2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Háztartási élmények
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-17 20:44   
Nekünk a konyhában maradt a csempén, éles pengével nem jön le tökéletesen, leheletvékonyan ott maradt, és az elözö bérlö valami iszonyatos színt választott, mégpedig "brutálisbarnát". Vagyis ez a leheletvékony szilikon világosbarnán virít.

De megpróblálkozom sorrendben: acetonmentes körömlemosóval, (aceton már volt), ecettel, Fugenentfernerrel és a végén alkoholos kalapáccsal

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-17 11:52   
2008-08-17 00:40, Mary:
-

Viszont kis vakargatással....
--------------------------------

A Bremsenreiniger nem "bombenfeste dolgogra" jó, hanem foltokra, ragadós dolgokra, stb. "A vakolatot sem szedi le a falról. "

De azért valami hatása csak volt?
Toeby

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-17 00:42   
2008-08-16 23:04, Toeby:

Az elövigyázatosságon van a hangsúly! Tisztítószerrel néhány óra és kalória, pengével és óvatossággal néhány perc. A tapasztalat beszél belölem.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-17 00:40   
2008-08-16 22:58, Toeby:

Ma kipróbáltam a "Bremsenreinger"-t, hogy az ablaküvegröl az ún. Montageschaum-ot eltüntessem. Nem sikerült, de sikerül néhány égési sebet szerezni az ujjaimra.

Viszont kis vakargatással és utána körömlakkoldóval lement minden. (0,99 Cent, ebböl egy negyed üveg kellett).

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-16 23:04   
2008-08-16 22:42, Mary:
-
2008-08-16 20:18, Erazs:

Éles pengével.
---------------------------------------
A kádról esetleg leszeded a zománcot, de a csempének sem tesz jót. Különben csináltam én is, de elövigyázatosnak kell lenni.

Toeby

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-16 22:58   
-
Az aceton "az jó", mert sok mindent megtámad, aztán körülnézheted magad.

Próbáld meg féktisztitóval "Bremsen- und Teilereiniger", az Autowerkstattban használják, de használja mindenki, pl. bútortisztitásra is, mert mindent eltüntet, olajat, ragadós dolgokat, stb. Nem támad meg semmit.

De megpróbálhatod a Silikonfugenentfernert is (von Baufix), üveg és fém esetében használatos. Lidl 1,99 € (Made in Germany).

Sok sikert!

Toeby

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-16 22:42   

Éles pengével.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-16 20:18   
Mivel lehet leszedni a silikont? Az elözö bérlö töl még maradt a csempén, de nem jön le tökéletesen pedig acetonnal és alkohollal (is) súroljuk.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 20:58   
2008-04-23 19:42, boszildi:
-
Eljön annak is az ideje.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 20:57   
2008-04-23 15:12, perec:
-
Kedves Perec!

Köszönöm a jó kívánságokat, különösen ha egy ilyen kedves futár hozza be a postát.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 19:42   
De szeretnék nyugdíjas lenni!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 16:56   
2008-04-23 14:21, Tihi:

Akkor ma külön dicséretet érdelemsz!
Nézz be a gratuláló oldalra:-)

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 15:12   
2008-04-22 21:41, Tihi:
-
Boldog születésnapot Tihi!
Íme az elkerülhetetlen hasznos ajándék!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 14:21   
2008-04-23 08:35, bovi:
-
Nem lustálgattam aztán délután sem. Szervizeltem a hótakarító gépemet: olajcsere, átvizsgálás, a benzintank üritése, a gép leszerelése és elraktározása a következö télig.

Még arra is volt idöm, hogy ebéd/vacsorát készítettem kis családomnak. A fiatalokkal majd elmegyünk egy étterembe születésnapomat ünnepelni, együtt az egész család, ha a fiatalok mondani tudnák, hogy melyik estéjük szabad a közeljövöben.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 08:35   
Mindig férfi szerettem volna lenni, amit alátámaszt az alanti két beszámoló:-)

Ha én leírnám, csak a délelőtti elfoglaltságom, Hunor kitiltana az órás fájl végett

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 06:51   
2008-04-22 21:41, Tihi:
Elrontjuk a fiatalokat...

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-22 21:41   
Egy másik nyugdíjas bácsi délelőtti programja: Reggel 6:30 kellemes klasszikus zenével ébreszti a rádio-ébresztöóra. Azért 6:30-kor, mert évtizedekik ez volt a reggeli ébresztés, legyen valami még a régi szokásokból. Csendes zongorazene, Chopen etüdjei, vagy kellemes fuvola zene, barokk vonósegyüttes is megfelel, ezt mindazt lehet félálomban élvezni. Magashangú szopránókat rögtön le kell kapcsolni.

Fél kilenckor ki az ágyból, egy reggeli tea, 2-3 darab keksz hozzá, a napi újságokat be kell hozni a póstaládából. Lassan 10 óra lesz, születésnap van ma, friss zsemléket kellene hozni, mert kitünö görög baracklekvár van a hütőben, friss zsemléket egy születésnapon nagyon is lehet élvezni.

Gyors bevásárlás a közeli supermarketben: friss zsemlék, egy jó rozskenyér, valami gyümölcsök és egy darab frissen sült véres hurka a grillböl. Ebböl lesz ebédem, amikor dél tájban hazaérek.

Eltelt így nyugdíjasunk délelöttje, délután pihenés következik.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-22 16:24   
Egy nyugdíjas bácsi délelőtti programja:
- ébresztő hajnali fél nyolckor, amikor a kakasok már nem kukorékolnak.
- fürdőszoba után irány a konyha: büntető mosogatás, közben összeütünk (nem két lábast, hanem) egy kósza reggelit, kidobjuk a tegnapelőtti maradékot.
- Az automata mosónő felveszi a fordulatot és mire a konyhában illatozik az ebéd, már lehet is teregetni (nem a mosónőt, a mosott ruhát).
- Mostanra kb. tíz óra, lehet tízóraizni.
- Összeszedjük a megszáradt és a szél által elkobzott ruhákat, hajtogatunk, elpakolunk. Kifőtt a Balu-féle kávé, azt már a kerti rönkökön iszogatjuk meg.
- Közeleg a dél, szerény feltűnés nélkül kivisszük a camping ágyat a kertbe, ahol a tarka vászon szinte egyáltalán nem látszik, csak annak, aki arra jár, levetkőzünk némileg és a hasunkat süttetjük.
- De már belenyúltunk a délutánba, ezért uccu a számítógép elé és lerendezzük a mai postát és a szokásos portálokat.
- folyt. köv...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-22 11:49   
2008-04-21 13:23, bovi:
-
Tudom a megoldast! Nevezd el husveti kaktusznak!!!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-22 10:02   
2008-04-22 09:55, bovi:

Kellett neked ablakot mosni, mikor se karácsony se húsvét?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-22 09:55   
Az élménybeszámoló folytatása, hogy esik ujra az eső
Azonkívül, megérkeztek a háztető tisztítók, ami azt jelenti, hogy nagynyomású vízsugárral a mohát lemosák a cserepekröl amit, ha megszárad, egy bizonyos mázzal beeresztenek.

Szóval, ez is egy frissemosott ablak kímélésére való esemény
Éljen a házimunka

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-21 17:57   
2008-04-21 17:42, boszildi:
-

Máskor akasszatok melléjük naptárt
Nekem az idén egyik se nyílt, nem hányhatok a szemükre semmit

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-21 17:42   

Nem, nálunk karácsony lesz, mondja a kaktuszom ami karácsonyi és most kezd virágozni
Nálam is virágzik a karácsonyi kaktusz, persze a husvéti kaktuszomnak eszébe se jut!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-21 13:23   
2008-04-21 11:48, egyedls:

Miért? Nálatok most lesz Húsvét?

Nem, nálunk karácsony lesz, mondja a kaktuszom ami karácsonyi és most kezd virágozni

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-21 11:48   
2008-04-21 09:36, bovi:
-
Miért? Nálatok most lesz Húsvét?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-21 09:36   
Ma ablaktisztítás van a sorrenden és ez, háztartási élmény, amikor nem esik végre az eső
Ide jutottam :-

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-14 21:16   
Itt északon könnyebb, mert itt a lakásokban beépített szekrények vannak. A költözés ennek ellenére is kellemetlen nagy munka.
Részvételem a munkához.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-14 21:04   
A szekrénnyel egyetértek. A mienk is olyan dög nehéz, hogy ahhoz lapjaira kellene szétszedni, hogy arrébb tudjam húzni. A mi szekrényünk költözés miatt eddig kétszer lett lapjaira szedve. Talán még egyszer túléli..

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-26 20:29   
2007-10-26 19:28, Fredi:

Hát, kedves Fredi, ha nem értesz is egyet velem, akkor is így van.

"1. nem én vagyok a lakásért, hanem a lakás értem"

Ezt pontosan én is így látom, ezért nem látom be, miért kell reumát kapjak azért, mert télen nyitott ablaknál (van nekem kb. 15) pucolgatok.

"2. ne meséld kérlek nekem, hogy folyamatos takarításkor a szekrények is el lesznek húzva, minden könyv kirámolva (ahogy ismerlek van neked is egy pár ezer) minden ajtó és ablakkeret alaposan lemosva, stb. Mindez megtörtént a régi nagytakaritáskor. Nos?"

A hatajtós ruhásszekrényt elhúzni? Elötte kirámolni, aztán berámolni? Ilyesmiket nem csinálok, semmi értelmét nem látom. Nincsen többezer könyvem, csak pár száz, de ezeket évközben eleget mozgatom ahhoz, hogy ne gyüljön por rajtuk. És nem ünnepek elött!

Ablakkeretmosás nyáron van, habár a mai müanyag keretek igazán nem lesznek szörnyü szutykosak. Ajtók, kilincsek törlése a heti takarítás keretein belül történik. Sorra minden áttakarítódik az év folyamán.

Eléggé embertelennek tartom, ha egy háziasszony az adventjét azzal tölti el, hogy föz, mos, nagytakarít, süt, ajándékokat vásárol, csomagol stb., de nincs ideje pl. a gyerekeire vagy egyáltalán megszusszanni. Mit ér a ragyogás, ha az ember karácsony este hét órakor elalszik a fáradtságtól a fotelben? Vagy ha nem tudja magát összekaparni, a gyerekeit templomba vinni?

Attól függöen, hol vannak a prioritásai, müködik az ember.

És ezt te hogy oldod meg, kedves Fredi?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-26 19:28   
Hát izé..., hogy is mondjam, nem mindenben értek veled kedves Mary egyet, mármint ami a régi tradíció szerinti, húsvét és karácsony előtti nagytakarítást illeti. A kosz nálunk sem ér a bokáig és folyamatos takaritás nálunk is van, de
1. nem én vagyok a lakásért, hanem a lakás értem
2. ne meséld kérlek nekem, hogy folyamatos takarításkor a szekrények is el lesznek húzva, minden könyv kirámolva (ahogy ismerlek van neked is egy pár ezer) minden ajtó és ablakkeret alaposan lemosva, stb. Mindez megtörtént a régi nagytakaritáskor. Nos?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó