2018. szeptember 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Magyar tévé
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-01 22:53   
Kedves Floridagirl,

a Magyar Világkapcsolat témakör alatti megfelelő topikot ajánlom figyelmedbe, a korábbi kérdéseidre is találhatsz ott választ.

És egy tipp: a topik neve alatti Üzenet küldése feliratra kattintva írj, úgy nem ismétlődnek meg a korábbi hozzászólások.

Hunor

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-20 18:54   
2011-10-20 15:25, floridagirl:

"A tv-t a "günstiger.de"-röl fogom megrendelni"

Nehéz ügy. Nem ismerem az izlésedet, a kivánságaidat, igényeidet, vagy mit bír el a kassza, mekkora kell, mi passzol a lakásodba, satöbbi.
Elmehetsz egy Mediamarktba, vagy Saturnba nézelödni, kérdezösködni, mi mit tud, mennyibe kerül stb.
Bevallom, nekem egy 36 centis csöves noname Tv-m van, amit még nincs szándékomban kidobni. Nekem az egész HD cirkusz nem érdekes, amig egy csöves HD monitort ki nem tudok a heti zsebpénzböl fizetni.

Ebayn találtam Langenfeldben egyet 130 ruppóért:
www.ebay.de/itm/22-LCD-Fernseher-TFT-Monitor-DVB-T-HDMI-HDTV-/130589680164?pt=DE_TV_Martin&hash=item1e67c06224

floridagirl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-20 15:25   
2011-10-20 14:34, elckerlyck:
-

Nagyon szėpen köszönöm a segitsėgedet. A tv-t a "günstiger.de"-röl fogom megrendelni, de akkor a szobaantennát is. Nem tudnád esetleg meglesni, hogy melyik lehet a legjobb?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-20 14:34   
2011-10-20 08:35, floridagirl:

Kölnben, ha nincs kábelcsatlakozás a lakásban, csak az un. DVBT adást tudod nézni. Ez olyan, mint a régi antennás TV szisztéma, csak digitális, és több adást tudsz fogni. Ha új TV-t veszel, figyelj arra, hogy legyen benne DVBT-tuner, ha nagyon régi TV-d van, de még nem akarod kidobni, szükséged lesz egy DVBT Boxra, amit antennakábellal, vagy SCART csatlakozóval köthetsz a TV-re. Az, hogy szobaantennával tudod-e az adást fogni, sokat függ attól, melyik városrészben laksz (
http://nrw.ueberallfernsehen.de/empfangsgebiet.html ). Ha mázlid van elég egy 100-as szög.
Magyar adásokat ezzel a rendszerrel nem tudsz fogni, vagy megelégedsz az internettel, vagy be kell szerezzél egy szatellitrendszert, és esetleg egy magyar decodert, vagy kártyát a decoderhez. Elvben a lakáskiadó nem tilthaja meg a szatellitlavór felszerelését külföldinek. Ezt kiboxolták nekünk a Xbergi törökök

floridagirl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-20 08:35   
Sziasztok!

Kölnben fogok lakni, a lakásban nincsen csatlakozó a tévéhez. Csak szobaantennát tudom majd használni, viszont elég sokféle létezik a neten. Milyet tudnátok ajánlani?
Magyar adást pedig csak neten keresztül tudnék nézni. Tudtok esetleg online TV-t mondani?

mazsola77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-08-25 09:37   
2011-06-24 01:10, H S:
-

Nekünk is UPC van, Magyarorszagrol hozott. Nem fizettük egy ideig, es kikapcsoltak. Onnan is ki tudjak (löni).

H S  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-24 01:10   
Sziasztok!

Egy ismerősöm azt mondja, lehet úgy is fogni a UPC-t parabolával, hogy nincs fizetve.. eddig fizetve volt, de másik lakásba jöttünk, itt még nem használtuk! A gazdája már nincs itt, valószinű már nem is fizeti! Igaz lehet, hogy enélkül is működne? Mert ha igen, felszerelem, ha nem, nem vesződök vele...

Kösz a segítséget!

Batka75  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-20 16:32   
Köszönöm már megoldódott. Iránytű+ műszer+ kis TV a teraszon

mazsola77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-16 09:59   
Hello!

Nem kell szerelö. Nekünk legalabbis nem kellett. Nagyon lassan kell az antennät ällitani,es folyamatosan figyelni a jelet. Mi Klein Winternheimban lakunk,itt müködik jol. Az antenna nyugat,eszaknyugat iränyba äll. kb. 15 fokos szögben felfele forditva. DE: Nagyon lassan kell forgatni.

Batka75  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-09-30 16:56   
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni... nincs valakinek kapcsolata parabolaszerelővel? Megjött otthonról a tányér meg a beltéri. A párom össze is rakta, de a tányért nem tudja irányba állítani (valamilyen müszer kellene neki).

Előre is köszönöm a segitséget!

Edina

astarta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-26 21:18   
Sziasztok!

Vannak tapasztalatok UPC direct-tel, hogy jól működik-e az átállítás után a Thorról Németországban?

Mi lehet megoldás, hogy ha német csatornákat is szeretne valaki a továbbiakban is (ami eddig jött az Astráról, de a Thorról már nem...)? Persze úgy, hogy ne kelljen előfizetni mondjuk német kábelre... Van megoldás?

--Vicus--  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-17 09:17   
Szia!
Mi is UPC tv-t nézünk, kihoztuk a beltéri egységet, a tetőn van a satellit "tányér" és így nézzük. Persze otthon van lakás, bankszámla, így megoldható. A felszerelés nem igazán gond, a párom csinált mindent.
Ha valami segítség kellene, akkor itt az E-mail cím: vicus@me.com
Üdv!!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-13 21:59   
2010-04-13 21:55, Nagy_Zoltan:
-

Ígérem ezután jó leszek

A körmödre nézünk ám

Nagy_Zoltan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-13 21:55   
2010-04-12 06:42, hunor:
-

Kösz, figyelmetlen voltam, illetve még nagyon kezdő. Valamint kb. fél órám van esténként netezni (levelezés átnézése, MSN, stb.)
Ígérem ezután jó leszek N Zoltán

erdbeere  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-12 09:46   
Hunor-Hunor, olyan végtelen a türelmed - mint nekem.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-12 06:42   
Illetve még amadeus üzenetéhez hozzáteszem, Németország alatt is volt egy megfelelő topik, ez - írás előtt mindig érdemes utánaolvasni, hátha már létezik a témához kapcsolódó topik.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-12 06:41   
AMADEUS ÜZENETE:

2010-04-11 20:32, Nagy_Zoltan:

Nem értem, miért kellett ehhez egy új topikot nyitni, hiszen amint látom, a megfelelö helyen már adtál szakmai tanácsokat?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-12 06:40   
NAGY_ZOLTÁN ÜZENETE - ÚJ TOPIKOT NYITOTT MAGYAR TV-CSATORNÁK NÉMETO.-BAN CÍMEN:

Hogyan nézhetünk magyar TV adásokat külföldön is ha a net túl lassú vagy nincs is?

kalman9  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-31 16:48   
Igen, tudod nezni, en is igy csinaltam, es tökeletesen sikerült. Csak, ha jol tudom, az Astra müholdra kell allitani.

kassel47  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-28 18:42   
Én Kasselben lakom, kb. másfél óra Hannover. Szeretnék én is magyar TVt nézni. Ahol lakunk, sok orosz, török, afgán, lengyel, régi jugo, stb. emberek élnek, és nekik is van műholdjuk, a saját hazájuk adását nézik.
Én a UPCt szeretném hozni, de azt mondták a központban, hogy nem lehet. Nekünk van bejelentett lakcímünk, bankszámlánk otthon, úgyhogy így megoldható.
Már csak az a kérdésem, hogy be tudjuk majd állítani a csatornákat, össze tudjuk szerelni? Párom kollegája román, ő meg tudta csinálni. Persze az román TV. Sikerülhet? Nem szeretném úgy fizetni, hogy közben nem tudjuk nézni. Ja, állítólag a kamionosok is ezt csinálják. Vesznek egy UPCt, és mikor kényszerállásuk van, beállítják, és nézik. Akinek van tapasztalata, segítsen!

Köszi!

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-03 15:24   
2008-07-03 15:19, Lepu:
-
Én finn zenét hallgatok...
-
Én meg vietnámi dzsesszt.

OK, akkor ezt is megdumáltuk.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-03 15:19   
Petőfin pl. van esti mese. Én finn zenét hallgatok, szóval mit tudom én, hogy mi megy. A gyerek korától is függ. Edda pl. tisztán énekel. Illés is. Nekem van egy egész gyerekdal gyűjteményem a 60as, 70es, 80as évekből.
Ha valaki Győzikére bukik, hát Istenem.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-03 14:52   
2008-07-03 14:38, Gábris:
Hm...gondolkodtatónak szántam.

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-03 14:38   
2008-07-03 14:36, amadeus:
-
2008-07-03 14:24, Gábris:
(De ne pont Sárdy Jánost ha lehet...zensur)

Igazad van, inkább ezt:
http://de.youtube.com/watch?v=vB2GeVvrYVw
Hajrá magyarok!
-
Húúúú, ez kemény volt....

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-03 14:36   
2008-07-03 14:24, Gábris:

Igazad van, inkább ezt:
http://de.youtube.com/watch?v=vB2GeVvrYVw
Hajrá magyarok!

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-03 14:24   
2008-07-03 14:15, Lepu:
-
Sárdy János: Hassan Hassan, te mindenem. Mit tudom ki milyen zenét szeret
-
Mein Gott, engem csak az érdekelne, hogy Te, mint minden iránt érdeklődő és jól tájékozott ember vajon melyik zsánerű magyar muzsikát tartod arra érdemesnek, hogy az ártatlan gyermeklélekben "back to the roots"- módon magyar kulturális függést alakítson ki?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-03 14:19   
http://195.228.254.168:8010/listen.pls

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-03 14:15   
Sárdy János: Hassan Hassan, te mindenem. Mit tudom ki milyen zenét szeret

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-03 14:07   
De mégis, melyik magyar zene?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-03 13:22   
Te, a tinik úgy is a Viva meg az MTV előtt szívják szét az agyukat. Ez megy magyarul is. Van egy csomó internetes magyar rádió is, ahol a bemondók még tudnak magyarul, illetve van olyan is, ahol csak zene megy. Aki nosztalgiázni akar, az hallgasson sláger rádiót, bár az sem gyerekbarát. De biztos, hogy van vagy 200 internetes magyar rádió.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó