2018. június 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Árvíz a Székelyföldön
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-12 08:06   
Most nincs nalam a telefonszam, de otthonrol fogok ideirni egy telefonszamot, mert gyujtes van otthon, hozzam is jonnek kedden. Megbeszelem veluk, hogyan tudnak az altalatok felajanlott dolgokat osszeszedni. Esetleg azt is megkerdezem, hogy a penz atutalasanak koltseget tudjak e vallalni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-12 04:46   
Kedves Mary, létezik egy német, Düsseldorf körül. A neve Herbert. Van egy ifjúsági alap1tványa, nem messze Homoródszentpétertől. Nagyon kedves ember, engem jól ismer,hivatkozhatsz rám.
Privátban küldöm a telefonszámát.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-11 19:17   
Most kellene néznetek a DUNA TV mûsorát, az amator felvételeket!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-10 21:34   
Kedves Zsuzsa!
Párommal sokat latolgattuk, hogyan is lehetne effektíven segíteni (habár ez a segítség nem éppen gyors, de a tél elött létre jöhetne). Minden lehetöséget számba vettünk. Az eredmény az, hogy szomszédoktól, ismerösöktöl, kollégáktól sok minden hasznos dolog összegyüjthetö lenne, de hogyan juttassuk tovább? Volna önkéntes jelentkezö, aki egy hétvégén elhozná (persze, hozzájárulnánk a benzinpénzhez, mert ez már embertelen)? Azért kérdezem, mert nem találunk lehetöséget a transzportra. Ha tudnánk, hogy valaki, valamikor idejön és elviszi a dolgokat, akkor ma elindítanám a gyüjtést. Minden háztartásban akad ágynemü, ruhanemü, háztartási eszközök stb., amit nélkülözni tudnak. Nem merem az akciót elindítani, mert nincsen ahol tároljam a dolgokat és nekünk nincsen lehetöségünk, sem idöben (szabadság), sem autóval (egy kombival mit lehet odavinni?)

Megkérlek, ha tudsz olyant, hogy valaki a szállítás formájában ajánlotta fel a segítséget, add tovább nekem, akkor elindítom az akciót. A szállítót elszállásoljuk nálunk, enni kap, csomagot útra stb., csak éppen vigye el, amit sikerül összegyüjteni. Azelött nem merek belevágni.

Ez egy lehetöség, amit felajánlok. Ha te (vagy valaki más) ki tudja ezt használni, írd meg, légy szíves.

Szeretettel:
Mary

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-10 08:44   
Létezik még egy név, Kobatfalváról. Klein Gyöngyi. Szintén mindenét elvitte a víz. De nincs meg a pontos címe.Viszont ha valaki arra jár, megtalálja: Kobatfalva piciny.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-09 21:51   
Kedves Fredi

Mielöbbi gyogyulást kivánok.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-09 21:48   
Kedves OMGI

Én is beszámolok. Tegnap elküldtem Zsuzsának az én adományomat.
Lehet hogy Zsuzsa pont annak a két férfi testvérpárnak foja odajutatni akire te gondolsz vagyis akinek a cimét Zsuzsa küldte el neked.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-09 21:30   
Beszámolok mindenkinek, hogy két lépéssel elôre vagyok a saját projektemben:

A helyi Finn Magyar Társaság(igencsak kis pénzbôl, kb évi 1000 EUROS) költségvetési keretébôl 200 EURO-t küld kis kirándulócsoportunkkal segítségként.
Érdekes volt a Vezetôség "feltétele":
Keressek olyan rászorulót, aki nem az elsô kocsmába viszi a pénzt, hanem haszonsan magára költi.
A másik lépésben -köszönöm Valériának- hozzájutottam egy címhez, rokkant, egyedülálló nô, mindene elveszett.

Most még azon is töröm a fejem, hogy annak a férfi testvérpárnak, amit Zsuzsa mondott, azoknak is kellene valamit juttatni, csak még nem tudom mit.

Fredinek gyors gyógyulást kívánok itt is!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-09 12:26   
Jobbulast Fredi

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-09 12:20   
Nem tudom milyen férfinek lenni 50 felett.
Az emberi gond, fájdalom ... azonban kortól, nemtől, hovatartozástól független!
Frédi! Neked is szerencsét!

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-09 12:11   
Jobbulást, Frédi! Fel a fejjel! Egy férfi ötven felett, ha felébred, és nem fáj semmije, az már ....

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-09 11:54   
Kedves mindannyi segitökész MON-társ!

Sajnos egy hirtelen közbejött sulyos egészségügyi gond miatt, ami egy idöre korházba kényszerit, nem tudom teljesiteni igéretemet a segélyek összegyüjtésével és Zsuzsának továbbitásával kapcsolatban. Sajnálom a dolgot és kérem legyetek megértéssel.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-08 14:01   
Köszönöm Zsuzsa, Valéria épp most hívott, hogy megírtad a választ.

Amint írod, mindenük odaveszett, -remélem az adomány tényleg jó helyre fog menni. Gondolkodom, hogy tudok velük kapcsolatba lépni, hogy meg is találjam ôket abban az idôben, amikor ott leszünk. Ti ott jobban tudjátok, hogy megy a posta? Érdemes-e levelet küldeni? Mit gondoltok? Ötletet kérek!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-08 11:13   
Kedves OMGI,
vacakol az Internetem,
eltünnek a méljeim. Azt hiszem, a legbiztosabb, ha ide írom be, mivel nem indiszkréció: tehát Farkaslaka. Fancsali Árpád, 94-es házszám.
Fancsali Albert, 95-ös házszám. Mindenük odaveszett.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-08 09:55   
Zsuzsa!
Nem én tettem föl a képeket, a dicséret nem engem illet, de magam is megteszem, amire képes vagyok.
A címeket nem kaptam meg... Hol lehetnek?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-08 04:58   
Kedvesek!
OMGI, nagyon jók az árvizes fotók, amelyeknek a linkjét feltetted, kösz.
Remélem megkaptad az általam küldött farkaslaki címeket.
Namármost lenne egy probléma:az én véleményem szerint az összegyűlt adományokat egyetlen nyomorú családnak kellene adni, nem pedig elaprózni.
Mi erről a véleményetek?

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-08 02:31   
OMGI

Ezt a témát sajnos kevesen tartjuk itt. Peddig gondolom vannak még egy jó páran a MON-on kik ismerik a szép Székelyföldet.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-08 02:26   
Kedves OMGI és Valéria.

Bizony ha nem is voltam odahaza 26 éve az én szivemhez is nagyon közel van ez a kis Székélyföld ahol valamikor sokat jártam.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 23:33   
De igen OMGI, nagyon is

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 22:31   
Én már rátaláltam korábban, de nagyon jó, hogy betetted ide.
Nekem a nyavalyámtól nem volt erre erôm.

Jó, hogy legalább mi, itt ébrentartjuk a témát, a figyelem úgyis elfordult a -nem vitásan tragikus helyzetben lévô - amerikai partok szôrnyûségei felé.
Csak hát ez a kis székelyföld, a mi kis magyarjaink baja már csak-csak közelebb áll a szívünkhöz! Vagy nem?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 16:41   
http://www.uupcc.org/flood-pics.html

Nézzétek meg a fotókat.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 15:15   
Zsuzsánna

Most küldtem egy e-mailt.
Kérlek nézd meg.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 15:13   
Zsuzsa!

Küldtem E-mailt, kukkants oda.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 14:15   
Kedves Em,
a címemet akarod?

Nagyon szívesen, de minek?
Frédivel kellene beszélned. Vagy hozzám akarod küldeni, Western Union keresztül?

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 13:33   
2005.09.07 Ferencz Zszsanna

Kedves Zsuzsa

Kérlek nekem is juttasd el a cimet vagy a személyes e-mail cimemre. Gondolom még tudod? Vagy a magánüzenetekben. Köszönöm és ahogy van cim intezkedem.

Üdvözlettel
Em

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 11:24   
2005-09-07 04:39, Ferencz Zsuzsanna:
-

Zulóci, neked priviben küldöm a címet.
Köszi.

-

Zsuzsa, és nekem?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 11:23   
2005-09-06 22:05, kaytee:
-
de most a Katrina miatt

-

Noha ez nagyon off itt, de ideirom - ket MON-barat is New Orleansban elt, de szerencsesere mindketten biztonsagban vannak, Bika Juli, a Nyugati Hirlevel szerkesztoje, egy jelenleg keszulo uj MON-projekt munkatarsa, ma irt New Jerseybol, es Hamori Jeno, a hirlevel, valamint a MON forum tobb hozzaszolassal is rendelkezo olvasoja, akirol meg par napja nem tudtak semmit (errol szolo cikk: http://index.hu/politika/bulvar/hamorijeno/ ).

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 04:39   
Kedves Emberek,
akkor maradjunk a következőkben:
aki nem akar intézményhez fordulni, az vegye fel Frédivel a kapcsolatot, ő pedig eljuttatja hozzám a pénzt.
Én pedig elviszem személyesen, és nyugtát kérek róla, amelyet beszkennelek számotokra.
Viszont lenne egy kérésem: jó lenne, ha minél hamarabb megtörténne a dolog,
mivel ugye felajánlottam a homoródszentpéteri lakásomat egy ház nélkül maradt családnak, tavaszig, tehát ha a hideg beálltával feltehetőleg beköltöznek, nekem nincs hol megszállnom.
Zulóci, neked priviben küldöm a címet.
Köszi.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 02:14   
Elkuldtem a linket a fiamneknak is, akik az Akroni Unitarian Universalist templomba jarnak, hogy ott is mutassak meg, hatha ok is segiteni tudnak.

Koszonom a linket Kaytee.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 02:05   
Kedves kaytee

Részemröl köszönöm a tanácsot a honlap cimét.
Már meg is néztem. Igazán jó megoldás.
Én is ezt fogom igénybe venni.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó