2018. december 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON - Cikkeink kapcsán >> FINNORSZÁG: Fejenként tizenötkilónyi csomaggal, egy évre
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-15 20:30   
Finnországban sokan vannak olyanok is, akik ennél is kevesebbel érkeztek egy életre. Róluk nincsenek hírek, beszámolók és riportok és nem is " élvezik" a nyilvánosságot.Ezek a láthatatlan családanyák, ismeretlen muzsikusok és elfelejtett diplomások.
Öket nem tüntették ki sehol és ö irántuk senki sem érdeklödött. Ök nem ajánlották fel magukat sehová semmilyen ujságcikkhez és nem is tüntették ki öket semmiért. Ök nem viselnek hivatalos és félhivatalos tisztségeket és nem sütkéreznek a csodálkozással telitett tekintetek fényében.
De ezek az ismeretlenek nagyobbak mint az ismertek, mint a nyilvánosság fényében sütkérezök. Ezek a névtelen hösök a hétköznapok hösei, az anyák, apák és nagyszülök.Ezek elött hajoljunk meg és vegyük le a kalapot a fejünkröl.

kallayjoseph  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-04 03:54   
Jot mosolyogtam ezen a cikken, mivel en is igy kezdhetnem az eletem egy reszenek a tortenetet. Egy kis kulonbseggel: Egy furdonadragban erkeztem Trieszt kulvarosaba, egy eletre!

Dodi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-30 16:41   
Így érkezett meg Tanító Béla, 1979-ben, családjával együtt, a finnországi Tamperébe.

Néhány tisztsége: a Magyarok Világszövetsége elnökségének kétszer kitüntetett tagja, a Finnországi Magyarok Egyesületének elnöke, az emberi jogok finnországi követe, a finn Kodály Társaság elnökségének egyetlen magyar tagja, ugyanitt feleségével együtt örökös tag. Tagja volt az MVSZ azóta megszűnt választmányának: ő képviselte a finnországi és a baltikumi magyarokat. Utoljára, de nem utolsósorban: tagja két igen exkluzív finn klubnak, a felesége pedig megkapta a director musices igen ritka címet.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó