2018. szeptember 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> MON fórum - Szólásszabadság
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-25 19:17   
2005-07-25 17:46, bobe:
Drága Böbém én sajnos soha semmit nem olvasok el (benn is maradtam egy-két regisztrációban, mert nem voltam kiváncsi az "üzleti szabályzatokra" rá is ballagtam mint mókus az erdötüzre !:-) ), engem menetközben szokott Hunor figyelmeztetni. Illedelmesen felhívta a figyelmemet, hogy ezt itt ki köööö, hogy törölje, ne haragudjak!! Nem haragudtam, a szabál, az szabál!!!

Tüntet a fene, csak most "olyanunk" van. )) Egyik nap 32 fok, másnap 17 fok. Na meg a klímax is!! )))

Te meg nem toppantál be, Te itt vagy!! )

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-25 17:46   
Miröl is van itt szo?
besugo meg demokracia meg szolasszabadsag; mit csinaltok? tuntettek? hiszen a forum szabalyait mar elsöre el kellett olvasni most jöttetek ra mi nem jo?
Hunor allandoan kerdezte mit szeretnenk valtoztatni?

Miert kell mindig sirankozni meg serelmezni dolgokat ?
Most en is betoppantam es beszoltam mar megyek is tovabb

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-25 17:27   
2005-07-24 20:07, Toeby:
Még megemlitem az ú. n. "besúgókat", akik rátalálva egy esetleg a MON szellemének nem megfelelö beirásra, azonnal jelentést tesznek, s kérik a kitörlését. Ez is emlékeztet engem valamire.

Igen kedves Toeby, ez úgy van ahogy mondod!! Ezen már én is sokszor mérgelödtem ill. rötyögtem is. Vannak, akik egyszercsak betoppannak egy topicba, (Elötte hire-hamva sem volt) kiosztanak egy-két virtuális "pofont", aztán köd elöttem köd utánam. (èrthetöbben: beszólnak, ha vétkezett az ember, olyan, vagy úgy került a terítékre, ami nem megengedett) de ez még a jobbik eset.
A háttérben settenkedöktöl megyek a plafonra, akikröl innen-onnan az ember megtudja, hogy reklamálnak. De miért nem "nyilvánosan" teszik? Mitöl félnek?

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-25 16:14   
Azt, hogy a magyar politika a MON-on tabu, bölcs elv-nek tartom.
Hogy Magyarorszagon a demokracia meg mennyire gyerekcipöben jar, mi sem bizonyitja jobban, mint az utolso hazai valasztasok. Eletre szolo baratsagok szakadtak meg, csaladtagok, testverek nem beszelnek egymassal, csak azert mert különbözik a velemenyük. Magyarorszagon egyszerüen meg nincs vitakultura, a parlamenti felszolalasok, a politikusok nyilvanos velemenynyilvanitasa nem all masbol, mint a politikai ellenfel maganügyeinek kiteregeteseböl, ezzel "bizonyitva" alkalmatlansagukat. Ebböl a "demokraciabol" en nem kerek!

Ami a forumban /chaten zavaro elemeket illeti, a reagalasnak van egy nagyon jol bevalt modja: a nemreagalas.

üdv
ama

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-24 21:37   
2005-07-24 20:07, Toeby:
-

Kedves Toeby,

igyekszem valaszolni.

Eloszor is: velemenyszabadsag van. Ha nem lenne, akkor az azt jelentene, hogy valaki velemenyet bizonyos dologrol nem irhatna le. Ami viszont kovetkezetesen nem lehetseges - forumtagok szemelyevel kapcsolatos beirasok azok irasa/ velemenye miatt. Ha egy kicsit belegondolsz, es folyamatosan kovetted a MON forumat, akkor lathato, hogy akarhanyszor elment valaki, az esetek tobbsegeben mindig ez volt az oka - szemelyes vita (szemelyeskedes).

"Én nem akartam a MON profilját megváltoztatni, csak csodálkoztam azon, hogy a politikamentességben különbözö mércék voltak felállitva."

Errol korabban irtam, a magyarorszagi belpolitikai temak teljesen kizart temak (ez szinten kovetkezetes elbiralas alapjan), mas orszagok eseten viszont ez kevesbbe. Ennek gyakorlati oka van - az elobbi a puskaporos tema, ezt mar korabban lehetett tapasztalni. (Indulasnal a MONon meg kulon Politika temakor is letezett, es utana is elofordult hasonlo topik.)

"Akkor miért nem lehet elemezni pl. egy Gyurcsány kijelentést, hogy: "2015-ben minden tekintetben elérjük a mai EU-átlagot"?"

Ez nem politikai tema (attol fuggetlenul, hogy politikus jelentette ki), ugyhogy nyugodtan lehet elemezni.

"Már gyanúba fogtam, hogy a probléma a server miatt van, amin a Duna-TV is el van helyezve. Ez már lehet problémásabb is, mert ki hisz még ma Mátyás halála után az igazságban? Ugyanis nem feltételezem, hogy azt bizonyos szervek ne tudnák ellenörizni."

Hm, itt mar latszik Nalad, hogy idosebb (ertsd mas idokben felnott) vagy - ugyanis en nem latok semmi kivetnivalot, hogy a MON fizikailag egy olyan szerveren van, amin a DunaTV is - ez mar az altalam megbizott Hungary.Network ceg uzleti tevekenysege. Hogy ellenorizne barki is barmit - hm, ezt a felvetesed mar nem tudom ertelmezni.

"Ugyanakkor megértem a honlap fenntartója aggájait is, hogy esetleg a fórum lehetetlenné is válhat, amit aztán személyével hoznának kapcsolatba."

Hm, engem jobban zavarna a forum lehetetlenne valasa. Ugy gondolom, a MON egy egyedibb, szinvonalasabb magyar forum, ezt erdemes megorizni. Foleg, hogy mindenkit ez vonzott ide, es ez tart itt, nem?

"A másik kettös mérce az egymás ellen irányitott sértéseket illeti, ahol egyeseket kitöröltek, rendre utasitottak, másokat viszont valamilyen okból megtürtek, esetleg még talán átnéztek felette, vagy jóvá is hagyták."

Hm, ez akkor fordulhatott elo, ha nem vettem eszre, es szamos valasz erkezett utana, es ugy mar nem lattam ertelmet torolni.
De maskeppen nem latok kettos mercet ezen a teren, illetve annyiban, hogy MON szerk. tagsag eseten soha nem moderaltam ki, hogy eppenseggel ne erjen kettos merce vadja.

"Tovább nem is mesélem. A demokrácia ij módon való értelmezése még mindig jelen van mindenütt, mert a diktatúra alatt ez normális volt, s még több mint 10 év nem volt elegendö ennek a levetközésére."

Hatarozd meg a demokraciat.

Egyebkent nekem is eszembe jutott egy tortenet, amikor egy tanar rajtakapott egy tanulot az osztalyteremben cigarettazni, aki felhaborodtan tiltakozott, hogy demokracia van, es ehhez joga van.

""A bimbibe lóg a kezed" erre viszont egy kitünö kikerülö válasz volt, ami talán még Optimistánknak is tetszett."

Ezzel egyetertek.

Mas - felhozod mas forumok peldajat: ezzel azert nem ertek egyet, mert a MONnak (tudomasom szerint) egyik mas forum sem peldakepe, vagyis mas szokasok nem merce. Tehat mindenre konkret peldat, ne altalanosan.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-24 21:13   
2005-07-24 14:29, liz:
-

Kedves Liz,

orulok, hogy ilyen gyorsan megnyitottad a topikot.*

Udv,

Hunor

*en javasoltam eme topikot a tema kapcsan.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-24 20:07   
Halló!

Én nem akartam a MON profilját megváltoztatni, csak csodálkoztam azon, hogy a politikamentességben különbözö mércék voltak felállitva.

Abban az esetben, ha egyes országok politikáját, gazdaságát, stb. lehet kritizálni, egy Köhlert vagy Busht meg lehet emliteni, akkor miért maradjon ki egy Gyurcsány esetleges társaival.

Engem ugyan a dolog mint teljesen kivülállót érint, de ha "itteni szakértöink" sokszor helytelen elemzést adnak le, ami nemcsak egy egyéni vélemény, mint ahogy legtöbb esetben mások, a "rendreutasitók" hozzáteszik, hanem a közzétételével egy általános jelentöséget nyer el, ugyanúgy mint bármelyik jelentés a sajtóban, mindegy, hogy annak a háttere valós, vagy valótlan.

Akkor miért nem lehet elemezni pl. egy Gyurcsány kijelentést, hogy: "2015-ben minden tekintetben elérjük a mai EU-átlagot"?

Érdekes kijelentés, kérdés mit akart vele mondani, s hol lesz 2015-ben az EU-átlag?

Ezzel nem sértettünk meg senkit, legalábbis kevésbé mint egy esetleges a MON-on már emlitett idegen politikust.

Már gyanúba fogtam, hogy a probléma a server miatt van, amin a Duna-TV is el van helyezve. Ez már lehet problémásabb is, mert ki hisz még ma Mátyás halála után az igazságban? Ugyanis nem feltételezem, hogy azt bizonyos szervek ne tudnák ellenörizni.

Ugyanakkor megértem a honlap fenntartója aggájait is, hogy esetleg a fórum lehetetlenné is válhat, amit aztán személyével hoznának kapcsolatba.

A másik kettös mérce az egymás ellen irányitott sértéseket illeti, ahol egyeseket kitöröltek, rendre utasitottak, másokat viszont valamilyen okból megtürtek, esetleg még talán átnéztek felette, vagy jóvá is hagyták.

Ugyan ez nem közvetlenül az itteni demokráciát és szólásszabadságot illeti, de elmesélem "demokratikus nyaralásomat", ami bizonyára jellemzö még ma is magyarjaink arra való értelmezésére.

Egy aránylag jó helyen nyaraltunk nejemmel a Balatonon, korábban vállalati üdülönek nevezték az ilyent, de most bizonyos mértékig privát kezelésben volt, illetve a vállalat is privát. De ottani viszonylatban luxus, amit nekünk érthetöen teljes áron kellett megfizetnünk, ami annyi volt, mint bárhol másutt, pl. Fuerte Venturán, stb.

S ilyen kezelésben volt mindenkinek része, még a vállalat igazgatójának is:

- Kijelölték, hogy hány órakkor kell pontosan megjelenni a reggelinél,
- melyik asztalhoz ülhetünk,
- nem ülhettünk a barátainkkal egy asztalhoz,
- amikor 15 percet késtünk, letoltak bennünket,
- az üdülö tele volt videókamerákkal, s biztonsági szolgálat is jelen volt, ami tudta nélkül se ki, se be nem lehetett menni,
- a biztonsági szolgálat este végigjárta a folyosókat, s a nagy meleg ellenére minden ablakot becsukták, mert a takaritónök panaszolták, hogy akkor túl sok bogár jön be, s több munkájuk van.

Tovább nem is mesélem. A demokrácia ij módon való értelmezése még mindig jelen van mindenütt, mert a diktatúra alatt ez normális volt, s még több mint 10 év nem volt elegendö ennek a levetközésére.

Ilyen módon sajnos állitom, hogy ebben a betegségben szenved még több MON-hozzászólás is, mert irója másképp még nem ismeri, s ezért képzelö erejét valószinüleg felülmúlja.

Mi problémát okoz nekünk egy "Optimista"?
Végre egy "bolond" (sértegetés nélkül), akiböl kiszándékozott mondanivalója, mert talán másoknál még nem nyert el elismerést. Egy kicsit utána gondolva, nem sértett ezzel meg senkit, akinek meg nem tetszett, nem kötelezö az esetleges zagyvaságokat olvasni.
"A bimbibe lóg a kezed" erre viszont egy kitünö kikerülö válasz volt, ami talán még Optimistánknak is tetszett.

Még megemlitem az ú. n. "besúgókat", akik rátalálva egy esetleg a MON szellemének nem megfelelö beirásra, azonnal jelentést tesznek, s kérik a kitörlését. Ez is emlékeztet engem valamire.

Mindenesetre, mint más fórumok részvevöje is, a demokrácia és szólásszabadság ilyen fajta értelmezésével még nem találkoztam.

Mindenkit demokratikusan üdvözölve!

Toeby

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-24 19:09   
Hat ez is egy baromsag,hogy ki nem szabad ejteni a szankon azt, hogy cigany.
Pedig volna mit meselnem roluk amikor anyukamnak mindenet elloptak a piros 7-es buszon a Keletinel. De arrol is lenne mit meselnem,hogy volt egy cigany kolleganom 25 even keresztul akinel aranyosabb kedvesebb novel meg nem talalkoztam. De nem. Cigany tema tabu.
Aztan nem lehet leirni azt a szot sem, hogy zsido, meg azt sem, hogy Orban vagy Gyurcsany! (Pedig de jokepu is az az Orban)
Mit foztem ma? Bablevest es turostesztat!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-24 15:53   
2005-07-24 14:29, liz:
Kedves Liz, szerintem mindenki maximálisan egyetértek az akaratoddal, a szólásszabadságról.
Amiért viszont Hunor "kiradírozta" a hozzászólásod az pontosan úgy van, ahogy Te magad is beláttad. Spontán jött ki belöled valami ami nem volt szép. Nézd, Optimista kapcsán én is mosolyogtam, de eszembe nem jutott volna nyilvánosan úgy fogalmaznom, ami rá ´nézve nagyon égö. èn is "reklamáltam" nála, de elöre bocsátottam, hogy ne vegye tiszteletlenségnek. Ugyanis mindenki azt csinál a pénzével, amit akar, ehhez semmmi közünk. Az, hogy a kivagyiság bennünket irritál, az más tészta! Azt szóvá lehet tenni, de finoman.

Más. Mivel itt a politikán kivül a bizonyos kisebbségek említése is tilos, én sem irhatom meg azt a bödületes szemétséget, ami az anyukámmmal történt. Nyugdíjas, (sajnos nem newyorkban , hanem otthon ) el lehet képzelni, hogy micsoda luxus élete van! A mai napig dolgozik, neki az élete az emberek és a munka. Elvállalt egy munkát ami kapcsán kérdöiveket kellett kitöltetni különbözö családokkal. Györben azt a "bizonyos városrészt" kapta amiröl manapság nem szabad beszélnünk. Èn már az elején óva intettem, hogy ne menjen oda egyedül. De sajnos az ö hite, becsületessége és naivitása mindent felülmúl. El nem tudta volna képzelni, hogy bármi is történhet. Hát megtörtént. (( Szemtöl szembe, nem zavarta öket semmi. Erröl sem szabad itt beszélni, mert "tisztaságot kell tartanunk", pedig vannak tények, és ezek elöl nem szabad a fejünket a homokba dugni. Talán aki 20-30 éve a golyóbis másik felén él, nem is tudja, hogy ez otthon valóban milyen égetö probléma.
De most saját magamnak ellentmondok azzal, hogy maximálisan megértem az erre vonatkozó tiltást is, hiszen sokunknak sokféle története lenne´és nem mind szalonképes. Ezek és a téma "kielemzése" tényleg lealacsonyítana minket egy olyan szintre, ami nem való ehhez a fórumhoz. Itt találkozzzanak normális magyar emberek, akik egymással barátkoznak és okozzunk inkább a másiknak kellemes perceket. Vitatkozzunk nyugodtan, de tényleg tartsuk be az udvariasság alapvetö szabályait!

Amin mindig mosolygok, az a "pikáns" viccek közlése. Csillagozunk, kihúzunk, söt volt jó pár amit el se mertem küldeni ide.
Ezzel én sem értek egyet, mert azért a magyar nyelv igenis gazdag. A "csúnya" szavakat illetöen is. ) Vannak viccek, amiknek a poénja épp egy olyan kifejezésen múlik. Persze nem az a cél, hogy Claudia Ordenárékká váljunk, de egy kicsit prüdségnek tartom a teljes elzárkózást. Hangsúlyozom, nem a levelek irásában, csak és kizárólag viccek közlésében engedélyezném az angol nyelv által négybetüsnek hívottakat!

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-24 14:29   
Ugy gondoltam,hogy nyitok egy topikot,ami a MON forumozok szolasszabadsaganak a korlatozasarol szol.
A minap ki lettem torolve viharos gyorsasaggal, szemelyeskedes miatt.
OK.Spontan jott ki belolem a mereg,nem volt idom "csokorba" szedni gondolataimat.Ez igaz.
De ha valaki sorozatosan akkora folenyeskedo marhasagokat ir valamirol vagy valakirol,nem lehet csak ugy altalanossagban reagalni a dolgokra.A "szemelyeskedes" elkerulhetetlen.
A MON "VIRUS PROGRAMJA" TULSAGOSAN EROSRE VAN BEALLITVA!!!
Nem lehet politizalni.(Miert?Kulturalt korulmenyek kozott es nem a masik edesanyjat szidva is lehet a politikarol beszelni)
Nem lehet velemenyt nyilvanitani csakis atgondolt szep szavakkal,es csak ugy altalanossagban.Miert?(Persze itt nem karomkodasra gondolok)
En mar alapitastol kezdve itt vagyok.Akkor meg nagyon kevesen voltunk , tehat zommel tenyleg egy velemenyen voltunk.De azota tobbszazan regisztraltak mar, ami a Szerkesztoseg jo munkajat minositi,es mindenki nagyon orul a MON nepszerusegenek.De mivel sokan vagyunk,a velemeny is sok,es nem mindig lehet a velemenyeket negedesen korulirni,hogy a MON szabalyainak megfeleljunk.
Tehat Tisztelt Szerkesztoseg!
Tobb szolasszabadsagot!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó