2018. szeptember 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Háztartási élmények
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-11 08:52   
Nálunk se igen marad sok ideje kihülni a frissen sült kenyérnek! Csoda jo találmány a kenyérsütögép! Sok receptet probáltam már ki, még Pannetonet is benne, de kedvencünk a whole wheat/rye keverék kenyér. Nekem ez a második gyümölcslé gépem, az elsö kiment a formájábol a mosogatogépben, elgörbült. Ez a Cuisinart szépen leszüri a narancslét is, s nem megy bele semmi rost, lányom üzletben is a pulp-free-t veszi. A másik oldalon viszont szereti a smoothie-t ami divat itt, s ahhoz a mixerben keverünk hozzá pl. sárga dinnyét, s jégkockákat is, hogy legyen valami sürüsége.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-11 05:08   
Nekem a kenyersutogep a kedvencem! Aki szereti a meleg, ropogos, friss kenyeret, annak a gep a szazad legjobb talalmanya!

Nalunk a gyumolcslemasina csucsul a kamraban elhanyagolva, nem azert mert nem szeretnenk gyumolcslevet inni, hanem mert olyan finomra "reszeli" a gyumolcsot, hogy tul sok rostos anyag jut a lebe es azt ki kell szedjem a poharbol, a le tetejerol. Lehet, hogy csak ez a fajta masina ilyen idetlen, de nem tetszik

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-10 19:25   
Kedves Valeria,

nekem szerencsém volt annak idején, mikor a Recyclerben hirdette egy fiatal nö a Panasonic Bread Machine-t amit ö talán kapott s nem élvezte, egyszer használta netán, igy én olcsobban kaptam meg, akkor amikor még jo drágák voltak. A mai napig is kedvelem s használom!

Ritkábban használom a szivalaku waffle makert, de ha egyszer készitek vele, igen hamar elfogy! Hirtelen semmi sem jut eszembe gépek között, amit nem használnék, kis gadgetben volt egy fokhagymaprés csavarral a tetején, ami nem müködött rendesen, igy továbbra is a kéziprést használom.

A legujabb, amit szeretek az a Jet Stream cooker, mely irto gyorsan ropogosra süt mindent, föleg fagyasztott félkész ételekre csodás. Mi volt az, amit lelkesen megvettél, s félretettél? Nekem nincs Crock Pot-om, mert nem találtam szükségesnek, s Donut Makerem sincs, ahelyett magyaros farsangi fánkot készitek, melyet szeret a család.

Üdvözlettel, Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-10 19:13   
Kedves Zsuzsanna!

tudod, ha valaki tönkre tette kézinait renoválással mint én, akkor utána minden gépnek örül, mely megkönnyiti munkáját, hogy ne szenvedjen a fájdalmaktol, ha megeröltetés miatt sajog!

Mindig eszembe jut nagymamám szálloigéje a régi monarchiai idökböl, amikor mondta a cselédnek, "keverd csak még egy kicsit fiam!" Nekem soha nem volt semmiféle segitségem a háztartásban, de már Svájcban kaptam anyámtol egy kombinált konyhagépet, melyen volt mixer, habverö s zöldségszeletelö. Az müködött itt is transzformátorral, melyet férjem szerelt be s még az FMC cégtöl hozta.

Sajnos nem volt valami erös, s kenyértészta keveréshez kaptam egy másikat, melynek a tengelye hamar kimult, ki lett cserélve, s feltettük ez emeletre a turistáknak, én kaptam egy másikat, mely szintén kimult. Már kezdetben mondtam, Cuisinartot szeretnék, habár drága, de erös s akkor életfogytiglan ment rá a garancia, azt hiszem most 30 év. A pénzt arra mostohaapámtol kaptam meg s azota is müködik. Egy dolog tört el rajta a tetején a beakaszto nyelv, de rendeltem uj darabot. Ahhoz a legtöbb hozzávalot, ami nem jött a géppel, de lehetett kapni, megrendeltem vagy megvettem ocskás üzletekben, s mindent használtam, még a Lasagne tészta készitöt is! Nekem kedvencem ez a nagy Cuisinart Professional Pro, melyhez van habverö betét is, pl. sajtfelfujthoz. Szeletel, kever, söt passzirozo rátéte is van, birsalmasajtot készitek azzal.

Van külön Cuisinart gyümölcslé présem is, mely külön választja a héját s rostot, s szintén nagyon jo. Van egy mixbotom is a Cuisnart-tol, melyel a fagyott narancslét összekeverem a kannában, igy hamar kész, szerintem jo erös gépeket készitenek. Az mire kell? Szeretjük a zöldség s gyümölcsleveket.

Fokhagyma présem kézi s német, azt is egy ocskásnál vettem s nagyon kedvelem. Hagymavágom kézi, svájci Zyliss melyet mindig is szerettem. Volt pár apro holmi, ami nem volt jo találmány, de mivel az ilyen kissebb dolgokat fillérekért kapom ilyen helyeken, nem kár, ha félre lesz téve, felkerült sok minden az emeleti kohnyhába, vagy ha nem kellett oda, vissza vándorol oda, ahonnan jött.

Attol függ, ki mit föz, süt vagy készit, aszerint rendezze be a konyháját segitö gépekkel szerintem. Svájcban eszembe se jutott volna kenyeret vagy kalácsot sütni, mert finomat s frisset árulnak, de itt kezdetben elkeseritett a sok izetlen szivacskenyér! Azota javult a helyzet valamennyire. Sütemény Svájcban szintén csodás, az itteni viszont tele sütöporral s kémiai anyagokkal, tul édes s borzalmas! Ti ne is tudjátok, mi a Cool Whip, mert otthon csak az igazi tejszinhabot ismerik! A mai napig nevetek azon a látványon mikor német turistáim vettek a nagykereskedönél egy nagy tálca lepakolt dios csigát, megkostolták s ment a szemetesbe! Erre fel sütöttem szilváslepényt, melyet lelkesen ettek, mondván, ez olyan mint otthon!

Andrea

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-10 12:41   
Kedves Zsuzsa:

Amikor megvesszuk a haztartasi gepeket nem gondolunk arra, hogy foloslegesek, hanem, meglatni es megszeretni egy pillanat muve alatt. Csak utana derul ki, hogy nem volt ra szukseg es akkor vagy a garazsban vagy a sufniban vagy a kredenz tetejen csucsulnek evekig, amikor is elhatarozzuk, hogy eladjuk, de senkinek sem kell, igy oda ajandekozzuk az Udvhadseregnek. Nekem, sajnos, van ebben gyakorlatom.

Udvozlet,
Valeriatol

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-10 05:07   
Kedves nyugati magyarok!

Mi innen keletről kicsit bizalmatlanok vagyunk a sok-sok háztartási gép iránt. Úgy gondoljuk, hogy elégségesek lennének a legalapvetőbb gépek, és nem kell számtalan újabb (és talán felesleges vagy majdnem felesleges) géppel, termékkel telezsúfolnunk a lakást, az életünket. Véleményetek szerint melyek a valóban szükséges háztartási gépek?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-03 18:40   
Kedves bf,

a kis szönyegpucolo gép tegnap este még egy alkalommal segitett; mikor felkerült a nagy hütöszekrény az emeletre, a kicsi ki lett huzva, s törlö ruhákat helyeztem bele, hogy ne fojjon ki belöle az viz a kiolvasztása miatt. Tegnap annyira fáradt voltam hogy elfelejtettem, csak este jutott eszembe! Ahogy megtudtam, lányom kiszedte a ruhákat, de szerencsére élére állitotta s igy nem fojt ki a viz. Vittem a kis gépet, s szépen felszivattam vele!

Régebben volt egy kis feltölthetö kézi porszivom mely kiömlött vizet is szivott, de kicsi fért bele s sajnos elromlott, azok a speciális elemek amelett drágák is, majdnem annyiba kerül mint egy uj gép.

Tudom, hogy fel lehet szedni folyadékot rongyokkal vagy papirtörlövel, csak igy gyorsabb, könnyebb.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-02 16:46   
Hello!

Magyarországon sok mindent tapasztaltam, látogatásaim alatt, régi dolgokkal is. A tüzzel fütött régi vizmelegitöre gondolok nagynénémék háboru elötti balatoni nyaralojukban, s arra is, hogy kinevetett unokanövérem, Zsuzsi, hogy nem tudok tüzet csinálni! Arra is gondolok, hogy nem volt ott mosogép, s bizony kézzel kellett mosnom a pelenkákat, mert 1981-ben papirpelenka sem volt Magyarországon!

Ha jol emlékszem unokanövéremnek van viszont a porszivojához egy olyan rátéte, mely az ilyen nedves szönyegpucolást végzi el, olyat itt még nem láttam. Mikor idekerültem 24 éve, a supermarketban béreltünk nagy szönyegpucolo gépet, késöbb volt, hogy az egyik thrift storeban (ocskás) találtam egy használt házit s megvettem, azota is jol müködik, az egyedüli amit vettem hozzá a Searsnél plussz, egy forgo szönyegkefe volt. Sajnos elég silány kis konstrukcio, sokszor kieesett a gumikarika mely hajtja, igy áttértem egy régebbi, kb. 50-es évekböl származhato elektromos padlokefére erre a célra.

Andrea

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-02 14:50   
Aranyos vagy bf, hogy hozzászóltál a "gépekhez". Mivel "otthon" ez még nem annyira elterjed, ahogy irod, irj olyan eseményekröl, ami nálatok történik! Kiváncsi lennék mindenre, bármilyen jellegü is az! És Te hol vagy otthon? Szeretettel köszöntelek
Zsizel

bf  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-02 12:40   
Hello!

Ügyes vagy ha össze tudod rakni a háztartási gépeket. Én a szülőhazámból M.O.-ról írok. Nálunk az effajta gépesítés még nem annyira terjedt el.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 19:21   
Milyen élményeitek voltak háztartási gépekkel? Nekem ujabban a kis nedves szönyegpucolo masinákkal akadt bajom. Az elsö ujabb, amit vettem a Dirt Devil cégtöl volt, jo ötletnek találtam, kis flekkekre, pláne hogy elöl volt egy forgo kefe is! Sajnos mikor a használati utasitás szerint öszzeraktam, ami nem volt egy könnyü dolog, a kis masina a vizpermetezést nem elöl végezte, ahol kellett volna, hanem oldalt a szelelö réseken áradt szét a finom pára szerü nedv! Probáltam többször, aztán feladtam a harcot vele s vissza vittem az boltba. Szo nélkül visszevették, ami itt nálunk természetes, s aztán mentem körülnézni, mi más van, mert ezuttal egy uj üzletben voltam, a régit közben bezárták.

Találtam egy másikat, mely Bissel márka (Little Green), s hiresebbek is ezen a téren. Az elsö probálkozásom után otthon belelkesedtem hogy milyen sok ötletes dologra gondoltak mikor megtervezték s megtartottam. Férjem erre megszolalt, hátha nöi mérnök tervezte? Férjem szálloigéje mérnök létére ugyanis mindig "milyen hülye mérnök tervezte ezt megint?!"

Tegnap másodszor használtam, de ezuttal elfelejtettem, hogy ha a koszos viz tartot az ember leszedi, két helyen is van kiöntö, illetve amit utána realizáltam teljesen, az also részen puha gumi szelep zárja le ha az ember felemeli kiönteni. Én elöbb összetévesztettem s rossz felé tartottam s zudult ki a frissen pucolt kis szönyegre! Gondolom ez után a kellemetlen tapasztalat után megtanultam ezt is!

Andrea

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó