2018. szeptember 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Árvíz a Székelyföldön
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-29 19:23   
Isten segíts!
Holnap utazunk, holnaptól előrejelezték a zivatarokat, árvizeket stb. A Székelyföldre is.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-22 05:20   
Székelyföldön is megkezdődtek az árvizek, jelenleg még nincs tragédia. Viszont Romániában van. Erdélyben is. Az történik, hogy hatalmas zivatar tör ki, pl. egy óra alatt négyzetméterenként több, mint száz liternyi eső hullik, s elmos egy-egy falut.
Majdnem naponta történik egy-egy eset. Sok a halott.
Máshol is ez megy,ilyen gyakorisággal, vagy csak Romániában, a folyószabályozás hiánya miatt?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-25 07:28   
Kedves Judit és Elcky,
értesüléseim szerint a segélyetek megérkezett, ahova kell.
Bővebbet akkor, amikor többet tudok.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 17:47   
Kedves Zsuzsanna és OMGI

Köszönöm hogy örültettek a visszatérésemnek

Em

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 16:00   
Halló, Em, örvendünk neked!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 14:07   
Em drága!

Örömmel látom, hogy sikerült visszajönnöd közénk! Hip-hip-hurrá!

Az adomány eljuttatásával pedig csak azt tettem, amit elterveztem, -és boldog vagyok, hogy meg tudtam csinálni.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 13:15   
2005-10-15 03:55, Ferencz Zsuzsanna:
-

Kedves Zsuzsanna

Köszönöm kedvességedet hogy érdeklödtél a telefon számom iránt és közölni akartad velem hogy jó helyre került a pénz.
Én arrol megvoltam gyözödve hogy OMGI mindent elintéz.
Mégegyszer köszönöm neked is és OMGI-nak is.

Szeretettel üdvözöllek

Em

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-23 13:12   
2005-10-14 16:42, OMGI:
-
Most sikerült megcsinálnom a képet az átvétel igazolásáról, íme:

Image hosted by Photobucket.com

Közben F.Zsuzsával váltottunk is néhány szót, ebben a borítékban volt Em küldeménye.
Valahol láttam, hogy nem mûködik a PC-je, de "aki hallja, adja át", ......

-

Kedves OMGI.

Nagyon szépen köszönöm a kedvességedet fáradozásodat hogy helyettem is átadtad az adományomat.

Szeretettel üdvözöllek

Em

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 12:41   
2005-10-18 12:36, Ferencz Zsuzsanna:
-

Hu, fogalmam sincs.
Ezt csak ott tudom meg majd akkor - evente jar bizonyos famennyiseg, abbol.

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 12:36   
Hű, de jó, Hunor!
Mennyi fát tudsz küldeni?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 12:19   
Kedves Zsuzsa,

akkor majd jelezz faugyben is - december kozepetajt lesz ra lehetosegem, hogy intezkedjek.

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 08:30   
Kedves Judit és Elcky,
OMGI a következőket írta:
"Tófalvi Rozáliának tán címe sincs, hiszen valakiknél, egy nyári fészerben húzta meg magát, -hogy hol lesz a télen, az még kérdés volt".

Arra gondolok, hogy valaki újságíróval küldöm el nekik a pénzt.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-15 03:55   
Kedves mindenki, végre még egy jó hír. A következő levelet kaptam a hodgyai lelkész feleségétől:

Kedves Zsuzsanna!

Sajnos most már nagyon sok idõ eltelt azóta, hogy jelentkezett, és mi nem válaszoltunk levelére. Nem is tudom, hogy mit írjak, talán csak annyi is elég lesz, hogy remélem nem sértettük meg ezzel. Valóban a levélírással rosszul állunk, ez kétségtelen. Nem volt erõnk/idõnk hozzá.

Ami a falut illeti, jó híreim vannak. Számos, sokrétû, és változó nagyságrendû segítséget kaptunk, többnyire Magyarországról, élelmiszer, mosószer, ruhák, és pénz formájában. Van egy holland testvérgyülekezetünk és õk is segítettek, bútorokat küldtek és konyhai eszközöket, mivel a házakban leginkább a konyhákat érintette a víz. Néhány családnál sikerült a hûtõszekrényeket is kicserélni. Gabonát is kaptunk, meg némi faanyagot is a kerítések visszaállításához. Mindezekkel sikerült elég sok tárgyi dolgot pótolni, ami tennivaló még hátramaradt, az majd a tavaszi javítás lesz. Azt hiszem ez lesz a nehezebb része a munkának.

Mindezeket azért írtam le, mert az árvíz óta elég sok idõ eltelt és lehetséges, hogy Önök, a segítségnyújtásra szánt pénzét valamilyen olyasmire szerették volna fordítani, amit már sikerült pótolni. Azt is valószínûnek tartom, hogy ezt a pénz már odaadták másnak, akit hamarabb elértek. Amennyiben még fenntartják a segítési szándékukat, kérem, írja meg hogy mire (illetve kinek, lásd idõ fiatal stb.) szeretnék fordítani a pénzt, és elküldjük a kért információkat. Amennyiben a dolog már nem aktuális, akkor is köszönjük, hogy ránk gondoltak, és még egyszer elnézést kérünk, hogy nem válaszoltunk hamarabb.

Üdvözlettel

MÁS: Ki ismeri Em telefonszámát? Azt hiszem, még rossz az internetje vagy a számítógépe, s nyilván nagyon örvendene, ha tudná, milyen jó helyre került a pénze.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 21:08   
2005-10-14 17:24, Pompéry Berlin:
-
Kedves OMGI,

jól gondolom, hogy a hajléktalanná vált és megsegített hölgy viseli a fekete kardigánt?
-

Judit! A fekete kardigánt viselô hölgy az átadó, aki pedig guggolva, a templom padján írja a köszönô sorokat, ... hát ô a megsegített, egyébként rokkantnyugdíjas, egyedülálló nö.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 17:24   
Kedves OMGI,

jól gondolom, hogy a hajléktalanná vált és megsegített hölgy viseli a fekete kardigánt?

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 16:42   
Most sikerült megcsinálnom a képet az átvétel igazolásáról, íme:

Közben F.Zsuzsával váltottunk is néhány szót, ebben a borítékban volt Em küldeménye.
Valahol láttam, hogy nem mûködik a PC-je, de "aki hallja, adja át", ......

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 13:13   
Zsuzsa!

Az alábbi üzenetedre még annyit, hogy Tófalvi Rozáliáról nem tudok többet, csak amennyit Farkas Lászlótól megtudtam. Mindenben ô segített, ô szervezte meg a találkozót ott a templomban. Ha gondolod, az ô E-mail címét megírom Neked magánlevélben. Tófalvi Rozáliának tán címe sincs, hiszen valakiknél, egy nyári fészerben húzta meg magát, -hogy hol lesz a télen, az még kérdés volt.

Külön köszönöm Neked, hogy kijöttél elénk a repülôtérre, és segítettél annak ellenére, hogy Bukarestet épp akkor öntötte el a víz, és velünk áztál Te is.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 13:06   
Szervusztok!

Szóval:

Erôt vettem magamon, hiszen tudom, hogy a legizgalmasabb info amit adhatok, hogy a MON segítséget célbajuttattam.

A megajándékozottunk Tófalvi Rozália, az a korondi lakos volt, akinek a rajta lévô ruháján kívül mindenéet elvitte a viz. Ô maga úgy élte túl a katasztrófát, hogy nem volt otthon.
T. Rozália ott várt bennünket az unitárius templom elött és remegett az izgalomtól, a sírás mindvégig fojtogatta, szinte meg sem tudott szólalni. Fogalma nem volt róla, honnan kaptunk hírt róla, kik vagyunk mi, nem értette, hogy a csudába került oda egy 12 tagú, számára ismeretlen nyelvet beszélô (finn) csoport és vittünk éppen neki segítséget.

Az adományok mellé írtam egy kétoldalas kártyát, amelyen minden jót és sok erôt kívántam a talpraálláshoz, aláírásként pedig "MagyarOnline.net" Valeria, OMGI, Zuloaga

A finn küldeményhez külön ajándék-kártyánk volt.

F. Zsuzsa borítékjában nem tudtam kiknek a neveit kellene feltüntetni, így ott a helyszínene úgy adtam át, hogy ennek továbbítására jóakaratú emberek csupán megkértek. Kértem, hogy írja alá, de annyira izgatott volt, hogy elôször azt hittem, tán nem is tud írni, de a végén a köszönô sorok megszülettek a borítékra.

Az egész átadásnak a finn csoporton kívül tanúja volt a Farkas László unitárius pap és kedves felesége is.

Azért nem írtam sehová pontos címet, mert azt hiszem, egyetértetek velem, hogy nem várjuk azt, hogy személyes köszönetet kapjunk.

Ex-Montag1-tôl kaptam ma egy rövid kis leveleet, amiben azt írta: "Az árvizet stb.-t figyelembevéve nem lehetett kéjutazásról szó"

Így igaz, de hallatlan jóérzéssel töltött el, hogyha picit is, de segíteni tudtunk.
T. Rozália megrendült, könnyekkel kûzdô tekintete fizetség volt azért a néhány hetes szervezgetésért.
Kívánom Nektek is, hogy legyen alkalmatok átélni valaha ilyen pillanatokat!

Képek pedig:

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 06:26   
Kedves Omgi, gyógyulj meg, senkit sem kerget a tatár, nem olyan sürgősek a képek stb.
Előbb érezd jól magad.
S amikor meggyógyultál, kérlek, küldd el nekem mélben az illető nő nevét és címét, mert jött még euró...
Azt is odaküldeném.
Ölellek.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-13 19:01   
ITTTTTTT vagyok, de hullafáradtan és a régi "lumbágótól???" ismét megnyomorodva. De adjatok holnapig idôt!!!!!

Nemcsak a pénzecskék, de a nagy szatyornyi meleg holmi is, és ami ritka, 9 finn ember könnyei is "átadva" Korondon, az unit. lelkész jelenlétében az ottani egyetlen olyan embernek, egy asszonynak, akinek mindenét elvitt a víz.

Képek, részletek, nevek, - holnap.

üdv Mindenkinek!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-13 05:14   
Számításaim szerint OMGI ma ér vissza Finnországba.
Kedves OMGi, várjuk a beszámolót...

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 19:11   
A Freiburgi Magyarok Baráti Köre 2000 Eurót küldőtt a hodgyai árvízkárosultaknak. Ime Balla Zoltán hodgyai református pap idevágó levele:

Tisztelt hölgyem, ma szeptember 29-én az alábbi személyeknek osztottam ki az önök által küldött 2000 eurót:

Orbán József, 250 €,

Család: apa betegnyugdíjas, anya egy varrodában dolgozik, 2 kislányuk van: egy 7. osztályos és egy nagycsoportos óvódás

Az árvíz a házukban és környékén kb. 2 méter volt, a házon kívül mindenüket elvitte a víz: állatok, istálló, kerítés, kút, veteményes, pince stb

László Erzsébet, 150 €:

70 éves, özvegy, két fiával él,

árvíz a házukat körbezárta, kerítésük, állataik, pince, a fél istálló, kútjuk odalett

Pálfi Irma, 100 €

73 éves, özvegy egyedül él

árvíz a konyháját, pincéjét iszappal megtöltötte, kerítését és gazdasági épületeit tönkretette valamint állatait elpusztította

László Rozália, 150 €

69 éves, özvegy, egyedül él

árvíz a konyháját, pincéjét iszappal megtöltötte, kerítését és gazdasági épületeit tönkretette

Józsa Géza, 250€

68 éves, nyugdíjas, családja a városban él, a szülõi házban gazdálkodott

árvíz házát, gazdasági épületeit elpusztította, állatai odavesztek, 2 Moszkvics márkájú autója még most is a patak mederben, iszap alatt van, traktorja totálkáros, házának fotója a honlapon is rajta van (zöld ház)

Márton Miklós id., 200€

57 éves, nõs, munkanélküliek mindketten

árvíz az egész házukban iszapot hagyott, teljes bútorzatot ki kellet dobni, állataik odavesztek

Csiszár Lehel, 300€

38 éves, nõs, egy lánya van, jelenleg munkanélküli

az árvízben apját, és mostohaanyját vesztette el, a szülõi ház súlyosan rongálódott, gazdasági épületek és állatok vesztek el

Ambrus Albert, 300€

63 éves, beteg nyugdíjas, családja a városban él, a szülõi házban gazdálkodott

árvíz házát végigmosta, gazdasági épületeit elpusztította, állatai odavesztek, kerítése, szekere odaveszett

László Albert, 100€

78 éves, nõs, volt orosz hadifogoly, nyugdíjas

árvíz házukat végigmosta, gazdasági épületeik tönkrementek, egy személyautójuk totálkáros lett, kerítésük eltûnt, állataik elvesztek. Felesége egy kis pékséget vezet a faluban. Szülei László Csabának, a Fradi vezetõedzõjének...

Józsa Mózes, 200€

39 éves, nõs, munkanélküli

2 kislányuk van, egyik most lett 9. osztályos, informatika szakon, a kisebbik 7 osztályos a Palló Imre Mûvészeti Iskolában, zene szakon

árvíz konyhájukat, kamrájukat és gazdasági épületeiket tönkretette, állataikból sok odaveszett.

Azért „apróztam” így el az összeget, hogy minél több családon tudjak segíteni, amint az a fentebbiekbõl látható a bajok és a családok nem egyformák, sem az anyagiakban nem mérhetõk egymáshoz; innen a váltakozó összeg. Igaz ilyenformán a templomnak nem maradt, de remélem majd az Úristen arra is kirendeli.

Köszönöm mindannyiuk nevében.

Ide a levél végébe bevágom köszönõlevelünket is, ha már csatolmányként nem érkezik meg....

Atyafiságos tisztelettel

Ballai Zoltán, lp

ERDÉLYI REFORMÁTUS EGYHÁZKERÜLET

SZÉKELYUDVARHELYI REFORMÁTUS EGYHÁZMEGYE

HODGYAI REFORMÁTUS EGYHÁZKÖZSÉG

LELKIPÁSZTORI HIVATALÁTÓL

537101 Hodgya – Hoghia 43, Hargita megye, Románia

Szám: 178/2005
Dátum: 2005-09-05
Tárgy:

Tisztelt támogatónk és segítõnk,

A 2005. augusztus 23.-i árvíz mindannyiunkban megdöbbenést és elkeseredést keltett; de a kezdeti elkeseredést és kilátástalanságot immár felváltotta a reménység, ehhez pedig az önök segítsége és szolgálatkészsége nagy mértékben hozzájárult.

Hisszük azt, hogy e megpróbáltatásunkban vezérigénkül választott alábbi bibliai igének az önök segítségével és támogatásával tudtunk és tudunk engedelmeskedni ill. azt betölteni:

„Mi nem vagyunk a meghátrálás emberei, hogy elvesszünk, hanem hitéi, hogy életet nyerjünk!”

Zsid. 10,39

Ez úton szeretnénk megköszönni a Hodgyának nyújtott önzetlen segítséget ezekben a nehéz napokban és kérjük a Mindenható Istent, hogy gazdagon jutalmazza meg mindazokat akik fáradtságot nem kímélve mellénk álltak, segítettek, bátorítottak.

Isten gazdag áldását kívánva munkájukra és szolgálatukra,a Hodgyai Református Egyházközség és faluközösség nevében

Atyafiságos tisztelettel és köszönettel

Ballai Zoltán, hodgyai lp. Dávid István, gondnok

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 15:34   
Közben Pompéry is adakozott, személyesen nekem, s átadta az Elcky-küldte pénzt is. Átváltom lejre, s postán küldöm el.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-25 01:31   
Kedves OMGI!

Nagyon szépen köszönöm hogy a Zsuzsa által átadott pénzt helyettem átadod a szegény hajléktalanul maradt árvizkárosultaknak.
Mégegyszer köszönet és hála.

Em

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-24 22:18   
Nyilvánosan is szeretném megköszönni az OMGI nyíltságát és készségességét, hogy segítsen, ahol tud. Én is neki küldtem az adományomat, mert elvállalta a továbbközvetítést. Banki problémák miatt nem jött létre idejében a dolog. Idöközben adódott más lehetöség is, húgomon keresztül. De hálás vagyok azért, hogy amikor nem volt más lehetöség, akkor ott volt OMGI, aki a lábméretén kívül mindent megírt, ami kellett és mindenre hajlandó volt, a jó cél érdekében. Még egyszer hálás köszönet a türelemért!

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-24 11:53   
2005-09-24 05:21, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Em, a pénzt személyesen átadtam Omginak, ő viszi. Ma nem utazhatom a Székelyföldre, mert itt Bukarestben is árvíz van, talán holnap sikerül elutaznom.Azért adtam oda neki, mert bizonytalannak festett az utazásom.
-

Kedves Zsuzsa

Semmi probléma hogy odadtad az OMGI-nak.
Akkor OMGI-nak is nagyon szépen köszönöm a fáradozást
Tudom hogy mi megy ott nálatok is most végbé
Minden esetre mindegyikötöknek köszönöm hogy hellyettem eljutatjátok a pénzt.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-24 05:21   
Kedves Em, a pénzt személyesen átadtam Omginak, ő viszi. Ma nem utazhatom a Székelyföldre, mert itt Bukarestben is árvíz van, talán holnap sikerül elutaznom.Azért adtam oda neki, mert bizonytalannak festett az utazásom.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-24 04:57   
2005-09-22 05:30, Ferencz Zsuzsanna:
-

Kedves Zsuzsa

Nagyon köszönöm a fáradozásodat.
Sajnos csak most tudok neked válaszolni mert a mai napig nem volt gépem.

Jó utat és a legjobbakat kivánom

Em

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-23 09:18   
Tegnap küldtem el édesanyámnak a csomagot, küldtem pénzt is. Ö átadja a Brassói katolikus templomban erre a célra. Ha ez igy nem müködne megkértem, akkor halottak napján, vagy hamarabb mikor „haza“ megy adja át a papnak, ö ugyan juttasa a károsultaknak.
OMGI, jó útat és szerencsét kivánok. Gondolok rád.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-23 00:36   
Jó utat OMGI, várunk vissza

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó