kell majd lebetuznie, magyaraznia, annyiszor lesz felreertve, rosszul betuzve, stb. A szuloknek poen egy jo nev, a sajat szemszogukbol, de a gyerek egeszen mashogy fog hozzaallni a dologhoz.

A jo strategia a "kecske is jollakik, kaposzta is megmarad" egy olyan nevet adni ami mindket nyelvben letezik. Mondjuk az en fiamat Daniel-nek neveztuk el. Magyar is, angol is. Lanyomat Monikanak c-vel.

Gabor

moliandika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-29 16:48   
2005-09-22 20:22, manoka:
-
Tudatosan adtam a gyermekeimnek eredeti magyar nevet.

Megtudhatjuk ezeket a neveket?

manoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 20:22   
Tudatosan adtam a gyermekeimnek eredeti magyar nevet. Mai napig sem bántam meg, mivel külföldön ez különleges, és csodálatos hangzása van.

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 15:06   
Az én hozzászólásom alapja az ismeretségi köröm.
Sajnos borzalmasan hangzik, legalábbis az én fülemnek a Nagy Jessica, Kovács Kristoffer és ehhez hasonlók.És megint sajnos, hogy nem csak külföldön, hanem Magyarországon is ilyen neveket adnak a gyermekeknek.Viszont, és itt csak ismételni tudok, egy angolt sem hallottam Kincsõnek keresztelni a gyermekét s egy svédet se Zsoltnak. Szóval szerintem a magyarok túlságosan hajlamosak idegen szavakat és neveket felvenni, pedig sok szép nevünk van nekünk is, és ragaszkodhatnánk jobban a hagyományainkhoz.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 08:50   
2005-09-21 11:58, Magyar Lány:
-
A kinai kozossegek annyira zartkoruek, hogy azt nem tartom megfelelo peldanak.
Viszont az is erdekelne, hogy az allitasoknak mi az alapja, milyen osszehasonlitas keszult az idegen orszagban elo egyes nemzetek nevadasi gyakorlata kapcsan, es peldaul milyen elteres talalhato, ha mindket szulo azonos nemzet tagja (mas, mint a lakohely), vagy az egyik helyi... es egyeb megosztas.

Hunor

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 11:58   
Az az érdekes, hogy nagyon ritka az, hogy a nemzetek más nemzet neveit adják a gyermekeiknek. Pl svédországban egyetlen kínait, szerbet, spanyolt sem hallottam angol vagy svéd nevet adni, de a magyarok elöszeretettel veszik át minden nyelv neveit. Miért vagyunk ennyire hajlamosak lemondani a saját neveinkrõl- másokhoz képest?
Rengeteg olyan magyarosodott név van, ami használatos a magyarban és sok helyütt ki tudják mondani. Pl: Eszter, Noemi, Krisztina, Erika, Gabriella; Jozsef, Daniel, David, Peter stb

moliandika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-14 16:44   
Kedves Fellegvár!

Azt találtam furcsának, hogy Alexandra és Alexander!

Andi

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 23:10   
2005-08-13 22:25, Tessényi Györgyi:
Engem meg sokszor hivtak Gyurikànak...de sosem mérgelödtem miatta.
_________

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 22:25   
2005-08-13 22:17, fellegvar:
Persze, hogy nem, hisz hàny hires Sandra van! Engem meg sokszor hivtak Gyurikànak...de sosem mérgelödtem miatta.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 22:17   
2005-08-13 18:03, Tessényi Györgyi:

Alexander görög eredetü név és védelmezöt jelent, nem csupàn a magyarok, hanem màs népek is a maguk nyelvére forditottàk:angolra: Alec, franciàra:Alexandre, olaszra:Alessandro (Sandro), oroszra: Alexej, magyarra: Sàndor
A görög Alexis rövid formàja az Alexandernek.

_________
Kedves Gyorgyi !
Termeszetesen igaz, amit e nevrol irsz. A ferfi nevre vonatkozolag, tobb valtozata van az Alexander-nek. De mint noi nev, nem talalom nevetsegesnek az Alexandrat, mert nyugaton nagyon is gyakori nev. Moliandika aggodalmat igyekeztem eloszlatni, hogy ha az Alexandra nev mellett dontene, nyugaton senki sem "csufolna" Sandornak a kislanyat

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 18:03   
2005-08-03 15:13, fellegvar:
Csak mi , magyarok tarsitjuk a Sandorral , mas forditasa mas nyelvre nincs .

Alexander görög eredetü név és védelmezöt jelent, nem csupàn a magyarok, hanem màs népek is a maguk nyelvére forditottàk:angolra: Alec, franciàra:Alexandre, olaszra:Alessandro (Sandro), oroszra: Alexej, magyarra: Sàndor
A görög Alexis rövid formàja az Alexandernek.

moliandika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-10 12:16   
2005-08-03 15:13, fellegvar:

Hát, Fellegvár, ezt nem tudtam. Mo.-n mindenki az Alex, Alexanderrel párosítja a Sándort. Mindig tanul az ember!

shannara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 16:58   
2005-07-26 14:03, Pompéry Berlin:
-

„Micsoda ötlet?! Hogy lehet egy gyereknek nyilvános utcák és terek nevét adni?!” - Ez is egy szempont, ami ugyan eddig nem jutott eszembe, de most ugyancsak gondolkodóba ejtett.

Remek szempont! Köszönöm az ötletet, ugyanis kollegam elettarsa eppen babat var (kislanyt) es nevet keresnek. En mint ugye jo kolleganö, aki kedves es segitökesz, probalok segiteni neki. Ezert felirtam neki nehany fontos szempontot. Igy a listat eggyel tudom böviteni. Nekem eddig ez volt:

1., Mi a vezeteknev? (vannak fatalis kombinaciok: a nemetböl : Mercedes Stern!!!)
2., Hol fog elni a gyerek? (Idegen nyelven is kimondhato e a neve? Vagy soha nem fogja tudni hogy mikor szolnak hozza!!:D )
3., Mi lesz kesöbb a foglalkozasa? (Bizonyos nevek bizonyos foglalkozasokkal asszocialodnak, legalabbis nehanyunk szerint)
4., Mi lesz kesöbbi ferje/felesege vezetekneve? (a felvett nevhez is passzolnia kell a keresztnevnek, hat meg ha dupla nevröl van szo!! )
5., Mi van akkor ha a gyerek netan ugy dönt, hogy vezeteknevet valtoztat. Hazassag nelkül, csak ugy. Nehogy bajba kerüljön a szerencsetlen, mert nem talal a nevehez passzolo uj vezeteknevet!
6., Hany gyerek lesz az osztalyaban, akiket ugyanugy fognak hivni? Szegeny, soha nem fogja tudni hogy a tanarneni eppen melyiküket dicseri!
A 7. szempontnak nagyon jo lesz az "utcak, terek" tema....

ergo: köszönöm megegyszer ezt a remek ötletet! Kollegam biztos ertekelni fogja ezt is, ugyanugy mint a többit.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-03 15:13   
2005-08-03 13:20, moliandika:
Időközben rájöttem, hogy a Sándor külföldön Alexander, és ha a lány Alexandra lenne, elég hülyén nézne ki!!
_________
Kedves Andi !
Az Alexandra egy nagyon gyakori nev es szerintem egyaltalan nem lenne nevetseges . Csak mi , magyarok tarsitjuk a Sandorral , mas forditasa mas nyelvre nincs .
Udv: fellegvar

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó